CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sajali

SEMBANG-SEMBANG MLM

hai sumer....:nyorok::nyorok:     

Reply #58 sajali's post

KEPADA PENCINTA MLM(Sajali)
1. 'Kebahagiaan' menjadi kerabat mana-mana MLM tidak  akan berkekalan.
揫i]Mencari Kebahgiaan itu sukar tetapi membentuk kebahagiaan itu adalah tidak Mustahil.

Originally posted by <i>sajali</i> at 17-3-2007 05:29 AM<br />
MLM  -  MEREALISASIKAN LALUAN MATLAMAT<br />
<br />
sama ada benar kh sik??<br />
<br />
betulkah 'we can makes things happen, atau hanya satu gimik<br />
<br />
membolehpercayakan luahan manusia<br />
entah
<br />

MLM  -  MEREALISASIKAN LALUAN MATLAMAT

sama ada benar kh sik??
"BENAR! Benar apa yg saya dah lihat di mana yg berjaya merealisasi laluan matlamat tersebut kerana mengikut SYARAT yg sudah ditetapkan oleh syarikat."

betulkah 'we can makes things happen, atau hanya satu gimik..

Originally posted by <i>adziah</i> at 19-3-2007 12:09 AM<br />
aku bukan nak backing uncle jali but mun ko nang support MLM kau,ko sik perlu create username baru untuk memalukan orang dengan cara camtok.tok ka cara orang kuat MLM berpikir?orang2 macam tok la ...
<br />

Semua MLM yg bedaftar dgn KPHEPKDN yg ada sijil AJL  setakat tuk cuma 351 buah syarikat dan berdaftar dgn persatuan jualan langsung 65 sahaja semuanya  execellent. yang sik bagus adalah manusia atau ahli MLM yang sik masuk ajar MLM ataupun yg nang sik masuk sekolah MLM. MCM adik beradik kita kat rumah juak bah, adakah kita tok bagus gilak dalam keluarga rumah kitapun  sedangkan mak bapak bagus ngajar kita. Apakah semua murid dalam kelas yar nombor satu atau nombor duak ....sedangkan sekolah yar sekolah bistari.

[ Last edited by  zailani3524 at 19-3-2007 02:46 PM ]

nunnun This user has been deleted
Originally posted by zailani3524 at 19-3-2007 02:08 PM
<br />

MLM  -  MEREALISASIKAN LALUAN MATLAMAT

sama ada benar kh sik??
BENAR! Benar apa yg saya dah lihat di mana yg berjaya merealisasi laluan matlamat tersebut kerana mengikut SYA ...

BIZ MLM tuk bagi aku senang ajak...

pokok nya..mauk ngan sik jak...sik ada guna nak berdebat....memang masing masing akan ngata dirik pun bagus..ni ada urang nak nganok dirikpun nak...

biz MLM tuk memang ditauk memang banyak yang hidup senang lenang kerna njalan MLM tuk..Tapi bukan mudah juak sidak nak dapat taraf sidak macam ya...Yalah tek Mauk ngan Sik Mauk Ajak...

tapi aku nang tabik juak golongan urang nak kuat MLM tuk..memang Jenis Specis Tebal Muka Sidak Tuk..hihi..

sik terkabir air ku maca isi2 kat sitok..

Follow Us
Originally posted by zailani3524 at 19-3-2007 02:18 PM
<br />

Semua MLM yg bedaftar dgn KPHEPKDN yg ada sijil AJL  setakat tuk cuma 351 buah syarikat dan berdaftar dgn persatuan jualan langsung 65 sahaja semuanya  execellent. yang sik ba ...
aku tauk n paham kau fanatik MLM,but sigek jak ku mok tauk.adakah kitakorang diajar untuk jadi rude ngan orang nak sik minat MLM?memusuhi orang nak sik berminat ngan MLM?u guys r taught to be that way?if that's the case then,i still dont like MLM...

[ Last edited by  adziah at 20-3-2007 10:16 AM ]

Originally posted by <i>adziah</i> at 20-3-2007 08:37 AM<br />
aku tauk n paham kau fanatik MLM,but sigek jak ku mok tauk.adakah kitakorang diajar untuk jadi rude ngan orang nak sik minat MLM?memusuhi orang nak sik berminat ngan MLM?u guys r thot to be that&nbsp;&nbsp;...
<br />

Kamek sik pernah diajar utk memaksa org suka atau sik suka...MLM tuk satu perniagaan bukan kerja makan gaji. Macam ney kamek nak berbisness dgn org yg sik maok jadi rakan bisnes...mun kamek maksa bermakna kamek meruntuhkan bisnes kamekpun.
Bagi kamek org yg faham bisness MLM kerja bebujuk besar panjang adalah org sik faham tentang bisnes sebenarnya. Kita harus belajar harus TAHU, harus FAHAM, harus SEDAR dan harus INSAF dengan apa nak dipolah. Kenak faham Definisi Bisnes sebenar-benarnya.
dolok.. Jangan Bisnes org kitak nak ngekot nak berbisnes  juak, jadi pak turut...org makan taik kita makan taik juak. Dalam Thread tuk pun kamek sik ada madah..."O bang Jali join MLM ngan kamek, mun sik join nyesal seribu kali nyesal kitak. oo adziah join MLM ngan kamek mun kitak jadi miskin klak. Join ngan kamek jak jgn join dgn org lain...ada sik kamek ngajak kitak org mcm yar?" Kamek di situk sekadar berkongsi apa yg kamek tauk agar menjadi satu ilmu buat kitak. Bukan ada bayaranpun.

Kitak, mun dah sik berminat dgn MLM kitak masuklah dalam thread lain ...mun kitak malar jak mcm tuk hati kitak sakit perasaan kitak sakit, maka bertambah-tambah stresslah kitak oleh org yg kononnya FANATIK MLM macam kamek org tuk.
Kamek yakin dan kamek percayak 100% kitak pun pada hakikatnya sik minat ngan Kerja Makan Gaji kitak pun. Kitakl kerja kerana terpaksa kerana kitak perlu duit. Kamek kerja ngan Jabatan Kerajaan Negeri Sarawak 3 tahun 6 bulan, kamek kerja ngan Jabatan Persekutuan 15 tahun,
dan kinek tuk kamek kerja ngan syarikat Swasta dah 4 tahun. Jadi kamek faham, kamek tauk selok belok dunia perniagaan KONVENSIONAL kedak ney. Kerja MAKAN GAJI macam ney. Perniagaan FRANCAIS macam ney. Buat PELABURAN macam ney... kerana kamekpun terlibat dalam pelaburan di BURSA SAHAM papan utama, ASB/ASN, ASSAR kamek ada.Masa tuk semuanya suruh mek ngeram  sehingga 10 tahun lagik. kamek terlibat 100% dalam INSURAN dan TAKAFUL dan kamek tauk macam ney kerana kamek salah seorg agen Insuran.

Mun diikut kata hati kamek tok nang rasa nak berhenti kerja makan gaji...apakan daya hutang kamek dengan Majikan cukup terlalu besar. Kamek jadi Penjamin 3 org rakan sepejabat dan akhirnya kawan lari, last-last kamek yg jadi tukang bayar PINJAMAN sidaknya org.
Hari tuk kamek dikira MUFLIS tetapi kamek bukan jenis manusia yg berputus asa. Semangat kamek masih tinggi, akal kamek makin tajam, ilmu semakin bertambah dan kamek tauk kinek tuk sapa KAWAN sapa LAWAN. saat kamek jatuh macam tuk kamek dapat ndiat
sapa sahabat, sapa teman, sapa saudara dalam erti hakiakat sebenarnya. Dan kamek menikmati RISIKO TERKIRA kinek tok dan insya Allah kamek yakin 101% situasi tok PASTI akan ngembak kamek ke PUNCAK IMPIAN. INSAYA ALLAH.

Jadi apa PENGALAMA kitak baik kerja Makan Gaji maupu dalam PERNIAGAAN serta PELABURAN. Mungkin kitak pandey lagi dalam bidang Pengurusan Kewangan Peribadi atau Pengurusan Kewangan dalam Pengurusan Perniagaan dan Sumber Manusia.
Kamek ingin Belajar dari kitak.

Originally posted by zailani3524 at 20-3-2007 09:53 AM
<br />

Kamek sik pernah diajar utk memaksa org suka atau sik suka...MLM tuk satu perniagaan bukan kerja makan gaji. Macam ney kamek nak berbisness dgn org yg sik maok jadi rakan bisnes.. ...
setiap orang ada keistimewaan nya mpun.
semua orang berjaya dalam kerjaya masing2.
ada nak berjaya dalam bisnes biasa.
ada nak berjaya jadi politician.
ada nak berjaya jadi pekerja kerajaan.
ada nak berjaya dalam MLM(nang aku akui ada juak nak berjaya).
tapi aku ada sigek soalan.
sampe bila MLM tok akan bertahan?
pada pendapat aku,aku tetap sik suka konsep MLM,aku tok tamak bah,aku suka di atas.aku simok ada orang di atas aku nak kaut keuntungan di atas apa nak aku dah susah payah earn.
mun aku ada sharepartner pun,aku mok aku ngan sharepartner aku sama2 berada di atas.
sikda orang di atas mek orang.
mun dah kehabisan orang berminat ngan MLM,satu ari kelak MLM akan stop juak.ya fact of life bah.
tapi bak kata orang,setiap orang ada pendapat masing2.mungkin kau dah selesa dengan kaedah sidak MLM tok.
so tepulang ngan kau la.ya pendapat dan pendirian kau.
sigek jak aku sik paham,ko madah ko sik maksa orang.
tapi cara kau posting,nampak gilak kau memaksa orang untuk bersetuju ngan kau.
n bila orang sik minat ngan MLM tok,ko melenting,ko smash orang ya.wtf??
setauk aku ya bukan cara orang berjaya kelakar.
aku pun penah dengar orang berjaya MLM tok kelakar,sik kedak cara kau bah.
totally different.they never push others to join MLM.
so,plis la,mun pun nak cakap pasal MLM,u better cakap pasal ur products or ur MLM's history n paste all the proof n evidence here..jangan main cakap jak,bukti sikda.

Originally posted by zailani3524 at 20-3-2007 09:53 AM
Jangan Bisnes org kitak nak ngekot nak berbisnes  juak, jadi pakturut...org makan taik kita makan taik juak. Dalam Thread tuk pun kameksik ada madah..."O bang Jali join MLM ngan kamek, mun sik join nyesalseribu kali nyesal kitak. oo adziah join MLM ngan kamek mun kitak jadimiskin klak. Join ngan kamek jak jgn join dgn org lain...ada sik kamekngajak kitak org mcm yar?" Kamek di situk sekadar berkongsi apa ygkamek tauk agar menjadi satu ilmu buat kitak. Bukan ada bayaranpun.
certain orang jadi pak turut gia.ada juak nak berjaya bila jadi pak turut.mun diekot2,kitak pun pak turut juak.kitak ngekot MLM tok sebab kitak ngekot orang,sebab kitak mok berjaya macam upline2 kitak juak.tol sik?secara sik langsung kitak pun pak turut juak bah.mun orang makan taik,pahal jak kita nak bodo juak ngekot makan taik?ya dah tahap retarded dah ya.kitak nang sikda madah n mujuk mekorang masuk MLM tapi bila mek orang ngeluar pendapat mekorang pasal MLM,kitak melenting.pa reti gia?salahka bedebat?dengan cara bedebat,kita sama2 akan dapat pengetahuan lebeh n mengembangkan otak kita.janganla sampe mbak benda tok personally.sampe create nick lain n nganok orang.ya tindakan orang immature.tindakan orang sik profesional.sik bagus bah gia.
mun dah apa nak kitak padah ya,ok fine.kamek sik posting kat thread tok agik.tok last mek posting sitok.nang nampak kamek sik dwelcome kat sitok.mok ngeluar pendapat pun jadi salah.so,semoga berjayalah dengan MLM kitak.

TERPAKSA

KAMEK JOIN MLM ADALAH KERANA TERPAKSA SEBAB
1. Masalah Kesihatan
2. Masalah Kewangan

Tetapi dalam MLM kamek bertemu dengan cara penyelesaiannya walaupun makan masa. Sesungguhnya Kejayaan bukanlah suatu Destinasi tetapi adalah suatu Perjalanan ...kerana kunci nya adalah "Apa yg PERLU dibuat apa yg Tidak Perlu kita buat adalah pasti, Buatlah apa yang PATUT dibuat dan jangan buat apa yang kita SUKA buat.

Hidup ini memerlukan LATIHAN - Kegagalan adalah PELUANG untuk BERJAYA . Biarpun jalan itu panjang kita masih boleh merintisnya secara perlahan-lahan dan PASTI samapai jua apa yg INGIN dikecapi. Untuk menjadi JUARA aku senantiasa memastikan bahawa aku adalah PEMAIN dan bukannya PENONTON...

oooo... kmk baca title ingatkan sembang2 malam... rupanya MLM!! malu eh..

Originally posted by idase76 at 20-3-2007 07:38 PM
oooo... kmk baca title ingatkan sembang2 malam... rupanya MLM!! malu eh..

aok eh.. malu juak amek eh!

MLM - meredah lautan mencabar (versi bahasa seni SAJALI BIN MOHAMAD)

MLM - memaklumkan laksanakan muhasabah

kepada adziah,  terimakasih diatas pandangan yang bernas kitak tentang MLM, satu pandangan yang jujur
serta ikhlas, direct to the point, dan berunsurkan memberi kesedaran, kamek mendapati pandangan kitak
ya dari hasil kajian kitak juak, jawapan yang cukup baik serta terang dan jelas. makseh sekali lagik.

JAWABAN BUAT adziah

"... setiap orang ada keistimewaan nya mpun. sampe bila MLM tok akan bertahan?"
Selagik manusia di dalam dunia bergelar KONSUMER...kerana dari yang di Pertuan Agong sehingga ke pengemis adalah Konsumer. Konsumer akan mengguna dari kain sutera sehingga ke kain kafan. Abad 21 adalah zaman REVOLUSI yg pasti dikuasai oleh MLM. Harap anda tidak dibuai mimpi saat ini kerana sudah ramai terlibat dlm MLM hari ini secara sedar dan tidak sedar. Kerana MLM adalah Network System kerana MLM francaisnya adalah manusia maka ke manakah anda akan bersembunyi dan menafikan MLM pada abad zaman ini? Lebih2 lagi ramai org dah mabuk yg kononnya INVEST dlm internet lebih mudah walaupun terperangkap dalam Binary System yg akhirnya jadi Skim Cepat Kaya itulah yg orang suka. Sedangkan Binary System adalah salah satu sistem MLM yg digunakan dlm Pelaburan Internet  hari ini.

"pada pendapat aku,aku tetap sik suka konsep MLM,aku tok tamak bah,aku suka di atas.aku simok ada orang di atas aku nak kaut keuntungan di atas apa nak aku dah susah payah earn.mun aku ada sharepartner pun,aku mok aku ngan sharepartner aku sama2 berada di atas. sikda orang di atas mek orang.mun dah kehabisan orang berminat ngan MLM,satu ari kelak MLM akan stop juak.ya fact of life bah."
Haa... tok baru fact of life dan mun kitak nak jadi org atas dan terkaya skim MLM Binary System dgn cara Pelaburan mcm tok sesuai ngan kitak.Dah rami org Invest diInternet hari tok bah. Sik susah yar, cari duak org ajak bah, kelak dua org cari dua org dah yar invest USD20 ajak. USD20 X 1.8 X 100 hari udah yar cari dua org lagik. Yar kecik...mun mok besar lagi Invest sampey USD200, USD5000 kelak kita main style teniik Compounding selain main Pairing atau Compress. Sebab kitak madah kitak tamak tek ndak. Jadi kamek memperkenalkan cara yar ngan kitak.

Mun kitak tamak dgn kejayaan kamek lebih tabik kitak. Udah yar mun kitak makey nak konvensional bisnes hari tok lambat nak kaya. Macam sistem MLM yg dipakey oleh kamek adalah Stair Step Breakway System tok ada lambat sikit. Beli Barang, Demo Produk, Kenak kelakar lagi, kursus lagi, seminar lagik, latihan lagik jadi lambat cerita.

kamek pernah nengar kata Billionare Pertama Amerika iaitu J. Paul Getty nya madah " Kamek tok lebih suka perolehi 1% usaha dari 100 orang daripada 100% usaha kamekpun" Lalu disaut oleh kawannya Harry J Gray " Mun kitak maok Setahun Kemewahan kembangkan sumebr Makanan. Mun kitak maok Sepuluh Tahun Kemewahan kitak kembangkan Sumber Manusia" Lalu disokong oleh Robery T Kiyosaki " Aoklah menar kata kita duak. Kebanyakkan Hartawan Ahli Perniagaan di dunia tok suka membina RANGKAIAN PERNIAGAAN (Build a Network) sidak nyar. Tetapi kebanyakkan INDIVIDU di dunia tok gago Mencari Kerja ( Find a Work). jadi nok ney bagi kitak mampu membantu kitak membina hidup yg cemerlang dan terbaik? Kita sik perlu encarik 10 Kejayaan yg kecik sekiranya kita mampu mencipta sigek kejayaan tetap dgn 100 kali gandaan" Udah kak yar Steven Covey memberi pendapatnya " kamek berpendapat bahawa Industri Jualan Langsung sudahpun matang. Sik dapat dinafikan lagik bahawa cara yg berdaya maju kearah keusahwanan dan kebebasan bagi berjuta orang. Tok menawarkan lebih banyak kebebasan" Lalu kata Donald Trump " Mun aku bankrap klak pok aku klak sik ada pilihan lain, melainkan MLM juak pakey aku start balit..." jadi disituklah membuat kamek selalu melihat ke dalam diri aku dalam seribu, seribu dalam satu aku dalam aku. Di siney aku berada dan ke siney aku akan pergi. Aku akan molah apa yg patut dipolah dan bukan molah apa yg aku suka polah.

DEMI ALLAH DEMI RASULULLAH, KAMEK SIK ADA MAKEY NAMA LAIN DI SITOK DAN NAMA KAMEK  NANG ZAILANI SEJAK DARI KECIK SAMPEY KE HARI TUK. ORANG KAMPON NUNGGAH KAMEK NAMA YAR JUAK. NAMA DIBERI OLWH NENEK KAMEK. DAN DEMI ALLAH KAMEK YAKINDAN KAMEK PERCAYA 101% KITAK BOLEH JADI INSAN PALING CEMERLANG. MAAF KERANA BANYAK KALI MOLAH PROVOKASI KAT THREAD TOK NGAN KITAK DAN NGAN BANG [email=JALI@TUAH]JALI@TUAH[/email], SEHUNGGA BANYAK KALI TERGURIS OLEH KATA2 KAMEK.

Kamekpun hairan juak di sitok kerana kamek sik pernah nukar cara berforum ditempat lain bercakap tentan MLM seperti kamek bersembang di Putra.com, Partime2U.com dan bahkan Thread cari.com yg dikendalikan oleh Entepreneur bertajuk MLM- Everything about MLM boleh diterima dgn hati dan fikiran terbuka di thread yar. Bila masuk ke dalam threah org sama rikpun org sarawak jadi lain. yarlah barangkali selera sik sama ney gaya nak molah.

[ Last edited by  zailani3524 at 22-3-2007 12:03 PM ]

Originally posted by zailani3524 at 22-3-2007 12:01 PM
Haa... tok baru fact of life dan mun kitak nak jadi org atas dan terkaya skim MLM Binary Systemdgn cara Pelaburan mcm tok sesuai ngan kitak.Dah rami org InvestdiInternet hari tok bah. Sik susah yar, cari duak org ajak bah, kelakdua org cari dua org dah yar invest USD20 ajak. USD20 X 1.8 X 100 hari udah yar cari dua org lagik. Yar kecik...mun mok besar lagi Invest sampey USD200, USD5000 kelak kita main style teniik Compounding selain main Pairing atau Compress. Sebab kitak madah kitak tamak tek ndak. Jadi kamek memperkenalkan cara yar ngan kitak.
aku dah madah aku sik berminat ngan MLM waima apa apa pun nak berlandaskan MLM,asal ada downline upline tok aku sik suka.please stop giving suggestions to me selagik apa nak kau suggest ya berkait rapat ngan MLM.plisla.kau makin molah aku meluat ngan MLM..orang2 macam kau tok la molah orang meluat ngan MLM.

Originally posted by zailani3524 at 22-3-2007 12:01 PM
Kamekpun hairan juak di sitok kerana kamek sik pernah nukar caraberforum ditempat lain bercakap tentan MLM seperti kamek bersembang diPutra.com, Partime2U.com dan bahkan Thread cari.com yg dikendalikanoleh Entepreneur bertajuk MLM- Everything about MLMboleh diterima dgn hati dan fikiran terbuka di thread yar. Bila masukke dalam threah org sama rikpun org sarawak jadi lain. yarlahbarangkali selera sik sama ney gaya nak molah.

orang boleh terimak pandangan kau mun kau boleh terimak pandangan orang lain.kat sitok,ada nak sik minat ngan MLM,tempat or thread or forum lain nak kau pegi ya,orang dapat terimak dengan fikiran terbuka sebab sidak nang konco sidak MLM.sik semua orang di sitok berminat ngan MLM.apa guna kau ngeluar pendapat kau gia  gia ajak tapi sikda bantahan dari orang lain?nakka boring nenga pendapat kau ajak.apa guna forumer lain register di sitok?sikkan sikleh ngeluar pendapat?register semata2 mok baca pendapat kau jak?aku sik memusuhi dan sik membencik MLM tapi aku hanya SIK BERMINAT ngan MLM,ya apa nak aku rasa.mun ko sik dapat terimak ya tepulang pada kau la.mun ko rasa sik betul,ya tepulang ngan kau sebab ya pendapat kau.

Ok adziah terima kasih di atas perhatian ktk org disitok lebih2 lagi ngan bang Jali. Alhamdulillah byk juak yg kmk dpt belajar dari Thread tok. bagi kmk tekanan yar teramat-amat penting bagi kmk kerana byk pengajaran boleh kmk dapat.
Kamek harap dan berdoa agar kitak jgn terperangkap dlm MLM pada suatu hari kelak, mun ktk terrrrrrmasuk jgn lupa nama kamek Zailani yg selalu ngeletek hati kitak. Akhir kata dari kmk, mohon ampun dan maaf dari ujung rambut
hingga ke ujung kaki. u r the best!!!

code kamek: carilah diri dalam diri, carilah diri dalam jasmani, carilah jasmani dalam rohani, carilah rohani dalam Rabbani ...
                  Jauh tidak bersentuh dekat tidak berantara bila malam berlabuh Engkau membasah dijiwa....

Assalamulaikum warahmatullah hiwabarakkatuh ...

Originally posted by zailani3524 at 22-3-2007 04:14 PM
Ok adziah terima kasih di atas perhatian ktk org disitok lebih2 lagi ngan bang Jali. Alhamdulillah byk juak yg kmk dpt belajar dari Thread tok. bagi kmk tekanan yar teramat-amat penting bagi kmk  ...

orait!
waalaikumsalam..