CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 35614|Reply: 123

Help me please

tongkang_pecah This user has been deleted
hello...aku nak mintak nasihat dr kornag smua...hope korang jgn marah2 aku ya....aku ni baru ber umo 18 yahun..aku ada awek...tp aku dah anggap dia mcm bini aku...aku dah terlanjur ngn dia...stat dr form 5 kitorang dah terlanjur...tp aku dah ketagih dgn seks ni...if x dpt seks ni....aku jd cepat marah dan kurang mencintai dia...sex make our love tighter....i dun know is me or what yg bg alasan tu....help me please...aku love her and i love god too...skrg ni kitorang dah duduk jauh coz aku sambung blaja kt tempat lain...n hubungan kitorang makin renggang because of me...because i dun get sex...n satu lg...aku tau alasan aku ni salah...tp dulu when im happy with her especially after having sex...i pray to got alot....but now...aku jd malas smayang..kurang mengingati tuhan...coz aku rasa sedih coz x dapat bersama dia..coz dia yg dorong aku wat baik slama ni...please..i need help...i love her and i love Allah swt too...please dun mad at me...please....

Eh apa raaa... cakap pun berterabur...

ni dah kes berat ni.... walau camner pun... ko kene lekas2 laa bertaubat... diri ko skang ni dah di selubungi syaitan... pasal tu laa ko asyik 'nak' jerk.... ko harus memikirkan masa depan ko dan awek ko kalu ko nak teruskan hubungan ko dgn dia... bukan asyik nak seks jerk....

ko skang bukan cintakan dia secara jujur... ko hanya cintakan dia krn nafsu... sepatutnya ko tulus dan ikhlas cintakan awek ko... patut ko yang bimbing dia.... bukan dia yang bimbing ko...

mmg betul once dah dapat... ko akan start addicted... mmg tak dinafikan... bisikan syaitan mmg nak ko mintak jerk...

jgn marah kalu aku katakan yang hubungan ko ngan dia tak akan kekal selagi ko still dgn sikap ko yang nak kan seks...

jadi aku nasihatkan ko berubah la slow2... jgn secara mendadak.... doa dgn Allah... bertaubat... mintak Allah bukak kan ati ko... tenangkan fikiran ko... mintak ampun atas dosa2 ko dgn dosa2 awek ko tu....

selalu igt pada hukuman Allah bg orang yang berzina = 100 sebatan bg yang belum berkawin.... ko totalkan baper kali ko dah terlanjur dgn awek ko... tak takut ker?? sedangkan kene rotan kat sekolah tu pun dah terlompat2... jadi lepas ni... ko pikir la dulu sebelum nak wat tu...

tu jerk nasihat aku pada ko... selebihnya terpulang pd ko sendiri... nak lagi senang... kalu mampu... nikah jerk... (walaupun pada dasarnya nak kawin tu bukan senang... and bukan atas dasar seks semata....)

[ Last edited by  medangtamang at 4-3-2007 02:57 PM ]

Sebenarnya kalau hang love Allah...hang tak buat kerja2 camtu. Anyway pintu taubat masih terbuka. Jangan biarkan minda hang dikuasai nafsu sampai semayang pun tak mau...jangan la tambah koleksi dosa hang...

bro tongkang,sorang laki yg sayang pasangan dia dgn ikhlas takkan buat benda2 nie..jangan kan seks,nak sentuh pun tak berani..tapi ko dah terlanjur dah..cakap byk pon tak guna..sekarang ko kena kembali ke pangkal jalan semula..apa yg ko buat selama nie salah..bertaubat dah hentikan perbuatan maksiat tu yer..dekatkan diri dengan Allah selagi kita masih hidup nie..lupakan kisah hitam tu dan berubahlah untuk menjadi insan yang lebih baik dan bertanggungjawab kepada diri sendiri dan agama...dan jangan lupa,ajak gf ko sekali bertaubat yer..

bdk zmn skrg mcm tu la. micha pn ade couple gak. syg couple gak. tp pegang tgn pn xpnh. cian bdk pmpuan tu. mcm mn la ms dpn dia...

Reply #2 medangtamang's post

Hanya ko je yg bleh tolong diri ko. Kalau ko tak nak berubah, camner Allah nak bagi pertolongan?

Follow Us
aku tau...aku ja blh ubh...tp...aku ni gila seks kot...aku rasa aku ada maslah/penyakit la...aku x tau cmna aku nk stop wat menda ni...aku kt sini if sangap ja..aku lancap...selang 2 hari aku dah x tahan....aku x tau la apa kena ngn diri aku ni....

aku x suka diri aku ni....

kes berat dah ni. elok bincang personally ngan org yg ko tau bole bagi ko nasihat yg berguna. kembali lah pada jalan yang benar yg diredha oleh Nya.

masalahnya...aku x tau kt mana org yg blh tolong aku.....

ko kena buat aktiviti lain ni.. kena banyak pegi buat aktiviti luaran.. supaya bile ko balik, badan ko akan letih n sure ko akan senang tertidur.. nie ko duk umah je, takde buat aktiviti lain, memang la asyik pikir benda sedap nikmat tu jer... doktor ismail pun dah penah kata, kena buat aktiviti macam bersukan, pegi jogging, pegi gym.. mesti nanti badan ko sihat, takde ko pikir nak benda tu jer...

alhamdulillah... mmg apa ko dah buat tu salah, tapi sekurang2 nya ko tau ko buat salah, dan ko rasa tak suke dengan diri ko yg bersalah tu... its a good sign...

skang nie, kalu ko btoll2 nak tobat, dah tak suke diri ko yg gile sex skang ni... ko kene mula anggap, yg ini cara Allah nak toong ko jadik lebih baik... ngan pisahkan korang dua... amik masa nie, untuk ingat Dia lebih dari awek ko...

yes it will be hard, tapi kalu ko berani maka janji ngan diri ko untuk takkan buat lagi, even bila ko balik cuti jumpe awek ko pun... yes, lancap pun tak elok gak, but if cara tu buleh halang ko ulang ngan awek ko, or even worse gi rogol anak org... bertahan dgn cara tu dulu... n slowly reduce n reduce... till u back normal again...

cerita kat awek ko masalah ko... cerita kat dia, ko nak berubah n bukan sbb tak suke "buat" ngan dia lagi... tapi sbb ko sayang dia sgt2.. maka ko kene ubah jadik baik... a man worth for her... if dia sayang ko, dia pun akan supprt n berubah sama...

n paling penting jgn lupe, taubat banyak2...

hope this will help...

segeralah bertaubat dan dekatkan diri pd allah...

Originally posted by tongkang_pecah at 4-3-2007 03:11 AM
hello...aku nak mintak nasihat dr kornag smua...hope korang jgn marah2 aku ya....aku ni baru ber umo 18 yahun..aku ada awek...tp aku dah anggap dia mcm bini aku...aku dah terlanjur ngn dia...stat ...

kau ni mmg mat seks,tp biase la tu,kebanyakkan lelaki normal sentiasa pikir pasal seks
time muda-2 la sedap main, masa tu air mani pon banyak lagi,pancutan pon masih deras mcm paip bomba,lubang pon masih ketat,nak masuk btg mancis pon susah,main la puas-2,kawen la dulu!

LordShaq This user has been deleted
senang cerita ...lu kahwin je dgn awek lu tu...haaa ngadap la tiap2 hari...

Originally posted by galaxie83 at 4-3-2007 09:12 PM
alhamdulillah... mmg apa ko dah buat tu salah, tapi sekurang2 nya ko tau ko buat salah, dan ko rasa tak suke dengan diri ko yg bersalah tu... its a good sign...

skang nie, kalu ko btoll2 nak t ...

thanx galaxie....aku betul2 nk berubah....awek aku bkn nak sex ni sgt...tp dia rela coz aku yg nk...n im not the one yg main and tinggal cmtu je...i wanna her to be my wife...thats why aku wat sex ngn die....ok2....aku akan berterus terang ngn die...harap die blh bg support kt aku....aku akan wat mende lain....bzkan masa aku ngn keje....n insyaalah aku x nak tgl smayang lg....

Reply #14 LordShaq's post

aku masih x mampu dr segi kewangan utk kawin la....if mampu mmg skrg jgk aku dah kawin ngn die....

byk2 smnyg..ingt tuhan..insyaAllah dpt kawal nafsu..
plus, jgn wat or tgk mnde2 yg bley teransang..
mnde ni kne kawal..xleh bia berubah sndrik..
xpon ko try la bgtau gf ko tu..
nk try avoid sex..and arap die x rela lg lps ni..

ini kes berat nie..tp kan nie semua bergamtung pd dr sendr..pastu kena sibukkan diri dengan keje..jgn la astik pki kenikmatan masa bersama dengann gf tu...pastu kena manyak semayang..jgn la tgk benda2 yang bley meransang ke arah tu..mudah-mudahan segala usaha akan mencapai kejayaan.

LordShaq This user has been deleted
Originally posted by tongkang_pecah at 5-3-2007 01:14 AM
aku masih x mampu dr segi kewangan utk kawin la....if mampu mmg skrg jgk aku dah kawin ngn die....

alaaa bro...skrg ni mcm mcm kita leh buat utk dpt duit...kerja part time...MLM ke...yg penting kita kena la usaha lebih sikit kan? tingkatkan usaha mu wahai saudara...chewah...mcm pakar motivasi laks hehehe

Reply #1 tongkang_pecah's post

Mudo lagi dah so into sex? well kebanyakan nasihat kat sini baik ko guna pakai dulu supaya setengah problem tu boleh diselesaikan secara berperingkat, did u ever try any of these advise? try dulu, pastu lepas 2 bulan, ko citer balik result nya k... u should control ur sex life, not d other way ard, ni lah akibatnya kalau asik nafsu nafsi je, u still young, focus on ur study lah dude....