CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 22374|Reply: 103

Anda seorang pembersih...suami pengotor...Tension tak?

Macamana nak handle kalau dpt suami yang berat tulang...berat tulang satu hal,pastui tak suka mengemas...stoking campak sana,tuala naik mandi sibai merata-rata,makan bersepah-sepah...serba-serbi tak senonoh....Cakap pun tak guna,macam tuuuu la jugak...ni kes mak dia tak train masa kecik2 dulu la ni...

Rate

1

bila kau kahwin dengan seorang lelaki, dengan perangai-perangai dia sekali kau kena kawin. So its time kau pula jadi 'mak' dia. No other way selain dari ajar dia. Nak cara drastik, kalau rumah dia yang sepahkan, biar bersepah, biar dia rimas sendiri. Nanti kalau dia tanya kau "apsal rumah sepah" kau cakapla "alaa kalau ku kemas pun nanti mu sepah jugak. jadi alang-alang biar jelah, ku tolong mu supaya mu tak payah buat kerja dua kali"

Rate

1

Originally posted by artgeex at 3-3-2007 08:14 PM
bila kau kahwin dengan seorang lelaki, dengan perangai-perangai dia sekali kau kena kawin. So its time kau pula jadi 'mak' dia. No other way selain dari ajar dia. Nak cara drastik, kalau rumah di ...

har...har...wat lawak la pulak...   
hilang jap tension aku..

egege..btol2..
nk sound kt kecik ati lak..
bia die pk sndrik..
lg bkesan..

hubby aku pun tergolong gak dlm kelompok ni...baju tak reti nak letak elok2, stoking pun sepah2..dulu masa mula kawin, aku diamkan ajer..skang mana bleh...aku sound direct jer..tapi ckp elok2 ler + tegas..
'yang, baju sidai elok2..stoking jgn sepah2..kan dah ade bakul tuh..tak nampak ker'..

kalau kat dapur time basuh tgn kat sinki...pastu renjis tgn kat lantai dapur..aku tak suka sbb lantai basah + kotor +nak kena  mop..
' yang, jgn bukak air paip kuat sgt, pastu jgn renjis tgn kat lantai tau...penat org mop'...huhu rasa cam teruk je aku ni kan..

penot woo...balik keje...nak wat keje umah...hubby goyang kaki je tgk astro..mintak tolong lipat kain pun taknak..

Rate

1

skang ni aku rajin bebel plak, hubby pun dah perasan...huhuhu..

Follow Us
Tension.
Tapi, kalau tak kawen2 lagi..tapi, umo dah lewat..lagi tension tau..
double triple. susah nak explainlah.
oleh yg demikian..korang2 tu..kalau jumpa org blum kawen..jgn ler tanya2 soalan bodoh..bila lagi nak kawen??

Originally posted by Hana at 5-3-2007 11:26 AM
Tension.
Tapi, kalau tak kawen2 lagi..tapi, umo dah lewat..lagi tension tau..
double triple. susah nak explainlah.
oleh yg demikian..korang2 tu..kalau jumpa org blum kawen..jgn ler tanya2 soalan bodoh..bila lagi nak kawen?? ...

so bila akak nk kawen?...

[ Last edited by  philipinoe2 at 5-3-2007 12:10 PM ]

hehehe.. aku nak tegelak baca.. takleh bayang cammana kalau aku kawen nanti..

Originally posted by philipinoe2 at 5-3-2007 12:08 PM

so bila akak nk kawen?...

bila lak ko nak mampus nie??

Reply #10 Hana's post

...amboi mara la plak akak han ni...

:pmuka: :pmuka:

nota kaki: saper tau yg nyanyi jingles iklan mee sedap...yg lirik die lebih kurang..."mee sedap i like it.....aaaaaaaaaa.....mee sedaaaaaaaaaaaaaaaapppp!!"...best la sore mamat yg nyanyi jingles tu...mcm sore once dewa lak..

Originally posted by JomJalanJalan at 5-3-2007 10:56 AM
skang ni aku rajin bebel plak, hubby pun dah perasan...huhuhu..

Laki i pantang kalau i bebel...kalau cakap 5 patah perkataan sebab nak tunjuk tak puas ati ni,siaplah dijerkahnya balik...bagi dia semua kerja2 dalam umah 100% i yang kena buat.Balik rumah dari kerja,kena layan dia macam 'King'.Aduh..penat woiiiii....nak cara anak2 yang masih kecik lagi...tapi itulah...semuanya kena telan ajela....Dulu masa cintan-cintun tak duduk serumah,tak tau lagi...la ni..nasib ko la labuuuuu...

Rate

1

Originally posted by sofiajane at 5-3-2007 01:23 PM

Laki i pantang kalau i bebel...kalau cakap 5 patah perkataan sebab nak tunjuk tak puas ati ni,siaplah dijerkahnya balik...bagi dia semua kerja2 dalam umah 100% i yang kena buat.Balik rumah d ...

betul le sofiajane...sebelum kawin ngan lepas kawin mmg jauh beza...walau pun bercinta bertahun2...sebenarnya kita tak kenal 100% pun org tu until dok sebumbung...haa..pastu baru le tau belang masing2..suka kentut depan2 ker..susah nak bangun pagi ke...masa tu baru tau..tak leh nak elak dah..

aku membebel sbb kdg2 hubby pun bebel...tapi takde le mcm mak nenek..so..fair le kan kiranyer..masa mula2 kawin, aku tgk hubby aku ni mmg pengemas, tak leh tgk brg bersepah langsung...kalo tgk ade mende sepah, dibalingnyer mende tu kat tpt lain, kdg2 ckp perli2...sampai aku kdg2 kecik ati...perli aku le tuh..aku diam kan aje..simpan dlm hati..bknnyer aku x mengemas...kdg2 balik keje..badan penat..mcm2 nak buat..bukan bleh buat semua serentak, step by step ler..

lama2...mungkin dia tgk aku rajin sgt ngemas, dia jadi cam raja plak..mana aci..ishh..aku taknak suami wat kita cam hamba., pijak kepala kita...kita pun ade perasaan...tu aku jadi berani sound...tp bukanle bermakna sampai derhaka plak...mana yg patut ler..jgn le sampai suami kecik ati plak..dah berdosa le kita...aku ckp ngan dia yang aku ni keje gak, kita masing2 keje,masing2penat...dan aku bukan manusia yg perfect bleh wat semua bende, dan aku ni bukan robot...so mintak dia faham aku n aku faham dia..

so skarang Alhamdullillah nampak hubby faham keadaan aku..mende2 camni kena bincang ngan suami ..sofia jane..sbb aku ngan hubby punya style kalo ade ape2 yg tak puas ati, luahkan , jgn simpan..
itu le rahsia kebahgiaan rumahtangga...pastu aku selalu ingatkan suami..nape kita takleh jadi mcm sebelum kita kawin..anggap je kita sentiasa bercinta mcm dulu2.....ermmm..pastu baru le hubby tersedar skit..kalo aku merajuk pun kejap je, sejam dua dah ok ..hehe moral nyer...org lelaki ni kena diingatkan...sbb diorang selalu pandang remeh bende2 camni..

Rate

1

aku dah kawin nak masuk 5 thn, tp sampai skang tak tertrain lagi laki aku bab ni. setokin & seluar dah pakai jgn harap nak letak dlm washing machine. stokin aku boleh jumpa dlm tmpt kasut, berlonggok2 dlm tu smp dah takde stok nak pakai. seluar lak bergantung2 kat dlm storeroom. sib baik dlm bilik aku tak dibenarkan gantung sbrg pakaian yg dah dipakai klw tak mesti hapak bau bilik

anak aku yg umur 4 thn pun pandai sound bapak dia, apa ni papa letak nata-nata (merata2). tp yg anak pun sama gak ngan bapak

Rate

1

Originally posted by gam_gajah at 5-3-2007 04:39 PM
aku dah kawin nak masuk 5 thn, tp sampai skang tak tertrain lagi laki aku bab ni. setokin & seluar dah pakai jgn harap nak letak dlm washing machine. stokin aku boleh jumpa dlm tmpt kasut, be ...

sabar je laa gam_gajah....suami2 kita nak bermanja le tu...tapi sambil2 tu kena train gak...kalo tak sampai tua le jwbnyer...

apsal bf aku sumer nye pengemas belaka? sampai bila datang rumah aku nak makan pun diorang tolong kemas and vacuum lagi.. huhu.. sampai aku jadi malu sehhh...

Rate

1

Reply #13 JomJalanJalan's post

tibe2 aku jd takot utk kawen..
sbb aku ni agak pbersih..
pastu suke mbebel..
pastu xleh kne marah sgt..
waaaaaaaa...aku takot kawen

Rate

1

Originally posted by JomJalanJalan at 5-3-2007 04:18 PM

betul le sofiajane...sebelum kawin ngan lepas kawin mmg jauh beza...walau pun bercinta bertahun2...sebenarnya kita tak kenal 100% pun org tu until dok sebumbung...haa..pastu baru le tau bela ...

Pasei kentut tu pun i tak tahan...kengkadang tengah makan pun selamba aje melepas...nak-nak 2-3 hari tak berak.Fuhhh...dia punya bau...power...:kant:

laki aku pun malas tahap gaban nya dari segi hse work nie..
tapi aku pun bukan org gaji dia..so, aku mintak la srg org gaji nak bersihkan rumah aku..

Rate

1

Originally posted by miszcincan at 5-3-2007 07:59 PM
tibe2 aku jd takot utk kawen..
sbb aku ni agak pbersih..
pastu suke mbebel..
pastu xleh kne marah sgt..
waaaaaaaa...aku takot kawen

hehe, org mcm miszcincan ni le yg patut kawin cpt...
dah ade pakej nak jadi isteri dah..
jgn takot nak kawen..
best kawen ni tau...