CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lows^man^lyrics

Bank mana yang paling bad service?

ishkk aku rasa.. semua bank cam tula... slow sikit... mana boleh buat keja laju2x... nanti silap kira duit.....pssst... nakkomen skit.... awek BSN dah tak cun lagiiiiii.... tak macam pakcik mudo2x dulu...hehehhe

Post Last Edit by damiqula at 21-1-2010 14:58

cimb...customer service ko kol la dari pagi ke malam,manjang engaged.service center yang laki sume sore mcm pondan je.rejek full loan aku sbb alasan aku muda sangat,takde kaitan ngan gaji sbb katenye gaji aku besar.bodo betul alasan!

rhb...kol skali terus dapat.bank pun tak ramai sgt orang walopon jumaat(damansara uptown).bratur sorang dua trus kene panggil.kaunter pun tak lembap sgt,helpful la jugak.tapi online banking la plak yang mcm hampeh

standard chartered...very gud service.bank pon tak ramai org mcm pasar malam(maybank).customer service pon very polite.tiap2 bulan antar statement walopon aku tak mintak.call pun snang trs dpt.online banking paling bagus aku rase

eon bank....nak buat loan,dah approve pon tak kol.aku yg kene kol.nak buat letter offer sampai sebulan ape kesss.aku kene kol jugak.pastu bile dah sain letter offer,nak pass kat lawyer amik mase 2 BULAN,patutnye 2 MINGGU jek!.ni nak disburse duit patutnye sebulan je,aku rase mau SETAHUN!bodoooooo

Rate

1

bad service dlm talian,bank islam..kol centre hr mingu pun bz manjang.*sgt bahaya kalo kad ilang..emel dr bln 11 xreply2 lg..br je terminate cc

mesin ATM agrobank sangat la hampessnya.. :kant:

bagi aku bank islam.. lembapppp
alifreyes Post at 2-12-2009 22:52

aku pun!
Bebrapa kali tersangkut hampir 1 jam kat situ

BSN....sedia kaunter byk2 tp 2,3 kaunter jek yg bukak.... :kant:

Follow Us
paling sakit hati kt RHB Bank Kajang...
pernah la kami husben n wife baru balik keje ...
sbb kami dedua kene standby mlm tuh...
jd pagi2 buta tu terus la ke bank..
coz masa tuh my hubby ingat nak try wat loan....
percaya x customer service dia pandang kami atas bwh.. then pastu sibuk make up..
buat2 xnampak!!!!! kurang ajar giler...
kami dah siap bwk semua slip gaji n surat yg sepatutnyer.. dah la xtgk pun... ckp pun berlagak nak mampus!!!
sakit hati aku...last2 i sound la.. ko ingat aku ni keje kerani mcm ko ke???
cube ko tgk dulu kami ni punyer gaji..
aku tau confirm lepas..
ko xyah nak wat muke taik ko tu depan aku...
tepek bedak bebyk pun ttp hodoh!!!
xingin aku nak apply loan kat bank bodoh ni...
tersentap terus minah tuh.. n i terus tarik my hubby..
bengang punyer psl k.. lantak laaa.. copy slip gaji tuh sajer jer aku campak kt meja dia.. padan la muke ko kan!!!

bank paling bangang dan hampehhh ialah CIMB BANK (M) BHD
dah la due date loan umah aku 1hb, gaji masuk pun 1hb, lambat 1 hari dah call mcm haperr....bila time nak bayar kat mesin, dia pi block. Alasan sebab tunggakkan ... 1 hari lambat...budusssss

Nampaknya....Setelah hampir 3 tahun poll ni dibuat...Bank BSN kekal sebagai Bank Plg HAMPEH servisnya...seramai 175 yg vote tuk BSN...Bank Rimau "unggul" ditempat kedua dgn hanya tewas tipis dgn 3 mata...

Bank Ambank Plak merupakan bank PLG KURANG HAMPEH dgn hanya dpt vote sebanyak 24 mata...

cuma syg...bank RHB , Alliance Bank , Hong leong bank , UOB Bank , bank rakyat tak tersenarai dlm poll ni..kalau tak lagi Manthopp..

uik ..aku mmg tatau psl bank mana ok mana tak .. tapi my dad ckp bank rakyat not bad...

aku ingat maybank best ..tapi huhuhu

CDM paling haprak adalah maybank punya.

kalau ada 3 CDM, 1 je yg tak offline.....

bank harimau ni mmg hmpeh.... ade ke aku suruh diaorg reduce interest utk loan rmah aku... dia ckp tak leh sbb amt loan aku sikt.. kalu nak jgak, kena tmbah lagi loan dlm 70k tak slah aku... dia suruh aku buat renovation rmah or msuk dlam asb.... hmpeh jek... aku rasa aku nak jek smbelih pompuan tu... offer lter aku pun lpas dah sign dia amik blik sbb ade terms n cdition yg salah kat dlm tu... lpas tu sesuka hati jek debit 2 kali utk fire insurance... 1 takaful n 1 lg yg biasa... nsib la aku ni rjin tgok online tnsaction kalu idak free2 je bg duit kat diaorg...

citer pasal ke"hampeh"an bank2 kat malaysia ni klu nak citer smpi sudah tak abis..
mcm ape yg jadik pd saya 3  thn lepas klu x silap.dek kerana tabung coints dah penuh,
cadang nak la masukkan kat ASB.kali pertama gi RHB ,dan kedua gi Maybank.
Dua2 staf di kaunter ni malas dan x endahkan customer.kata mesin xde dan yg satu lg kata mesin xleh
guna.tapi bleh plak ngan slumber berniaga perfume kt kaunter tu.

sudahnye gi kat cimb,baru boleh.sy pon dok citer la ape yg jadik b4 ni..akak kaunter tu kata,
by right dorang xleh kata camtu.ni mesti kes MALAS je yg sebenarnye.

hmm..tp kengkadang nak letak keseluruhan kesalahan kat semua xleh gak,maybe ade certain2
or kebanyakan org jeryg cenggini,sudahnya yg keje effisien pon terlibat sama.

so,pd yang keje effisien n cemerlang tu keep up a good work..yg tah hape2 tuh kalau terbaca
complaint2 kat sini,SILA perbaiki etika anda ketika bekerja.kami ni sbgi customer,bukan selalu ade masa
nak ke kaunter anda tu.jd berilah layanan yg sewajarnya.yg x faham dijelaskan prosedurnye..
xdelah kami tertanya2 sampai sepuluh kali dtg , tp urusan x settle gak...

Rate

1

Mas...sebenarnya derang tu PEMAlAS kekdahnya.....malas nak berurusan dengan duit syiling nil....:geram:

ilah kalau nak tukar duit syiling..kat mebeng..kena contact dulu org dlm baru gi saner..sebab kekadang yang kt kaunter tu...aduhlah...lelagi kalau pompuan...hmm langsung tak dilaynnya....kalau lelaki oklah pulak...

hmm tapikan...tengok jugak..kalau gi cawangan mebeng lain..layanan yang diberikan oleh staff mebeng ok....hmm betulllah kekadang mana2 staff yang buat kerja nak taknak nie selalunya bekrja sebab nak gaji..jer bukan sebab karier.

aku paling benci ngan maybank ler... bank paling berlagak kat msia. nak buka akaun pun byk songeh, staff lak kebanyakkan hampesss. if kita tanya, jawap ikut suka hati dier je jawap. nasib baik bank ni byk org gomen guna, if not....

aku paling benci ngan maybank ler... bank paling berlagak kat msia. nak buka akaun pun byk songeh, staff lak kebanyakkan hampesss. if kita tanya, jawap ikut suka hati dier je jawap. nasib baik bank ni ...
happydot Post at 15-2-2010 21:11

tak dinafikan antara staff bank paling berlagak yg aku pernah berurusan dgn maybank ni ler... tapi dgn frontline je, yg jaga kaunter tu.. yg lenlain rasanya ok jer...

tu lah mod , ilah ..pikirkan malas derang jer..
by right sume bank mmg ade mesin coints tu..
ni dah satu keje kiter lak nak merayap dari satu bank
ke satu bank nak bwk coints tu..dah la berat..
or kene call dulu..camne tuh..
jgn pandang sblah mata ngan coints tu tau..
mana tau ngan coints tu dapat genapkan
amaun saving kiter yg ke sejuta ke..
hehehe x jutawan gitu?

tu lah mod , ilah ..pikirkan malas derang jer..
by right sume bank mmg ade mesin coints tu..
ni dah satu keje kiter lak nak merayap dari satu bank
ke satu bank nak bwk coints tu..dah la berat..
o ...
mas2882 Post at 16-2-2010 10:56

ilah lak dulu suka tul kumpul duit satu sen....tu yg selalu gi mebeng tukar smpai berbalang2..hu..hu..hu...