CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lows^man^lyrics

Bank mana yang paling bad service?

Pagi semua....

Oh bagus... ada topik ni.   Boleh la aku nak buat luahan perasaan sat.  Bank yang pada aku service paling teruk tak ada dalam list kat sini.  KUWAIT FINANCE HOUSE is the worst foreign bank.  Dah 2 tahun beroperasi pun masih tak ada system.  There was few cases encountered by the company that I'm currently working when dealing with KFH.  Sorry.. agak panjang.... sapa tak nak baca..... sila jangan baca...   
  • Prosedur transfer duit hanyalah melalui surat.  Tak apalah itu kan.  Senang.  Tapi... lepas tu ... swift message ke apa benda dokumen pun tak pernah bagi.  Harapkan bank statement je.  Jenuh mintak nih.  Memang tak dapat.
  • Bila company buat drawdown pulak... memang jenuh nak mintak proof yang depa dah buat transfer.  Setakat bagi surat drawdown notification ja.  Itu pun selepas beberapa hari.  Swift message or any other transfer proof document pun tarak.  Habis tu... supplier nak bukti kita payment dah buat ke tak macam mana?  Siap depa boleh tanya aku balik nih.... u nak apa nih sebenarnya?
  • Then, depa nih manual system nih. Bila kita terlambat sikit transfer duit untuk bayar term loan, depa tak buat.  Then, depa kata... kita kena habaq kat depa yang kita dah transfer duit ka belum sebab depa kata oh lepas due date of payment, system depa tak boleh trace duit ada atau tidak dalam akaun sebab system depa manual.
  • Depa came out dgn wrong amount of loan yang company aku kena bayaq.  Then dok keep on cakap company aku bayaq tak cukup.  Apa punya manager tu.... nih jenis manager yang tak buat kerja kot!
  • Kalau kita nak lodge indebtedness amount in our annual return to Suruhanjaya Syarikat Malaysia ni... jenuh nak mintak figure as per their record dari depa.  Ok, kalau hang as a manager hang tak tau...  hang pi lah tanya geng geng hang yang tau.  Sat lagi kalau aku lodge dgn figure yang salah.... company aku jugak kena penalised.  So... ended up aku yang kena kira sendiri nih.
  • Ok... then aku made a complaint tentang semua yang aku cerita kat atas ni lah.... officially.... kat website depa.  As at to date... tak pernah berjawab nih.
Aku tak rasa term loan account aku is being reconciled properly.  Or worst... ntah ntah depa declare figure lain kat bank negara.  Even the managers there are not helping when we asked for the explanation.  Aku bukan terer dalm bab bab bank term ni.  Bukan macam depa.  So  depa as somebody major in banking patut tolong la aku.  

Kalau aku terer banking banking ni.... hangpa taulah nasib hangpa...

[ Last edited by  blurry_eyes at 5-7-2008 12:15 PM ]

maybank,cimb,bimb,affin

worst is off course maybank. byk kali jugak la aku bertekak ngan customer service dia. tak silap aku ade 2 kali la jugak aku hempas pintu kat maybank ni.

the best is off course public bank. kelakar je aku when one of my fren yg keje maybank ckp maybank nak kejar public bank dlm award best bank in malaysia yg public bank selalu dpt tu. aku ckp kat dia in your dream la... tak guna kalau ade million of products kalau frontliners cam cipan

maybank service laju...tapi staff cam haprak perasan bagus....muka pon moncong sepanjang masa..tak mesreee alam langsung..pi balik umah jaga anak laa perasan bagus

CIMB very su****** cheque dari cimb to cimb ada kee nak clear sampai seminggu..contoh ...org tu masukkan cheque tu kat johor branch ..cimb haku plak kat trg...untuk cheque tu clear makan masa seminggu...WTF!!!!!! satu kapal satu server satu pelambung pon dia nak clearkan duit sampai seminggu???jawapan yg diberi..apa kita boleh buat cik..dah org atasan buat rules camtu kita kena ikut je..bank lain tak sama dgn bank kita   yg haku ni tercongok tunggu duit clear..kalau haku TT duit ke oberseas gamaknya bape tahun agaknya nak clear....

bank yg paling lembab dan staff yg paling tak berhati2 dlm memberi info adalah bank islam....duit haku masuk 6hari yg lepas..staff dia bagi jaminan duit tu akan clear dlm masa 3hari...hari ketiga aku try nak cashkan duit tu sekali dia cakap duit tu lom clear..mo tak hangenn...supplier dah bising2 mintak duit...after 6days duit tu still tak clear......pls laa tingkatkan quality ...glongan makcik2 jee yg haku tgk dok kat kaunter tu dari haku kecik sampai lee beso...bibir merah tebal kemain lagi service hancoo

bank yg paling xcellent dari segi service ..communcation kerjasama bertimbangrasa also server paling laju PUBLIC BANK BERHAD...aku bagi 10star

Reply #244 clairekimberly's post

yess... aku sntuju ngan ko PUBLIC BANK BHD service mmg xcellent.

aku meluat dgn bsn... dah ler kaunter banyak.. tapi bukak 2 jer... pastuh kerani pulak tua2 tak mesra langsung... pejabat pos lagi baik... cek pon sampai 15 hari baru nak clear..

Follow Us
Pada aku, maybank paling teruk, sumerr nak charge....duit..duit..duit, nak mintak statement sendirik pun nak charge, satu bulan punyer statement RM10

Bagi saya... BSN la paling teruk, dah la lambat proses...

aku nympah berurusan ngan staff maybank...tak mesra langsung..:@
Public Bank service bagus wooo...:pompom:

maybank paling teruk!!! kt setiawangse ni pon hampeh...nk bukak akaun ngn die mcm kite nk pinjam 1juta pound sterling ngn die plak....dh la muke tu arrogant tahap cipan...kuat plak tu potong duit suke2 :@  :@  :@
nombor 2 mengong Bsn...bile la nk update ikut technology...x kan la nk cash in duit pon beratur bagai lg kot~~

vote for maybank... telan duit je tahu!!!

Reply #244 clairekimberly's post

mak ai marahnya.....

in my opinion, maybank sini dah banyak improve. tapi BSN masih lembap. Hong Leong bank pulak, staf dia tak mesra langsung! yg paling cepat dan efficient ialah Public Bank. tak sampai dua minit berada dlm bank tu kalau nak masukkan wang di kaunter.

bank islam dia punya online service macam ########.
nak log in pun tak leh

paling hampeh, Bank Bumiputrarockers...siyes hampeh...staff makan gaji buta!!! pelanggan tercegat menunggu, depa sesedap rasa berborak....!!! :@ :@ :@ :@  ada lah lagi insiden yg menyakitkan ati....

dah tukar CIMB ni, aku tak tau la ok ke tak...rasanya 2X5 kot...

semua sama jer haprakk

well..lets put it tis way la...

semua sama2 teruk kot...depends pada experience kita ngan bank itu..

macam aku pegi mbb dulu nak wat atm card ilang..since aku bukak a/c kat Ipoh, dia suh aku g branch yg aku bukak...bodo tul kalo aku bukak kat S'wak cam ner..nak balik semata2 for tat damn atm card? :@:@

huh..yg tue kat MBB midvalley, terus aku pegi Mbb bukit bintang...jawapan lebih kurang sama..tapi nasib baik ada sorang kakak tue kata..'tak per ler saya tolong tengokkan dulu' then belek2 pc dier ntah amenda dier wat aku pun tak tau..aku dok melangut depan dier...ddier mintak mycard aku...tetibe...chip rosak..tak leh detect..pulak dah...then aku cakap..nak wat pe nak detect2 chip tue...pe prosedur sebenor2nyer..time tue dah naik nyampah ..rupa2nyer diaorang kena call cawangan mbb kat ipoh tue suh fax 1st page saving book tue jer...then verify everything boleh proceed...masalahnyer tak leh wat jugak sampai IC siap..MENCIK AKU !!!

same thing jugak ngan kawan aku yg pegi CIMB kat star hill..derang suh balik seremban ..wat kat sana..aiyoo..nampak sgt pemalas semuanyer,,,

ari tue customer bayo bill rm 400 guna duit kertas sehengget, diaoran nak tukar kat mbb pavilion nie..abg tue pandang dulu..pikir sat...then kata " tak boleh tukar la kat sini.."

hahahahah..lawaknyer..terus kawan aku g sana..masukkan duit tue dalam a.c dier...baru amik kuar..padan muker..malas sgt nak kira kan...

lagik....aku apply credit card RHB...aiyoo..cam syial lagik..aku dah fax berpuluh2 kali aku nyer I/c...tapi stp kali aku call tanye..kata tak dapat..then suh try call after 2 days....call balik suh call lagik after 2 days..sampai aku bengang terus masuk website rhb wat komplen kat situ..elok jer lepas seminggu dah approve terus,, !!!

...so far the best public bank....dorang ni pun dah byk kali menang award...

bank yang paling teruk bagi aku ialah BSN, segala-galanya lambat dan naib johan bagi aku ialah bank rakyat... bank rakyat ni tang personal loan memang laju tapi tang counter service memang out sungguh.. aku pernah dapat no. 1006, kalau ikutkan orang keenam je, tapi aku terpaksa tunggu lebih 45 minit, ada 4 kaunter tapi yang aktif hanya 2 dan 2 tu lak lembapnya...

maybank...

penyata current account
derang tak nak antar ke rumah..

kena request..
paham2 aje la bila kita request
derang akan charge rm10...

:@ :@ :@ :@

Originally posted by blueiris76 at 2-8-2008 02:41
worst is off course maybank. byk kali jugak la aku bertekak ngan customer service dia.
tak silap aku ade 2 kali la jugak aku hempas pintu kat maybank ni.

the best is off course public bank. ke ...

setuju...
workers kat PB muka selalu manisss...

no wonder derang selalu dapat awards..