CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4016|Reply: 20

Ayat Untuk Bukakan Hati

Assalamualaikum kawan2,

anne nak mintak tolong kalau ada sapa2 boleh bg anne any ayat yg blh dibaca utk membuka hati seseorg. Anne ada masalah sikit. bukan niat anne tak baik. cuma nak dia sedar dan hati dia masih ada untuk anne.

klu dh ada topik ni dulu sori la cos anne dh belek kat belakang2 sana tp xjumpa. TQ

ko bole berdoa terus pd Allah dgn bahasa melayu pun. Allah x kata ko kene baca ayat2 tertentu br doa kau makbul. yg penting dgn hati yg brsungguh2.

Kalau baca ayat atau doa  , terus dapat yang manusia hajati , porak-peranda dunia ni . Keinginan manusia ni berbeza-beza dan bertingkat-tingkat dan selalunya berlawanan antara satu sama lain. Susah jugak tuhan nak "perkenankan" doa siapa yang dia nak makbulkan  
Fikir dan renungkanlah betul-betul apa yang saya lontarkan ini

aku rasa baik J-Anne citer betul2 apa poblem ko ni. buka hati sapa? kenapa dgn hati dia?

drp ko cari doa bukan2 baik ko baca Quran, semayang hajat, etc. biar Tuhan kenal sikit ngan kau, senang dia nak 'pilih' doa kau utk 'diperkenankan' - mcm kata AniSari. & biar malaikat pn kenal kau, senang dia 'bodek' Tuhan. tak gitu AniSari?

benda doa2 ni pon mcm nak mitak keje jugak.. pakai orang dalam beb. tak gitu AniSari?

Originally posted by sitilina at 7-2-2007 07:42 PM
aku rasa baik J-Anne citer betul2 apa poblem ko ni. buka hati sapa? kenapa dgn hati dia?

drp ko cari doa bukan2 baik ko baca Quran, semayang hajat, etc. biarTuhan kenal sikit ngan kau, senang dia nak 'pilih' doa kau utk'diperkenankan' - mcm kata AniSari. & biar malaikat pn kenal kau,senang dia 'bodek' Tuhan. tak gitu AniSari?

benda doa2 ni pon mcm nak mitak keje jugak.. pakai orang dalam beb. tak gitu AniSari?

Kelakar lah statement awak kat atas tu , tapi malangnya macam itulah kita berfikir
Kita berdoa , orang lain pun berdoa , jadi allah nak perkenankan doa siapa:hmm:
Kita berusaha , lepas tu berdoa , orang lain pun buat benda yang sama , siapa yang allah nak perkenankan doanya
Memang lah hak allah yang mutlak nak perkenankan doa siapa tapi saya tidak membicarakan benda tu , itu kuasa allah
Yang saya nak utarakan ialah dipihak manusia ni dan peranan doa tu sendiri

betul ape yg aku ckp tu. dah sumer orang pun buat benda yg sama, kalo ko ndak doa ko diperkenan, ko wat la benda yg extra. baru la Allah xteragak2 nk perkenankan doa kau.

Follow Us

Reply #2 sitilina's post

dan dgn niat yg tak menyalahi syara'

Reply #1 J-Anne's post

anne bole buat solat hajat

Originally posted by AniSani at 7-2-2007 07:29 PM
Kalau baca ayat atau doa  , terus dapat yang manusia hajati , porak-peranda dunia ni . Keinginan manusia ni berbeza-beza dan bertingkat-tingkat dan selalunya berlawanan antara satu sama lain. Susah jugak tuhan nak "perkenankan" doa siapa yang dia nak makbulkan ...

Maaf ya, saya rasa ayat tu tak betul la, mana apa perkara yang susah bagi ALLAH? tak ada....
Sebab kenapa sesuatu doa manusia tu tak diperkenankan bukan kerana Allah susah pilih mana satu yang nak dimakbulkan, tapi kerana ALLAH sebagai PENCIPTA lebih mengetahui dari manusia mana yang buruk dan baik untukmanusia tu sendiri, ALLAH Maha Penyayang, jadi ALLAH hanya mahukan yang terbaik utk manusia, hanya manusia yang tak reti dan menzalimi diri sendiri...

Reply #9 batricia's post

saya rasa maksud AniSari tu adalah sejauh mana usaha kita ntuk supaya doa kita diterima Allah. bukan sumer doa Allah makbul, kan ada syarat2 dia.

tp cemana pun makbul atau tak, Allah saja yg tahu kenapa...

Originally posted by batricia at 8-2-2007 03:15 PM

Maaf ya, saya rasa ayat tu tak betul la, mana apa perkara yang susah bagi ALLAH? tak ada....
Sebab kenapa sesuatu doa manusia tu tak diperkenankan bukan kerana Allah susah pilih mana satu yang nak dimakbulkan, tapi kerana ALLAH sebagai PENCIPTA lebih mengetahui dari manusia mana yang buruk dan baik untukmanusia tu sendiri, ALLAH Maha Penyayang, jadi ALLAH hanya mahukan yang terbaik utk manusia, hanya manusia yang tak reti dan menzalimi diri sendiri.....

Yang saya saya tulis pasal allah tu susah tu kerana hanya saya bagi sinikal statement , harap faham benda tu
Takde apa yang susah bagi allah , tapi memandangkah allah dah tulis semua kesah kehidupan manusia ni , jadi manusia ni ikut cerita yang dah ditulis tu tanpa menyedarinya

Originally posted by sitilina at 8-2-2007 05:21 PM
saya rasa maksud AniSari tu adalah sejauh mana usaha kita ntuk supaya doa kita diterima Allah. bukan sumer doa Allah makbul, kan ada syarat2 dia.

tp cemana pun makbul atau tak, Allah saja yg t ...

Saya tak rasa allah kabulkan doa berdasar usaha kita atau sebab syarat-syarat
Sebab kita tak tahu apa yang orang lain juga buat , mungkin lebih dari kita , lainlah kita boleh bincang sama-sama dengan semua orang yang berusaha dan berdoa untuk mendapat 1 benda yang sama
Jadi benda-benda ni semua allah dah tulis dan kita pun ikut je , walaupun kita tak sedar

carpet kalau nk doa apa2...
carpet lebih suka baca Yaasin..
dan lagi berdoa waktu sujud...

Saya sarankan berdoa ketika dalam sembahyang,ketika sujud pada rakaat sebelum tahiyat akhir.Doa dalam hati je....mungkin berkesan,insyallah.

Sama ada doa diperkenan atau tidak,itu hak Allah.

ASM.
1.Fatihah (ayat ke lima baca elok-elok dan pasang niat)
2. Ayatulkursi
3. Ayat 1-5 surah Toha
4. Selawat syifa
5. ayat 190 aliimran sampai habis surah (kalau hafal lagi bagus).
Kaedah:
Solat hajat selepas maghrib. Baca seluruh ayat di atas dan tujukan pada kawan tu. InsyaAllah, harus ada manafaat, kurang-kurang dapat juga baca Quran.

wallahua'lam.

Reply #15 sikomeng's post

TQ sikomeng.

surah TOHA ayat 1-5 tu dha ada org bg tp mcm ssh sikit nk hafal ayat dia tu. surah imran tu ayat last dah ada org bg tp x pasti la ayat 190. mmg anne ada hafal la.

mmg anne dh 5 hari turut2 dh buat solat hajat, baca yasin semua. sekarg ni mmg rasa kuat sikit la.

anne bukan nk pasang niat buruk cuma anne nk org nmpk apa yg kita buat/ckp selama ni. anne xnk dia terkena tipu muslihat org yg nk main2 dia. TQ  semua yg bg nasihat

ASM,
elok lah gitu J-Anne, apa yang kita ada sikit sebanyak tu amalkan , insyaAllah jadi baik. Sebab tulah aku cadang hang buat ayat-ayat tu pun
moga ada manafaat & selamat berikhtiar!
salam...

Reply #12 AniSani's post

xfaham la sbnrnya apa yg awak ckp ni. cuba ckp clear & tidak berbelit2.

Reply #18 sitilina's post

Apa yang awak tidak faham dan apa yang saya cakap berbelit-belit tu

Reply #19 AniSani's post

mula2 awak cakap:

- di pihak manusia & peranan doa tu sdr

pastu awak ckp

- Allah xkabulkan doa atas sbb usaha atau syarat2

jadi apa sebenarnya maksud awak.

12Next
Return to list New