CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: UMMI_MAI

takutnya nak drive..

hehehehe..
macam2 cerita ada...
to pembuka benang...jgn risau..lama2 nanti expert la..mula2 je gabra skit..
citer skit..den punya pengalaman driving dah 7,8 taun gakla driving...lepas skol terus amik lesen.
lepas tu..den drive Van pak den....ada la skali den gesel Van dia kat tiang..manual tu..hehehhe..best naik Van ni..sbb dia besar..so kita bleh nmpk kete depan..so nak agak2 jarak pun senang...
lopeh kawin ikut somi..ke OZ..second day kat OZ then dah kono drive..nasib sama ngan Mesia..so x poning sgt..cuma hari tu ..nasib kurang baik..den reverse kete..tak nmpk ada keta lain parking kat belakang..jadi sudah hantam..kete mat salleh tu pulak..tak tau la jenis aper..lembut gilak!!! sbb kete den elok je..tp kete dia..kemain kemeknyer..hehehehhe....skang ni dah ok ..Alhamdulillah..hook turn pun sebelah mata je..

Reply #41 nmi82's post

moga moga macam tu le... , ari ni sbenarnya saya berkobar2 nak bawak sengsorang, adik tak yah duk sebelah lagi... tapi tiba2 my sis mintak saya bawak my daugter along, dia tunggu kat opis... alamak... tak confident la plak nak bawa my daughter and im the one who's driving.... so terpaksale mintak my bro jugak yang bawakkan.... , tapi nanti balik saya bawak

Originally posted by UMMI_MAI at 25-1-2007 02:25 PM
Camne nak atasi rasa takut nak drive sendiri niiii... lesen dan nak masuk 4 tahun...sebelum bersalin ada gak bawak  2,3 kali... la ni terpaksa bawak gak sebab hubby dapat kerja masuk lebih awal d ...

laaa lesen baru 4 thn...
aku ni....dpt lesen 99....thn 2005 baru dpt bwk keta...
hehehe

alaaaaa....nak takut mendanye...blasah je bawak....aku ni sbb sume tamau layan hanta pegi sane pegi sini...
nak taknak aku kena berdikari laaa....
tapi secara jujurnye dari 2005-2007 ni...ada beberapa kali eksiden laa jugak...
hehehe....tapi aku tak takut jugak le...
kalau dah tertulis memenda tu nak jadi...aku nak buat cemana....

ko jgn ler pikir yg bukan2..aku rasa ko takut kalo accident kan..:cak:
alaaa ajal kat tgn tuhan..ko jgn takut ler..
aku memula hantar adek aku gi skolah..adek aku selalu jer tension..yerlaaa kete mesti mati tgh jalan..wakakakaa..
tp tuu memula dulu ler..every time ko nak drive..ko assume ko tuu kimi raikonnen ker..schumi ker..pastu drive..mmg ler drive kete auto senang...tp kete manual yg ader thrill..best woo..skrg nie aku leh gi jb non stop tau..ko cuber ler bawa kete selalu..gi kedai..gi jogging

dah lama dah citer ni dulu,ujian bertulis undang2 jalanraya aku dapat 50/50 :pompom:

masa ujian keta pun semuanya lulus tanpa mengulang :pompom:

tapi bila betul2 nak drive dengan lesen p kat belakang tu mmg takut yang amat....takut keta mati tgh jalan,paling takut kat traffic light,dan bukit......kalo x pandai tukar gear masa naik bukit keta bleh mati dan berundur ke belakang,bayangkan kalo ada keta lain kang naya...huhuhu :geram:

tapi lama2 mmg akan jadi pro....nak sms sambil drive pun dah mahir  nak isap rokok ke,makan minum ke sumer dah jadi kebiasaan...yang penting fokus kat depan

sonoknyer ader geng

rupa rupanya aku pun ada geng takut nak drive
aku pas dapat lesen setahun tak bawak
then bwk auto jap2
pastue atuk aku ckp belajarlah bwk manual
aku dgn penuh keberaniannya belajar bwk manual semula ngn pakcik aku
seminggu terkial-kial cam tak penah pegang stereng
minggu kedua dah ok
tapi skang nie kat jalan sesak aku tak brani gik cthnya KL
kalau auto aku yakinlah dan bleh drive ngan penuh kemachoannya:cak:
tapi kalau manual ckit2 bleh ar kot
gik satu aku takut bwk kete besar2
setakat kelisa and kancil or kenari leh arr kot
any tips?

Follow Us
saya pun lepas 3 tahun ambik lesen baru lah bwk keta sendiri, itupun dah terpaksa sangat2 sbb husband tak bole nak ambik blik keje. mmg takut sbb bwk keta manual ni susah nak imbangkan klac dan minyak lagi satu klu dah berhenti kat traffic light takut mati enjin lak. cara nak ilangkan takut saya ajak member satu tmpt keje temankan dan dia akan ajar mana yg patut. so sekarang ni alhamdulillah dah ok. dah bole blk kg sendiri tanpa ditemani husband.

selamat pagi semua.... malam tadi kena bebel ngan my husband pasal tak bwak kreta sendiri gak lagi... , pagi tadi my bro pulak yang bising pasal minggu  depan dia dah start kerja, x bley temankan... hui... takut sungguh tengok jaln jem tadi... camne nak tukar lorong time jem macam tu ekk....

aku pun ade mslh yg same.. tak berani nak drive sbb aku jenis yg kurg pay attention..

AKU bwk kete, 1 je aku takut, bwk kete org...tau2 jela kalu kete org, jd ape2 kan ke dah bnyk mende kene pk...

kalu kete sndiri, hanco lebo ke, accident ke kene curik ke, kete ko sndiri nk takut ape kan...

tips mcm mane nk dpt quick reflex(penting smasa pemanduan kete ke moto) : sayangila kucen...Insya Allah Tuhan akan menganugerahkan reflexi kucen yg pantas itu kpd anda...

Originally posted by UMMI_MAI at 29-1-2007 09:46 AM
selamat pagi semua.... malam tadi kena bebel ngan my husband pasal tak bwak kreta sendiri gak lagi... , pagi tadi my bro pulak yang bising pasal minggu  depan dia dah start kerja, x bl ...

jangan lupa pasang signal & kalau boleh angkat tangan sikit..minta mohon untuk cilok....time jem kena hatix2 takut tersondol keta org....kalau cik ummi nak mencabar lagi cuba drive kat area bulatan Gombak kat batu cave tu, kat situ memang mencabar sesapa yg mulax2 nak bawa keta..kena pandai main perananlah....

Reply #48 UMMI_MAI's post

kena beranilah..kalo tak berani memang kena buli sampai bila-bila pon takley tukar lorong..buat dek je, kalo dah bg signal tp keta belakang taknak bg paksa dia bg..oppss..kiter memang ganas sket, takpelah, slow-slowlah dulu. tapikan jgn biar org buli kita. kengkadang org nampak kita nie pompuan pastu cam terkial-kial je confirm kena buli. tapi jgn plak nak tukar lane main tukar sesuka hati. memang kena makilah nanti. pastu kalo tak baper konfiden bwklah lane kiri dulu..sebab kita pon kadang slalu takleh tahan org bwk slow pastu duk lane kanan..siaplah kena honk bertalu-talu. pastu kena pandai baca kereta, bila dah biasa on the road kita akan tau camna nak baca kereta kiri kanan depan belakang..
kita skang bila org buli kita buli balik je..tapi sumer tu kena practicelah..lama-lama mesti oknyer. dulu kita kalo bwk keta manual nak tukar gear mesti terkial-kial pastu siap nak pandang ke bawah lg tgk no kat gear tu hehe..so sebab org sekeliling cuak tgk kita wat camtu tu yg beli  auto tu..memang meluncur laju jelah kuikuikui..

Originally posted by UMMI_MAI at 25-1-2007 02:25 PM
Camne nak atasi rasa takut nak drive sendiri niiii... lesen dan nak masuk 4 tahun...sebelum bersalin ada gak bawak  2,3 kali... la ni terpaksa bawak gak sebab hubby dapat kerja masuk lebih awal d ...

Kurang-kurang ummi pernah bawak gak..ice nie..sejak habis driving test tak pernah bawak langsung..Zaman 'P' berlalu bergitu saja..sticker P ada bawah katil..La ni dah dapat full licence pun x pernah bawak..eeee....takutt!!!     

aku ni pun penakut bawak keta...dulu ofis depan umah, jalan kaki jer, pas kawin...dok umah sendiri..kena drive sendiri..aku tak pandai keta manual, hubby gi trade in ngan kelisa auto..ok le gak...mula2 kekok,lama2 ok..

byk kelebihan kalo bleh drive ni..kalo emergency senang..mcm ari tuh..hubby aku sakit, tak leh drive..jadi aku le drive..kalo long journey...dia ngantuk, bleh ganti2 drive..paling best kalo nak gi shopping,hehe..

aku setuju kata jomjalanjalan, kalau emergency case kita leh drive, x yah nak menyusahkan org lain....apapun kita kena berani...honey pun guna kelisa auto..

Reply #54 JomJalanJalan's post

kita pon drive no prob, abis kancil aku kerjakan sampai 130 kuikuikui..tapi bg keta manual mampos..tak bergeraklah gamaknyer..

wah ramai jugak takut bawak keter..
not me.. kalau aku tak bwk keter..patah kaki la jawapnyer.. malas nak harapkan org lain..
suke drive sendiri..yg penting confident n baca doa sblm drive..patuh peraturan ye..

kalau aku takde kete..susahnyer la hidup nnt..heheh

my fren dulu takut bawak keter, harapkan bapak die je anta sana sini..umo die 25 thn..
satu hari bapak die kene sakit jantung..mlm2 buta.. mak die lagi la tak pandai bawak keter..
my fren panic gile..mlm2 buta tu jugak die kejutkan jiran2..untuk anta bapaknyer ke spital..
nasib baik ada jiran yg tolong..
lepas kejadian tu, my fren dah berani bawak keter..cos die kata in case of emergency..
now die pulak selalu drivekan bapak die ke spital..

est pon dulu takut nak drive nih....lesen memang dah lame ade...lepas tuh dpt keje kat belah utara semenanjung nih..nak xnak kenelah drive jugak..nak naik public transport...kita xberape biasa sgt..lagipon takot kene balik mlm2 ka ape ke..est cume sempat practice drive with my father sat beside me for 4 days jek...kl-klang..mengharung jem..cuaklah jugak...tapi kete auto lahh...hehhe...then day 5, I have to drive selangor-kedah....all the way...hehe..my advice is..selalu2lah drive kete..may be boleh mule kat kawasan yang xsibuk sgt..mlm2 ka....once you gain the confidence..you will know what to do..insya Allah..

pengalaman semua org..he!he!he!