CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: iconglu

Lelaki dan Wanita idaman

Originally posted by Gemukkkkkkk at 17-1-2007 10:44 PM
fuhhh hebat sambutan dan postings dalam thread ni..  sepai, kena digest wehh threads yang banyak sambutan dan yang membawa isu-isu best..

bukit tinggi di pahang? ooo.. aku ingatkan bukit ting ...

hehe..aisey...mukkk...teman lupa lak nak taruh nama mike..hehehe..kekadang memang apa yang tonjolkan memang kena kat batang hidung kita sendiri...itu pengajaran namanya..kalu kita menyendari dari awal lagi bagus...so bole kita memperbaiki diri lagi.

aik...mike pun otai cam teman ngan En Al ke...hehehe

Reply #158 AT's post

haha.. AT

teman pun macam mike... memang suka beno dengan budak chinese... :love:
pernah gak bercouple tapi break off akhirnya. walau jenis romantik tak hinggat.. tapi banyak negatif dari positif. ade teman tepek gambo dia kat bod atw dulu tp dah delete kot.

Originally posted by AT at 18-1-2007 10:02 AM

pakcik kalau buat lawak ke..memang dia la..tapi yg ni..memang AT respek abihh!!..betui tu..AT respek la kalau suami tolong buat kerja rumah ..kita nak buat kerja pun semangat sikit...kekadang ...

Alhamdulillah mike  dah dapat jejaka idaman mike ..jadi le ada le gak darah2 cina ni...hehehe...sok2 cerdik le anak mike tu nanti...teringat balik kisah teman dulu...masa mula2 teman berkawan ngan asben teman...memang dialah ciri2 idaman gadis malaya..hehehe(teman rase le..)..tahap kemesraan kami amat terbatas dek kerana kesopanan satun yang dimiliki oleh asben teman...hehehe..itulah yang menyebabkan teman kagum ngan asben teman ni..sikap low profile yang dia ada menyebabkan teman rasa hormat dan sanjungi hingga sekarang. Ate asben teman pun  bukannye banyak berlabun pun..bak kata orang bukannye jenih huhahuha...hehehe....ishh...banyak le lagi ciri2 yang tak dapat nak kabokan kat sini..hehehe:ting:

Originally posted by sepaileman at 17-1-2007 05:52 PM
aku peratikan forumer perak gemor topik yg mcm nih yg ada kaitan dengan life...syabas buat forumer perak dan syabas juga kepada pembuka topik yg bernas mcm kak iconglu nih...
wanita idaman aku h ...

beruntung beno le sapa dapat sepai ni...hehehe..ada rupe bakal calon2 suami mithali...hehehe..ate ce kabo kabokan terang2 rupe macam gadis idaman kome tu...hehehe...orang lain pun nak tau gak..ishhh...perahsia rupenye sisepai ni...hehehe:ketuk:

Originally posted by kebayan at 18-1-2007 10:26 AM
haha.. AT

teman pun macam mike... memang suka beno dengan budak chinese... :love:
pernah gak bercouple tapi break off akhirnya. walau jenis romantik tak hinggat.. tapi banyak negatif dari po ...

hehehe...ate ngape kome suka beno budak cina...ate anak hindu kome tak gemo lak...hehehe...mix jugak aper..hehehe...:nyorok:

Originally posted by valkries at 18-1-2007 10:09 AM

setakat jemur kain basuh pinggan mangkuk tu takde hal la..memang selalu buat pun cuma kekemasan kerja kurang sikit la berbanding pompuan yang buat..kalau aku sidai kain tu confirm orang lain ...

heheeh...val kekadang orang laki malu beno nak nyidai kain...ate kalu nyidai mesti kat depan umah kan...kut2 takut nampak di orang..pastu mula le deme "menganyam"...ishhh...kena kontrol ke laki dia tu...hehehe...gitu le kalu ngikut skrip drama swasta kat Malaysia ni...hehehe:geram:

Follow Us
Originally posted by iconglu at 18-1-2007 10:41 AM

heheeh...val kekadang orang laki malu beno nak nyidai kain...ate kalu nyidai mesti kat depan umah kan...kut2 takut nampak di orang..pastu mula le deme "menganyam"...ishhh...kena kontr ...

aku takde pulak nak rasa malu ke apa malah aku rasa bangga lagi sebab boleh tolong wife kita..

Originally posted by yaneng at 17-1-2007 04:29 PM
alah val...nak citer apa lagi....aku bukan artis.....citer biasa ajer....dia suka, dia jumpa keluarga...kami terima....itu ajer....senang...dimudahkan olehNya gak kot....

yg lepas2 tak yah cit ...

aik...ter'miss' plak baca post yaneng ni...hehehe...ecece...takkan mike tak citer kut...hehehe...ce citer sikit pengalaman mike ..bole gak deme2 ni wat pengajaran dan bekalan masa hidup..hehehe..tak kisah le asben mike ke...ex ke..hehehe..dan rupe mana ciri2 idaman mike dan apakah dah dapat apa yang mike idamkan atau cukup untuk memenuhi syarat saja...hehehe:love:

Originally posted by valkries at 18-1-2007 10:43 AM

aku takde pulak nak rasa malu ke apa malah aku rasa bangga lagi sebab boleh tolong wife kita..

hehehe...teman respek:solute:pada mike val...hehehe...bravo!!:love:

cong,

umur ko berapa ye?

Originally posted by valkries at 18-1-2007 10:48 AM
cong,

umur ko berapa ye?

teman muda lagi dari EN Al...hehehe..aritu teman ada nengok gambar mike ngan anak2 rasenye mike muda sikit kut dari teman...hehehe...ce conggak2 kan sendiri...hehehe:nyorok:

Originally posted by iconglu at 18-1-2007 10:47 AM

hehehe...teman respek:solute:pada mike val...hehehe...bravo!!:love:

isteri dulu2 dengan isteri sekarang dah lain..dulu isteri tak bekerja jadi suri rumah sepenuh masa tapi sekarang husband n wife keje..kalau keje rumah tak dikongsi bersama memang kesian la kat sang isteri..aku rasa semua suami di seluruh malaysia memahami benda ni..dah tak heran orang tengok orang lelaki sidai baju, menyapu sampah hatta memasak sekali pun..zaman dah berubah..

Originally posted by iconglu at 18-1-2007 10:52 AM

teman muda lagi dari EN Al...hehehe..aritu teman ada nengok gambar mike ngan anak2 rasenye mike muda sikit kut dari teman...hehehe...ce conggak2 kan sendiri...hehehe:nyorok:

since aku dah tau berapa lama ko dah kawin jadi boleh tak beritau umur masa ko kawin..lepas tu baru kitorang congak..hehehehe...

Originally posted by valkries at 18-1-2007 10:52 AM

isteri dulu2 dengan isteri sekarang dah lain..dulu isteri tak bekerja jadi suri rumah sepenuh masa tapi sekarang husband n wife keje..kalau keje rumah tak dikongsi bersama memang kesian la k ...

:setuju: ...pun begitu ada gak lagi suami yang memperhambakan isteri walaupun isteri diorang bekerja..mungkin didikan dari awal  kut kurang memberikan penekanan hal2 yang bersangkutan ngan kerja2 umah...dapat isteri yang rajin tak pe le...kalu 2-2 jenih tak kesah alamat tongkang pecah le umah...hehehe...

Originally posted by valkries at 18-1-2007 10:55 AM

since aku dah tau berapa lama ko dah kawin jadi boleh tak beritau umur masa ko kawin..lepas tu baru kitorang congak..hehehehe...

ecece...mike ni mandai beno le nak 'bermatematik' lak ngan teman ni...hehehe..tak kesah le brape umo mike ngan teman...hehehe..kalu mike nak anggap muda..muda le teman..kalu mike anggap tua...maka tua le teman..hehehe...hehe..belum le lagi nak masuk warga emas..hehehe..lain le En AL tu dah dekat dah..heheh:lol

Reply #164 iconglu's post

mike idak kenei teman lagi...teman nih pemalu orangnya :malu:

Originally posted by iconglu at 18-1-2007 11:01 AM

ecece...mike ni mandai beno le nak 'bermatematik' lak ngan teman ni...hehehe..tak kesah le brape umo mike ngan teman...hehehe..kalu mike nak anggap muda..muda le teman..kalu mike anggap tua...m ...

okeh..tutup buku..

Originally posted by valkries at 18-1-2007 10:43 AM

betui beno t val.... tak ada sikit pun sbb nak malu....
on the contrary.... kite patutnye bangge kerana telah menjalankan tanggung jawab sebenar seorang suami... yakni pasangan kepada isteri kite...
sebab itu dipanggil pasangan... maksudnye saling lengkap melengkapi... bukan nak jadi macam raje tak berdolat kat romah...

macam kat romah teman... keme tak ade maid... sbb udah serik pengalaman ada maid ni...
jadi pade teman tak patut beno le kalo teman biorkan orang romah teman tonggang langgang buat keroje sensorang.. manakale teman pulak tonggang langgang tak abeh2 ngadap tv....
dek kerana kak yong mengkeme pagi2 bute udah bekerjo ke sekolah manakala teman ni pulak koje freelance... teman boleh adjust mase ikut time teman... tak payah nak bekejo2 takut lambat kepejabat (ni le gamaknye yang orang putih kate 'time freedom' tu kot.... tapi financial freedom belum lagi kot) banyak bende yang teman tolong bereskan kat romah...
jadi setakat mende2 macam basuh kain (ate bukan susah beno pun... masuk je dalam mesin tu..) sidai kain.... masak nasi... vacuum romah..gosokkan kain baju sendiri dn anak2 tu udah jadi macam routine la pulak....

malahan kalo teman pegi kedei cari lauk... teman tengok tak selere je... dan teman pulak ade mood masak... teman masak le lauk due tige jenih...

bukan ape... kalo orang romah tak letih sangat.... dia punye servis pun baguih.....

[ Last edited by  Al Lebam at 18-1-2007 11:49 AM ]

Originally posted by Al Lebam at 18-1-2007 11:48 AM

betui beno t val.... tak ada sikit pun sbb nak malu....
on the contrary.... kite patutnye bangge kerana telah menjalankan tanggung jawab sebenar seorang suami... yakni pasangan kepada isteri  ...

setuju sesangat kat paragraph yang berwarna hijau tu..:lol

amboi amboi amboi :lol :lol :lol