CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: zannmy

Pistol

suka guna Pistol Vektor SP1 General.....dah try Glock 17, HK P9s, Browning, Browning H/P semuanya x berapa ngam...yelah..taste lain2 kannn...namun saya tetap suka guna Vektor kerana masa double tap konfiden giler...lagipun berat dia sesuai ngan pemakainya....berbanding ngan Glock 17 lebih ringan dan melantun2 bila double tap...

Reply #41 mombok4's post

fuh, ingatkan wa sorang je yang tak suka Glock

Originally posted by SangSaka at 17-1-2007 09:20 AM
Saya pernah menembak menggunakan hampir semua jenis yang dalam inventori kita nie... dan secara peribadi... dan sememangnya saya menyukai Glock walaupun pada mula2 saya tengok saya ketawa sebab r ...

ff: kenapa makin banyak agensi-agensi penguatkuasa memohon senjatapi? adakah situasi di negara ini sampai ke tahap macam di sestengah negara negara latin-amerika yang sentiasa berlaku tembak menembak? saya makin risau kalau terjadi tembak menembak bila makan di gerai (contohnya di pulau pinang bila tertembak orang awam masa operasi tangkap cetak rompak).   pandangan saya, kalau semua agensi dibekalkan senjatapi, maka pesalah-pesalah pun akan lengkapkan diri dengan senjatapi juga.  masa tu, saya pun rasa tak selamat nak pergi mana-mana takut nanti kena tembak

Reply #43 kiuros's post

Maaf gak lagi sekali, sebab ia berhubung soal polisi kerajaan yang memerintah dan buat sekian kalinya, saya tak boleh nak menjawab soalan mengapa perlunya agensi lain dibekalkan senjata api dalam kerja-kerja penguatkuasaan. Dan saya terpaksa dan kekal begitu, sebab nanti boleh mendatangkan masalah lain kepada saya.

Tetapi secara prinsipnya, senjatapi yang dibekalkan hanya untuk mempertahankan diri. Untuk menggerunkan penjenayah dan membunuh bukanlah pilihan. Dan seperti mana yang sedia ketahui, setiap butir peluru yang dilepaskan akan dijawab pulak kepada beberapa siri siasatan. Dan itu timbul istilah senjata 'dirampas'. Bukan dirampas, tetapi di ambil untuk diperiksa.

Beberapa prosedur akan dijalankan selepas berlaku sesuatu peristiwa tembakan. Akan ada lembaga siasatan jika perlu. Dan itulah kemudiannya melepaskan tembakan adalah pilihan terakhir. Dan untuk menayangkan senjata kepada orang awam (kepada mereka yang berpakaian preman) juga bukanlah pilihan. Kecuali kepada mereka yang ingin menunjukkan riak dan saya yakin, semua orang tak kira dari PDRM, BPR, KDRM atau KPDNHEP tak berperasaan riak begitu. (sorry yea.. tentera memang kena tayang senjata dia kat orang dan itu tak kira.).....

Reply #44 SangSaka's post

Terima kasih SangSaka. :solute:  Bukan niat saya untuk pertikaikan polisi kerajaan tetapi setakat meluahkan kebimbangan dari peringkat orang awam saperti saya yang mungkin menggundi kerajaan. Cuma nak luahkan pendapat saya kalau keadaan akan jadi sehingga pihak penguatkuasa dan pesalah akan "matching firepower for firepower" dan kami ibarat "gajah sama gajah berjuang, pelanduk mati di tengah-tengah"  Lagi skali minta maaf perkara ini ff: , saya mengundur dari topik ini.