CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: a.ceCCo

bila haiwan kesayangan kita mati....

sabar murni.. dah ajal dia.. kita redha je
leotazz818 Post at 20-6-2011 09:30

salah murni sbb murni xjaga dia elok2...
sedih sgt bila tgk dia tenang je pergi..still cute..
dah la dia yg plg besar...
murni bela 4 ekor...skrg tinggal 3..

huhuh..mokie pon baru je pergi...huwaaaaaaaaaaaaa~ x terdaye rasenye..macam hilang anak...huhuu

sedih+perit!!tambah bile dia mati depan mata kita...
even sebulan lepas dia xde pon still teringat  and nangis...
waaaaaaaaaaaaa!!!!!

3 Ramadan lepas kucing parsi sy beranak.. Sbbkan bulu dia tebal so mmg sy xtaw pun yg dia mengandung. Pkl 6.30 ptg dia mcm mengengkang je then tgk tetiba baby pertama keluar.. Baby ke2 keluar pkl 7pm.. Dlm 7.20 sy berbuka... Lepas berbuka tgk kucing kt balkoni rupanya ada baby yg ke3 tp mati sewaktu melAhirkannya...  So sy kemas2 nk tanam baby yg mati tu.. Tiba2 kucing sy jilat anak dia yg dah mati tu.. Masa tu sy menangis sangat sbb binatang pun syg kt anak yg dah mati... Inikan manusia sanggup buang anak dia.. Sy tanam anak yg ke3 tu kt area umah sy.. Gerimis plak mlm tu.. Skrg ni 2ekor je tinngal n alhamdulillah hari ni dorang dah bukak mata... Cuma kesian sbb kucing parsi so bulu tebal n anak dia susah nk cari puting.. Sedih sangat sbb yg mati tu warna cantik... Hmmm maybe dia mati lemas dlm perot ibu dia... Time tu plak sy ngah berbuka. Sebak sngat mlm tu... Alhamdulillah sy dpt tgk ciptaan tuhan berlaku depan mata sy...

nk bercerita gak....

kucing saya brad pitt...umo nya dah tua time tu...dah perasan dah perangainya lain mcm...asik nk bermanja jer...selalu nampak letih...selalu jer hilang dari umah...lepas tu lama x nampak dia...sampai skrg....mak sy ckp kucing klu dia nak mati mmg dia akan pergi jauh dari umah...dia x nak tuan dia sedih...lepas brad pitt hilang, sampai skrg saya x bela kucing...yg ada pun kucing yg dtg ke umah tp sy dah x mau ada ikatan lagi....

mel so far ade 3 ekor kucing yg dah mati..

kucing yg mula2 tu mel namakan die amel..sempat sehari je bela..anak kucing mel jumpe kat bwh tangga umah..agaknye kehilangan ibu..satu hari tu ntah mcm mana die bole carik umah mel..mengiau kat luar..actually sebelum tu mel ade buatkan kotak bg die duduk dlm tu..bg die mkn dan air sume..sbb takut kena ujan..mel tak bawak masuk umah sbb kucing mel sekor ni die mmg jeles abis..sekali anak kucing tu da ade depan pintu terpaksa la amik sbb sian tgk keadaan die..pastu keesokan die mel tgk die mcm da xlama je..bwk pegi doktor,doktor kata dah tak lama ni..sbb buah pinggang die pecah..mel time tu tak tau nak kata ape la..mmg sedih yg amat..
bwk balik sediakan die tempat tido yg selesa secukupnye..dan kitorang satu family duk mengadaop depan sangkar die..masing2 nangis even abah mel pun menangis teresak2..
last yg mel tau..sebelum die mati..die minum air dan gesel2 kan kepala die kat tgn mel..ya allah..waktu tu tuhan jela yg tau..pastu pg tu mak kejut mel ckp amel da mati..mmg time tu mel da agak da sbb mlm tu die pandang mel lain mcm sgt..mel bwk die..balut elok2 dlm kain then tanam die kat bwh umah..2 hari jugak la kitorang satu family mcm bkabung..sedih..mmg sedih...

Follow Us
hari pertama  anak2 nak masuk sekolah agama, bukak pagar start kete, nampak tompok kat sebelah sana pagar, baru jer nak jalan nampak tompok terus lari depan keta,
aku berentikan kete,
( tadi cuma lepaskan handbrabe saja, garaj agak rendah ke jalan, kete boleh gerak sikit2)
untuk kepastian aku turun dah tgk bawah kete, rupanya dia kat tayar kete, tersepit sikit tapi belum kena gilis lagi.
tompok dan berdarah idung dan bergerak lemah, aku pangku dia atas riba, anak2 tgk pon terus menangis.
aku balut dia elok2 pastu simpan dulu, hantar anak ke sekolah dan balik terus tanam tompok kat depan rumah.

sampai sekarang aku kesal dan terkenang2, sebab aku biasanya tutup pintu depan baru aku alih kete tapi hari tu aku biarkan dia keluar.
sampai sekarang aku tak bela kucing dah..
tompok maafkan aku...

sedih sangat-sangat. tambah pulak kalau kita dah jaga dia sejak kecil. minum susu atas tapak tangan kita. makan kita yang suap. bila dia mati, kita yang kena kebumikan. memang sedih.

uwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
sedih gler siot
kunab aku
pas away baru jer

berair mata aku baca thread ni. rindu tul sama kucing-kucing aku di sana.. sabar ek.. nanti yien pulang tau. tunggu yien.. hari-hari tengok gambar mereka.. huhuhuu.. berpisah pun sedih apatah lagi memikirkan mereka mati. kalau tambang korang dua murah dh lama aku angkut balik kampung..

anak saya setiap kali kucing kesayangannya mati dia akan menangis sakan sampai demam......alkisah dah banyak ekor kucing kami bela tapi semua tak kekal lama.....tapi ana saya tetap tak jemu nampak aje kucing yg cantik bersepah dia akan ambil........bila dah ambil tu tak sampai sebulan macam2 jadi.............

rasa hiba sangat......sebab kucing saye selalu sambut kepulangan sye bila balik umah...n bila sye sedih dia lah yang temani sye....

sedih sangat bila terkenang hamster syrian terakhir yg sy bela..dah bertahun sy bela dia, mati pun sbb sudden sakit..tak tau sebab apa. satu hari tu tengok dia dah lemah and tak makan minum..nak bergerak pun tak boleh..

sebelum ni hamster yang saya panggil 'Momogu' tu paling sy xsuka sebab time awal2 sy bela dia paling ganas, bila lahirkan anak sy nampak dia makan anak dia sendiri..tp tu mungkin salah saya kot sbb biarkan dia lapar, mungkin amarah saya tak bertempat..setelah setahun lebih bela, dan tinggal dia seekor yg masih hidup, hamster tu lah yg paling saya sayang.. nakal, suka lari keluar dari cage dan pernah satu hari, masa tengah makan malam dekat dapur, ayah saya menjerit dari luar..katanya ternampak hamster saya dlm longkang luar rumah, tengah menggeliat2 tahan sakit dari gigitan semut api..sy sangka ayah sy bergurau, yelah kalau nak difikir logik mcm mana hamster saya boleh terlepas dari cage, turun dari tingkat atas rumah turun ke bawah dan sampai ke dapur pulak tu..

tapi last2 dia dpt hidup lebih kurang setahun lagi. rindu sgt dgn dia....

sdey mse tu aku xdpt mnatap utk kali terakhir..aku study jauh.adik kol mse tu aku nk exam n tgh pulun gler study.dgr biter kmatian si tusek kucing aku yg pling comel n lucu trus aku thambur2 nangis dpn buku aku.nsb bek aku sorg duk blik...huh mmg peristiwa yg sgguh sadis..

my baby noah mati semlm... pukul 9am dlm kereta... otw balik dari pergi vet... mati dlm pelukan aku...  aargghh......

hi..toet2 i newbie kat cni..
klu ckp pslhaiwan kesygan mati, mmg mesti mate jd bergenang..rumah toet2 mmg byk bela kucen..skrg ni pun klu xslh, adela dlm 13 ekor rasenyer..byk sgt smpai xigt..huhu..kat toet2 dgn bf plak, kami ade bela sekor..br umo 5 bulan..

dl2 kami mmg bela sekor je kucen..then bile sekor tu mati, ntah cmne kawan mak bg 2 ekor..jntan n betine..beranak pinak la kat umah.. tu yg skrg ni xtaw da smpai generasi ke berape kat umah tu..

dl2 ade sekor kucen yg toet2 plg syg..name die kami bg name spot..kucen ni auntie toet2 yg bg..n die pnh hlg sebulan tp pastu die dpt cr blk umah kami..actually die saket da lame..n kami pun dah bley jngke yg die akn mati cume bile da lame2, still oke, xdela bajet pape..tp ade satu mlm tu, before die mati, spot ni tdo atas katil toet2..mmg die sll tido kat ctu..even mase tu die saket n ade bau, toet2 xkesah sgt..sbb die ni pndai sket..klu die tdo kat ctu, die mmg akn tdoq kat ctu jela tiap2 kali..so, klu ade kotor ke, kire kotor kat ctu la..senang nak bersihkan..

tp mlm tu, toet2 tjage..tgk2 die tgh dok kat hujung kaki toet2..toet2 tgk jela sbb die pun tgk je toet2 time tu..tp mase tu toet2 ckp kat die cmni-spot, esok pg aku mandikan ko ek..skrg ni ko tdo dl..-then toet2 smbung la tdo blk..

pg tu, toet2 xla truskan mnd..g borak2 kat enpon..tbe2 adik toet2 pgl..die ckp nape spot len macam kat dpn umah..toet2 pun p la nengok..tgk die tbaring tol2 dpn pintu umah..mase tu toet2 tros pgng die..panas lg..tp mcm keras..toet2 try la kejutkan die..lame2 die tros keras n badan die sejuk..

time tu toet2 nangis giler2..mmg xle nk ckpla..toet2 mnx adik p pnjm cangkul kat umah jiran..kami tanam toet2 tol2 dpn umah..kat kwsn kami tanam pokok bunge..smbil tanam tu, kami smue nangis..tp yg terkilan tu, ade ke patut jiran toet2 ckp - korg xbacekan yaasin ke?- time tu mmg menyirap btol..klu ikot, mkcik tu kami tanam je skali dgn mayat spot..mmgla spot tu stkt kucen, tp bukan sekadar binatang je..kami dah anggap mcm family sndr..kucen2 kat umah yg skrg ni ade yg kami pgl abah, mkcik, abang, kakak..

hm,igt blk rase nk nangis plak..tu yg skrg ni toet2 bela sekor dgn bf jd takot klu2 nnt die mati ke..stakat die nyorok2 pun kami dah cuak, apetah lagi klu hilang or mati..

hi..toet2 i newbie kat cni..
klu ckp pslhaiwan kesygan mati, mmg mesti mate jd bergenang..rumah toe ...
toet2meoww Post at 13-12-2011 11:34

wellcome toet..
toet bole sembang2 psl kucing dlm sub-bod Pencinta Kucing... kat situ byk petua & kawan2 yg sealiran minat..

Reply 357# leotazz818
hi..thanks for the advice..skrg ni pun tgh dok belek2 thread kat bod nih..tbe2 plak ari ni rajin nk mengepost..

kalau mengikut islam, kemana agaknya roh2 haiwan pergi setelah mati..diakhirat nanti boleh kita jumpa dgn  mereka tak?
aku pon sedeh bila hamster yg aku bela setahun..jinak & bijak mati pagi tadi..hamster tu selalu gigit kaki baju tdo aku bila mintak makan...sayangggg sangat kat dia

Kucing saya mati pagi ni....sedih sgt...nama die boboy...Alhamdullilah...boboy sakit xlama.... seblm ni boboy ar yg paling gemuk n berat...tetiba notice die kencing byk sgt n kerap pastu selera mkn berkurang...bwk g vet kate die sakit buah pinggang n demam...pastu boboy dh tua (10thn)...keadaan tu menjadikan sakit die makin teruk....ari selasa g jumper vet, malam tu boboy makin lemah...ari rabu boboy lngsng xnak makan pape...baring jerk...smlm masa nk g kerja smpat belai boboy...ckp kat die " Klau masa tuk boboy pergi dah sampai, saya izinkan boboy pergi asalkan boboy ingt saya bila2"...dan bangun tdo tadi tgk boboy dh tak de....tghr ni baru nak kebumi...biar ada kubur boboy...sblm ni tiap2 mlm tdo ngan boboy...tp sejak die sakit, dh 2 mlm die menyendiri...sedih sgt2....

Ibu plak kucing yg paling tua dah 14 tahun....sangat aktif n cantek...susah nak dapat warna persian mcm tu....ibu sakit dulu drpd boboy....vet ckp sbb dh terlalu tua jd ibu ada mslh ngan mulut die...xblh nak kunyah n jilat mknn...jd kne bg mknnn yg lembut n kne gune wipe tuk lap bulu die sbb die dh xblh nk jilat sndr...wpun sakit selera makan ibu bertambah tp badan susut...ibu pun masih kuat berjalan....ibu mmg sgt2 tabah... tp mlm td smngt ibu makin menurun...ibu dh stop berjln....dia dh masuk sndr dlm sangkar n duduk diam jer sambil mata pandang saya...saya tahu masa ibu pun dah sampai...dh sebulan ibu menderita sakit xblh nk makan....klau kematian blh meredakan sakitnyer saya rela...saya tahu masa ibu pun dh xlama...samada arini atau esok pasti dia akan tinggalkan saya....