CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 7548|Reply: 25

Dulang KFC

Sepanjang aku beberapa kali makan KFC dari dulu sampai sekarang, aku tak pernah nampak depa basuh dulang tu. Selalu nampak depa lap2 je dulang tu kat area belakang/tempat basuh tangan tu..

Just nak tanya pada sesiapa yg pernah atau sedang kerja dgn KFC, dulang tu pernah basuh tak?
Kalau basuh, sehari berapa kali?

Bukan apa, aku tengok kadang2 orang letak ayam kat atas dulang tu sebab penggan kertas KFC tu sempit..mana nak letak sos dengan bun roti lagi..jadi sebagai pengguna, aku rasa kebersihan yang tidak terjaga ini akan menyebabkan penyakit mudah berjangkit antara pengguna dulang tersebut dan juga mungkin penyakit akan timbul kerana menggunakan dulang yang tidak bersih..

setakat letak sehelai kertas promosi di atas dulang tu tidak menjamin kebersihan..kadang2 terdapat kesan air pepsi or whatsoever kat atas dulang tu..nampak sangat lap pun sambil lewa je..

So what is your guys opinion..

Originally posted by abas8888 at 12-1-2007 02:51 PM
Sepanjang aku beberapa kali makan KFC dari dulu sampai sekarang, aku tak pernah nampak depa basuh dulang tu. Selalu nampak depa lap2 je dulang tu kat area belakang/tempat basuh tangan tu..

Ju ...

Eeerr...yg ni payah nak jawab sb tak pernah keje KFC........Tp aku rasa derang basuh ....mungkin sebelum waktu keje.....sb aku pernah keje kat McD dan biasanya dulang2 tu WAJIB dibasuh sebelum mula shift...:nerd:

aiseyman... betui gak ek... depa basuh ke dak? walau bagaimanapun, fox tak penah lagik letak ayam kat dulang tu... kalo fries pun fox lapik dulu dgn tisu.... lagipun jarang benar dah mamam kfc kat outlet, salu tapau bawak balik rumah...

Originally posted by Foxey at 12-1-2007 03:07 PM
aiseyman... betui gak ek... depa basuh ke dak? walau bagaimanapun, fox tak penah lagik letak ayam kat dulang tu... kalo fries pun fox lapik dulu dgn tisu.... lagipun jarang benar dah mamam kfc ka ...

Aku rasa ...derang basuh....cleanliness Company Fast Food yg besar2 ni biasanya dijaga dengan rapi...Lagipun inspection oleh Manager2 derang dibuat secara kerap.....

Anyone?????yg keje KFC...:jeling:

aku pun rasa sure dorg basuh punye... kebersihan food court shopping complex pun mostly dijaga rapi, apatah lagi fast food...

Thats why die lapik dgn kertas...

satu lagi aku rasa, kalau kite beli kat kaunter die mmg amik dulang yg dah dibasuh dan diletak alas kertas iklan die tu... lain la kalau2 sesape nak extra dulang, ada yg g amik kat tempat dorg letak dulang (biasanye berhampiran tong sampah), yg tu mmg la tak basuh, setakat lap je... aku rasa sebelum dulang kat tong sampah tu dihantar balik ke kaunter, die akan dibasuh dulu.....

kalau kedai mamak ke kedai Melayu ke
tentunya tidak barangkali

Follow Us
tapi aku rasa depa tak basuh selepas dilap kali pertama sebab semalam aku jumpa tompokan air gula samada pepsi ke etc kat bahagian tepi dulang..takkan air aku yang tumpah sebab kalau aku punya mesti masih cair lagi..ini air tu dah mengeras, tinggal kesan gula je..

kalu kat kedai melayu terutamanya gerai, depa setakat celup dalam baldi yang ada air paip je, takdenya nak basuh pakai sabun bagai..sebab tu gelas/pinggan/cawan berminyak..lepas celup, terus kesat dengan kain yang multipurpose tuh..lap cawan, pinggan, gelas dan meja..

xde selera akuh....

alaa....
mcm kedai2 melayu ih...
diorang basuh ala kadar je...

ari tu kt skolah aku...
kantin jual air rasa sabun....

yg gerenti dan pasti...... kuali belanga kedai mamak tak basuh .. pakai masuk ajer .. kalau mamak tu baru masak mee katakan , dia goeres2 kais2 ajer bekas2 mee .. masukkan nasik goreng pulak..

< MOH LE JOIN TEMAN >
http://www.friendster.com/dollahmufc
add me : dollah_bedwi@yahoo.com
"Tak hensem tapi manis nya ada."

Reply #9 dollah_bedwi's post

ff: ff: korang mension  kedai mamak kan??..tu baru pinggan kuali tak basuh..
yang gerenti tang tang makanan dia pulak...kari tak habis hari ni, esok dia masak dia tambah yang belen tu...tu yang sedap korang melantak roti canai cicah kari tu...:

BASUH....

Basuh seminggu sekali....setiap hari ahad@sabtu

jgn risau....kain yg digunakan utk lap pinggan tu..dah direndam dgn air d4 (kalau tk silap)..air ni khusus utk sanitize kan peralatan2 kt restoran...kira cam basmi kuman...buang minyak...dun worry....

satu perkara ttg KFC bagi sesapa yg penah keje ktsitu..korang akan tau yg diorang sgt2 pentingkan kebersihan..setiap kali nak masuk bahagian dlm mesti kene cuci tangan....nak basuh pinggan ada 3 proses..bukan cam basuh biasa kt umah..ada clean-rinse-sanitize..kalau cashier lak...tangan kene sentiasa bersih..kalau ada benda jatuh kt lantai..tkleh kutip...kene suh manager kutip....cuci toilet 15 minit sekali....meja lap ngan air d4....bukan air biasa....mana2 kotak ker@cup kertas yg jatuh kt lantai kene buang...tkleh guna lagi...mcm2 laa..prosedur bagai nak rak..sapa tk tahan mmg mudah sgt pututs asa....setiap malam lepas tutup store..mmg cuci lantai..sapu sampah basuh segala peralatan.....:jeling:

erm..kebersihan perlu dijaga

walaupun kdg2 maybe tak kotor,aku rasa dulang tue perlu dibasuh..lagipun kfc kan company besar
kenalah jaga reputasi dan hati pelanggan
restoran makanan lak tue..
kang keracunan makanan sape yg susah kan
membebel lak aku..

biasanya SOP kat fast food franchise yg reputable ni mmg strict.. so tak payah risau sgt

kau cerita pasal dulang ,pernah tak terfikir ttg sudu yg terletak di food court or any restoren..nampak mmg berbasuh sbb ia basah tapi adakah pernah diguna utk benda haram?

Reply #14 glump's post

pada aku, tak fikir coz tak was-was since aku confident dgn tempat2 yg aku pergi makan. unless aku gi food court yg sah2 jual babi, that will make me think twice.  have a look at these links for related issue:
http://forum.cari.com.my/viewthr ... &extra=page%3D2
http://forum.cari.com.my/viewthr ... &extra=page%3D1

kat kfc ni, aku byk kali pegi pukul 11 pagi, mesti ayam dia berminyak2 yang amat...nampak sangat yang semalam punya dia goreng balik....dah 3-4 tempat aku pegi mesti mcm tu, tapi kalau aku pegi belah petang, ayam dia nampak lain, fresh je...tak berminyak sangat...

dulu aku memang kaki mkn kfc ni, sekarang dah tak lagi la...

___

kalau cerita pasal kedai mamak pulak....aku sampai sekarang tak boleh makan kat kedai mamak, sebab ada kwn aku cerita something yang buat aku tak tertelan makanan kat situ....asyik terbayang je....

ceritanya;
ada satu family ni gi mkn kat satu kedai mamak ni, family ni nak order roti canai...tukang roti tu pegi toilet....bila dia keluar dari toilet je..dia terus la pegi uli roti canai tu....tah mcm mana, dekat roti tu ada benda asing terlekat kat situ....bau pun lain macam................

rupa2nya...jeng...jeng...jeng......

si tukang buat roti ni, tak basuh tangan betul2 dan dia punya tahi ada seketul tersangkut kat celah cincin kat jari dia...dan termasuk kat dalam roti canai tu.....

eeee...geli....aku tak leh imagine.......yuckkkyyyy....

la ni bila pi makan kat fastfood, sherrina dah perati kat dulang dia. so far pagi tadi pi MacD dulang bersih, sebab baru bukak kedai kot.

Originally posted by batricia at 18-1-2007 11:59 PM
kat kfc ni, aku byk kali pegi pukul 11 pagi, mesti ayam dia berminyak2 yang amat...nampak sangat yang semalam punya dia goreng balik....dah 3-4 tempat aku pegi mesti mcm tu, tapi kalau aku pegi b ...

Yg berminyak tu sbb dia guna minyak lama ( shortening )....minyak yg dah 2-3 guna utk goreng......biasanya penggunaan shortening ada rles dia..tp biasalah....Ada outlet KFC yg nak cut cost.....dia guna minyak semalam/minyak lama......yg ni ko boleh komplen kat Management..

Originally posted by fairy_hobbit at 14-1-2007 08:24 PM
biasanya SOP kat fast food franchise yg reputable ni mmg strict.. so tak payah risau sgt

mmg strict giler...nak2 plak kalau area manager/Operation Manger yg buat inspection.....kalau result tak Ok...boleh effect kat korang nyer bonus tahunan ( kalau ada le)..cam aku dulu..keje kat McD...Bonus kira performance store.....result ok.....dpptlah bonus..kalau tak...jgn harap...

Reply #18 medangmru's post

ooo...minyak yg recycled rupanya...
kalau nak komplen tu kena buat mcm mana....kita boleh dpt ayam baru ke..??

memang geram bila kita tengah kelaparan tapi dapat ayam yang berminyak..so, aku memang hanya pegi kfc belah petang atau malam je, taubat tak nak pegi time pagi2..

12Next
Return to list New