CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: xnakler

Trade In kereta

Originally posted by medangmru at 4-9-2007 08:23 AM
Aku nak tanya pada sesiapa yang otai dalambab2 trade-in ataupun Refinancing kereta ni :-

Kete Bini aku...wat loan 9 tahun ngan Bank islam.

Harga Kete     : RM33500
Tahun beli       : 20 ...

Ni..kalau nak tau boleh trade in n kena tambah duit untuk ket baru..gi bank  tu check settlement keta dua2 tu berapa..baru leh kira untuk keta baru..

biasanya memang kene tambah la especially kalau letak deposit 10% je masa beli dulu...kecuali letak deposit separuh baru boleh kot

Trade-in problem

Saya nak tanya ada sesiapa yg penah trade in, tapi nama tak tukar2 ... macam nak kena tipu je.... tapi bila saya contact dealer kereta tu dia kata dlm process...so apa perlu saya buat ...nak mengadu di mana ??... kalau nak ambik kereta tu macamana??...trade dah nak masuk 4 bulan tak clear2....

terima kasih

Reply #23 JDM_Car's post

slalunya dealer keta ne tukar nama bila dah dapat buyer baru.

Dulu aku penah post kat sini dan kat bod missing2 tu pasal kes aku kena tipoo bila trade in keta. Biasalah, keta si cempedak tu dah amik, kita ingat dah setel dan dah seronok ngan keta baru, dua tiga bulan dapat notis bank kata ansuran tertunggak.

Nak pendekkan citer, aku pakai loyer nak saman mamat yg handle trade in tu (kedai used car melayu kat shah alam). Depa tak mo masuk court dan pulangkan keta.

Jadi pengajarannya, hati2 bila trade in. Pastikan org yg handle tu bagi kita surat confirmation. Atau korang boleh tulis surat perjanjian sendiri, pegi endorse stem hasil & soh mamat tu sign kata dia akan tukar nama, setel belen hutang etc etc. Kalo tak merana wo...nak kena bayar keta yg tak de depan mata. Tak bayar kena blacklist.

Lagi satu cara, kalau nak jual keta, jual sendiri. Iklankan dalam thestar atau autoworld.com.my . Memang lambat dan leceh, tapi lebih selamat sebab kita sendiri boleh pastikan sapa buyer dan dia buat loan setel hutang kita dan tukar nama segala.

Mmg senang teruja nak trade in & tukar keta baru, tapi jangan sampai terkena.

Reply #23 JDM_Car's post

Masalah besar wo kalo tak tukar nama, tapi hutang dealer tu dah setel belum? Kalau hutang dia dah bayar habih, okay lagi (ada kedai used car cina buat macam ni, depa setel baki hutang sebaik dapat keta dari kita, nama tukar bila ada buyer). Tapi kalau hutang pun ada, payahlah.

Masalah bila nama tak tukar:
saman trafik
saman parking
kalau keta tu eksiden

sume akan datang kat ko.

Aku bukan nak menakutkan, tapi berdasar pengalaman sendiri. Sakit wo, tak tidur malam, hidup tak keruan (cewah!) silap2 berperang laki bini.

My advice, pegi asak dealer tu pasal tukar nama. Bawak sorang yg rupa ala2 samseng sikit. Kata kat dia kalo tak tukar jugak ko nak balik keta tu (which, legally, is still yours sebab you are the hire-purchaser).

Gud lak!

Follow Us
Tambahan, kalo pegi repot polis pun polis amik repot je sambil berceramah kat korang yang sebenarnya korang yg bersalah sebab trade in keta yg sebenarnya bukan hak milik mutlak korang. Itu hak bank sebenarnya dan dalam hire purchase agreement tu ada tulis keta tu tak boleh dijual beli atau disewakan.

Ni ceramah polis yg aku terima masa aku buat repot dulu.

last2 loyer aku jugak hero penyelamat keadaan!

12
Return to list New