CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dexa

SEKOLAH SATU SESSI ATAU DUA SESSI -

aku rase kalo balik kol4 lebih, masuk kol7.30... rehat 2x, 20min. sekali, tghari 1jam(zuhur jemaah+lunch).. tp lepas zuhur, bebudak dah x absorb.. melentok memasing(tp x sumela).. itu yg terjd pd skool aku..

tp kalo pas lunch tu bukan belajar, kene tgk le akt. yg sesuai.........

skang ni pokok pangkalnye sbb nk elakkan mslh2 berkaitan bdk skolah yg t'jadik skrg ni...cth nye kes nurin..sbb pe,cdgn nye cume nk isikan mase kosong bebdk tu drp diorg x buat ape kt umah kan...

so,kt sini kalo nk ikut kn pertimbangan nye..parent kene main peranan..pd aku,agak mustahil utk sorg cekgu nk jaga berpuluh2 murid kt dlm kelas dlm satu masa..so,yg pntg kt sini mcm mane cara family tu nk pastikn anak die slmt...

pd aku,bole je antor anak tu kt childcare centre ke...umah jiran ke...as long as ade org yg bole tlg tgk2 kn anak tu,n nk pastikn yg diorg selamat..

sekolah saya dan sekolah-sekolah lain di terengganu dah buat mende ni awal tahun

dan hasilnya.. lepas 1-2 bulan.. terus dibatalkan.. terlalu banyak keburukan dari kebaikkan..

rasanya ada cite kebaikkan dan keburukan tentang mende ni dalam situasi sekolah aku .. tp tak ingat topik mana..

cam tak masuk akal.. nurin tu kena waktu malam.. takkan lepas ni nak suruh sekolah sampai waktu malam..

Tuah, oo jadik ye Trengganu buat sekejap?

Actually I dont see the link between Nurin and balik sekolah 4 pm.

KAlau alasan Pak Lah, senang parents nak jemput lepas balik sekolah, then make it at 5pm la.... sebab ramai parents balik office 5 pm....

takkan nak biar budak2 melilau from 4pm to 5 pm kan?

KAlau alasan Pak Lah, senang parents nak jemput lepas balik sekolah, then make it at 5pm la.... sebab ramai parents balik office 5 pm....

takkan nak biar budak2 melilau from 4pm to 5 pm kan?

hurmm...neway,that's merely a suggestion,but still has no further notice on its implementation...

tp...btol gak,aku rase yg pntg skang ni parent,msykt sekeliling kene main peranan nk banteras bende cam nih drp b'laku..

Follow Us
Originally posted by macademia at 25-9-2007 04:32 PM

KAlau alasan Pak Lah, senang parents nak jemput lepas balik sekolah, then make i ...

hehe.. mmg haru biru masa perlaksaan dia sekejap..

mana ada opis hour balik kul 4.. tak berbaloi gak cadangan tu...

Originally posted by arasham at 24-9-2007 08:59 PM

oh sekarang girl dah jadi cikgi ke habihlah girl kalau jadi cikgu
gant or sandaran ni memang kitalah kena akak pernah jad setahun
sebagai guru sandaran

ye ke kak...lama gak tu....

me ni abes kontrak 5/10...

pastu budak2 pon nak exam..so tak renew ler

Originally posted by arasham at 24-9-2007 09:57 PM
menurut pak lah masuk awal pagi cam biasa

habeh tu nanti...anak2 cikgu camner...

dok sebok jaga anak owang jer

ngajar kat sekolah pun dah pening dgn perangai budak2.......fuh....boleh jd gila dibuatnya.....

boleh....tapi gaji guru dinaikkan antara 1000-1500........ok tak Pak Lah...??

aku tetap tak setuju

ok per...skolah satu sesi nie..tp ptg bt fardu ain ke...KAFA...atau aktiviti lain..xder laa study jekan..leh dipelbagaikan..so mgkin penggunaan guru diminimakan...ada guru pengawas je ke...

jgn laa marah cikgu2... kakitgn awam lain keje 8-5 pm..sama je...ada anak gaks... kalau dilaksanakan msti laa KERAJAAN dh buat kajian menyeluruh...aku pn dulu pnh keje cikgu ganti gaks...tau kehidupan cikgu cmner, membizi jugak pagi ptg.. tp still leh manage... provided that aku xder keje lain laa after work n time tu aku bujang lg...

pelaksanaan dijangka tahun 2010? sbb now ni nk siapkan prasarana......

sape ade info?

Aku tak sokong sekolah satu sesi ni.....aku pernah keje office yg balik 5 pm and pernah jd cikgu balik around 2 to 2.30.....penat lagi cikgu yg balik awal sikit ni coz keje office kita tak perlu ngadap budak2 yang (40 org X 3 kelas) sehari....dibuatnya ketiga2 kelas tu kelas yg budaknya 'bagus2' belaka...mau sakit kepala and letih badan....walau pun org nampak ...ala mengajar je tp sebenarnya tugas nak mendidik time dlm kelas tu memang payah.....blm lagi dicampur dgn kerja2 lain yg perlu dibuat dlm hr yg sama tu jugak.....balik rmh bawa balik homework lagi sampai suami pun heran........tambahan dgn sistem sekarang yg byk subjek ada pentaksiran/kerja kursus yg terpaksa dibuat di luar waktu mengajar....sekali lagi kita terpaksa ngadap perangai budak yg mcm2 demi utk siapkan pentaksiran tersebut......Tapi dr segi kepuasan....akulebih suka jadi cikgu kerana kepuasannya hanya kita je yg tau....

chip_arm This user has been deleted

Sekolah Satu Sesi

Kementerian Pelajaran telah pun merancang untuk masa hadapan persekolahan satu sesi akan diadakan pada tahun 2010.
Tetapi Pak Lah ingin mempercepatkan rancangan persekolahan satu sesi bagi mengelak kejadian seumpama yang berlaku terhadap adik Nurin Jazlin berulang...adakah ia rasional...
Malah waktu belajar dipanjangkan sehingga 4 petang, Cadangan ini bertujuan untuk menjamin keselamatanpelajar-pelajar selepas mereka tamat persekolahan serta untuk mengelakmereka daripada lepak. Walaupun tujuan cadangan ini baik, tapi perkaradi bawah perlu difikirkan agar perlaksanaannya tidak mendatangkanmasalah kelak.
  • Keputusan Pak Lah yang drastik: Adakahsegala kemudahan seperti bilik darjah, makmal sains, perpustakaan,bilik guru, tempat perhimpunan, padang permainan,kantin sekolah dansebagainya mencukupi untuk menampung jumlah pelajar pada satu sesipersekolahan? Kementerian Pelajaran dengan rapi telah merangka persekolahan satu sesi akan diadakan sebaik berakhir tempoh lima tahun Pelan Induk Pembangunan Pendidikan(PIPP) dan rombakan menyeluruh sistem pendidikan sedia ada.
  • Bagaimana pula denganibu bapa yang bekerja yang menghantar dan mengambil anak-anak mereka?Bagaimana pula masa yang terluang dengan anak-anak mereka?
  • Bagaimana pula dengan pengangkutan pelajar (bas sekolah)? Adakah mencukupi untuk menghantar pelajar pada masa yang serentak?
  • Bagaimanapula dengan keadaan trafik pada waktu pagi kerana semua hendak kesekolah? Adakah ini akan menimbulkan kesesakan lalulintas?
Sekolah di bandar tidak akan boleh buat persekolahan satu sesi kerana kekurangan tanah. Kecuali dibina lebih daripada 3 tingkat. Maka terpaksalah anak-anak memanjat untuk ke tingkat atas (menurut undang-undang, bangunan 4 tingkat dan ke atas perlu ditempatkan lif) berapa billion digunapakai?

abislah kalau pi school asyik belajar,apakata buat aktiviti mcm menjahit ke..memasak ke..bersukan ka..berkebun kaa

alamk double post lak

[ Last edited by  beefcurry at 3-10-2007 02:27 AM ]

byk lagi kaedah lain selain buat sekolah satu sesi utk elakkan tragedi allahyarhamah nurin jazlin berulang.. tp penyelesaian ini je ke yg boleh difikirkan oleh menteri2 kita

mcm melepaskan batuk di tangga je..

masa apply jadik cikgu ada tak komplen keje tuh penat ker aper

kalau agak2 penat bagi peluang pada orang lain

keje gomen lain 8-5pm ada yg lebih

nie nak balik awal pastuh buat tusyen lagi ... bebudak diajo tak ikhlas