CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13143|Reply: 107

bersesak dalam Putra LRT- jom cite experience...

Assalamualaikum..
Saya mmg travelling guna Putra LRT..tiap hari..kelana jata ker ampang park( to and from)
saya rase dari hari ke hari, bertambah ramai pengguna..eloklah cam tu...sebab nyer tak bagi jalan raya jam sangat dengan kete kete niii
Tapi kekadang tu boring gaklah..dah taulah kita dalam tu cam sardin..jgn lah marah marah kalau lambat buleh keluar time putra tu berenti kat steyen steyen...semalam siap terpekik pekik lagi satu mamat dalam lrt tu lambat nak buleh keluar..nak buat cemana..dah macam sardin dah..mesti lah org himpit himpit..
siap marah kan org lagi..
tahlah...tapi saya raya managemnt PUtra ni kena tambahkan trainlah..cian passenger dia ni..berdiri tu x per lah..tapi yg macam sardintu tak tahan...tak leh kuar, tak taha bau...macam macam lah...mujur x der org pengsan..:nerd:

Aku dulu gi kerja naik LRT Putra dari Gombak ke Ampang Park. Tapi kena drive dulu dari selayang terbang duit minyak. Tak naik bas pasal lambat. Sekarang naik bas pulak sejak 2 bulan lepas sebab Rapid Kl sudah ok, rumah-warta lama, warta lama-titiwangsa dan titiwangsa-citibank. walaupun lambat jugak tapi tak selambat dulu.

1-dah dua kali LRT Putra buat hal tak gerak2, satu kat kerinci tahun 2000 pasal stuck masa nak bukak posa. lagi satu kat setiawangsa tahun ni 2006. yang ni aku tak tau apapasal.

2-system buat hal, 2 kali lak tu masa nak gi opis. last aku drive terus gi opis. masa lalu kat stesen gombak dan taman melati tu punyeler ramai org. ada yang dari kul 6 pagi tunggu tren. ada sorang mamat melayu ni pakai smart2, pengguna LRT taman melati kot tgh tahan teksi dekat lopak. tiba2 ada keta proton waja warna hijau langgar lopak abis basah mamat tu. kesian dia.

3-pintu tren tak bukak, ni pun 2 kalu jugak aku kena. dua2 kat stesen ampang part.

4-pintu tren terbukak masa selekoh stesen Damai dengan Datok Keramat. ada nyonya tu pergi pegang tengah2 pintu LRT. so bila dia layan lap, tangan dia tertarik getah kat tengah2 tu pastu pintu tu terbukak. tak sampai habis ler, pastu tutup balik. nasib baik takde yang bersandar. kalau tak...

Bagi aku LRT Putra adalah servise yang terbaik untuk kegunaan harian. Malangyer ia jauh dari rumah aku. Kan best kalau dia sambung terus gi selayang/Batu caves. Atau sambung terus ke Kelana jaya melalui kepong/Damansara. Sekadar cadangan.

AKu pulak suke makan dalam tren...nak2 pulak waktu orang ramai baru habis keje...
kasi org habis keje terliur sket..hurhur...

Yang tak tahan kalu ade mak bapak bawak anak2 kecik naik tren... kalau sorang je anak takpe, ni sampai 3,4 orang...
Dah le tren tu penuh, sorang budak kecik amik satu tmpt duduk, 4 anak dah dapat 4 tempat duduk.duduk jauh2 pulak tu...apa salahnye kongsi ngan adik-beradik dier yg lain tu..
ADa bebudak yg degil jalan2 dlm tren time tren penuh...buduh mak bapak org macam ni, biarkan je anak main2...kalau anak aku memang aku libas dah..

putra aku jrgg sgt naik.. sthn skali gitu... tp ktm komuter hari2 aku naik... bleh join skalik ke tuan umah? :cak:

camne org ramai tak berebut naik LRt tu ... sbbnye pintu tu ditutup cara auto je . Tak kira org tgh Q nak masuk or keluar. Pastu plak, org yg nak masuk pun main serbu je .... langsung tak bagi peluang utk org dlm tren tu keluar dulu.
W/camne pun mmg patut putra LRT tambah bilangan tren atau panjangkan lagi tren tu mcm star lrt

mase bln puasa aku naik lrt dari setiawangsa ke taman  jaya, kira first time la naik lrt ni selepas bertahun2 x penah naik, so aku budget 30 minit perjalanan naik train, so aku sampai  setiawangsa kol 7.30, memang train every 10 min sampai, tapi x penah boleh naik, asyik penuh jer.. last2 aku ambik train ke hentian last & patah balik.. aku sampai ofis kul 8.45, ofis aku  masuk kul 8.00m ehmmmm...

Follow Us
aku ni hari2 gi keje naik lrt ni dari wangsa maju ke kl sentral....aku takde problem sgt dgn lrt....sbb aku amik tren kul 6.30pg so mmg org tak ramai dan aku mesti dpt duduk punya....cuma bila aku balik keje je mmg penuh gile,mmg berdiri le,kalau dpt duduk tu mmg nasib baik le.....cuma masalah lrt ni yg masa nak masuk dan kuar lrt tuh...biasala, org ramai mcm sardin so mmg kena tolak2 le skit...penah skali tu kat wangsa maju, dua pintu takleh bukak, memang berebut habis semua orang nak kuar,sampai aku tak sempat kuar lagi pintu dah tertutup...sorang mamat tu siap gelak aku lagi....apa lagi terpaksa aku turun kat tmn melati tukar tren...udahle hari tu aku punya tiket hilang pastu kena bayar denda plus letih lagi sbb aku keje jauh nun di sungai buloh...tak pepasal aku menangis hari tu

saya jarang2 sgt naik kenderaan awam sebab tempat keje saya dekat ngan umah. Nak naik beskal pun bleh. Aritu saya cuba2 le naik LRT, mengimbau kembali kenangan bersesak2 dlm LRT masa blaja dulu.

LRT PUtra - seram aje naik. Bunyi engsel bergesel2 mcm nak tercabut. Bising ya amat.
Star LRT - Selesa dan laju. Lebih senyap berbanding Putra. Kenapa agaknya.
Komuter - Menunggu punya lah lama. Dah naik, menunggu sampai destinasi punyalah lama....slow nyeeee
Bas - smalam cuba nak naik bas drpd Bukit  Bintang ke KLCC tapi bus stop nye saya tak jumpa (dulu ada depan Starhill, mana pegi lah mereka campakkannya). LAst2 naik teksi

putra lrt....??? nitemare maaa...
dalam sesak2 tu ader yang amik kesempatan..
dah le 1st day aku keje kat k.l... kena cam tu lah...
menyirap tu...
kalau aku dapat org dia..aku potong je tangan tu... lahabau tul...

Originally posted by sherrina at 9-12-2006 02:30 PM
Komuter - Menunggu punya lah lama. Dah naik, menunggu sampai destinasi punyalah lama....slow nyeeee ...

:setuju:
AKu tahan lagi bersesak2 dlm lrt..
tapi kalau tunggu KTM...:geram::geram::geram::geram::geram:

bangsar <-> ampang park

satu workable immediate solution aku rasa is remove most seats utk tren2 masa peak hour (7.30am-8.30am dan 5.30pm-6.30pm). then you get more ppl thru.

tapi aku tahu lak takut tren tak larat nak jalan ker apa...itu kene tanya depa la.

Originally posted by ~boolean at 10-12-2006 08:13 PM

AKu tahan lagi bersesak2 dlm lrt..
tapi kalau tunggu KTM...:geram::geram::geram::geram::geram:

yeah!! tu laaa yg aku ngadap ari2 ;)

ni la yg saya dok hadap hari2 pi balik kejer. nak buat camna, saya maleh nak drive tgh kl ni & kurang sabar pun sama.

tang bersesak tu boleh thn lagi, tp paling hangin satu badan bila tren delay. klw kat klcc tu depa siap thn org tak bagi turun sbb nak bagi yg tunggu kat bawah tu lepas dulu.

dlm tren lak, paling bengang bila tgh2 bersesak tu smp nak bergerak seinci pun takleh, tetiba ada lak org yg tak sabar2 nak sgt jadi org pertama keluar tren. tren tak sampai lagi tp dia dah sibuk xcuse me, xcuse me nak mintak jln padahal org nak bergerak pun susah

aku benci betul kalau bersesak dlm lrt..tak kira le putra ke star ke..
peh tu ada org tak mandi..
tak pun org terkentut ke...
bunyi takde..tau2.. bau jek..!!

hampeh betul...dah le macam sardin..kena tahan bau pulak tu..!! :agr:

Originally posted by kabukiman at 11-12-2006 09:41 AM
satu workable immediate solution aku rasa is remove most seats utk tren2 masa peak hour (7.30am-8.30am dan 5.30pm-6.30pm). then you get more ppl thru.

tapi aku tahu lak takut tren tak larat nak  ...

alah...cannot lah macam ni...kalau ada pregnant ladies yang naik kan susah...ai pernah naik train yang mostly takde seat...ada 2-3 baris seat jek...penat wooo kena diri...org yg duduk plak wat tak tau jek...lagik mau purak-purak tido...

They know that during peak hours, dlm lrt mmg penuh giler.. tapi kenapa dorang tak boleh nak tambah tren tuh.. make it 3 atau 4 instead of dua ajer.. financial problem? mcm mana dgn peruntukan juta-juta dari government??

For me, lebih rela redah jam dgn kete dari bersesak dlm lrt..

Aku naik LRT rasanya tangan kena letak dalam poket ...
LRT patu sediakan coach lelaki dan wanita berasingan tak baik betul terhimpit - himpit...(Kecuali kanak - kanak dan kes khas)

aku yg tak nak pegang pun boleh terpegang.... aku nak mintak maaf tapi pompuan tu buat bodo je....isk sik isk

Originally posted by millennium girl at 9-12-2006 10:01 AM
putra aku jrgg sgt naik.. sthn skali gitu... tp ktm komuter hari2 aku naik... bleh join skalik ke tuan umah? :cak:

buleh aja...citelahhhhhhhh:hatdown:

putra LRT mmg cam sardin pun.....balik ke nak pegi keje ke, sama cam sardin....

walaupun beratur, kalau train da depan mata, mesti org belakang tak sabar2 nak naik...(aksi tolak menolak ler nih).....kekadang tu ada yg potong Q pun ada...(ni biasa terjadi) takot tak pat naik train...

aku nyampah tul tgk manusia2 yg suka meraba2 lam train nih...lagi satu, mata tu tak reti nak jaga!!!!(pepaham la hek).....

star LRT best.......da ler byk gerabak......lajuuuuu plak tuh.....selesa........

Reply #19 lyly's post

STAR lrt lagik selesa dpd PUTRA lrt