CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chiKenliTeL

mcmana nak suruh pasangan anda pakai tudung ?

terima kasih diatas penerangan yang baik. saudara ni ustaz ke~~

laa..takkan pasal tudung nak cerai berai?

ermm.. tapi kalau ikut kan, memang kena cari wife berdasarkan agama nya kan? ni sah2 cari wife tengok kecantikan aje lol

apa2 pun.. bila nak berdakwah, kena lah ada kesabaran.. nak suruh spouse bertudung tu, kira dakwah tu.. kalau time dakwah tu marah2 .. sapa nak itut..kan? letak dalil bergerabak2 keretapi pun tak de org tu nak itut nyee..

there is no easy way to dakwah.. u need to really know ur wife, and guna psychology sikit. kalau hana tu, senang aje.. beli aje tudung mahal2 matching ngan baju.. and threat nak bagi kat member opis.. sah dia pakai terus dan2 tu jugak..

kakaktua This user has been deleted
Hadiahkan tudung bertatahkan berlian...

syawall25 This user has been deleted
Originally posted by guynextdoor at 6-12-2006 07:39 PM

though the answer wud b yes or no only, but allow me to anwer with a bit points...

1. the very first thing. kite dah kapel mapel steadily. then we wanna move to a bigger step in life. nak k ...

sangat2 setuju dengan guynextdoor..

klu anak tak solat umur 10 tahun dh bole dipiat..
tp klu bini tak mau dgr cakap suami dan hukum Allah, macam mana?
perpun cblh berlembut dgnnye..
klu xleh cr lembut, tpulanglh pd suami..
klu sanggup menanggung dosa isteri di akhirat sana, jawablh depan Allah nnti..

Originally posted by guynextdoor at 6-12-2006 07:39 PM

though the answer wud b yes or no only, but allow me to anwer with a bit points...

1. the very first thing. kite dah kapel mapel steadily. then we wanna move to a bigger step in life. nak k ...

ya Allah..very good point and explaination guy :clap:

totally :setuju:

RAHSIA DI HATI INI TAK YG SIAPA TAHU

Follow Us
zaman sekarang nih, org dah x ramai pentingkan tudung dah ..
sekadar fesyen je tu... aku biasa tgk makcik2 kat bandar , kampung .. bila kat umah dan dok bertandang kat umah jiran .. tak pakai tudung .. bila nak ke kenduri kawen , mesyuarat pibg kah , majls kah..cantik je tudung .. laki diorang selamba badak jee..

so .. maybe ' terpulang kepada individu ' tu patut kita ambil kisah .. nak buat amal ibadat nih x semestinya nak kene tegur menegur.. dah baligh , fikir sendiri..

ingtlh, 70% penghuni neraka adalh wanita..
selain tidak menjaga lidah mereka, salah satu drnya sbb masuk neraka krn suka mdedahkn aurat..
klu nk tunggu hati tbuka smpi bila, ntah2 meninggal dulu sblm terbuka hati utk mtaati perintah Allah..
perpun, suami btanggungjawab mendidik isteri n anak2 dlm bab agama..
tp klu anda telah memilih wanita yg mentaati perintah agama, bukankh itu satu bonus..
dan anda taklh terbeban sangt utk mendidiknya..

kalo bole biarla terbuka hati dia sendiri nk pakai tudung....kalo pakai sbb org suruh...slalunyer x kekal....ko bg la dia masa...kalo x pon ko hadiahkan dia tudung ...

gud luck

kalau dari kecik kita paksa pakai tudung tak boleh juga, masa kecik ni ikut suka dia lah nak pakai aper sebab kalau kita paksa nanti dah besor baru teringin nak pakai singkat2. bukan kanak2 je ada juga yang dah bergelar ibu2 pon sanggup buka tudung pakai kain pendek dan belah sana sini, yg dulu tutup bukan main, disebabkan pengaruh kekawan melaram mcm tu depa pon teringin gak pakai mcm tu. sebenarnya ikut hati dan perasaan je tapi aku dari dulu wlaupon tak pakai tudung tapi tak berani pakai seksi sebab mak aku marah. lagi satu aku pon tak bebrapa suka sangat pakai seksi ni buka sana buka sini, masa  bujang dulu tak pakai seksi pon ramai peminat kehkehkeh (perasan jap aku).  Tapi yang sebenarnya sesetengah org kalau pakai tudung dia nampak tua sikit tu yang depa sengan nak pakai hehehe.

Reply #70 mata_bulat's post

psychologically  mungkin apa yang mb kata tu
ada sedikit kebenarannya -
kalau dari kecil dok kena paksa pakai tudung
dah besar  nak pakai dedah2 -

tetapi -- overall nya - semua atas didikan keluarga
dan pengaruh dari peers / sekolah juga --
dan pendidikan yang dia dapat --

kalau selalu didedahkan dengan pendidikan
cara islam -- insyallah  dalam hal / bab memakai
tudung ni - tak jadi satu issue yang besar -
therefore tak peningla pada suami nak menyuruh
isteri pakai -- sebab memang isteri dah tahu
tanggungjawab dia --

masa remaja dulu saya memang la pakai macam
short skirt ka apatah lagi duduk oversea -- the influence
was there -- tetapi sendiri juga mahu ingat
sampai bila, eh -   now tak perlulah seksi seksi sangat ni -
seksi untuk suami  - no hal --

Originally posted by fifie_olin at 7-12-2006 05:01 PM
kalo bole biarla terbuka hati dia sendiri nk pakai tudung....kalo pakai sbb org suruh...slalunyer x kekal....ko bg la dia masa....

gud luck

:setuju:setuju:
Memang im setuju.....sebab im pun cenggitu jugak. Seoarng suami atau bf yang inginkan isteri atau gf dia pakai tudung, hendaklah tunjukkan pada gf atau isteri contoh yang terbaik. Maksud im, dari segi agama silelaki tu dah cukup mantap, solat tak tinggal, sering ingatkan pasangan masing2 tentang sesuatu yang baik dll. Kita oang pompuan ni mudah cair dan mudah dibentuk, bila dia tgk idola (Bf) dia tu baik banget, lama kelamaan dia akan terasa sendiri dan tak mustahil dia akan berubah kepada kebaikan. Jgn larrr plak asyik lelaki jer yang nampak salah pompuan, bila tak pakai tudung dikira pompuan tak baik, tapi diri sendiri camner plak ek, kena lah berubah sama?

Dan jangan sesekali sindir atau paksa utk seseorang tu pakai tudung. Kalau dia tak ikhlas pun apa guna nya? nanti depan bf, pakai tudung, bila kuar dgn kengkawan tak pakai plak...

setuju sgt dgn guynextdoor tu...
kita ni manusia...musuh syaitan...syaitan dah janji akan kacau kita sampai mati..dia akan pastikan kita masuk neraka...kena bakar mcm dia...kalu buleh dia nak kita temankan dia sampai bila2 kat sana...kalu tak tutup aurat...for sure mmg akan masuk neraka...takde pengecualian.
sbb tu kita kena selalu baca buku2 agama...especially Quran...seelok2nya baca tafsir skali...baru kita faham..baru kita sedar...baru kita tahu...baru kita ingat...baru kita takut.
kalu tak baca...hati mati...senang lupa...makanan jiwa takde...iman jadi kurus keding..senang nak jadi jahat..
dulu aku pun tak faham kenapa kena pakai tudung..kenapa kena mkn makanan yg halal..bapak suruh ikut je la...tak tahu sbb musabab...
tapi skang bila dah baca tafsir Quran baru faham...
dulu aku igt babi ngan arak je tak leh telan...skang ni aku dah sedar ayam yg tak disembelih atas nama Allah pun tak halal...masa keje ngan org cina dulu...waktu lunch diorg belikan mknan nasi ayam tuk aku...dia ckp ni halal...aku amik tapi tak mkn...pasal takut kut2 dia beli kat kedai cina..sah2 la tak halal..
starbuck coffee bean dan seangkatan dgnnye tak halal ada lemak babi...tapi ramai gak yg minum...bila aku ckp kat member...diorg buat main2 lak...mcm tak percaye...
aku senang je...aku bagi tau...nak terima baguslah..taknak terima takpe la...aku tak dosa...aku cuma dosa kalu aku tak bagi tau je...

Allah dah tetapkan larangan dan suruhanNya...Rasulullah dah tinggalkan Quran dan Sunnah dia utk jadi panduan...kalu tak mau masuk neraka patuh je laa...semoga selamat dunia akhirat. Amin.

kekadang anak kecil pon dari awal dah ada sikit perasaan tersebut, mcm anak saya 7 tahun dan 5 tahun dah tak mahu pakai baju yang nampak ketiak dengan seluar pendek bila time nak keluar rumah. saya tak paksa pon diaorg nak pakai aper pon tapi memang depa tak mo pakai depa kata malu. mana baju yang saya beli dulu yang seksi2 memang depa dah tak pakai , depa dok pakai kat rumah je kalau keluar pi main, pi jejalan memang depa tak mo pakai. harap2 sampai kebesarlah mereka mcm tu. tapi kalau ikut aku dululah memang tak pakai pon seksi meksi ni mybe ada perasaan malu juga,  tapi tang tudung tu lambat sikit le hehehe.

Reply #60 guynextdoor's post

maybe masa nak kahwin dia tak skip #1 or #2 -
but just that people do change
maybe after kahwin dia memang tak nak pakai tudung --
sometimes i just wonder  what husband gonna do
tulis kat sini  boleh la berapi  rapi
istiqamah ka,  pergi counsellor ka,  and whatnot
but reality is reality
kalau u paksa dia -- dia ignore and refused -
what u gonna do
cuz i am talking about reality -- cuz i am sure
it did happen  it's happening now and it will happen -

very simple question  no need to think too long --
are u gonna accept her -- till she gonna change bila
dia dapat hidayah  - tak tahu bila
or are u gonna give ultimatum --
granted -  cerai semua tu  perkara halal yang dimurkai Allah -
and i am not saying  thats the conclusion -
just wondering whether u gonna put up with it --

reality wise - i mean --
tak payah cerita jauh2 --
just simple - u gonna give ultimatum
or u gonna put up with it --

cuz there are wifey yang memang stubborn i reckon
not many perhaps - but  human is human --
they are different -- in thinking and attitude --

so what say u?

Reply #75 dexa's post

saya rasa guy's answer on point #2 is clear already iaitu manusia akan berubah jugak kalau dia bukan robot. kenapa dexa ni semacam sahaja seolah mesej tersendiri?

Originally posted by chiKenliTeL at 8-12-2006 11:17 PM
saya rasa guy's answer on point #2 is clear already iaitu manusia akan berubah jugak kalau dia bukan robot. kenapa dexa ni semacam sahaja seolah mesej tersendiri?

bukan message tersendiri
tak ada message tersendiri
tetapi saya rasa  soalan saya tu
macam tak clear dan tak berjawab --
thus saya tanya MEN kat sini
what u gonna do??
cuz i saw it happened --
it is reality
ada guys yang fanaticism --
jadikan ia sebagai satu syarat besar
ada guys yang juga merasakan
tak kisah
so  saya tanya individual
jangan jawab dari pihak  generally
but in your own opinion --

memang manusia BOLEH berubah --
but  the question i posted is very clear
dan bukan main main  --  cuz it is reality
it is not personally - it is  in men opinion
i wanna know ---
tak salah saya rasa  tanya  dengan ikhlas
dan jawapan yang ikhlas --

i am firmly stand on my opinion which is, if step #1 & #2 are done properly we will not find such cases,
but then kalau ada isolated case and na'uzubillah semoga tidak diketemukan or menghadapi masalah sedemikian...
cakap berapi2? ... fine if you see that way. me just speak with basis. dun care less n dun even know ada api ka bara ka...

i believe my answer is shorter, still if you not satisfy... i rest my case. wsslm.

[ Last edited by  guynextdoor at 9-12-2006 12:19 AM ]

Reply #78 guynextdoor's post

i dun think u even answer the q --
some people maybe just worried
to say conviction of certain things  

of course berapi rapi  -
meaning  u write not what u wanna do
but in general cases -- thats what it is --
what people wanna listen or do
but conviction in people is different
from one to another --

i rest my case  -

Reply #1 chiKenliTeL's post

beri hadiah harijadi ker atau anniversary.....ngan tudung.....suruh dier pakai then puji ler kecantikkan dier......sumer pompuan taw rambut tu aurat....ttp dah tak nak pakai cam ner.....