CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: ah_kidd

Dilema Pengkid

Reply #40 leon_mclaren78's post

mmg betul...tp islam jugak ade ckp: tiada paksaan dlm beragama...key word: "dlm beragama" taww...:lebai:.

maksud die mengikut pendapat haku: kalu bab nk pilih agame pon islam dah ckp xde paksaan, inikan plak pillars/rules yg terkandung dlm islam tu...(analogi: mcm tiada paksaan nk beli rumah mane, blum citer lagi psl isi rumah tu cam tingkap ke tandaas ke, kusyen ke)

ingat! kiter ckp psl genetic bkn saje2 nk brubah pakai ikut care songsang...aku x nk la samekan golongan pengkid/lembut nie mcm org cacat, tp the facts is diorg mmg cacat, tp dr segi genetic la...

kalu diorg nie cacat (genetically) xkn kiter nk pakse diorg ikut care manusia yg normal?..

aku g pasa mlm kt jln kucing, salu nmpk org cacat, kudung tgn/kaki mintak sedekah...xper la, esok aku g lagi pasa mlm tu aku nk sound dairek je diorg: oii pakcik saye x pedulik pakcik cacat ke haper, saye nk pakcik kerja mcm org laen, jgn nk mintak sedekah jer!PAHAM x?!

tu analogi dier, cube la apply utk kes pengkid/laki lembut...

---------------------------------------------------------------------

skali lagi aku dah ckp, pengkid/laki lembut bkn manusia yg normal...nmpk normal tp dalaman kiter x tau sbb kiter bkn dr golongan diorg...sbb tu jgn pakse diorg wat sesuatu yg bertentangan ngan naluri diorg ngan ckp: "korg nie golongan yg dilaknat tuhan woo, jd kayu api nerake la korg kt nerake jehannam kang, aiyuk tatayuk! tuhan dah berfirman/nabi bersabda....blalalalala"

aku x kate kiter xleh ubah langsung diorg nie or diorg buleh wat suke suki je, cume key word: tiada paksaan...

sbb: sumer org xnk tgk ape akan jd kalu sesorang manusia tu TERPAKSE wat ape yg dier xnk wat..:hatdown:

RENUNG2KAN........DAN SLAMAT BERAMAL..

Reply #1 ah_kidd's post

x leh tipu diri sendiri dan jugak x leh tipu org lain!!.please be urself....  terima apa yg Allah berikan kepada kita seadanya...
naluri ke arah perempuan krn kamu seorg perempuan....
maybe sekarang kamu x bole terima mana2 llk dlm hidup kamu tp apa salahnya hidup seperti wanita lain, ada family, ramai kawan, kongsi cerita ngan adik-beradik, ketawa sama2.... lupakan segala masalah...
kan best..
Hidup ini seindah suria yg memancar cahaya
kau tersenyum
ku tersenyum
kebahagiaan menjelma....

[ Last edited by  laksamana_sunan at 30-11-2006 12:30 PM ]

menongkah arus ko yg akan lemas..

if u cant change the world, change a little of yourself. Be strong!!

wat abt those normal looking women..straight-looking women but lesbian? buat pe diorg nk berubah pakaian klau sememangnyer diorg dah berpakian pompuan normal tapi taste pun pompuan gak

Originally posted by ulatbulu at 1-12-2006 03:25 AM
wat abt those normal looking women..straight-looking women but lesbian? buat pe diorg nk berubah pakaian klau sememangnyer diorg dah berpakian pompuan normal tapi taste pun pompuan gak

Hhhmmm cm interesting jer soklan tu...Tapi, topik ni kan bkenaan masalah Pengkid..bukannye prempuan yg nampak straight tapi lesbian...

Well..dlm dunia ni ade mcm2 jenis manusia..yg ade mcm2 jenis masalah/kelemahan/"kecacatan"..diri...Ade yg kite nampak..ade pulak yg Tuhan sajer yg nampak...hehheheheh...cm skima pulak mlm ni...:bgrin:

Originally posted by adheq at 27-11-2006 05:55 PM
aku kasik pandangan je.

pada aku ko cuma bertawakal je tapi tak usaha. ko doa tapi ko tak de usaha nak ubah like ko masih jumpa ngan ex ko. if  ko mmg btul2 nak ubah ko patutnya stop jumpa awek  ...

aku setuju ngan ADHEQ.

tawakkal tapi tak usaha tiada gunanya.  kene kuatkan iman kuatkan hati kuatkan semangat and try to change.

mesti boleh punya insyaallah. Because aku pon boleh. Awak pon sure boleh. Memang hati kene kental la. Jgn layan rasa hati nak jumpa nak tipon nak sayang ke apa ke. If i can do it, you can do it too. Insyaallah.

Follow Us
uish..macam dah jadi perdebatan hangat..seb baik x guna capital letter..heheh

hmm.. apa yg boleh dirumuskan disini PENGKID nih dalam islam tak boleh... so bilamana x boleh tuh, cepat2la berubah

dalam mana mana permasalahan.. perkara pertaman yg perlu dilakukan adalah kembali semula kepada agama..:tq:

setiap pompuan di lahirkan depa bernapsu pada lelaki dan sebaliknya gak lah.

mende ni basic lah. apa yang berlaku tu pembawaan, sekitar, perspektif etc. seme2 ni buleh di cuci, kikis di GANTI

kene back to basic lah. awal memang la susah pasal dah biasa sangat jadik selain basic ko tu.

ramai kenalan aku duk kata depa dulu tomboi laa pengkid laa lembut laa..alaaaaa seme tu plastik jek bukan basic pun.

basic nya pompuan ayu lawan nya aa lelaki machos aa gitu.

kalo ko dah jadik macam lelaki machos so ko nanti tertarik pompuan ayu lah ..walo sama seks..simple jek di fahami kan?

manusia ni actually bisex. ni pendapat saya lah. dalam satu manusia ada 2 traits gender, dia tu ada feminine side dan dia ada masculine side. macam azlina othman bekas ketua putri tu aaa masculine side dia dominan tu..jalan pun ngengkang jek ..ada black belt lagik aaaa , macam ostad aku dia feminine side dominan pasal dia lembutt jek...jalan pun lenggang kangkong hihihihi tapi dia nikah beranak pinak gak ..umah bersihhh banyak pkok bunga pandai masakk..seme ni traits feminine lah.

so kene faham cam tu lah..kalo ko btui di lahirkan pompuan sejati..ko kene masuk line cam tu laa..feminine side ko kene serlahkan..lady gitu aaa baru mamat machos jeling2, ada lelaki tak suka sangat jenis lady or feminine sangat but depa suka awek depa brutal outspoken cam lelaki skit so kene tahu lah k?

Originally posted by ah_kidd at 19-11-2006 01:16 AM
Aku seorg pengkid. Umo aku ujung 20an. Aku jd peng sejak aku sek men. Mula mula dulu aku cam tomboy jer tk de pa pe prasaan pun kt girl lain...Tp since aku dh keje aku kapel ngn sorg awek nie. 3 ta ...

kih! kih! kih! ... jangan tipu diri sendirilah ahkid... kalo ko suka pompan..suka la.. percayalah..satu level ko akan bosan. masa tu ko akan change sendiri. takde kerana sesape. ok? tobat nasuha la masa tu. Skang ni..nikmati hidup ko seadanya. Jangan terkeluar dari batas yg di tetapkan. hari mendatang terima aje takdirnya. hahah

Originally posted by hardeyboyz at 9-12-2006 10:33 PM
uish..macam dah jadi perdebatan hangat..seb baik x guna capital letter..heheh

hmm.. apa yg boleh dirumuskan disini PENGKID nih dalam islam tak boleh... so bilamana x boleh tuh, cepat2la berubah
...

bercakap senanglah.... pung pang..pung pang....prottt preettt proott prettt..silalah berubah la..hape la... perasaan ni pun satu anugerah. Cakap pasai perasaan ingat senang nak berubah? nak suh berubah @ nak nasihat orang berubah ke jalan yg di redhai..sebaik baiknya..berilah panduan @ jalan terbaik.. bukan cakap aje suh berubah. Ingat soal perasaan ni perkata enteng ke? ho ho ho....Holaaaa.....

Originally posted by PengKid at 13-12-2006 06:29 AM

bercakap senanglah.... pung pang..pung pang....prottt preettt proott prettt..silalah berubah la..hape la... perasaan ni pun satu anugerah. Cakap pasai perasaan ingat senang nak berubah? nak suh ...

haa...masuk pun PengKid...

Originally posted by PengKid at 13-12-2006 06:29 AM

bercakap senanglah.... pung pang..pung pang....prottt preettt proott prettt..silalah berubah la..hape la... perasaan ni pun satu anugerah. Cakap pasai perasaan ingat senang nak berubah? nak suh ...

ler..dalam forum nih mmg bercakap aje la caranya.. sapa kata susah nak berubah...kita hari hari berubah..cuma perasan  x perasan sahaja... kalau semua xmo dengar cakap susah laa... perasaan satu anugerah.. Allah kurniakan akal kepada manusia itu untuk berfikir sebab manusia dijadikan sebaik baik kejadian.. andaikata akal yg ada tidak digunakan.. sama sahaja seperti haiwan jadinye...

cara yg aku bagi cukup mudah.. islam.. kembali kepada agama.. apa yg rasa susah benar? unless la kalau bukan beragama islam.. aku tgk yg jadi macam nih ramainye sebab penerapan agama masa muda2 dulu kurang... tuh yg jadi macam ni.. so mash belum terlewat.. kembali la pada agama..

kalau asyik nak menyalahkan orang.. orang nak bantu dengan nasihat pun masih lagi berhati batu..

Kalo ko dah dlahirkan macam tuh idup la lagu tuhYang penting ko kena kawal nafsu tuh kalo jadi normal tp nafsu cam cXde guna jugak..Ade jugak yang normal tp x kawin2 sbb xde jodoh tp cuba menjauhi zina..ore camni pun terseksa jugak

Iols tahu mmg perit tuk menjadi sesorang yang bukan diri kita yang sebenar...Menda ni mmg dah banyak berlaku...Bersabar la TT