CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ah_kidd

Dilema Pengkid

nur_amin This user has been deleted
kalau mampu kawin...kalau tak tak payah la...macam pondan terpulang pada dirinya ikut kemampuan...
utamakan la kecintaan kepada Allah...rujuk balik syarat2x perkahwinan....

macam nak jadi kaunselor kena tahu psikologi dan psikiatri...kalau golongan pengkid atau gay ni dah memang terang
terangan tak suka yang lawan jenis kenapa mesti paksa/suruh KAWIN...? aper kata fokuskan kepada  
penghayatan cinta kepada Allah yang sebenar-benarnya...yang kawin tu terpulang pada dirinya sendiri ikut
kemampuannya...:hmm:kalau nasihat macam aper yang anda taipkan di sini akan menambahkan lagi kerungsingan fikiran dan tekanan yang dihadapi  ....tu la sebabnya fokuskan kepada kecintaan
kepadaNYA...baru ikut jalan yang lurus...kalau nasihat yang anda berikan tu...macam seolah-olah pokok yang ditanam
tapi tidak disiram dan dibaja...kalau tsunami datang habis lingkup semua....kalau dia kenal Allah dgn sebenar-benarnya...
baru ader kekuatan dalaman...yer la belajar bab roh, jasada, zahir dan batin, banyak la yang terhijab dan masa tu baru anda sedar...sebab Rasulullah ader bersabda kalau tak mampu kawin berpuasa la kamu...pengertiannya sungguh
mendalam...ader berpuasa zahir dan batin...agama Islam tak berkembang dgn paksaan...kalau paksaan tak der sesiapa pun nak masuk Islam....kena ingat tu...Islam penuh dgn kasih sayang...

xde saper coment post ko nuramin sbb diorg confuse/penink ngan post ko...:pmuka:..

Originally posted by philipinoe2 at 27-11-2006 12:40 PM
xde saper coment post ko nuramin sbb diorg confuse/penink ngan post ko...:pmuka:..

bukan confuse....tp dah tahap meluat...

Reply #24 airynz's post

ko nie x baek tawww ckp cmtu...:no:

aku x mmeluat, nyampah je...:hatdown:

cuba anda fikir secara logik pun...takkan lah nak suruh gay/pengkid ni paksa suka lawan jenis nyer...jugak...mana boleh
cuba terapkan kecintaan terhadap Allah dulu...itu shj...kalau dia tak suka lawan jenis nya terpulang sebab kawin ikut
kemampuan zahir dan batin...ini masalah batin dia dah takminat /suka nak buat macamana lagi...anda fikir la secara
mendalam jangan ikut suka hati nasihat org...sebab anda tak merasainya menag la tak tahu...nak buat aper la saya
nak merapu...tanya la kepada yang lebih arif kenapa bila kata lelaki mesti/wajib disangkut pautkan dgn wanita...
kenallah dulu pencipta kita Allah s.w.t...menyebabkan org yang bermasalah lebih bermasalah lagiii....:hmm::geram:

Follow Us
dalam ni samer jugak dlm ask the men, teens and sex educations....sumua nyer samer jer...aper nak jadi...bila wanita
semua kaitkan dgn lelaki bila tak minat lawan jenis rasa marah/pelik pada org tersebut...kenapa tak dihubungkan dgn
Allah s.w.t....bagi saya majoriti di sini golongan yang educated...tak der masalah nak faham aper yang saya taip....
macamana org luar nak percaya 100% aper yang ditaip ...sebab setiap nasihat yang diterima perlu dinilai terlebih
dahulu...dr semua segi...

understood....:tq:

lagi satu Islam menyuruh kita jaga sensitiviti perasaan org Islam jangan sampai pecah hati..../tersinggung...
yer la terutamanya bab nasihat ni mestilah dgn cara berhikmah...tak boleh la sesedap hati kita taip jer...org lain
yang mengalami lebih tahu dan mereka pun ader pendapat sendiri...anda yang nak bagi nasihat tu perlulah turun padang
melihat sendiri bagaimana masalah golongan pengkid/gay ni...contohnya macam seorg bos la dia hanya tahu menyuruh
shj dan bila tak siap kerja hanya tahu marah tanpa tahu aper masalah pekerja nyer...sebab saya pernah rasa dah bila
berada di bawah dan pihak atasan selalu menekan org bawahan ...xmengira perikemanusiaan...satu lagi contoh
seorg ustaz bagitahu pada saya...macam kita dudukdi bawah terikmatahari dan dia duduk di dalam bilik yang berhawa
dingin dan selesa... pastu suruh kita besabarlah banyak2x...hanya tu jer dia cakap tapi bgmana kepanasan yang
dirasai dia tak tahu...bukan tmpt kerja bos yang bukan beragama Islam shj macam tu malah tmpt kerja bos yang
beragama Islam pun samer juga...

kita kena tanya pendapat ramai la bukan tafsiran satu kelompok/golongan shj...

yang pentingnya golongan macam ni mesti diberi didikan agama yang menyeluruh sehingga ke akar umbi mereka
perlu dipulihkan...jangan paksa mereka utk melakukan perkara yang mereka taksuka/susah utk mereka buat/di luar
batasan mereka...itu jer...aper yang saya taip adalah luahan drpisi hati saya sendiri...:pray:

aku kasik pandangan je.

pada aku ko cuma bertawakal je tapi tak usaha. ko doa tapi ko tak de usaha nak ubah like ko masih jumpa ngan ex ko. if [i say IF] ko mmg btul2 nak ubah ko patutnya stop jumpa awek ko. dlm masa yg sama ko doa byk2 & istighfar. everytime ko teringat kat awek ko, ko cepat2 istighfar kuat2 dlm ati [menda ni aku amalkan klau tetiba aku terpikir menda2 tak elok ]. klau ko btul2 nak ubah, mesti boleh punye. tak semestinya ko ubah dari les to straight. klau ko mmg dah takdek feeling kat laki, what if ko tumpukan perhatian kat keje. hah, women nowadays boleh success tau mane tau satu hari nnt ko bleh citer kat sume org mcm leon_maclaren78 citer. :bgrin:

opinion saje :bgrin:

Reply #30 nur_amin's post

err.. aku cuma harap post2 ko tak menyebabkan pergaduhan
mane tau klau org salah tafsir... ;)

Originally posted by adheq at 27-11-2006 17:55
aku kasik pandangan je.

pada aku ko cuma bertawakal je tapi tak usaha. ko doa tapi ko tak de usaha nak ubah like ko masih jumpa ngan ex ko. if  ko mmg btul2 nak ubah ko patutnya stop jumpa awek  ...

[size=-1]i rasa i paham msg yg nur_amin  cuba sampaikan. dan sebenarnye mmg betul pun appraoch tue.. sbb kita mmg kena kenal dulu islam, dan rapatkan diri dgn Allah s.w.t. itu mmg basic yg patut ade utk berubah jd someone yg normal.. bg i itu bukan tawakal.. itu usaha dlm mengenal agama..

dan baru la di ikuti dgn tindakan.. "berusaha" menjauhkan diri dr perkara yg x elok.. sbb bila kita dah kenal agama.. kite sendiri ade dorongan utk buat yg baik dan buang yg x elok.. sbb dgn sendirinye kite bole rase berdosa buat perkara yg membelakangkan agama..

baru la segala yg kita buat.. kita buat dgn ikhlas dan akan kekal..

tapi utk lakukan semua tue  bukan mudah

Originally posted by adheq at 27-11-2006 06:00 PM
err.. aku cuma harap post2 ko tak menyebabkan pergaduhan
mane tau klau org salah tafsir... ;)

kau ker saya yang nak sebabkan pergaduhan...tak payah la...nak beralas cakap...terima la kebenaran dgn berlapang
dada...:hatdown::hatdown:saya sendiri pun memang dah tak minat lawan jenis...memang saya tak suka...saya cuma
berusaha ke arah yang baik...kau macamana...?:nyorok: saya rasa kau kot yang mungkin salah tafsir...dah la tak
payah la nak bertekak ttg hal ini... tak der sesiapa yang boleh paksa kalau memang dah taksuka...org lain senang la
cakap...macam pesakit Kanser kau tahu ker bgmana ke sakitan yang ,mereka rasa...?setakat bagi nasihat jer bolehla...
samala macam pengkid/gay ni mereka sakit dr segi dalaman...bukan org lain nampak pun pastu senang2x jer buat teori
sendiri gini la ....gitu la...hipotesis pun tak  dikaji/selidik terus buat teori...camner org nak percaya...tapi adat la sesuatu
yang benar tu memang org susah nak percaya...

memang pun bukan mudah kalau mudah takpayah la saya masuk ke sini...saya dah tak tahu nak cakap macamana lagi
kalau wanita memang saya anggap biasa sahaja...tak payah la nak tanya lagi...:geram: semuanya saya dah terangkan
dlm posting sebelum ni...pengkid/gay ni kena banyak2x ingat Allah s.w.t...kalau tidak memang akan terus hanyut dan
masa depan nya hancur...ttg syarat2x perkahwinan anda bolehla rujuk pihak Jakim...sepatutnya kempen nak ader gf
bf ni suruh la wanita yang tak kawin golongan profesional atau lelaki yang golongan profesional tu...kawin sebab mereka
ni wajib sgt utk berkawin...kenapa nak dipaksa juga org yang tak mampu dan wajib utk berkahwin ...berkahwin juga....
lain la solat...memang la wajib sampai dalam kubur pun ditanya...tu lagi la kita takut
sepatutnya isu ni mudah jer cuma ader golongan yang kurang faham dan tak merasainya hanya pandai bercakap jer...
ni la jadi nya...selama ni pun org ejek, sindir saya pun saya mohon simpati doa drp tuhan mana ader makhluk pun...yang bantu macamana lak nasihat kat sini suruh cari special bf/gf aper semua ni...

harap anda dapat perbaiki di masa akan datang...

baru jer saya dengar ceramah drp  seorg ustaz ni katanya zaman sekarang ni kita tak payah nak cakap berlembut lagi
sebab dah kronik dah....!pendakwah semua...kena terus maju kedepan jangan takut ...nak tegakkan kebenaran...

ape saje la korg nie...psl posting pon nk gado...x baek tawww...:jeling:

pade pendapat haku, pengkid tu salah 1 cnth masalah gen....pmpuan patut XX tp dier pengkid maybe Xx ker, xX ker, Xy ker...:lebai:...x kesah la psl gen tu...

sbenanyer org maybe pandang serong kt pengkid, apela pmpuan tp pakai cm laki, pastu minat pmpuan plak tu, pastu ade awek cun la mende la...tp even ppl pandang serong, as long as pengkid tu x wat mende2 yg menyalahi agame/undang2, xde saper akan marah...

nie sampai dah wat mende2 [cencored] ngan awek dier, siap ade yg nyama laki pastu kawen ngan pmpuan, tu yg ppl marah!...

kenal mazlin nordin?..alaa penerbit kt tv3 yg create misteri nusantara la, 999 etc tu...dier pon jenis pmpuan tp mcm laki gak...kalu org tgk name/appearance dier msti org ingt dier laki...sore pon cam laki..rilex jer...xde jd issue pon...sbb per?...sbb dier xde wat mende2 yg x spatutnyer...

so, aku rase kalu sorg pengkid tu nk terus jd pengkid, pakai cam laki, x minat laki tp minat pmpuan, aku x brape kesah pon...so long as dier x wat mende2 yg dah sah salah dr segi agame/undang2..

jgn sbb ppl skeliling, kiter pon pakse diri berubah jd pmpuan, pakse diri minat laki padehal rase nk muntah biler berdating etc..bnyk effect buruk dier kalu berubah sbb terpakse nie...believe me! (BASED ON TRUE EXPERIENCE)

boleh berubah

1. pakai baju perempuan tiap hari.

2. selalu bersolek

3.rajin - rajin ke dapur.

4. kawan dengan budak lelaki...lama-lama nanti mesti jatuh cinta.

Hhmm...

K nak kongsi something dgn u all laa...

Hari tu K ade tgk talk show about lesbians & gay people.Dlm rancangan tu host tu tanye la lesbian tu mcm mana die tahu yg die tu lesbian? Sebab pengaruh kwn2 ke?..Dot3..ke?..So lesbian tu tanye host tu pulak...Mcm mana u tahu yg diri u tu straight?....Tu la jawapan nye...

Means..most people yg lesbian or gay..mempunyai daya tarikan yg lebih dgn org yg same jantina sejak..sejak zaman remaja la kot..

Lagi satu...K ade terbaca tapi tak ingat kat mana..dan tak pasti tentang kesahihannye..Kite semua telah ditakdirkan utk melalui pelbagai dugaan & ujian drp Allah SWT...Salah satu drpnye ialah u dilahirkan as a lesbian...Maybe same jugak la mcm org yg dilahirkan cacat anggota ke..kes2 mcm tu la..

K harap sesiape yg arif bab2 agama ni bleh jelaskan about topik yg kat atas ni tadi...Kalu ade silap kat mana2 sorry yea..tak sengaja...

Originally posted by philipinoe2 at 28-11-2006 02:20 PM
so, aku rase kalu sorg pengkid tu nk terus jd pengkid, pakai cam laki, x minat laki tp minat pmpuan, aku x brape kesah pon...so long as dier x wat mende2 yg dah sah salah dr segi agame/undang2..

Masalahnya kat dlm Islam terang2 cakap Allah melaknat umat Islam yg kalo perempuan menggayakan pakaian lelaki dan lelaki yang menggayakan pakaian perempuan....
So??!!:jeling: