CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 17825|Reply: 52

Dilema Pengkid

ah_kidd This user has been deleted
Aku seorg pengkid. Umo aku ujung 20an. Aku jd peng sejak aku sek men. Mula mula dulu aku cam tomboy jer tk de pa pe prasaan pun kt girl lain...Tp since aku dh keje aku kapel ngn sorg awek nie. 3 tahun aku couple ngn dier. Tp kitaorg clash setahun lps sbb family. Ms tu  kantoi ngn family kitoarg. Mak aku dh tau psl aku ngn dier and suruh aku putus.

Mmg perit ms tu. Tkkn aku nk tentang ckp mk aku walaupun aku mmg syg sesgt kt awek aku tuh. Skrg nih kitaorg slalu jumpa scr rahsia. Tp setiap kali jumpa dia, aku rs bersalah kt mak aku tp dlm ms yg sama aku rindu sgt kt dia. Kdg kdg aku pikir smpi biler aku nk idup cam nih.

Aku cuba nk trima lelaki dlm idup aku, tp aku pun tk tau knp aku tk bernafsu ngn lelaki. Setakat berkwan boleh la. Kekdg aku pikir kalau aku kawin pun sbb nk hepikan mak aku bukan sbb aku cintakan lelaki. Aku selalu berdoa supaya ALLAH lembutkn hati aku tuk trima lelaki. Tp naluri aku ttp ke arah perempuan walaupun aku tau benda ni dosa. Aku tk leh nk tipu diri aku sendri.

Sesiapa ada pandanga silakan.... Really appreciate it.....

Rate

1

syukurlah ko sedar perbuatan ko tu salah...apa yg aku leh ckp, truskan berdoa ngan Allah, insya allah..Allah takkan hampakan umatnya..tpjgn doa aje, ibadat la jugak, n bende2 camni kene ada azam yg amatlah kuat, takleh takat pikir "mende ni salah.." tp still buat, baik takyah kan....so, ko kenelah stop kapel ngnaawek ko tu...n tak semstinya ko nak berubah kene trus kapel ngan laki...slowly la...mcmpenagih dadah, kan susah nak sembuh, kene azam kuat br leh baik ..kan?

aku malas kasi nasihat kt org islam yg dah tau terang2 bahawa pengkid/ tomboy ni dilaknat Allah tapi masih jugak ikut nafsu serakah.. ;)

ko perlukan sorang laki yg cukup hebat. yg boleh buat ko bertukar nafsu. awek aku pun sorang pengkid. tp kebetulan jumpa aku, sedikit sebanyak dpt ubah dia gak.

hi kidd,
bagusle kalau ko nak berubah.
ni pendapat aku la. memandangkan ko ni pompan yg keras sedikit, apa kata ko cari lelaki yg agak soft tetapi alim. aku kata alim sbb mungkin dia boleh membimbing ko dr segi agama. sbb aku perati ramai pengkid yg berjaya berubah bila berkahwin dgn lelaki yg soft + baik....
smoga ko berjaya berubah...

Just nak share...

Dulu time skolah aku ni tomboy... sampai aku Form 6 pun masih ganas lagi!!  Tapi tomboy aku ni tahap sederhana jer sbb dari segi fizikal aku mmg nampak mcm lelaki. Cara aku berpakaian mmg style lelaki, pakai cap semua lengkap la. Tapi alhamdulillah naluri aku takde la bernafsu kat pempuan!

Perasaan aku kat perempuan time tu.... aku suka bila perempuan2 lain pandang2 aku & anggap aku ni hensem bangat! Bukan nak puji diri sendiri, tapi kalo betul aku ni lelaki, memang aku dlm kategori hensem lagi macho la! Perasaan aku pd lelaki plak... aku just minat tengok style dressing diaorg... mana yg nampak hensem2 & macho2 tu, aku try nak ikut mcm tu... biar aku nampak lebih bergaya!

Bagaimana aku boleh berubah... memang tak dinafikan memang susah nak berubah... tapi kalo hendak, seribu daya. Pertama sekali kena kembali kpd agama Islam. Kita kena selalu ingatkan diri kita supaya gerun & takut dgn balasan Allah s.w.t. Apa lagi menggayakan pakaian menyerupai lelaki memang dah terang2 dilaknati Allah s.w.t.

Yg kedua... aku paham bagaimana susahnya nak ubah imej... mula2 ko kena tukar kawan2... kalo boleh, cuba cari satu group kawan2 perempuan yg sopan2 & ayu2... tapi ko jgn la syok plak kat diaorg! Cuba ikut gaya diaorg... mula2 kalo kekok nak bertudung, it's ok... cuba ubah dressing berpakaian tu... pakailah t-shirt lengan panjang & jeans... rambut jgn potong fesyen lelaki.... kalo nak pendek pun, biarlah style feminin sket. Tak semua pempuan rambut mesti panjang. Pastu melalui group member2 pempuan ni tadi, ko mestilah aktif ikut rentak diaorg... kalo diaorg rancang nak gi kenduri kawin ramai2, elok la pegi... cuba2 pakai baju kurung.

Then cuba ko cermin diri ko tu... di sebalik imej ganas ko tu sebenarnya tersembunyi gadis cun! Kenapa ko sorokkan dia... keluarkan! Ramai jejaka yg akan menaruh minat kalo ko dressing betul2... jangan malu gi beli pencuci muka & bedak asas... brg2 penjagaan diri mcm bedak semua tu... ko kena beli yg org pempuan biasa pakai... jgn la nak pakai bedak Dashing lagi... deodorant utk lelaki tu, buang jauh2... jgn bagi wangian utk lelaki melekat lagi kat badan ko! Hendak seribu daya... ingat tu! Muka jgn bagi berminyak2... org jantan pun zaman ni dah pandai tempek bedak kat muka tau! Kalo sesuai, beli la bedak compact tu... brand yg cikai2 pun takpe, tapi kalo aku la... aku guna Clean & Clear tu... Lipstik pun penting, tapi kalo rasa segan nak berubah secara mendadak, pakai lipbalm pun ok memula... pastu sket2 cuba beranikan diri beli lipstik yg kaler natural... bila ko dah biasa pakai lipstik tu setiap kali nak kuar, lama2 nanti ko dgn sendirinya akan rasa terigin nak tukar kaler lain plak... Semua ni mmg amik masa, tapi perasaan malu tu kena buang jauh2... Tiap2 hari kat depan cermin, cuba pujuk diri... "aku ni pempuan paling cun antara ramai2 pempuan! mesti ramai lelaki macho nak syok kat aku kalo aku dressing cun2!"

Kalo nak kawan dgn lelaki, bukan tak boleh tapi tengok la jenis yg mcm mana... jgn la cari kaki lepak, mat rempit, mat gian, samseng... heee... jauhkan drp jantan2 kutu ni semua... Better cari lelaki yg nampak gentleman & kemas. Pastu kalo kat rumah... rajin2 la tolong mak masak & mengemas rumah... cuba slalu duduk dapur... blaja resepi2 drp mak. Mesti mak besar hati tengok perubahan kita. Kalopun tak minat masak, ko terpaksa juga blaja sbb takkan ko nak bagi laki ko makan megi bila dah kawin nanti. Minat tu boleh ditanam... ingat ye... hendak seribu daya tau!

Aku ni pun mcm ganas lagi, memang susah nak buang... ada gak tinggal saki baki... tapi at least aku ada keinginan utk berubah. Biarlah org nak ejek ker... Tapi hasilnya skrg, ramai tak percaya aku ni tomboy dulu! Aku tak berpura2 utk jadi org lain... tapi aku membentuk personaliti diri aku sendiri... walopun ada saki-baki tomboy (sbb sampai la ni aku tak suka sgt pakai baju kurung!), tapi aku rasa seronok bila kena ngorat kat lelaki2 di sekeliling aku, tak kira tua muda... rasa mcm aku ni Miss World ko..!!! Aku bukan nak perasan, tapi benda2 ni lah yg akan beri keyakinan utk ko terus membentuk diri supaya jadi lebih feminin. Bukannya nak suruk ko jadi lembek gemalai & gedik, tapi just be yourself... wanita sejati tu mmg dah ada dlm diri ko, cuma ko yg taknak expose. Cubalah expose & rasakan betapa seronoknya menjadi wanita...

Hari ini kewanitaan aku semakin terserlah bila ada lelaki yg admire & menghargai diri ni... Aku start pakai tudung kepala ketika usia menginjak 18 tahun, walopun time tu perwatakan aku masih lagi nampak kasar & ganas. Aku ceritakan kpd dia yg aku ni dulu tomboy... dia mcm tak percaya... apa yg dia nampak, aku ni penyayang, manja, sopan, & mesra... Itu kata dia la... Aku sendiri pun tak sedar mcm mana aku ni boleh berubah... mula2 bila dia kata aku ni manja, aku rasa mcm geli jer.. tapi bila dia slalu ucapkannya, slow2 aku semakin syok plak rasa! Kini target aku, aku nak kawin, menjadi isteri yg baik, pengalaman mengandung & melahirkan anak, etc. Waktu itu, lengkaplah diri kita menjadi wanita sejati!

Masih belum terlambat nak berubah, tapi jgn lengah2 atau tangguhkan... kita wanita ni cepat expired, yang! aku sentiasa berikan sokongan! Kalo perlukan panduan & bantuan, segan nak cerita kat sini, sila PM aku yek! Good luck!

Rate

1

Follow Us
aku ramai kawan dgn dak peng ni, suke sebab dorang x kaco haku

slamat transform kidd! - back as a girl

aku ada kawan pengkid....macam member aku tu memang aku rasa takde lelaki nak dekat...tapi dia tak heran...awek dia cun...ishh...tergugat plak kelakian aku nih melihatkan aweknya yang power itu....

doa tanpa henti dik...itu pun kalau bersungguh nak berubah le...

nur_amin This user has been deleted
bagi saya lebih baik ah_kidd yang menulis cerita ni tak tahu la betul ke tidak...bunuh diri! :hatdown:

Reply #6 leon_mclaren78's post

OMG.. leon all this time i thought u were a guy...!!!!

......aku pon time bebudak dulu pengkid.. sejak dah besor ler dah masuk u dah masuk alam pekerjaan... dah mula suker girl stuff bedak, lipstik blusher... baju aku pon dah pompuan dah.. kl b4 nieh  tak sumer t-shirt ngan oversize jeans....... seronok jadi pompuan tau :love::love::love:.. skrg cumer stail jalan aku ler... ganazz lagi..... hohohoho :bgrin:

.. seriusly.. untuk pengkid serius camko nie .. u need a man who can take u down....

[ Last edited by  True-X at 21-11-2006 01:36 PM ]

Senang jer nak berubah..
ingat mati..ingat kita orang islam satu hari nanti akan mati..bila masa dan ketika dimana wallahualam..masa tu kita jadi takut..kerana andai kata anda tu mati semasa tengah bercinta dengan girl (sejenis) berdosa besar dan dilaknat.. nauzubillah..

untuk ah_kidd   dan pengkid - pengkid sedunia dan gay-gay juga lesbo juga pondan.. ingatlah mati,syurga,neraka,allah dan malaikat itu ujud ..bukan mainan.. bukan cakap2 kosong.. bukan angan2 bukan cerita dongeng..insaflah

Ini juga pesanan untuk saya,kamu,mereka2 dan sesiapa juga...

been there done that!...perit memang perit...amik masa lama...jarakkan diri...jgn jumpa rahsia2 lagi...off terus...!

utk langkah yang pertama...pastikan anda bunuh diri dulu...

itairus This user has been deleted
aku...aku takot r ngan pengkid ni,aku slalu kene kaco ngan golongan pengkid ni since aku form 1 lagi...eeee aku serem....kidd,aku doakan ko cepat2 la feminin..hehhehehe...berdosa taw..terima la hakikat ko tu perempuan,best per jd ppuan,leh pakai cantek2..ko try r g grooming class,bli majalah2 ppuan,cuber tgk,bc n selami jiwa ppuan,insyallah ko boleh...satu hari ko akan kawen kan..maybe from dat moment ko akan terbuka hati..i wish ko dpt lelaki yg btol2 leh uat ko berubah..lebih hebat dr ppuan tulen..owkey kidd...

bunuh diri adalah sama seperti fanakan diri...baru la betul ...tapi yang saya hairan kenapa ttg hukum mesti
diperbesarkan sebab hukum ikut kemampuan bukannya wajib...tak wajib cintai wanita...lain lah ibu sendiri...itu jer...
kenapa mesti kawin yang diutamakan belajarlah ilmu mengenal tuhan...korang cakap macam belajar pendidikan islam
sekolah menengah hanya asas pastu banyak main2x gelak...sampai kemana ...? kalau tak mampu kawin berdosa ker...
lebih baik la rujuk balik buku panduan perkahwinan Jakim...berkaitan dgn syarat2x nikah ader lima wajib sunat harus
makhruh haram....cuba lah bagi nasihat yang bernas dan betul...bersikapla empati bukan setakat simpati kalau dah tak
kenal golongan ni dgn sebenarnya2x...tiba 2x buat teori sendiri siapa nak percaya...org ikut pengalaman individu...
nampak sangat segala nasihat dan cerita ni hanya rekaan mereka yang cipta sendiri dan mereka juga yang jawab...
pelik...kalau tak der asas menganal Allah yang kukuh macam lalang ditiup angin sepatutnya itu yang ditekankan tapi tak
ttg kawin , minat pada lawan jenis pula....pelik...bukan nak selesaikan masalah tapi menambahkan masalah lagi....:pray::hatdown::lebai:

50% aper yang org cakap...50% lagi nilaikan la mengikut pertimbangan sendiri...berdasarkan petunjuk daripadaNYA....

bg ak senang jer...ko kawen....
sbb nye ble ko kawen sedikit sebyk ko terpakse akur ng suami ko...
n cube ko bace novel n hayati tentang cinta ant laki dan pompuan...
dats all....

entah aper2x la nasihat kat sini...

Originally posted by nur_amin at 22-11-2006 02:49 PM
bunuh diri adalah sama seperti fanakan diri...baru la betul ...tapi yang saya hairan kenapa ttg hukum mesti
diperbesarkan sebab hukum ikut kemampuan bukannya wajib...tak wajib cintai wanita...lain ...

tak der siapa pun nak komen....:hmm: