CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: matakucing

OPEN UNIVERSITY(OUM)

oum ok cuma staffnya terutama lelaki sengal..
kakayau Post at 29-6-2010 10:42

contoh..?

contoh .. ok saya tangguh projek untuk semester mei tapi masih tidak ada approval dari pihak oum.. saya register balik untuk semester sept tapi tidak dapat sebab masih ada request yang pending.. jadi saya call la oum ada satu mamat sengal Aznul jawab katanya 'no hal laaa awak register jer kat web tu' bila saya kata senarai projek tu takda dia naik kan suara 'mana e-mail kamu , awak isi guna manual banyak songeh fax saya akan sertakan dalam e-mail'.. tu la kekadang saya malas nak berurusan dengan pihak oum sebab kebanyakkan buat kerja lambat macam govt kekdahnya..

ok saya tangguh projek untuk semester mei tapi masih tidak ada approval dari pihak oum.. saya register balik untuk semester sept tapi tidak dapat sebab masih ada request yang pending

Encik kena hubungi Learner Service Centre (LSC) di talian 1-300-887-300 utk bantuan.

jadi saya call la oum ada satu mamat sengal Aznul jawab katanya 'no hal laaa awak register jer kat web tu' bila saya kata senarai projek tu takda dia naik kan suara 'mana e-mail kamu , awak isi guna manual banyak songeh fax saya akan sertakan dalam e-mail'.. tu la kekadang saya malas nak berurusan dengan pihak oum sebab kebanyakkan buat kerja lambat macam govt kekdahnya..

Sebagai pelajar OUM, anda telah dimaklumkan bhw sbrg urusan melibatkan pengisian borang secara manual akan mengambil masa krn ada prosedur2 tertentu. Sepatutnya anda melengkapkan borang elektronik sedia ada dlm akaun MY-VLE (dulu LMS) anda bagi mempercepatkan proses urusan anda dgn lbh cepat.

Utk pengetahuan juga, ada disediakan sistem aduan elektronik dalam MY-VLE bagi anda mengutarakan sbrg permasalahan berkaitan sistem perkhidmatan OUM.

TQ

ada tak sesapa kat sini yg amik
Bachelor of Education (Educational Administration) with Honours....nk tanya pendapat sket la...harap ada yg dpt bantu....

Sarjana Muda Pendidikan (Kepujian) Pentadbiran Pendidikan adalah utk staf sokongan / pentadbiran mana2 institusi pendidikan drp pra-sekolah hingga ke IPT.

Antara peluang kerjaya:

1. Kakitangan pentadbiran di sekolah2 kerajaan / persendirian.
2. Pegawai di Jabatan Pendidikan Negeri / Kementerian Pelajaran / Agensi Kelayakan Malaysia (MQA) / Lembaga Majlis Peperiksaan Malaysia / Kementerian Pengajian Tinggi / KEMAS etc.
3. Pegawai Unit HEP / HEA / Peperiksaan / Pentadbiran & Pengurusan / Kokurikulum di Politeknik / Kolej Komuniti / IPTA / IPTS / Institut Kemahiran Mara (IKM & KTKM) / Institusi berasaskan kemahiran (ILP / IKBN)

Aku harap tak ada orang kecil hati dengan pendapat aku ini...tauk tak orng yg kena offer OUM nie.terutama yang  sudah habis belajar.... tu......menyampah betul aku tengok terutama golongan tertentu yg kerja dgn kerajaan nie.....Wah! Hebat rasanya dah habis belajar.....kat OUM siap show off lagi kat kita yg baru sambung belajar nie....org mcm nie yg ditaja kerajaan utk belajar kat OUM nie.....bagi aku lah......hampih dan hampas......cukup ada degree aje....diorang nie ambik TESL dan ambik Bahasa Inggeris(utk sekolah rendah) go to helll aku katakan...... tunggang langang bila speaking.....apa kah jadah....ada org suruh aku sambung belajar kat OUM tu.....aku ucapan TERIMA KASIH SAJALAH .....bukan apa....bunyinya mcm anti sangat aku kat Uni nie....pada hal langsung tak ada menyusahkan aku kot......tentang pointer tak usah cakap lah...kalau PJJ atau full time IPTA berhempas pulas dan boleh dikatakan org dpt 3.89 ke atas tu dang hebat gila.....kot....kalau OUM kalau subjek masa diploma dulu cukup makan tapi kat OUM bukan main lagi sebab aku ada baca beberapa blog aku rasa cikgu2 lah tu kot....pointer senang2 je.....3.6 ke atas....apa nak jadi kalau kualiti mcm tu pun blh lepas......apa2 lantak kamu org lah.....fikir2 kan lah.....

lecturer aku buat part time kat OUM. dia cakap, you cannot compare this uni (which is an IPTA) to OUM. sebab ipta yg plh student. klu ipts, student yg pilih which private college/uni they wanna go into

Follow Us
Master in Management ni course baru ke?...info plz. tq

blythes replied at 24-2-2013 01:57 AM
lecturer aku buat part time kat OUM. dia cakap, you cannot compare this uni (which is an IPTA) to OU ...

blagak giler..