CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: matakucing

OPEN UNIVERSITY(OUM)

try UITM.. separuh mati nak score A....

patut lah dinaikkan world class university.... tp aku yakin dgn graduan UiTM.. english rasanya kalah univerisity lain kot... harap maaf kawan2 dari U lain..

Originally posted by braun at 28-11-2006 02:23 AM

patut lah dinaikkan world class university.... tp aku yakin dgn graduan UiTM.. english rasanya kalah univerisity lain kot... harap maaf kawan2 dari U lain..

Betul ke English power dr University lain..mcm nak gelak jugak aku nih dengor..kena rajin2 interview nih..baru tau skitt..hehe

Originally posted by [azam] at 28-11-2006 10:36 AM

Betul ke English power dr University lain..mcm nak gelak jugak aku nih dengor..kena rajin2 interview nih..baru tau skitt..hehe

english depa lagi pawe dari oxford university kot? musti uitm grad ni semer pawer root!

Originally posted by [azam] at 28-11-2006 10:36 AM

:setuju::setuju:Ada budak opis aku grad uitm spikong pun tak reti...marketing plak tuh...apa case...
and one of the accounting graduate pun sama gaks...jgn la ada yg marah aku plak...ni dari pandangan aku yg keja sesama ngan dorang nih...kang kalo aku kata budak UM ka UTM ka lagi terer spikong lagi la berangin kot :nerd::nerd:

[ Last edited by  kacang^soya at 28-11-2006 02:01 PM ]

aiyooo..bab speaking lak dah....
practice makes perfert...therefore...practice banyak-banyak....dgn kengkawan, dgn adik
beradik kat rumah, dgn mak abah....
jgn malu, jgn segan...salah tak pe, boleh betulkan, baru le boleh improve.

cuba bayang apasal kita belajar english drp darjah satu sampai abis sekolah tapi tak jugak pandai cakap? sebab tak amalkan....

lepaih tu masa interview, mula le tergagap-gagap...terlepas peluang...

oops..practise makes perfect le...salah type le pulok !!!

Follow Us
Alahai... ada lak yg berasa ati.
Dah agak dah sebnrnya...
Sbb tu la aku try guna ayat yg sebaik mungkin.
Tp tulah... klu baca bebetul apa yg aku type tuh, just from my experiences and observation jek.

tentang graduan UiTM yg dikatakan english power maybe betul but hanya certain students sahaja. sbg academician, saya lihat ada juga graduan lepasan diploma UiTM yg masuk ke degree tapi english mereka pun tunggang langgang, even bagi simple assignment pun buat ntah apa2. saya tak nampak apa bezanya graduan UiTM ngan graduan uni lain. dari aspek apa? pakai kecek omputih? daya usaha tinggi? talented? semangat tinggi? jatidiri? minda kelas pertama? permintaan industri utk graduan UiTM terlalu tinggi hinggakan tak ada graduan UiTM yg menganggur?

kita tak boleh menilai sejauh mana kemampuan graduan hanya berdasarkan dari uni mana dia graduate sebab sebanyak mana pengetahuan yg ditimba bersifat subjektif, ia bergantung pd usaha masing2, bukannya dari jenama uni. kalau kuar dari UiTM ngan cgpa atas pagar @ cukup2 makan can we say graduan ini lebih baik dari graduan uni lain???

OUM pula, kita perlu tgk dari pelbagai sudut. lihat matlamat asal OUM - utk membuka peluang mengikuti pendidikan tinggi pd semua. prinsip asasnya ialah pengetahuan bukan sahaja diperolehi dari bilik kuliah atau pendidikan tinggi formal semata2 tapi juga dari pengalaman kerja. kalau kata mudah nak score, itu saya tak boleh nak komen. apa yg saya tahu, pensyarah2 OUM mengajar secara sambilan, ada pensyarah dari industri, bukan academic line, jadi mereka lebih bertolak ansur dari segi pemarkahan.

Originally posted by kacang^soya at 27-11-2006 11:20 AM
Korang ni taksoah nak ngutuk laa...OUM tu designed mostly for org2 yg takdak qualified paper macam yg ada SPM  je then dorang kija nak tanggng hidup...bukan macam kita yg bernasib baek seme neh...p ...

Totally agreed dengan kacang^soya.. kalau nak sambung buat PJJ dgn mana2 IPTA, tell me one IPTA yg boleh terima masuk dengan SPM and plus working experience ajer..
Kalau cakap yuran sampai rm4000 per semester tu bohong la rasanya..
rm4000 per year and satu semester baru jatuh dlm rm1k plus ajer..

Cuma satu masalah ajer.. OUM nih aku rasa tak fully recognize by LAN lagi..
Ramai dari kalangan pendidik kita yg dah grad dari OUM, yet still terkontang-kantingi.. reason..kementerian tak boleh buat apa-apa.. tapi kementerian sendiri yang buat twinning between them and OUM..

tingat ada satu kes.. dia ambik kos IT kat OUM.. dah masuk thn 2@3.. tak pasti.. tp komp kalu guna teragak-agak.. haha.. assigment semua bini buat..

sbb tu aku terfikir.. senang sangat ke OUM ni.

tp salah satu sbb OUM ni org ambik..a dalah guru2 sekolah yang beluma da degree.. okla.. diorg nak dptkan degree tu utk dapatkan segulung ijazah agar gaji dinaikkan.. sbb zaman skrg kos hidup semakin meningkat..

Aku rasa OUM ni takdak kualiti lah.... member aku senang je grad.. pointer power lak tuh... nak ikutkan member aku ni pemalas...... aku rasa Part Time UiTM  yg hampeh tu sejuta kali ganda lagi bagus daripada OUM ni..

OUM hanyalah tpt utk membantu pelajar dptkan kelulusan akademik selain IPTA.
kualiti atau tidak itu keje LAN.  terpulang kpd pelajar utk buat pilihan.

IPTA sendri ada masalah dptkan LAN utk kursus2 tertentu. (Cth. UPSI, UiTM dll)
Kalo ada duit lebih nak mudah OUM tpt terbaik.  

Tak semua IPTA itu bagus & tak semua IPTS itu buruk kerana semuany berbalik kpd usaha individu tersebut.
Tepuk dada tanya selera.

Originally posted by thylord at 29-11-2006 03:31 PM

Cuma satu masalah ajer.. OUM nih aku rasa tak fully recognize by LAN lagi..
Ramai dari kalangan pendidik kita yg dah grad dari OUM, yet still terkontang-kantingi.. reason..kementerian tak boleh buat apa-apa.. tapi kementerian sendiri yang buat twinning between them and OUM..  

LAN ni nk dpt approved step by step n course by course..amik masa la gak...
setau aku dh byk course dr OUM dh dpt LAN/JPA...especially course yg lbh lama...
kalo course bru diperkenalkan mmg la x dpt lagik...
logik ke tb2 jek course baru tup2 dh dpt LAN...U lum ade experience...
LAN ni nk bg mesti tgk cmana course tu di uruskan oleh U...
siap ade inteview sume....kene jaga standard IPT...berbayor..bukan preeee beb....

[ Last edited by  layan at 21-12-2006 08:45 AM ]

Masalahnye plak tak semua company 'recognise' lulusan IPTS. Macam tempat aku kerja dulu ambil graduan IPTA aje.... dan bagi staf yg mane nak dapat promotion kena study kat IPTA aje..... pas tu kena maintain CGPA gak (> 2.75 )

Saya nk tanye la...

saya di panggil oleh pihak OUM untuk ujian kemasukan sabtu ni utk program BIM.
Agak2  susah ke ujian nya? Ujian merangkumi Tiga Bahagian

Ujian berkomputer (B.M, B.I dan kuantitatif) - 45 min
Penulisan Esei - 15 min
Temuduga -15 min

Sape2 boleh bantu dan bagi pendapat

terima kasih kwn2....

Originally posted by braun at 28-11-2006 02:23 AM

ada candidate dari uitm datang interview kat office aku dulu. sepatah haram tak boleh nak speaking. bos aku geleng kepala je.

Originally posted by m_80 at 12-11-2008 10:09 AM
Saya nk tanye la...

saya di panggil oleh pihak OUM untuk ujian kemasukan sabtu ni utk program BIM.
Agak2  susah ke ujian nya? Ujian merangkumi Tiga Bahagian

Ujian berkomputer (B.M, B.I da ...

ooo dah ada ujian pulak ye. patut le tadi dengar dalam radio ada orang sebut pasal ujian ni.

pasal yuran tu, bila masa pulak 1 semester sampai RM4k. aku bayar yuran seribu lebih je untuk 1 semester. tengok pada berapa credit hours le. normally kalau 3 subjek memang around 1k lebih. kalau 4k tu +-5/6 subject. perghhhh..... dasat siapa yang leh amik subject banyak tu. sebab tak silap aku pun maximum leh amik 4 subjek je.

Balas #37 shidaaziz\ catat

itu la....susah ke ujian nye? dah lama tunggu nk sambung belajar ...bile die panggil buat ujian ni..kecut la perut ni....takut x dpt pulak sambung belajar lagi.

Originally posted by m_80 at 12-11-2008 10:33 AM
itu la....susah ke ujian nye? dah lama tunggu nk sambung belajar ...bile die panggil buat ujian ni..kecut la perut ni....takut x dpt pulak sambung belajar lagi.

sorry saya tak tau. sebab saya 2nd/3rd batch intake. tak de benda ni.