CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3787|Reply: 10

Komik Purba

Korang ade simpan tk koleksi komik2 purba cam dewata raya, jejak wira, alam perwira pedang setiawan dan yg sewaktu dgnnya...

dgr kata diorang ade wat perubahan kat komik tu...

ade laman web tak?

aku kumpul dewata raya ngan pedang setiawan..tue pon baper kerat jer..
hehe..x minat sngt komik2 jenis cam nie..mahal sey..

Aku ada Pedang Setiawan ngan Alam Perwira. Yg lain2 aku tak ingat .. aku minat cerita2 ni masa sekolah dulu tp duit tak cukup so tak leh cekau semua ... Edisi baru memang ada, laman web dia aku tak pasti ler pulak, tp pengedar dia namanya New Media Publication cam tu ler ...

aku ader alam perwira first edition sampai habis....aku start kumpul masa aku umo 13 thn...skrg aku dah 26 thn...dewata raya..alam perwira I...alam perwira II...alam perwira III....harimau laut...dan byk lagi le...x terbilang...masa sekolah dulu, aku sanggup tahan lapo nak beli komik punya pasal....minat giler....x leh nak lupa le...sekarang buku-buku komik lama aku simpan dengan baik..siap balut dgn plastik...x nak komik tu kena habuk...hheheheheh;)

[ Last edited by  sephia_liza at 13-11-2006 11:45 AM ]

lily pun ada simpan jgk, simpan alam perwira jer...
edisi skrg ni dia susun mengikut jilid. smua sekali ada 26 jilid. dlm episod kat akhir2, blh dikatakan ramai hero2 yg hebat2 terbunuh.. cuma tinggal beberapa org shj yg tinggal.. tu pun bkn yg terer2, yg terer2 smua dah habis terbunuh, termasuk ayah kpd watak utama

wei kalau korang ader simpan lagi komik lama2 tuh..apa kata ko scan lepas tuh uploadkan kat anip nya website....kat website dia ader citer yg lain gak..kalau korang tgk ader yg tak lengkap apa kata korang tambah2 kan...hehe..kat tpt anip tuh pun ader manga gak yg complete...yg aku tgk dia der upload citer pendekar laut lama...lagi petir tunggal ,raja rimba ,alam perwira ,pendekar naga kembar...dan lain2 lagi

Follow Us
Originally posted by ryzer at 13-11-2006 07:36 PM
wei kalau korang ader simpan lagi komik lama2 tuh..apa kata ko scan lepas tuh uploadkan kat anip nya website....kat website dia ader citer yg lain gak..kalau korang tgk ader yg tak lengkap apa kata ...

klu takat ckp suh scan bla.. bla.. bla.. tak guna gak.. mana URL @ alamat site nya... ngko ni pon...

aisey men lupa lah pulak nah,..

Manga Anip

ada jual lagi tak? satu jilid berapa rm?
dulu minat juga baca alam perwira dan dewata raya.
tapi dewata raya tu bukan komik purba, tapi futuristik.

skang neh dlm 8 hinggit sejilid... yg dulu punya nipis2 jer... 3-4 inggit satu.... skang nie... dlm sejilid tuuu... dia gabungkan dlm 4/5 bijik buku yg kicik2 tuh....

juara kembar?? ada sesapa baca? kalo tak silap wataknya bilis wira ngn apa ntah nama kembarnya. pastu ada nama watak puteri yg power, puteri bintang puteri rembulan. Aku masih ingat lagi teknik memindahkan bunga dan mencantumkan zamrud..superb