CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: musangbuluayam

SK Kg.~>UPSR~>SBP~>PMR~>SPM~>MATRIKS~>IPTA~>KEJE

Reply #79 mrsakit's post

waaa,,,hebat nye...

tabik laa....

tips interbiu company besar2 nih...
kena tahu pasal management skill leadership and mcm2laaa...
paling penting bykkan bercakap..tp jgnlaa merapu ckp mende yg betullaa...
asalkan ngko ada berani dan konpiden..

aku jenis low profile jer..org tanya aku keje apa...
cashier stesen minyak..sure tak pandang..

Back to the topic asal...

Kalau bacer criter page sebelum2nya, kalau nk buat bandingan...aku nih bukan laa best student. Aku tak pernah jd top ten student.

Aku raser aku nih lebeh kpd average student. Sbb ku ini tak pandai sgt, maka terpaksa laa aku berusaha lebey dr org pandai.

Dr kecik smpai besar sekolah biaser. UPSR sumer A. Dpt p SBP, gue takmo.
Pmr gue tak amik sbb sekolah oberc.

SPM result tak power. Gred 1, 16 aggregate.

Pas spm, straight smbg degree kt U tempatan dlm course yg aku langsung tak minat. First 2 years, result aku tak capai pun 3.00. Frust, nyesal sbb teruskan wat apa yg aku tak suka pun ader... terasa bodo n buang ms pun ader....

Sampai laaa kesedaran yg entah dr mana Allah datangkan itu bertandang, aku cuba suka n bersyukur dgn apa yg aku ada dan dapat. Alhamdulillah. The last 3 years pengajian, aku score 3++. Setiap sem naik . Tak turun.

Pas grad, aku kerja mcm2...dr minah jual ns lemak, receptionist, programmer/SA sampa lai aku terjun ke bidang akademik. Skrg, aku jd housewife buat sementara waktu sbb ikut laki aku smbg blajar. Sesambil aku wat la part time. Kumpul duit nk smbg stadi.

Insya allah aku akan teruskan sampai berjaya... kalau bleh aku nk pinjam semangat juang naruto la...hehehee... ok lah aku tutup post aku sblm melalut pjg. Sekian.

Rate

1

SK Kg.~>UPSR~>SBP~>MR~>SPM~>MATRIKS~>IPTA~
flow hdp aku pun mcm ni la...tnggu keje je xtau dpt xlg...

Reply #84 gosipgirl's post

dpt ler tu...aku pn risau gk ni....dh la tggl satu sem je lagik...sblm grad lg dh kene carik keje

ak upsr dapat str8 a's....waktu tuh tekejut gak ah dpt str8 a's sebab wak2 pecubaan ak dapat str8 b's waktu upsr tuh ak takmo masuk asrama...mak ak pakse pon ak takmo....pehtu masuk la kat sek harian tempat mak ak ngajo...
payah owh sekolah same ngan mak.....sume rezut exam ak mak ak tau dulu...

waktu form 1 sampei la form 3 otak ak memang takley time geo...tak tau nape...
hasilnye waktu pmr dapat la 7A 1B....B nye of kos la geo..ehehe...

pehtu waktu form 4 ak amek sains tulen....waktu form 4 tuh banyak dak2 pandai g masuk sbp or mrsm..so memang kurang ah persaingan kat sek...bile dah kurang persaingan tuh,memang mudah ah ak dpt fes place kat sek...
bile dah selalu dpt no 1 kat sekolah tuh buat ak jadi leka jap...sudahnye str8 a1 yang mak ak harap2 sgt tuh terpesong jauh....dpat la 10A yg campur2...and 1B 4 bio...ehehe...(memang tak suke bio)
memang frust waktu dpt result camneyh...sebab mak ak selalu bandingkan ngan kakak ak...kakak ak result gempak....tak same ngan ak....

pehtu ak mintak la masuk matrik..kat matrik memang ak tensen gak awal2 sebab stail stadi lain ngan kat sek...tambah2 plak waktu sem 2 lec memang wat ak saket jiwe je...sudah nye waktu kuliah ak bawak mp3 ngan reference book, ak stadi sendiri sambey dgr lagu waktu kuliah..waktu lecture chem ngan phy ah selalunye...
kadang2 waktu chem pn ak stadi phy ...lost gle ak phy wak2 sem 2...
but alhamdulillah ak dpt cgpa 4...

lps matrik ak mintak la chem eng kat utm...skrg dah ade kat utm, bajet cam dah hebat la sebab ak dpt 4...tgk2 ble masuk je kat kelas, lec tanye sape org dpat 4, hambek ko....mostly sume dpt 4 ....tak bleyh nak leka2 dah...
but skrg baru fes year...so tak tau lagi liku2 hdp kat u neyh...tapi sepanjang beberape bulan dah kat utm neyh cam perit gak ah....dgn hep nye jauh...duit tak cukup...fakulti jauh...pressure nak stay kat kolej kediaman ag....adeis...

Follow Us
citer idea77...

sekolah rendah------hebaaat giler..pelajar cemerlang sepanjang masa..sume benda  masuk...pelaaajaran superb....upsr straight A's..dapat SBP

sekolah menengah
pmr-------7A 1B..english memang kurang skit..budak kampung..dapat B eglish. time nih aktif sgt2 dari bersukan, persatuan dan jadi minah surau....ceramah kat surau sekolah hari2..minah glemer in school..adeh

ting 4...persatuan tetap hangat daripada biassa..tapi peljaran mula tak ambil berat.. bukan aape..entah psal ni tak tau nak kata...mungkin sebab byk sgt kot orang puji...'engko tak study pun takpe,havoc nyer'' then mulalah hidup dalam dilemaa...spm separuh je A...sedih sgt2..rasa kecundang..kawan2 ramai pi overseas...so idea77 masih terlangut disini...sedih...

minta matrik..tapi tak dapat..psal masa  tu bukan warganegara takleh masuk..idea77 taaraf penduduk tetap masa tu..
lahir mekah..mak ayah thailand...disinilah  jatuh bangun nak mohon univ..semua univ reject sebab status waarganegara tu...\
turun naik ofis...uia matric offer engineering,...alahai tak minat nak  teruskan...\
masa  yang sama..dapat offer pharmacy uitm..tapi time tu family de financial prob..so tak dapat la nak tukar ke uitm..

habis dua sem...tak mau dah belajaar engineering...nak minta uitm pharmacy jugak..d same problem  mari....status.
pendek citer....time tu sesi november,fakulty pharmacy tak offer pada student....
so pikir2...dihantar ke arau utk ambik sains..ddiploma...

masuk pulak MPP ( majlis perwakilan pelajar)...rantau sana sini sampai overseas...tapi pelajaran tak sungguh2 sebab dalam hati ..ini bukan ape yang aku nak belajar..so diploma cgpa just 2.8++ teruk gak eh..

sempai skg masuk  univ...masih rasa gini...tlong la kawan2...bagi semangat...
sekang ambik biology..nak masuk  medicine bila la tu..citer2 nak jadi doc..tapi masih laagi gini...study pun hangat gitu2  je...
ya ALlah takutnya...dalam hati semangat terbang pi mai....last sem result teruk sgt..ape taknya...tak baca buku langsung...
camne la ni..tolonglah ...

ingin mencari semula zaman kegemilangan..

buku motivasi berbakul dah baca...iks..
nasihatlah sikit....

tolong ye kekawan...

[ Last edited by  idea77 at 26-8-2007 10:25 PM ]