CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: aaz

Bermasalah: Anak Kucing Buat Hal

Originally posted by meowlin at 9-11-2006 07:09 PM
Masalah ko ni penah aku dengar...kakak member aku pun cenggitu...hancur msk dlm enjin...isk sian sangat..memang anak2 kucing ni nakal, dulu masa aku baru kawin aku ada juga stray cat ni..setiap kal ...

agree. kandang adalah penyelesaian yang terbaik. takes time for them to adjust tapi ada baiknya. kalau di rumah ada orang, i.e ada housemate atau maid, bleh suruh mereka lepaskan kitten tu later on. kandang masa malam membawa ke pagi je.

Beli cage je la, takat 3 ekor anak kucing ngan mak sekor..boleh masuk cage yg size biasa tu je..alah bukannya mahal..RM30 je..

Originally posted by darlingangel at 9-11-2006 06:35 AM

agree. kandang adalah penyelesaian yang terbaik. takes time for them to adjust tapi ada baiknya. kalau di rumah ada orang, i.e ada housemate atau maid, bleh suruh mereka lepaskan kitten tu late ...

:setuju::setuju:

semalam saya kuar nak pi petshop tgk beli cat repellent atau cage yg kawan2 cadangkan tp kedai tutup. hari ni sebagaimana rutin, saya check bhg enjin n tayar -tak nampak sekor pun anak kucing.Pertama kali dalam hari2 hidup bermasalah kucing ku ini, saya tak payah tangkap kucing dari enjin kete. Lega hati saya -anak2 kucing dah besar, dah tak nak dok2 kat situ lagi dah.. Hati dah berbunga, mulut dah senyum lebar..

Tapi keluar aje sikit dari simpang rumah, tayar belakang terpijak something. Hati mula rasa tak sedap. Tengok cermin pandang belakang, anak kucing color kelabu kecokelatan tgh menggelupur.. Ya Allah, saya bunuh kucing lagi..Sedihnya..

Reply #24 aaz's post

sian giler!:geram:....

sedihnya.....mati lagi...

Follow Us
cian nyer, ari tu kete sebelah puteri parking... bunyi anak kucing.. cine tu pakai kembara... so kami dah suspect ada bunyi kuving tu dari dalam enjin kete kembara.. dia dah setat enjin.. so kami ketuk cermin kete.. suh dia tengok dlm enjin. cine tu sombong nyer laa.... las las dia bukak SAH memang ada anak kucing... puteri amik letak laa kat depan.. ada ke dia marah.. dia suh kita bawak balik sebab depan tu ngupe ngupe nyer kedai dia.. BANYAK CANTIK!! pastu dia suh org gaji dia amik kucing tu letak kat mana laa agaknya.. tapi yg jadi marah tu... dia yg marah kita.. macam kita lak yg salah!

12
Return to list New