CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 7465|Reply: 26

Bermasalah: Anak Kucing Buat Hal

Assalamu'alaikum

Saya ni suka kucing tapi lately ada masalah ngan stray cats yang bukan sekor dua datang rumah. Setakat bagi makan tu memang tak kisah, depa pun makhluk Allah juga yang ada bahagian rezekinya..

Masalah sekarang anak2 kucing 3 ekor suka melepak dalam enjin kete. Mula2 tu saya tak tau ada pendatang baru kat rumah. Sehinggalah satu pagi dalam kelamkabut nak pi keje, saya terlanggar anak kucing. On the way nak ke tempat keje, tiba2 dengar pulak kucing mengiau. Panik beb! Mak saya dulu pernah anak kucing hancur kena kipas kete..

Tapi bila check dalam enjin tak de.. Ingatkan dah terjatuh..Saya siap pi jusco, tak de bunyi. Tapi on the way balik keje, berbunyi lagi...Panik lagi sekali. Masuk dalam porch aje ibu kucing meluru bawah kete dan siap meradang ngan saya.. Rupa-rupa 2 ekor anak kucing dah pi mengembara ngan saya. Yg peliknya depa dok kat bahagian mana, dan kenapa tak lapar susu walaupun seharian kat tempat parking.. Yg kena langgar tu agaknya terjatuh masa dia memanjat2..Patutle kena pijak ngan tayar depan bukan tayar belakang.

Sekarang problemo le saya pagi2..Kena buka bonet angkut keluar anak kucing 3 ekor. Kalau lambat sikit je, dia akan masuk ke dalam2..Makan masa juga nak keluarkan..Jadi masalah nak pi keje pagi2..Kena keluar lagi awal dariipada biasa untuk uruskan kucing2 tu dulu..

Tolonglah,macam mana nak selesaikan masalah saya ni..

Haduh...poblem ko ni mmg susah nak tolong..xtau caner nak buat supaya kucing2 tu masuk bawah keta..dlm tu panas sbb tu dorang suka lepak..

Originally posted by aaz at 7-11-2006 05:00 PM
Assalamu'alaikum

Saya ni suka kucing tapi lately ada masalah ngan stray cats yang bukan sekor dua datang rumah. Setakat bagi makan tu memang tak kisah, depa pun makhluk Allah juga yang ada bahag ...

naper tak letak dlm cage jer...cian ank kucing tu...

Dah pun letak dalam kotak, tapi depa tetap nak dok dalam enjin kete juga.. Nak beli cage semata2 untuk stray cats malasle pulak..Tak berhasrat nak bela kucing2 tu

Assalamu'alaikum

Saya ni suka kucing tapi lately ada masalah ngan stray cats yang bukan sekor dua datang rumah. Setakat bagi makan tu memang tak kisah, depa pun makhluk Allah juga yang ada bahag ...

``cuba la guna cat repellant yg pakai spray tu...
``spray kat dalam engine compartment tu misti depa tak mau masuk dah..
``cuba nor.... cian kalu terkena kipas tu...
``kat pet shop besa ada juai.. kalu tak PM k....:nerd:

Laa..cat repellant pun ada?Ini sudah bagus... Kat hypermarket ada tak? Saya baru lagi dok sini, tak tau kat mana nak cari pet shops..

Follow Us
Originally posted by aaz at 7-11-2006 05:35 PM
Laa..cat repellant pun ada?Ini sudah bagus... Kat hypermarket ada tak? Saya baru lagi dok sini, tak tau kat mana nak cari pet shops..

``dok sini tu mana?....:hmm:

Semua pet shops ada jual cat repellant ke?

Btw, this repellent bau busuk tak?

Originally posted by aaz at 7-11-2006 05:40 PM
Semua pet shops ada jual cat repellant ke?

``dog repellant besa most shops ada...
``cat repellant ni kurang sket la....
``coba u jengah kat thread " ubat halau tucen berak.... yume"....
``kalu u kat kl.. sng la sket............

Originally posted by aaz at 7-11-2006 05:42 PM
Btw, this repellent bau busuk tak?

``pada tucen busuk la kot...
``kawan tak biasa pulak dok cium benda2 tu heh.....:nerd:
``tak tau nak kata lah....

TQ kip..Managed to find few pet shops within my area..Esok i call tanya depa ada ke tidak.. Kalau ada, hope hilang masalah..Ada kawan suggest suh pi buang kucing tu jauh2..Tak sampai hati pulak. Nak sembur air pun tak sampai hati, ni pulak dia suh buang

Originally posted by aaz at 7-11-2006 05:58 PM
TQ kip..Managed to find few pet shops within my area..Esok i call tanya depa ada ke tidak.. Kalau ada, hope hilang masalah..Ada kawan suggest suh pi buang kucing tu jauh2..Tak sampai hati pulak. Na ...

``jangan la buang...
``kalu tak mau, post gambaq kat sini.. sapa mau soh dia mai amik ar...
``cian dorang kecik lagi....
``jangan buang no.....:pray:

post gamba dorg kat sini..
ade nnt forummer yg nak adopt.huhu~:love:

cat repellent kat pet sanctuary, ikano power centre ada mcm2 jenis..bau serai wangi ada bau mcm taik kucing pon ada...ngee ngee ngee...sumer harga dari RM16 ke atas..

Assalamu'alaikum

Or, you try bagi mereka kitten food, jauh daripada area you park kereta.. time mereka makan, you reverse lah.... cubalah ya.. kasihan mereka....

dah jumpa kedai yg jual cat repellent tapi belum berkesempatan nak pi..tak tau le yg bau mcm mana, jgn bau busyuuuk dah le..

darlingangel, thanks for your suggestion.. Time nak kuar pi keje adalah antara time  yang paling kalut.. Mana sempat nak bagi makan kucing, nak amik depa dalam enjin, letak tempat makan then nak reverse kete.. Panaskan enjin kete pun dah tak sempat sekarang ni..Asal lambat je, depa akan meluru balik masuk bawah kete n terus menyelinap dalam enjin yg bawah2, tak tercapai ngan tangan..Kena amik apa2 pulak jolok biar dia turun ke bawah, then baru tangkap.. Boleh imagine apa yg saya lalui setiap pagi kebelakangan ni..? Depa tak reti sangat lagi, panggil pun tak menyahut. Mak depa panggil pun depa buat diam, berehat je bawah kete tu..Kalau tak kat bahagian tayar, kat bahagian engine..Very dangerous, tapi depa bukan faham

ish..kesian aaz...sama cam masalah weird jek..
kat umah weird ni pun ader stray cats..sekuarga lagik,seko bapak seko mak..tp mmg dah lama dia duk kat blok bwh umah weird..sampai beranak pinak..ada gak org block atas yg rajin kasik mkn..weird pulak slalu belikan ikan bg mak ngan pak dia (anak kecik agi masa tue)
pastue..asal weird balik keja jek berpusu2 dia kejar weird..lum sempat bukak pintu keta dia dah tunggu..nak naik umah lagila berebut2 dia naik tangga..hehehe sampai kita sendiri nak tejatuh..
tp weird tak kisah mmg suka layan..slalu dokong2 dia..

sampai anak dia dah agak besar..satu persatu ilang..weird dok agak mesti kena langgar dek keta2 yg park kat situ..pasal weird pun slalu jenuh nak ngalau anak2 dia tido bwh keta..apalagi time pg nak keja mmg time kritikal..tp tepaksa jugaklah cari kayu jolok2 bwh keta tue..sib baik dia tak masuk nyorok2 dlm enjin ke hape..

weird mmg syg kucing2 tue..yelah dah slalu kasi mkn,derang pun mmg manja gila ngan weird, risau sgt dlm hati kalau dia dk bwh keta org..kalau weird sendiri mmg akn pastikan kucing2 tue takde bwh keta bila nak kuar, tp byk lagi keta parking situ..org lain bukannya dulik..
mmg pun, skang nie seko pun anak dia takde dah..weird carik2 pun tak jmp..myb dah mati kena langgar keta org lain kot..

Masalah ko ni penah aku dengar...kakak member aku pun cenggitu...hancur msk dlm enjin...isk sian sangat..memang anak2 kucing ni nakal, dulu masa aku baru kawin aku ada juga stray cat ni..setiap kali nak kuar mesti check dulu sekor2, nengok2 ada sekor yg nama sunkist tu duduk dlm enjin...syukurlah kami cepat sedar..

hah lepas tu kami beli kandang laa....aku sarankan ko pun patut beli kandang..iyalah sebab depa masih anak2 , buas dan senang nak masuk dlm corong keter...baik rugi sikit duit...sebelum kita nyesal tak sudah...(itu pendapat akula)

12Next
Return to list New