CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syndora

Alahai kesiannya..meh ikut balik..(Stlh 1 bln 1 minggu Pg.5)

Originally posted by Syndora at 17-11-2006 02:20 PM

Alahai Kip, sebelum ko cakap tu aku dah try buat dulu dah...

Tak tau apa aku nak buat dah ni..

Dah 2 hari aku dok ngan dia kat bowl dia tu, pujuk2 ajak makan..sampai aku buat cam yg ko ca ...

huiiyoo...sampai mcmtu skali..
Main2 la ngan die...sian meow meow..lama2 die ok la tu..
Dlm masa nak menyesuaikan diri lg tu..

kittens to b given away...

hari tu dah janji dgn bzzt dan shanaz...ni dier gambar anak2 kucing kakak saya..dier tak cukup space nak bela byk2 kucin..sumer kucin tempatan tp bersih..ada 4 ekor...Mak dier mati sbb kena gigit anjing..tu pon satu masalah gak tu..kat area nyer byk anjin liar...Taries nak bg foc...janji sapa2 yg nak boleh jaga dier bebaik.Apa2hal..PM me k...

whoa...
baru aku tau kucing pon ade yg depressed gak ekk

comelnya meow meow nieeee

Update sikit, nak cepat ni , nak masak jap..

Tak jadi gi Perlis , maybe next week kot..

BUdak kucing ni dah mula nak makan..kah kah kah..timing camna pun bila dah takde makanan tu habis licin gak biskut satu bowl tu dia makan..

Tapi aku notice satu perkara: Bila aku & family ada kat rumah dia buat muka monyok takmo makan dia tu..mengiaw ngiaw nakkan ikan..kekadang dari pagi sanggup tak makan biskut ni sampailah ke ptg ..boikotlah nak makan ikan gak..

Tapiiiii.....

Bila aku & family keluar, katalah kitorang kuar kol 10 pagi kan, malam kol 8 baru balik, sebelum tu aku letak dalam bowl dia penuh2 dgn biskut..bila balik ..eh eh..habis licin semangkuk biskut tu..so aku bagi upah makan ikan sekor(Fav. dia ni..)..ha..camtu kan bagus..

Lega hati aku...Alhamdulillah...maknanya budak ni boleh lagi lah makan biskut tu...senang hati aku nak boarding dia nanti..badan dia yg dulu kurus melengkung tu nampak la ada perubahan sikit..

Tapi ntah apsal sehari dua ni mula lak semacam peel dia..selalunya dia ni pandai gi toilet kalau nak yak kan, semalam dia bantai melepaskan harta dia tu kat atas alas kaki depan toilet..pastu depan rak kasut..tgk2 dalam toilet pun ada sisa buangan dia tu..pastu malam tadi nyaris2 nak melepas dpn kabinet tv, seb baik aku perasan cecepat angkat gi toilet..

Aikkk??? Dah pandai ke toilet apsal nak melepas merata2 ni? Nak kena dok dalam cage memalam lagi kaa????

Kucing memang camtu ekk?? Sesekali dia buang tabiat?

BNTW..kucing aku ni sampai sekarang takde nama lagi..nama2 yg anak2 aku bagi dulu semua aku reject..tak serasi langsung aa pada pendengaran aku nih..

Ada cadangan nama anyone?

Ni gambo latest dia..

Ni ambik malam tadi..kekenyangan lepas makan ikan sekor..tilam yg dia baring tu dulu anak bongsu aku punya..sekarang kucing nih sudah cop sirim dia punya pulak..tempat tidur tetap dia atas tilam ni lah..chett..tido sampai terbukak mulut pun tak sedar...

Muka dari dekat time tido

Ni muka kesian mintak ikan pagi ni..buat bodo je soh dia makan biskut dulu..

Adoiii..dah la tak dapat ikan lagi ni..bos aku ni manjang dok ambik gambo pulakkk....

Ok ok la..nanti kang aku rebus la ayam sikit bagi ko makan..okehhh????

[ Last edited by  Syndora at 22-11-2006 10:21 AM ]

hikhikhik:lol kalako lahh synd!
Time synd and femli ade umah tu yg die ngengada mintak ikan tue..
Die tahu korg akan risau tgk die xmo makan..huuu~
Kalo xde org,die xlehla nak ngengada.hehe.

Kalo nama,bg je nama Syndora.Cun gaks tu!:love:
Xpun panggil Comel aje...sbb die ni comelnye yg amat!:geram:

Follow Us
Originally posted by Syndora at 2-11-2006 05:19 AM
Jeng jeng jeng...

Ni gambar budak kuceng tu, tapi sori ekk Nyanya, gambo masa belum mandi tak sempat nak ambik, lepas hantar Syn balik dr bekpes somi terus gi keja, ni tunggu dia dah balik baru  ...

alaaa comelnyee!!!!suka sangat kucing yg bulu camni!!!!
musti kucing ni rasa happy giler sebab ada tuan baru :D

Synd, aku gembira kucing nko dah nak makan.  SIb baik kucing aku tak de masalah cenggitu.. actually, seme jenis pelahap tahap gaban heheheheh.

Nko belum bagi nama lagi kt kucing nko tu?  Aku sendiri dah tak de idea dah nak bagi nama apa kt kitten baru aku *sekor kucing aku alih2 beranak chehh!!*

Tapi aku dah dapat idea.. I will name them Didi n Dora *pinjam nama nko sket ehh.. kekekekekeke*

Reply #102 Taries's post

Taries, yg tengah tu kaler putih, ada gambar besau sikit tak? :nerd:

Reply #105 Syndora's post

aku amik la gambar kucen ko ni. tadapat kucen, gambau pun jadi ler... ;)

Originally posted by bzzts at 22-11-2006 12:13 PM
Taries, yg tengah tu kaler putih, ada gambar besau sikit tak? :nerd:

takde la beb...tapi mmg itu yg plg comey...nanti taries tanya kakak kalau dah ada yg amik k..

Update sikit..

Budak kucing ni dah boleh terima biskut dah.AlhamdulliLah...

Tapi dalam sehari bagi dia ikan sardin basah/kembung kecik sekor je..lepas tu bagi biskut..dah 3 hari ni try bagi ayam sikit..

Aku campurkan biskut2 tu..campur dari 3 brand yg beli masa dia mogok dulu..

Sekarang pulak bila dia dah makan biskut..dah tak boleh benti pulak..kejap2 gi makan..kejap2 gi makan..

Takpelah kan..aslkan dia sihat dah syukur..

Ohhh...nama dia (buat masa ni..he he he..) GINGER

Ginger sounds perfect for it! Cool name.

Reply #112 Syndora's post

ginger pon cunnn...ala2 omputih gituuu:love:

Ha'ah..dah konpem nama dia GINGER..somi pun suka nama tu..kalau ikut time aku bujang dulu dah 3 ekor kucing aku dulu nama GINGER..aku memang suka sangat nama tu..nak taruk kat kucing pompuan boleh, kat kucing lelaki pun sesuai..kira budak kucing ni pengguna nama ke 4 nama tu...

Ohhh lupa nak cakap, 3 Ginger dulu tu semua dah arwah dah,..pakai nama ikut giliran, lepas yg 1st mati, yg 2nd generation lak guna & so on...semua mati sakit tua...kira drg tu hidup sampai ke hujung usia tua ..

Malam ni aku nak bertolak ke Perlis..

Jadi petang ni aku kena hantar Ginger gi hostel dia..

Pagi tadi aku call petshop tu bgtau nak hantar kucing..

Lepas je aku letak phone, aku dukung Ginger tiba2 hati aku hiba sangat..sedih pulak aku nak tinggalkan dia kat hostel tu..dah la dia ni manja gile ngan aku..selalu main2 gurau2 gigit ngan aku..tidur pun kat hujung kaki aku..time aku kat dapur pun selalu teman aku..

Uwaaaaaaa.....sedih pulak tgk muka budak nih..dah la lama pulak nak tinggal dia..5 hari..

Tak sangka..seekor kucing boleh buat hati aku camni punya sayu....

Uwaaaaa.......

Baru balik dari pet shop hantar si Ginger..

Kesian dia..dah la kucing paling kecik kat situ..masa aku letakkan dia dalam sangkar, tegak je dia tak gerak2 langsung..takut la apalagi..

Sejak kuar dari pintu umah tadi dia dah takut dah..masa dalam keta asyik nak masuk nyorok dalam baju je..

Dulu2 aku bela kucing tak pernah sedih camni..selepas 11 tahun tak bela kucing memang terasa sgt kali ni bila Ginger tak ada..tak sangka seekor kucing jalanan bisa membuatkan aku terasa seperti kehilangan seorang anak..(hu hu hu...)

Nak nangis weyyy kuar dari pet shop tu...(sedihnya..)

waaa Synd!Aku pun sedih gle dgr cite ko nihh!
Xpe laa...5hari je..sabo sabo..nnt balik peluk die puas2 yeh
Tabahkan hati...

comelnyerrrrrrrrrr... aku pon cam syn, kalo tgk anak kucing tepi jln... nak bawak balik jer....
aku cepat kesian tgk... kalo tgk anjing terbiar pon aku kesian... pakal ler kita nie x leh sentuh anjing, kalo tak anis aku bawak balik...