CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kembara

[MERGED] Kerajaan atau Swasta

kembara buat keputusan yang terbaik ...
saya rasa ... bila kembara dah masuk ke pejabat lama semula ...
teruskan sahaja ... lupakan terus imgrsen tu ...
tak perlulah terkejar kejar .. di sana dan di sini ...

alah ... keperluan dunia ... hanya pinjaman
sok sok .. di sana juga kita pergi ...
emmm ... lebih baik buat persediaan utk kita ke sana
mcm .. selesaikan hutang, buat umrah, haji , tolong masy.
lebih berkat rezeki yg kita terima ... insyallah:lebai:

syukur kita masih ada rezeki ... jika dibandingkan saudara di palestin dll ... :pray:
selamat berjaya .. kembara

emmm betul tu budakjawa....  nanti yang dikejar x dapat...yang dikendong berciciran yer dak?...
thanks coz bagi kembara panduan utk buat keputusan. bak kata awak bumi tuhan ni luas...esok kalau company ni bungkus...carik la kerja lain kan....emmm sementara leh wat duit nih kan.... esok2 rileks..wat amal ibadat jer..sampai bila nak mengharapkan tongkat kan?....insyaallah kalau dipanjangkan usia..amin...

tula .. kan

saya rasa awak berilah peluang kerja imgrsen tu pd kawan kawan kita di luar sana yang masih mencari dan tak dapat dapat kerja lagi ...
mereka yang sedang mencari kerja tu ada tanggungjawab juga ... mak abah .. adik adik .. dll ...
kita yg sedang bekerja ni ... teruskan bekerja dgn ikhlas ... semoga rezeki diberkati ... amin ...

helo sume..saje je nk share exp..last 2 years after grad, aku trs keje ngn swsta..big co gakla..tp cntrct..so basic tu mmg tnggi..2.5k..tp elaun sume takde la..cuti pun ciput je..tp kalo nk ckp psl experience, mmg besh ar..psl byk bnda br aku blja..even keje 8am-8pm..takde OT..tp aku happy..psl tu mmg keje yg aku suke kot..

abis sthn..aku boring, tuko keje ke semi gomen..mmg byk beza ar dr 1st co..tp derang leh offer sama gak..mybe sbb my 1st job dh dpt gaji camtu..so derang byr gaji yg sama..plus ade la elaun lain sket..tp tang keje, mmg lmbt n kureng sistematik..at first boring gak..tp skrg dh ok sket..tp mmg skrg dh kureng sket skill aku kot..nk stayback pun dh mls..5.30 tu msti rase nk balik je..pdal OT dibyr..hehe..

so utk kes ko ni..aku rase elok gak kalo ko stay co lama..takot kje gomen tu takleh cover monthly expenses ko tu..600++ ckup ke nk byr sume bil ek? lgpun lehla dpt > experience ngn swsta..lg snng ko nk demand nnt..plg pntng pd aku, kalo kiter ikhlas keje..insyaAllah sume dipermudahkan olehNya

emm ramai suruh aku stay kerja swasta dari menyerah diri ke gov sektor. kalau orang yang malas nak pikir mesti suruh aku p sebabnya.."terjamin masa depan"... ada pencen...senang wat loan... kalau kerja swasta susah sangat ka nak wat loan? aku tanya ni sebab aku belum lagik beli umah..kereta pun laki aku punya..hehehe...maklum la keja pun baru 3 tahun.. tapikan..menurut pandangan mata kasar aku...org kerja kerajaan ni tak de la leh hidup mewah.. senang tu ada la... hehehe

kerja aku kat swasta sekarang ni...dalam pharmaceutical line.. keja 9-5. 5 hari seminggu..jarang tension..ada kebebasan nak plan kerja sendiri..macammana aku buat tak penting..yang penting kerja beres... boss plak understanding cuma kadang2 ja kedekut sket...biasa la..nama pun boss.

Keja swasta ler.. benefit ok gak..
Kalau ada rezeki blh naik gaji dan naik pangkat sekali..  :pmuka:

Follow Us
c_manis keja swasta gak ker? dah berapa lama? kita keja swasta ni satu ja takut...company bungkus...hehehe

Kembara,

aku rasa ko sebenarnya dah ada keputusan..cuma ko ragu2 sbb org lain tak sealiran dgn your way of thinking

live your life the way you want it to be, not the way other people wants it to be! if it's not the typical one, so be it!! life is too short, so son't waste it by doing something you don't like..whatever job you choose, you'll end up working in that field maybe for the rest of your life, so make sure it's something that you enjoy!

Good luck

Originally posted by fairyjasmine at 9-11-2006 09:32
Kembara,

aku rasa ko sebenarnya dah ada keputusan..cuma ko ragu2 sbb org lain tak sealiran dgn your way of thinking

live your life the way you want it to be, not the way other people wants it ...

:setuju: this is thy way of my life at the moment .. and i choose to be like this :

. kerja 9.00 - 5.30
. 5 days a week
. 6.00 pm dah ada kat rumah
. dlm setahun dapat cuti solid sebulan bergaji
. kerja lebih masa berbayar
. tak ada jalan sesak
. pergi kerja naik basikal .. kekadang naik LRT .. kereta simpan
. jarak rumah ke tmpt kerja 1km ... sejak 10 tahun dulu mcm ni ... cari rumah dekat dgn tmpt kerja
. tiap 4 bulan melancong dlm. / luar
. selalu masak dan makan di rumah ... tak makan di luar
. hari minggu / cuti ... melancong / rehat di taman
. dpt beri mak abah min. RM1000 sebulan
. bawak mak abah jalan jalan ... dlm / luar negara
. mak abah masih menoreh getah dan potong sawit ... bersenam katanya
. dll lagi ..

and i like it .. what i'm doing now .. syukur alhamdulillah:pray:

Originally posted by fairyjasmine at 9-11-2006 05:32 PM
Kembara,

live your life the way you want it to be, not the way other people wants it ...

yapp u are right.. memang dlm hati macam dah ada keputusan tapi selalu ja goyah dan bertukar2... belum betol2 bulat.

live your life the way you want it to be, not the way other people wants it to be! if it's not the typical one, so be it!! life is too short, so son't waste it by doing something you don't like..whatever job you choose, you'll end up working in that field maybe for the rest of your life, so make sure it's something that you enjoy!

begitu mendalam dan bermakna kata2 ko nih

[ Last edited by  kembara at 10-11-2006 10:05 AM ]

Originally posted by budakjawa at 9-11-2006 07:21 PM

:setuju: this is thy way of my life at the moment .. and i choose to be like this :

. kerja 9.00 - 5.30
. 5 days a week
. 6.00 pm dah ada kat rumah
. dlm setahun dapat cuti solid sebul ...

indah ja hidup nie kalau dapat apa yang kita nak kan? tapi x semua yang kita nak kita dapat dan tak semua yang kita dapat kita nak...hehhehe
kata orang duit banyak mana pun tak cukup..memang betul tapi the way kita gunakan duit tu yang penting betoi tak?

Originally posted by kembara at 10-11-2006 09:50 AM

indah ja hidup nie kalau dapat apa yang kita nak kan? tapi x semua yang kita nak kita dapat dan tak semua yang kita dapat kita nak...hehhehe
kata orang duit banyak mana pun tak cukup..memang b ...

Ha a memang. Org kata lagi besar periuk lagi besar kerak.

Dari luar tengok org kaya kaya mcam hidup dia orang aman.. tapi dalam hati Allah je yg tahu .

inginkan sahaja yang sederhana ... pasti dapat
kalau inginkan yang melampau lampau ... emmm ... nafsu serakah le jawabnya :nyorok:

dah berusaha ke ? barulah tahu berjaya atau tidak ...

Lypoh pun dapat interview untuk  peg imigresen 27/11 ni ...

tgh penin sebab sekarang ni umur pun dah 30 tahun, anak ada 2 org...kerja sekarang n i(swasta) tak stabil..sebab duduk kat dept sales..tak de sales tak de komisen....paling worst kalau kengkadan gaji masuk lepas 5hb...

tu yg tiap2 tahun apply gomen guna degree tapi yg sangkut skill gaji utk spm plak...bila dah dpat panggilan interview kat imigresen mcm seronok tapi bila tengok gaji ...:geram:alahai....RM 656 + elaun....

hubby langsung tak sokong sebab katanya nanti budget akan lari almaklumlah duk kl kan...tapi Lypoh lagi takut tetiba co no lingkup...langsung tak de kerja..

kengkawan semua bagi lah pandangan...kalau dapat macam budak jawa bestkan...tak payah pening2kan..

lypoh..pergi ja interview tu..kembara doakan lypoh dapat..amin...

kengkadang memang serba salah dibuatnya....tambahan lagi kalau keja swasta yang gajinya masyuk...

kembara, just 4 ur info... kalau kita dah dpt keje dgn gomen.. pastu kita reject, nama kita dah black listed... nie member esq yg cakap... tue pasal ler lain kali, minta keje yg kita betul2 interested jer....

lg satu, bila kita dah masuk gomen nie, kita still boleh naik pangkat ikut kelayakan sebenar kita... caranya, melalui saluran Kenaikan Pangkat Secara Lantikan... Tapi of course kena lulus PTK ler...

So, fikir baik baik... buat keputusan ikut kesesuaian diri sendiri, bukan ikut kata orang lain..

Originally posted by esquezie at 15-11-2006 13:05
kembara, just 4 ur info... kalau kita dah dpt keje dgn gomen.. pastu kita reject, nama kita dah black listed... nie member esq yg cakap... tue pasal ler lain kali, minta keje yg kita betul2 intere ...

setuju dgn esquizie ...
buat keputusan ikut hati sendiri .. bukan org lain .. yg lain ni sekadar beri pandangan
sebab tu saya terus dgn kerja swasta ni ... teruskan berusaha .. bumi Allah ni luasss ...

Originally posted by HangLyPoh at 14-11-2006 02:38
Lypoh pun dapat interview untuk  peg imigresen 27/11 ni ...

tgh penin sebab sekarang ni umur pun dah 30 tahun, anak ada 2 org...kerja sekarang n i(swasta) tak stabil..sebab duduk kat dept sales. ...
kengkawan semua bagi lah pandangan...kalau dapat macam budak jawa bestkan...tak payah pening2kan..

pening ?   dulu dulu 10 tahun lepas ... org lain tak pening .. tapi saya dah pening ... skg ni saya tak nak pening lagi ....
bersederhana ... kita yang merancang hidup kita sendiri .. bukan org lain .... buat keputusan utk. masa depan
diri sendiri .... alhamdulillah ... semoga semua kawan kawan di sini berjaya ... :pray::pray::pray:

suke baca post motivasi korang soma..
walaupun aku dah keje stabil and salary pun dah ok..
terkenang masa keje swasta gaji seciput tu....
tersenyum sorang2...

ape2pun..setiap org ade rezeki masing2...
and the most important thing is..kenalah besyukur dgn ape y kita dah ade..
ye tak...?