CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Gemukkkkkkk

masih ada yang sayang..

oh.. dekatlah ye.. aku dalam sebulan, tiga empat ari  je lebihkurang aku ada kat Ipoh..selebihnya aku membesar kat tempat lain....he..he

insya Allah hari sabtu nih bos aku nak jemput anak-anak yatim nurul hikmah nih ke rumahnya utk jamuan...
bos aku cakap tempat nih mmg daif dan kasihan sesangat dekat anak-anak yatim nih...

sepai, baiknya bos kau..  semoga makin murah rezekinya..  
yayasan nurul hikmah ke yayasan nurul iman?  kalau tak sama pun takpe, asalkan ada bantuan kepada anak-anak yatim jugak arah tujuannnya...

insya Allah yang nurul iman nih...aku mmg terlintas nak bagitau kat bos aku sebab dia kata nak cari rumah anak yatim utk diberi jamuan...aku ingat deme udah ada rumah anak yatim utk di pilih jadi aku diam jer laa walau pun terlintas dalam kepala otak aku nak cakap kat boss aku utk beritahu rumah anak yatim nurul iman nih...
deme mmg udah pergi ke rumah anak yatim nurul hikmah nih tapi deme ada aturcara lain pada hari tersebut jadi boss aku duk cari cari ler rumah anak yatim yg lain...jenuh jugak boss aku nak cari akhirnya abg dia bagi tau yg nurul iman nih....
jadi dia mmg udah pergi melawat rumah anak yatim yg amat daif nih...
siap boss aku ada rancangan utk rumah anak yatim nih tapi aku tak boleh laa nak ceritakan kat sini...
aku ngan kekawan opis nih pun ada rancang nak buat collection nak bagi masa jamuan tu nanti...

nih gambo anak-anak yatim nih yg aku ambik dari link nih http://groups.yahoo.com/group/nurhikmah/message/114

ninjamerah This user has been deleted
alhamdulillah, nampaknya berbagai pihak telah mula menyedari kewujudan yayasan nurul iman ni...dan mula menghulurkan bantuan.

Originally posted by sepaileman at 13-11-2006 12:01 PM
insya Allah yang nurul iman nih...aku mmg terlintas nak bagitau kat bos aku sebab dia kata nak cari rumah anak yatim utk diberi jamuan...aku ingat deme udah ada rumah anak yatim utk di pilih jadi a ...

bila nak buat jamuan tu sepai?

Follow Us
kasi up sikit...

Originally posted by noya at 10-11-2006 08:49 PM
25 Nov ni..ada sukarelawan  yang akan datang bantu..sepanjang hari bersama dorang..kemas, mungkin cat rumah sikit-sikit..cuci longkang, rearrange balik katil..dan akan makan minum bersama dorang pa ...

budak budak tu tak balik bercuti ke mana mana ke...?
esok kan gotong royong tu..

DERMA RUMAH ANAK YATIM MANJOI- LEH CAYA KE?

salam.. saya nak tanya.. selalu gak dpt email orang mintak derma .. kata rumah anak yatim nak sumbangan la... mcm2 lagi.

Siap phone no dan alamat.

Mcm ni boleh percaya ke?

kalau sumbangan terus ke saluran yg betul takpe kita tak kisah.

Tapi takut zaman skrg mcm2 cara org nak tipu dan nak untung secara mudah.

ni emailnya
Dalam perjalanan balik  terima SMS : "maaf tuan, saya berasa sangkut di dada melihat anak2 itu melambai2 hampa masa kita balik tadi, kami telah hampir ke highway, bila kami ambil keputusan berpatah balik dan zakatkan duit yang berbaki, kalau tuan tengok kegembiraan mereka menerima duit itu, pasti tuan rasa saperti saya, ingin menangis, sambil memelok setiap mereka.........."

gembira saya melihat usaha rakan2. moga usaha ini mendapat limpahan rahmat dari Allah dan diniatkan semata2 mencari keredhoan Allah.
harapan saya lebih ramai lagi rakan2 tampil dengan maklumat rumah2 anak yatim, atau org miskin yg perlukan bantuan... jika bukan kita yg membantu anak bangsa.. siapalah lagi..

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lawatan ke rumah anak yatim dan miskin Manjoi Perak 26-11-2006

Lanjutan dari artikel yang di pos tidak lama dulu berkenaan rumah anak yatim dan miskin Manjoi, saya bersama sahabat-sahabat telah membuat lawatan ke rumah tersebut dengan  pada 26hb November 2006. JAM  3.00 petang.

Kalau pergi sendiri rasa nya memang tak jumpalah rumah tersebut.
Ini adalah maklumat terkini, yang dapat saya kumpulkan. Buat renungan bersama rakan2. "Cuba tanya diri kita apa yang dapat kita lakukan untuk membantu mengurangkan beban anak-anak ini. "

Jumlah semua anak2 yang terdapat di sini ialah 23 orang. Dengan seorang warden wanita yang juga merupakan tukang masak dan pengurus asrama iaitu en Khairul.

Dari 23 orang ini
Perempuan=8
Lelaki=15

yang sekolah rendah=7
yang sekolah menengah=16

dari jumlah 23 ini, 18 adalah anak yatim.

Walau pun mereka bersekolah formal kerajaan, Mereka tidak dapat di hantar kesekolah ugama. Kerana tidak berkemampuan. Walaubagai mana pun. En Khairul telah mendapatkan kerjasama seorang ustaz dan seorang ustazah, untuk memastikan anak2 ini mendapat didikan ugama. Sesiapa yang ada menghantar anak2 ke sekolah ugama pasti tahu kos nya, agak tinggi. Yuran sekolah ugama, buku2 dan lain2 bayaran semua nya tidak kurang dari RM300, ketika mendaftar sahaja. Menggajikan 2 tenaga pengajar ugama ini sendiri telah menjadi satu beban.

Di bawah saya beri summary kos2 yang terlibat hanya untuk memastikan rumah ini dapat beroperasi pada tahap asas.

Bil air sebulan= RM60 (lebeh kurang)
Bil api sebulan =RM100 (lebeh kurang)
Gaji warden merangkap tukang masak= RM400 sebulan
ustazah=RM300 sebulan
Ustaz=RM500 sebulan
Beras setiap hari= 10kg=RM 16 (?)
Lauk/ikan sayor etc= RM70 sehari

Rumah ini walau pun daif masih berusaha memberi anak2 ini makan sebaik mungkin . Pada soalan saya bagaimana jika keputusan duit, anak2 ni makan apa? Jawapan nya belakang rumah ada sungai. Jadi memancing di belakang rumah.

Keadaan rumah mereka amta menyedehkan. Tetapi itulah yang terbaik yang ada. Tengok asrama perempuan. Katanya macam masok sauna. Jadi kita juga perlu dapatkan standing kipas angin, agar anak2 ini lebeh selesa. Dari pengamatan saya mereka perlukan at least 5 standing fan. Sesiapa yang ada standing fan di rumah tetapi tidak menggunakan nya sila hubungi saya anuar -0195551604

Asrama lelaki secara jujur dan terus terang dan jujur HENDAK DIBERITAHU. Tidak layak dan selamat untuk di diami. Mereka sememang telah di suroh keluar dari rumah tersebut. Saya sendiri membaca surat arahan teresebut. Tetapi kalau di halau di mana anak2 ni nak tinggal. Dinding nya dah nak roboh. Lantai nya sebenar nak roboh bila2 masa sahaja. sebab kayu nya dah di makan anai2. Ini bukan exaggeration, atau cerita yang di buat2, tetapi kebenaran. Mohon rakan yang tinggal di Ipoh ambil gambar asrama lelaki dari bawah rumah, sebagai bukti, lantai sudah tak ada support

Rakan2 sebenar nya, berat sungguh nak menaip artikel ni. Tangan terketar2, air mata menitis. tetapi demi masa depan anak2 ini, terpaksa saya teruskan.

Sebagai langkah mengatasi asrama yang nak roboh ini. Bangunan baru sedang di bina. Pembinaan ini adalah arahan dari pihak berwajib. Tanpa bangunan baru ni, rumah ini terpaksa di tutup dan tidak di benarkan beroperasi. Kos pembinaan pula bukan lah kecil.

Di bawah ini adalah anggaran nya.

1. Bumbung asbestos 90 keping= 90xRM30=RM2700 (saya tak sure harga sekeping bumbung)
2. Batu bata 5,000 keping=18senx 5000=RM900
3, Kayu beloti/tiang, lebeh kurang= RM1000
4. Longkang 70 biji=RM1.50x70=RM105
5. Buroh 3 orang=3xRM30=RM90 sehari. Ada volunteer amat dialu-alukan

Saya ada minta En Khairul memberikan senarai barang2 yang terdesak dulu yang di perlukan untuk pembinaan bangunan.

Saya juga memohon rakan2  yang ada beg Sekolah yang masih elok keadaan nya, untuk kita kumpul dan serahkan pada anak2 ini. TOLONG jangan beri beg yang dah lusoh.

CUMA KITA MESTI INGAT KERJA INI BUKANLAH UNTUK MENCARI NAMA DAN DIA JUGA BUKAN SATU BEBAN PADA KITA.

UNTUK MAKLUMAT DAN KETERANGAN LANJUT :

SILA HUBUNGI

KHAIRUL ANUAR BIN MD RAZI

016- 5460071

YAYASAN NURUL IMAN

359 A-B LORONG DATO

KG MANJOI IPOH

ikhlas dari kami PSTR:

anuar rani 019-5551604

zol 0195120088

yunus 0195589582

nasir 0175091949

nazri 0195706134

* MINTAK TOLONG ORG MANJOI.. KOT BOLEH TGK2KAN. BETUL KE NI WUJUD?

http://forum.cari.com.my/viewthr ... &extra=page%3D3

kat thread ni ader citer pasal ni....
cuba-cuba la tengok ye.......

:tq::tq:

Reply #1 mix_chinese's post

aku org manjoi....
memang wujud pun rumah anak yatim ni..
toksah le sangsi yek.....

[ Last edited by  tapei_ubi at 7-12-2006 10:51 AM ]

Reply #1 mix_chinese's post

isyallah kalau tak der aral  melintang akoo akan join orang pergi sana sabtu nih..

tengok kat sini...

http://www.tranungkite.net/v3/mo ... ic&t=2210#56112

memang ada ke..tak peronoh dengo pun...tak pe kalu cong balik ke utara bole nyinggah jap..

kalau rasa was was boleh gi sendiri antar dermanye...

Originally posted by iconglu at 7-12-2006 10:53 AM
memang ada ke..tak peronoh dengo pun...tak pe kalu cong balik ke utara bole nyinggah jap..

ni bukan cerita rekaan semata-mata.....

Originally posted by ain_nurain at 7-12-2006 10:54 AM
kalau rasa was was boleh gi sendiri antar dermanye...

:setuju::setuju::setuju:

sepai, apa cerita hari tu?

update.  aku dapat collect RM100 dari bebudak kat area aku.  nanti nak deposit.  tapi next month, takde kot.  kitorang nak collect untuk satu rumah akhlak di teluk intan pulak.
aku dapat collect RM50 tapi ni personal untuk sorang hamba Allah di penang (sepai tahu kot)

alhamdulillah, dari thread mix_chinese, aku dapat tahu TranungKite Online punya group pun akan ke sana hujung minggu ini..

Originally posted by Gemukkkkkkk at 7-12-2006 11:08 AM
sepai, apa cerita hari tu?

update.  aku dapat collect RM100 dari bebudak kat area aku.  nanti nak deposit.  tapi next month, takde kot.  kitorang nak collect untuk satu rumah akhlak di teluk int ...

suruh sepai merge kan thread ngan mix_chineese punya... senang sikit nak baca updates...

en. sepai..jalankan tugas anda...heheheheeh

mmg betul2 wujud tapi kena laa tau kat mana tempatnya sebab kalau ikut website satu tu mmg ada terima bantuan satu lagi mmg betul2 daif...masa boss aku cari tempat nih sebenarnya ada kes sikit sebab memula dia pergi tempat yg ada terima bantuan tu kira mcm mewah jugak laaa...

Originally posted by sepaileman at 7-12-2006 11:20 AM
mmg betul2 wujud tapi kena laa tau kat mana tempatnya sebab kalau ikut website satu tu mmg ada terima bantuan satu lagi mmg betul2 daif...masa boss aku cari tempat nih sebenarnya ada kes sikit seba ...

cuba en. sepai terang sikit kes camana tu...