CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: yays

berbaloi ke jadik member vacation club?

ni citer aku dan aku tengah hot ngan Cintai Holiday (Kilatan Unggul Berhad)..

aku pernah citer kat sini gak dulu..ok aku refresh balik..

Pada awal tahun 2000an (aku pun x ingat bila) aku ada terima offer untuk kad Cintai holiday membership...macam-macam diskaun die citer dan yang membuatkan aku tertarik menarik debum nih was dia punya price RM499 seumur hidup...aku ulang balik SEUMUR HIDUP...some more dapat free 3 hari 2 malam stay kat mana-mana hotel yg terlibat.. aku pun terima..tapi all the conversation over the phone je...aku bayar pakai kredit kad..seingat aku sekali je aku pakai..tu pun % discount x memberangsangkan punnnn..

selapas 2-3 tahun aku dapat call dari cintaai holiday yg kad aku akan diupgrade dan aku perlu bayar RM599 dan akan dapat more discounts & benefits...the best part was "Untuk seumur hidup".. aku bagitau org tu suh hantar brochure on the discounts & benefis dulu kat aku then baru aku boleh confirm setuju atau tidak... a week lepas tu aku dapat card baru...dan RM599 telah dicharged ke kredit kad aku...aku complain to credit card centre terus blok card and issued new credit card...redho je la...dan aku tak pernah pakai kad ni dan x amik pun free stay yg di offer..

aku ingatkan citer ni dah habis....tapi...early this year dapat lagi call dari cintai holiday bagitau kad aku kena upgrade to platinum card dan kena bayar RM599 lagi...AGAIN untuk seumur hidup...time ni aku dah hot..aku cakap baper kali aku kena bayar untuk seumur hidup...aku cakap aku x berminat sebab korang ni company penipu..many many times dia dok call aku cakap aku x paham la..bla..bla..tiap kali dia call memang kena maki la..and this time diaorg xleh nak charge credit card aku sebab aku dah tukar no...

AND TODAY...31/12/12..the appointed lawyer by Cintai Holiday call aku..bagitau aku kena charged utk annual fees tertunggak RM1500...aku citer everythings ketidakpuasan hati aku dan dia sebagai lawyer dia agree ngan aku...so untuk tutup kes ni aku kena bayar RM599...dan pas ni akaun aku ditutup dan x de sape akan kacau aku lagi...the best thing is aku kena bayar hari ni jugak...ridiculos tul...aku cakap aku xde duit some more sekolah baru nak buka and byk pakai duit...aku tanya any options for installment ke...bagi tempoh lam sebulan dua utk aku settlekan...dia kata xde option dia just menjalankan tugas. dan kalau aku x settle by today masuk je 1 january charge akan bertambah...memang aku sumpah seranah that cintai holiday...time tu aku tengah nak settlekan sekolah anak aku and suh dia call balik petang sikit...sampai sudah dia x call..

pastu bila aku pikir balik..normally kalau lawyer mesti dia htr surat kat aku suh settlekan within 7 or 14 days kan...ni satu surat pun xde...so aku ignore je la....

apa pendapat korang? betul ke apa aku buat?

Ayat standard... Join vacation club, dpt holiday free... Cuma fikir duit minyak dgn makan je...

kenari7117 posted on 31-12-2012 09:54 PM
ni citer aku dan aku tengah hot ngan Cintai Holiday (Kilatan Unggul Berhad)..

aku pernah citer ka ...

dah settle blom kes ni...??
nak tanya cam ne ko tahu yg call tu betul2 lawyer..??

johnazizul posted on 1-1-2013 02:22 PM
Ayat standard... Join vacation club, dpt holiday free... Cuma fikir duit minyak dgn makan je...

hotel maintenance every year yg semakin meninggi jgn lufe fikir

moyas posted on 12-1-2013 11:36 PM
hotel maintenance every year yg semakin meninggi jgn lufe fikir

Brader yg promote bini aku hari tu guna ayat tu lah... Free vacation, cuma fikir minyak, dgn makan je... Sedangkan dah kena bayar RM25k vacation club swiss garden, free celah mana

johnazizul posted on 12-1-2013 11:51 PM
Brader yg promote bini aku hari tu guna ayat tu lah... Free vacation, cuma fikir minyak, dgn makan ...

celah gg dia yg berlobang la kowttue semua ayat penyedap. BVC yg gah tue pon ala2 nk kojol. ni kan pula swiss

Follow Us
moyas posted on 13-1-2013 12:00 AM
celah gg dia yg berlobang la kowttue semua ayat penyedap. BVC yg gah tue pon ala2 nk kojol. ...

mmg BVC pon skrg hotel semakin berkurang. ahli pulak kemain ramai. caner nk rebut hotel yg x berapa ketui tue.. semua VC mmg penipu

nk tnya geng otai yg tau bab n,mmg aku bru pistime n.mgkn ada ckp aku ****.nk uat cmna x pnh kna..kes aku n bru smlm..aku udoh byo gn palace vacation club smlm d kira 23k tuk 38thn,bgi bla..bla sma mcm aku dh bca sblum n..udoh 2k aku byo dr cc..nk tnya korng+tolong aku..  
1) pgalm cmna gn palace vacation club..  sush book k,pnipu k..cita j..mmg aku nk tau..
2) aku dh sain bagai,tp lum fax bank statmnt pasai loan utk 90% loan bank..21k slma 6thn..
3) bila dgo komen2 sni aku mcm nk cancel..tp 2k aku 2 dpt blik x walau dlm 10dy cooling off period..
4) perlu uat surat cancel on the spot k..
5) korang maaf kn kt aku sbaku mmg 0 pglamn n..huhuhu..

AnisSuraya posted on 2-11-2007 08:46 AM
Pernah gak dapat call dari saper ntah, kabor no hp bertuah, dijemput pi ke PoGH 2 tahun lepas...masa ...

owh..kak anis ada pegi ek. sy pun pegi & sign jd ahli. byr deposit rm2k tp bila dah beli rumah ni korg cancel membership tp rm2k tu hangus ah.

izzah_mia posted on 14-2-2013 12:33 PM
owh..kak anis ada pegi ek. sy pun pegi & sign jd ahli. byr deposit rm2k tp bila dah beli rumah ni  ...

mknanya mmg hangus wlupun sblum 10dy..huhuhu..slah aku gak sb sokong laki aku.aku mmg mula xnk..bila trpujuk trus uat..td aku call brader yg start S tu..msng logat png pn..xleh bwa bncang.aku ckp c ckup bjet still bkras nk gak join..so ptg d ckp bgtau mnger hal 10dy cooling off period tu..tp klu dh mmg x dpt nk uat mcmna,mmg kmi yg salah.n adalh pglamn yg akn kmi kongsikn brsama..huhu 2k tu..dn vocher yg dpt tu,akn kmi smpn jd pekasam..mode: sedih,geram,mcm**** etc..n hb cub call en.s 2 xtaulh pe d ckp..2k tu dgn rela+terpaksa pejm mata..terbang..

td hb call phk atsn.esok bwa lik smua doc.then cita dr staff mngment mang dpt 2k lik.tp 4/5/7bln..huhuhu..enth jnji dpt;hrap dptlh,sb lum lpas 10dy pn..bila aku bca forum n mmg mmbntu..smoga Allah permudahkan urusan kmi esok..jejak kki k2 kli hotel 5star..utk pgtahuan korang aku n x pulak d tunjuk bilik2 mewah smlm.nk ajak naik bot jauh sekli..hnya d jmu teh/kopi gn spaghetti aje..smpai aku sain doct..pepn smua itu pglaman utk kmi.. Last edited by comb79 on 14-2-2013 02:15 PM

Korg nak tanye .. semlm parents ade sign up premium membership iconic vacation club, deposit 4k, total rm 40k.. bayar rm 500 utk 6 thn..  sales person tu kate membership valid 25 thn, entitled 350 hari stay kt golden palm tree sepang for 25 yrs, so 14 hari setahun bilik traveller or 7 hari villa canary yg ade 2 bilik.. pas tu boleh convert stay kt golden palm garden dgn hotel dlm network RCI kt luar negara..org luar cam sedara mara , kwn2 or opis mate pun leh gune benefit membership tu..tp pas baca pengalaman org kt internet psl vacation club, banyak negatif je.. aku takmo parents ditipu, walopun kami sign mainly for personal use.. korg ade pengalaman ngn iconic vacation club? Patut ke aku suruh parents terminate sbb sales person kate kalo cancel dlm masa 10 ari, dpt full refund... please help...!!

Aku pun nak cancelkan sgicv aku.... br bayar 3k 6hb 9 aritu masa matta fair.. kiranye klu masih dlm cooling-off period... still bleh dapat lah kan 3k tu?? Nyesal plk aku...yg paling best dah sain2 bagai baru teragak nak google ok ke x sgivc ni.. bila dah baca tambah nyesal.. nasib aku jmpe cerita psl pengalaman korang nih.. arini jgk aku buat notis bertulis utk cancelkan bnda alah ni..huhuhuu

nak cerita sikit pasal vacation club. Aku sign up dengan Legend dari tahun 2005 lagi. Berbaloi ke tak bergantung kepada cara kita guna. Memandangkan masa tu anak aku masih kecil dan baru berkeluarga so takder masalah nak setel payment masa tuh RM18k bayaran selama 5 tahun untuk tempoh keahlian 25 tahun. Sekarang semua dah habis bayar dan guna saja 7 malam percuma setiap tahun. Tiap tahun kena bayar maintenance fee. Pendapat aku memang bebaloi aku guna untuk bawak family bercuti sementelahan anak aku yang masih sekolah rendah. Hotel yang dapat pun boleh tahan jugak la.. budak budak masa kecik dia tak kisah mana mana hotel janji dapat p bercuti. Untuk bercuti dalam Malaysia kebanyakan hotel bawah Legend aku dah pergi termasuk affiliate yang kat Indonesia. Kena pandai booking awal kalau waktu peak 3 bulan aku dah booking. Pada masa yang sama aku ada kawan kawan yang nak guna so aku jual jugak allocation aku. Jadik dapat la aku guna hotel lain dengan hasil jualan membership Legend nih.. Vacation Club nih bergantung kepada kemampuan masing masing... kalau dah sign up kena la pandai pandai rancang masa cuti korang.. x boleh main redah saja.. biasa la benda nak murah kannn... Aaa satu lagi aku tergatal tangan sign up dengan Iconic vacation club jugak.. baru setahun pakai bayar pun belum abis.. tapi yang nih aku suka sebab dekat dengan KL. senang nak bawak anak anak aku berjalan dan lari dari kesibukan sekejap.. memang rileks habis masa kat Avani Sepang... dan aku dah start jual bilik dengan kawan kawan yang berkenan nak p sana.. 1 malam jual dah cover maintenance fee.. Last edited by msabryi on 29-3-2014 08:14 PM

Rate

1

tambah sikit.. kalau x nak komitmen join yang vacation club.. beli saja yang hotel offer yang tuh lagi selamat dari beli diskaun kad ke dari kompeni yang tak pernah dengar. aku dah cuba  Grand Millenium KL.. Renaissance KL dari hasil jualan allocation vacation club lain. yang tuh lagi berbaloi kalau skitar KL....

kalau sesiapa yg berminat nak buat tempahan hotel sekitar KL, Kelantan, Miri, Johor, Labuan dan Putrajaya.. hotel 4 bintang serendah RM199. 00 sahaja contect  saya 019-3461385 yang ni lagi berbaloi... dari jadi ahli kelab vocation bertahun2 bukan selalu cuti pun kan... so..klu x cayer tel saya dulu.. saya boleh sugesstkan mana2 hotel yang bagus dan berkualiti

Hehe aku pn da pengalaman vc nih.swiss garden kol wife aku n aku ikut je sbb die ckp dpt free tido hotel 1m n kalo kitorg x pg minah tu ditolak komisen..ok then kitorg pg..tp time tuh kitorg aim free voucher hotel tu je sbb dorg janji nk bg..first bile smpi mmg dorg tunjuk la bilik,gym sauna bagai..next masa berbincg..heee masa nih la pujuk rayu bagai..ade yg lemah trus kuar kedit kad..aku mmg xnk lgsg.wife aku je entertain..tp die pn mmg acting sjms tuh pn bgus gak bwk anak..anak aku kecik lg ms tu..dtg time die meragam then aku kua jap la.then die ckp bende nih xleh sorg je dgr..so aku ckp blk sp mau handle anak aku nih??pastu die ckp die pgl org tolong handlekn..smpai cmtuh skali..hehehee..pastu dorg bwk anak aku smbl aku perhatikn..kesian gak budak pmpn tu smpi letih aku tgk die angkat anak akupastu aku tgk anak aku jap last2 anak aku berak plak..heheni time nk escape nih aku ckp kt wife aku..then bile minta nk beredar sbb nk tukar pampers.pampers sume brg kat keta.dgn pantas dorg pg cr pampers n wipe tissue kt kedai
aku anggap x berjaya da nk escape time tuh..last2 kene gak duk dgr die nye promo tuh..aku mmg xlyan n buat muka boring..last2 wife aku n aku ckp x berminat lgpn anak aku pn penyelamat gak sbb die mula meragam time tuh..aku ckp dlm hati bgus gak anak aku meragam time tuh sbb aku ngan wife tau die meragam sbb nk tido..last2 dorg giveup n beri voucher kt kitorg..dpt la cuti 1m kt swiss garden kt peraksyukur

Rate

1

tak payah lah join vacation club nie semua.....bila nak gi holiday nanti, korang book jerlah hotel sendiri...tak perlu byr advance kat vacation club smp ribu2an....

Bilik2 hotel yg diorg ada pun limited, bukannyer always available time korang nak bercuti....kalu book sendiri, korang ada freedom book bilik2 lain atau book bilik kat hotel lain....why nak terikat ngan vacation club...hotel2 pun kadang2 ada wat promo bilik murah, takyah nak pakai vacation club baru dpt discount...

skrg nie ada byk website leh book hotel online....tunggu pilih jer....
Last edited by midori888 on 21-4-2014 09:10 AM