CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mrskojek

ALL ABOUT PAMERAN HANTU/MISTIK DI MUZIUM SHAH ALAM

hampeh jer jwpan...... hehehe

Originally posted by LanoG at 5-7-2006 04:49 PM
Kalo ada sapa2 amik gambar antu2 tu, tolong tunjukkan kat sini. Aku nak tengok gak tapi maleh le nak melawat muzium tu. Sayang kat RM5 aku nie, jenuh nak mencari duit nie. Sapa2 yang baik hati tu,  ...

smlm Q sempat ambik gmbo langsuir tu..heheh tp, mcm ada suara lak larang Q utk tak sebarkan.. klu Q buat gak, takut ada musibah lak.. hehehhe  tros jer Q delet gmbo tu..muka seram gilo!! taring panjang..

btw,Q tak sempat tengok kranda terbang tu jer.. AJK pameran tu ckp, tak bole ambik gmbr, tp derang akan buatkan poskad..so saper minat bole ler beli poskad tu byk2, n tepek kat sini...

sapa nak tengok jenglot, p kat thread jenglot.. syd dah tepek pun jenglot yg dipamer kat muzuim tu.. :tq:

Alaaa, saje je diorang cakap macam tu. Kalo orang tangkap gambo, takde sape nak pegi sebab orang lain dah tengok dalam gambar pun. Lagi satu siap jual poskad tuh, memang bisness le namanya tu. Tapi kalo korang cuba tangkap gamba secara senyap2, diorang tak tau punya le... Lain le, kalo diorang pasang 'spy' yang tak nampak dok perati (siap kelip2 mata) korang. Tu lain le...

hehehe...... dia nak buat bisnes gak, tak bagi ambik gambar...... nak gambar kena beli........ hehehehe

aku nak pi aku nak pi.... igt free rupanya bayo ye..... ape la...
teringin nak tgk satu je... antu pocong... camne la rope dia melompat ye.....
hahahha..... aku punye pesen takut lak tak tutup mata.... aku tutup telinga.... heehhheheh..

Follow Us
Originally posted by inazurah at 6-7-2006 04:58 PM
aku nak pi aku nak pi.... igt free rupanya bayo ye..... ape la...
teringin nak tgk satu je... antu pocong... camne la rope dia melompat ye.....
hahahha..... aku punye pesen takut lak tak tutup ma ...

samer dgn aku.
tu yg pelik camner boler trus tutup telinga....lol:lol

Originally posted by thasya at 6-7-2006 10:04 AM

rasanya mestilah ada org2 mcm ni yg standby...juz in case :bgrin:

dan kalau berani, mereka membenarkan org ramai utk memegang atau menghidu benda2 kat situ.

wat im worried abt...kalau la ...

eeeiii..., jgnlah ckp mcm tu. dibuatnyer aku ker atau kiter2x kat sini yg pegi waktu tu.
tetiber jer ader org nak buat dajal kat situ.
keras kematu kiter sumer dibuatnyer.

jenglot....hmmm
dah penah tengok depan mata ( kawan dari seberang punya )
aku en the geng panggil 'sally'
pameran yang muzium negeri selangor ni buat lebih gempak dari yang muzium negara penah buat dulu

gempak mendanya???? aku br jerk pg tadik. tadak gempak apa pong. cheh..rugi duit aku RM5.

Reply #38 Claudia_Lestat's post

per yg ada.... citer la sikit.........

takde gambar ker

tak bleh bwk masok cameralah. aku igt tadak woang skali nak beli tiket pong kena brator panjangler. punyalah ramai. sesak napas aku.

ok. memula ko masok diaorg gantung ler cam banner explain skit psl jin. then nampak keta waksegan kunin. x silap aku keta waksegan kuning ni kan yg slalu ajak woang racing kat highway tu. plat keta tu BD2116. akakaka..kot kot jumpa tepi jln ko tauler keta sapa tu.

sbb ramai org so ko jalan dlm muzium tu pong sempot. masa aku stuck aku bebetol seblah kanan aku kubur n' seblah kiri ada pocong kat satu sudut. tp aku rasa cam patong jerk. gemok pocong tu.

yg buat stuck tu psl woang sebok nengok kat dlm satu bilik kaca. aku maleh nak pi nengok sbb aku takot. yg aku dgr guard tu explain dlm tu ler kalo nasib ko baik ko leh nampak antu pocong melompat2. laki aku nengokler. bilik kaca tu gelap tp laki aku cakap samar2 tu dia nampak keranda n' dlm keranda tu ada menda putih. aku agak pocongler tu. tp kat situ mmg aku rasa seram lain mcm skit biorpong ramai woang. hehhee..

ops..aku lupa kat situ gak ada patong cik pon n' cik lang.

Rate

1

ok sambong. lps jalan lagi ko kena lalu jambatan wooo. hehehe..

kat situ ada letak dlm bekas kaca 'jenglot betina', toyol, ala..apa menda lak menda tu..aku lupa. jap ekk aku tanya laki aku. haa..'kendi berbau antu'. aku tak tauler apa menda kendi berbau antu. tadak explanation lansung. aderlah lagi ikan duyung. kowang jgn igt ikan duyung cantik. hodoh rupanya. apa lagik ekk? aku lupa. hehehe..

ok. korg leh naik atas umah buluh ala ala umah panjang woang iban. aku nengok sumer yg naik pi nengok tempayan yg depa letak lam bilik. actually kat luor tu depa gantong tengkorak mayat. yg ni mmg real. kepala aku siap telanggor lagi. depan mata siot siap ada bau lagik. tengkorak2 tu mmg kecik sbb dah disalai. then dlm umah tu lg satu ada patong tok bomoh. yg tu aku x naikler. kat satu umah lagi ada patong mayat tgh baring. yg ni kes psl kucing itam langkah mayat. aku igt mayat betol sbb bau busuk rupanya tak.
bau taik kucing senornya. akakaka..

aku lupa ada satu lam bilik kaca konon2 cam penjaralah ada satu patong. kalo ikot pemahaman itu bilik gantong. tp haram tadak apa pong.

lain2 patong, patong antu cheongsam tadak pala.

huh..kalo ikotkan 5 minit ko dah abih jelajah. itu jelah.

skang aku nak pi mandi sbb aku br teringat bila cite ni yg kepala aku br terlanggar tengkorak. huhuhu..takot sehhh..

Originally posted by Claudia_Lestat at 6-7-2006 19:20
ok sambong. lps jalan lagi ko kena lalu jambatan wooo. hehehe..

kat situ ada letak dlm bekas kaca 'jenglot betina', toyol, ala..apa menda lak menda tu..aku lupa. jap ekk aku tanya laki aku. haa. ...

waa .. caya la claudia .. tengkiu2 .. liputan meluas . .. hmm .. tak tutup mata ek kat sana >?? hmm .. ocho nak pegi ke idak .. nak pegi ke idak . .nak pegi ke idak ?? :nyorok:

ocho..akakaka..kalo aku tutup mata gamaknye aku x dapeklah nak cite apa pong kek sini.
aku asik suwoh woang pg alih2 laki aku kenakan aku. konon2 nak beli brg kat tesco skali bila passby simpang tesco dia teros jer then tanya aku nak ikot jalan mana pi muzium.

memula masok aku memang pegang jerk tgn laki ako. seram gak tp bila dah crowded sgt ilang rasa seram tu. tp serius masa aku kat bilik kaca yg depa kata ada pocong tu aku terasa lain mcm skit. aku cuba gak nengok nasib baik dia x muncul.

ha..lupa. kat kubur tu kalo pandang atas ada keranda. konon2 keranda terbangler sebenornya ikat ngan tali.

aku nak komplen satu jerk..menda2 yg dipamerkan tadak explanation. cthnya 'kendi berbau antu'. apokobondo menda alah tu senornya?  at least bglah tau apa menda ni apa menda tu. ini kena pk sendri. cheh..:kant:.

claud, ko gi waktu siang ke waktu malam...

hehhe...aku pg ptg semlm. dlm kol 4 lebih. balik jerk teros aku update kat sini. ekekekek..

ooo..... tak best aaa tak leh bawa masuk kamera.......... takut hantu tu terkejut kot......

Originally posted by jofizo at 7-7-2006 09:20
ooo..... tak best aaa tak leh bawa masuk kamera.......... takut hantu tu terkejut kot......

nanti gambar tak menjadik kot .. so buang karan je amik gambar /posing2

tak bleh bwk masok camera. nak tangkap pakai hp pong tak dan.

pi ah wei..blh abis duit 5 hengget. hahaha..