CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 9742|Reply: 98

ASTRO MAIN TAKTIK MURAH!!

Cuba fikirkan. Benarkah spekulasi mengatakan undian sms AF4 kali ni berada di ambang maut? Akademi Fantasia sebenarnya dah mencapai klimaks selepas kemunculan Mawi dulu dan kini AF pada saat kejatuhan?
Reason paling sempoi : Kenapa Astro bagi lagu yg sedap2 dan mudah untuk pelajar2 yang berada di tempat tertinggi, misalnya Faizal dan Lotter? (Baca : Faizal dpt lagu negeri dia.. apa barang.. nak raih vote lebih la tu.. Kalau dah hebat sgt sms, takyah desperate sgt wat camtu. Kompom Faizal bleh nyanyi sambil tutup mata punyer. Lirik comform dah hafal tu.)
Velvet walaupun x tinggi sgt kedudukannya, still dpt lagu yg sedap dan org dah boleh agak, kalau dia nyanyi mestiiii sedap maklumlah suara sedap. Haziq dpt lagu yg kompom juga x cabar vokal dia malah menyedapkan lagi vokal dia. AF-AF terdahulu pelajar jgn harap nak dapat lagu kegemaran sendiri.
:nerdni topic pertama aku di AF, kalau salah tolong maafkan. Jom bincang beb..
Multiple Polls, Total 0 Users voted
82.61% (38)
17.39% (8)
Your User group have no permission to vote

Rate

1

Ntahler...tp selalunya kalau ikut AF dulu2, bila dah konsert 5 keatas baru lagu2 makin mencabar atau dpt lagu2 yg lari dr kelompok lagu yg diorang suka.

[ Last edited by  lailamajnun04 at 14-6-2006 08:14 AM ]

Aku setuju dengan pendapat ko...

Astro memang sengaja bagi Faizal lagu tu.. sebab nak meraih undi daripada Terengganu, yang sekarang ni cam tak berminat sangat nak undi Faizal....

Lepas ni gerenti meletuplah undi Faizal tu... aku kompom punye...

Aku nak gi breakfast dulu .. lepas ni kita bincang .. itupun kalau aku tak sebuk.

Originally posted by Conman at 14-6-2006 08:23 AM
Aku nak gi breakfast dulu .. lepas ni kita bincang .. itupun kalau aku tak sebuk.

Ajaklah kami semua... Takkan ko pun nak main taktik murah....:nerd:

Sangat setuju dengan pendapat anohini....

Follow Us
masa dpt tau si faizal dpt lagu negeri dia mmg terkejut gak sbb nampak sgt permilihan
lagu kali ni byk berpihak pada kedudukan undian tertinggi..

mcm dulu si marsha dpt lagu jambatan tamparuli ker.. sepatut pelajar yg
dah mahir n paham bahasa ibunda tak yah ler di beri lagu2 loghat negeri memasing..
tukar2 ler.. cube bg si lotter tu lagu terengganu kita tu..agak2 bleh tak dia bwk lagu tu
then lagu loghat sabah bg lak kat si faizal...aku rasa masa tu lagi gempak kott:nerd::pmuka:

Rate

1

ni 2 sen akaak (my 2 cents)

memandangkan minggu ni minggu ke2 konsert dibuat pada hari Ahad yg bukan cuti hujung minggu bagi negeri2 Terengganu, Kelantan dan Johor, mungkin ASTRO dah buat satu strategi nak raih undi selepas amik kira rayuan penonton2 ASTRO mintak alihkan waktu siaran ke waktu petang atau balik pada hari Sabtu malam minggu. Tapi, nak buek camno kan, MPPJ dah siap booking awal2 utk waktu siaran langsung kul 12 tengahari. tak kan nak tetiba ubah booking time kan.

Mentelah lagi rayuan Karen sokonglah si Faizal sebagai wakil tunggal pantai timur. Jadi, Astro mengambil kira pengundi2 pantai timur yg selama ni mengAFUNDI Karen akan beralih arah mengAFUNDI Faizal pulak.

So, dengan membagikan lagu yg kira dah jadi makanang Faizal yg cukup lengkap didendangkan dengan nahu dan tajuid pekat Ganu kita, harapang Astro bior le pengAFUNDI2 pantai timur awal2 lagi berhabis-habisan mengAFUNDI Faizal utk kedudukan teratas sekali. Kalau dilihat dari carta peratusan undi pelajar, saingan Faizal utk kedudukan teratas datangnya dari pelajar2 Sabah.

Logik tak?

Rate

1

gue pun stuju ngan pendapat anohini...

Originally posted by TeNuK at 14-6-2006 08:45 AM

lol sini jgn main taktik murah aaa..hahaha.
mungkin betul AF terdahulu menyaksikan pelajar2 dpt lagu2 yg mereka suka terlebih dulu, then baru lagu mencabar (atau sebaliknya). Tapi, AF4 ni aku rasa mcm takde modal. aku walaupun suka gak ngan faizal ni, tp ttp rasa pelik apesal astro asyik bg lagu selamattt je kat dia.. bukan nak raih undi lagi ke tu. Aku ingatkan minggu ni dia akan dapat lagu rap ke, hip hop ke.

Org tahu, lagu2 sedap dan senang (dan pastinya dah biasa di halwa telinga pelajar itu sendiri) sure depa leh nyanyi dan mesti nyanyi sedap. Tapi jauh di sudut hati, aku pun suka kalau pelajar2 tu nyanyi lagu sedap2 jer namun dimanakah relevannya competition itu sendiri? Apa ujian yang mampu membuktikan pelajar itu layak diangkat sebagai juara, boleh nyanyi mcm2 lagu walaupun bukan lagu favourite? aku ttp berharap faizal akan dapat lagu Inggeris, rancak dan cabar lagi vokal dia.. sama juga dengan pelajar2 lain.

tanpa teragak-agak aku terus vote setuju

:lol

kan best kalau dapat tengok faizal kantoi nyanyi lagu tu :lol

Tak taulah taktik murah or mahal ker..tapi dah tak thrill lagi. Sebelum ni, AF1 sampai AF3, tiap minggu mesti berdebar pasal takut peserta favorite aku takleh deliver kalau dapat lagu yang susah. TAPI kalau dapat deliver..rasa syok tu...fooh susah nak gambarkan. Pastu tak sabar jugak nak kutuk perserta paling aku tak suka, mana la tau kalau dapat lagu susah tu buat pitching ke laut or tergeliat lidah.

Dulu MArsha Dapat lagu bangsa Dia....takde bende pun....

Rate

1

Originally posted by ColbyRaikkonen at 14-6-2006 09:00 AM
Dulu MArsha Dapat lagu bangsa Dia....takde bende pun....

dulu Marsha walaupung dapat lagu bangsa dia, AFUNDI giler2 lebih pada Felix dan Yazer yg memang senegeri dengan dia.

Originally posted by an4zaara at 14-6-2006 08:55 AM
masa dpt tau si faizal dpt lagu negeri dia mmg terkejut gak sbb nampak sgt permilihan
lagu kali ni byk berpihak pada kedudukan undian tertinggi..

mcm dulu si marsha dpt lagu jambatan tamparuli  ...

yang ini :setuju: sesangat.. sbb depa masih pelajar kan, so kenalah belajar nyanyi mcm2 lagu. lepas keluar AF dan jadi penyanyi esok, barulah leh tampil ngan konsep yg diri sendiri minat. Skrg, kene buat semua lar..

Originally posted by tweetytweety at 14-6-2006 09:03 AM

dulu Marsha walaupung dapat lagu bangsa dia, AFUNDI giler2 lebih pada Felix dan Yazer yg memang senegeri dengan dia.

mana ada yazer dpt undi giler.. dier slalu dok kat bawah jerk..

kecoh jgk sket dulu masa marsha dpt lagu Jambatan Tamparuli...

for me, lagu2 rakyat ni bukan lagu2 competition...tak mencabar kemampuan vokal langsung...

Originally posted by babycc at 14-6-2006 09:05 AM

mana ada yazer dpt undi giler.. dier slalu dok kat bawah jerk..

babycc.. at least Yazer survived sampai ke konsert ke 9.....tak gitu.
kedudukan Marsha selalunya atas pagar antara students yg tercorot.

Originally posted by tweetytweety at 14-6-2006 08:56 AM
ni 2 sen akaak (my 2 cents)

memandangkan minggu ni minggu ke2 konsert dibuat pada hari Ahad yg bukan cuti hujung minggu bagi negeri2 Terengganu, Kelantan dan Johor, mungkin ASTRO dah buat satu  ...

pendapat kau walaupun betul tp aku nak adjust sikit. Org kalau dah minat, x tengok AF pun tetap AFUNDI. walaupun waktu tu kerja, minat punya pasal, depa akan afundi sbb taknak bg pelajar mereka terkeluar. Bukan x tahu waktu siaran kan.. afundi mesti terus afundi. mungkin dengan pemberian lagu GANU ni rakyat pantai timur akan rasa bersemangat dan afundi gak walaupun time tu bergelut kat opis. tambahan : ini untuk org pantai timur yg afundi sahaja. :nyorok:

[ Last edited by  anohini at 14-6-2006 09:50 AM ]

Originally posted by TeNuK at 14-6-2006 08:45 AM

ko breakfast telur penyu dahla Tenuk hahahh.....

w/pun pejal nyanyi lagu ghanu kita tp blum cukup utk menmandrem aku utk mengafundi....:nerd: