CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 5032|Reply: 13

SEKOLAH MEMANDU PUNYE HAL

a'kum,
saya nak minta pendapat semualah kat sini. pasal adik saya baru aje start belajar memandu semalam. tapi dia bernasib tak baik sebab berlaku sedikit kemalangan dengar motor, menyebabkan bumper kereta kancil tue retak lah. patutnye bukan salah adik saya sebab motor tu yg muncul tiba2. kemudian instructor tue suruh adik saya bayar 1/2 dari harga kos bumper tu. adik saya tergamamlah sebab dia baru aje nak belajar memandu, lepas tue pulak dah accident. bukan kee sepatutnye derang yg belajar memandu nie ada insurance. lagipun tak patut nak suruh adik saya bayar sebab bukan salah dia pun. kalau nak suruh bayar, minta lah kat org yg bawak motor tu...

hari nie instructor tu call rumah ngan selamba minta adik saya bayar RM150. saya dengar pun naik angin lah. kalau melampau sgt saya nak report kat tribunal pengguna aje. adik saya tu dahlah penganggur lagi, lepas exam, keje pun takde. mcm nie ke org buat business. saya geram betul kalau org nak ambil kesempatan ke atas kelemahan org lain.

patut ke saya laporkan kpd tribunal pegguna? kalau perlu ape yg saya perlu buat?
harap ade yg boleh memberi nasihat

Rate

1

Reply #1 zuil's post

panggil malay mail terus.

nama pon skolah memandu; ada ka nak claim ngan student lak? :geram:

aku memang betul2 geram tahap gaban betul lah. sakit betul hati aku dia suka2 nak minta claim kat org lain lak. mcm tu baik jadi along!!

motor tu tak berenti ke masa langgar?
tak amik details dia ke?

pelajar yang memandu kereta hanya bersandarkan lesen L kan akan disertakan dengan cikgu dia.so as long as pelajar tu ada cikgu, kesalahan tu ditanggung oleh owner sekolah memandu tu.sebabnya bila anda membayar yuran utk belajar tu dia dah termasuk sekali dengan insurans.try tanya owner tu.bawak sekali orang2 besar seperti polis supaya mereka takkan putar belit.yang penting bawak orang pangkat tinggi ni.

Rate

1

pertama skali, gi buat repot polis dlm tempoh 24 jam.
masukkan detail pasal eksiden dan detail pasal instructor/driving school mintak bayar.
repot camni aku anggap sebgai self defense. bahawa kita tak salah.

Rate

1

Follow Us
Originally posted by ushioz at 30-5-2006 08:05 PM
pelajar yang memandu kereta hanya bersandarkan lesen L kan akan disertakan dengan cikgu dia.so as long as pelajar tu ada cikgu, kesalahan tu ditanggung oleh owner sekolah memandu tu.sebabnya bila a ...

Masa eksiden tu , Instructor tu tak wat apa2 kee.....sbb kenderaan sekolah memandu ni di pasang dengan brek kedua dekat tempat duduk Instructor tu....takkan dia tak perasan emlainkan dia tgh duk buat taik mata atau mengalamun....

Yang penting...dalam kes ni ...ko kene buat polis repot.....dan kene check jugak samada pemandu motor tu ada lesen, road tax dan sebagainya......:hatdown:

Rate

1

Apa nama sekolah memandu tuh? Motor tu langgar keta ke keta yang langgar moto? Mungkin instructor tu nak buat duit lebih kot...bos dia tahu ke tak?

nur_amin This user has been deleted
:hmm:hmmm...

Originally posted by zuil at 30-5-2006 02:51 PM
a'kum,
saya nak minta pendapat semualah kat sini. pasal adik saya baru aje start belajar memandu semalam. tapi dia bernasib tak baik sebab berlaku sedikit kemalangan dengar motor, menyebabkan bump ...

repot dkt tribunal dan malay mail

nur_amin This user has been deleted
saya tak suka org yang ajar saya memandu kereta dulu...dia berbangsa Cina...
dia suka marah saya tanpa sebab yang munasabah...pastu saya mintak nak tukar
org lain akhirnya saya berjaya dan lepas tu saya dpt tahu yang dia dah berhenti
kerja kat sekolah memandu tu...lega rasa...:pray:

aku tgh belajar kereta skrg.. nasib baik org yg ajar tu semua baik2.. :nerd:

Originally posted by zuil at 30-5-2006 02:51 PM
a'kum,
saya nak minta pendapat semualah kat sini. pasal adik saya baru aje start belajar memandu semalam. tapi dia bernasib tak baik sebab berlaku sedikit kemalangan dengar motor, menyebabkan bump ...

First time dengar cerita yang cam ni... ni kalau berlaku pada saya masa tengah belajar kereta dulu... mau rasanya saya tumbuk perut pengajar saya yang buncit tu... mana tak nya.... saya memandu, dia boleh tidur... dah tu kereta dia tak ada brek ke dua... nasib baik le orang tak langgar saya dan saya tak langgar orang...:pray:

ff:

ada 1 instructor kat SDC PJ gatal nak mampos.. nak amek pelajar pompuan je.. yg laki dia ajar nak tak nak.. siap pas kat org len suh ajar.. ampes.. yg ni member laki yg kena..

masa aku blajar kat SDC tu thn 1999 sib baik dapat instructor yg best. tp skang dah benti.. ada 1 tu mualaf. hensem..