CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mr_bertz

SCIENCE COMPUTER

Reply #60 5zaL_Morris's post

Try creative multimedia course kat limkokwing college...

5zaL_Morris This user has been deleted
no money la mamaIlya..... fulus oh fulus... where'd you go... i miss u so....

Originally posted by 5zaL_Morris at 17-4-2006 10:15 PM
ala.. habis takkan nak ambik matriks vampire...

aku bkn nk ckp ape..dlu member2 aku sumer xnk msk mtrx..diorg kate watpe..buang mse je nk compete blk cm spm..
tp aku g  mtrx gak..skang ni aku dh abes blaja setaun...tgh wat master..
mmber aku yg wat dip..tgh nk abeskn degree...lg 1 sem..
matrix klu ko scorer...nnt ko dpt gak kos yg ko nk..jimat mse plak tu..
just my 2 cents...mll xperience aku n mmber...

i'm not a scorer...in fact  i'm a lazy "tut tut". thats why i think i wont make it...

Originally posted by 5zaL_Morris at 17-4-2006 10:33 PM
i'm not a scorer...in fact  i'm a lazy "tut tut". thats why i think i wont make it...

Amboiii..kemaiin lagiik ko punyer avatar yek? Kang kena komen dgn forummers lain, jgn marah2 lak yer.... Sekadar nasihat...

P/S: Itu GF ko yek...

[ Last edited by  MamaIlya at 18-4-2006 12:01 AM ]

hehehe.. x kisah ar.. bukannya ciom betui betui pon... ejejejejeje... senduk tui..

ps : no comment

Follow Us
Originally posted by 5zaL_Morris at 18-4-2006 12:25 AM
hehehe.. x kisah ar.. bukannya ciom betui betui pon... ejejejejeje... senduk tui..

ps : no comment

Heh...suka hati hang la bro... Err...sapa yg ko panggil senduk tu? Aku ker?:hmm:

bukan bukan... aiyoh jgn terasa... mmm... cuma satu perkataan utk menambah perasa ayat... ejejejje!

ini dah ff: gila2 dah ni.. tak pasal2 kena marah ngan mod :lebai:

ya ampun mod mod:pray:

[ Last edited by  5zaL_Morris at 18-4-2006 12:35 AM ]

Originally posted by 5zaL_Morris at 18-4-2006 12:34 AM
bukan bukan... aiyoh jgn terasa... mmm... cuma satu perkataan utk menambah perasa ayat... ejejejje!

ini dah ff: gila2 dah ni.. tak pasal2 kena marah ngan mod :lebai:

ya ampun mod mod:pray:

:lol Lawak la hang ni.... Takut cik mod...

Reply #69 MamaIlya's post

ff: cikgu....tak tido lagi...esok tak de kawat ke??? :cak:

Originally posted by ecomoda012 at 18-4-2006 12:41 AM
ff: cikgu....tak tido lagi...esok tak de kawat ke??? :cak:

Oittt...ko pun nak join off topic session ker? Heh..untuk menjawab soklan ko..Nope, dah habis competition... Skang ni waktu nak qada' belajar laa....  Tak tido lagi pasal aku ketagih forum cari ni... huhuhu...

Reply #71 MamaIlya's post

oo..ye ke..tak pe... silekan berporem :nerd:

dah off topic laa plakk...

back to topic laa..

tak semestinya.. yg amik sc computer takde kejer.. abis tuu yg dpt kejer tu aper??? sebelum tuu.. pikir pikir la.. kalo result pun cukup cukup makan.. mmg susah laa dpt kejerrrr.. soft skill takder.. jgn duk complain.. amik ni confirm tak dpt kejer.. abis yg amik same coz yg dpt kejer tu camner plak????..kekadang manusia ni terlalu hypokrit..

ya btol tu limbiskut... :hatdown:

Originally posted by Atiqah at 16-4-2006 01:09 AM

hmmmm mr_bertz, love to hear your opinion on this. Why do you think it does matter? I'm currently doing a research on 'pengganguran di kalangan siswazah di Malaysia'? Facts and figures please....

huhuhuhuhuh....aku ni sebenarnye agak bz ngan project aku nih...tapi takpe...untuk kemajuan kite bersame, buleh aku luangkan 30minit...huuhuhuhuhu

gini atiqah.....before that...senang citer before i make my statement, no offence to people yg ambik science computer...but ape yg aku cakap ni untuk kebaikan bersama..dan ini hanyalah pendapat, i.e pendapat seorang dari 25 million population penduduk malaysia..huhhuhuu...i miight be wrong, but i'm stubborn and i will not change my standing...hehhehehe

now..ini pendapat aku nih...so mungkin betul dan mungkin tak betul...

last kadar pengangguran yg aku dengar dari MTEN, graduan kita yg menganggur meningkat dari 75,000 orang pada tahun 2002 kalau aku tak silap...aku mungkin silap...dan pada satu ketike, kita buleh nampak kebanjiran graduan degree dari jurusan science computer...berpuluhan ribu...banyak nih beb...satu skolah tu baru berape orang?...2ribu?...bayangkan ade 20 bijik sekolah yg penuh dengan graduan degree sicence computer and semua nak cari keje..huhuhuhuh...tak ke haru beb..

so kenape aku stresss out sangat jangan ambik science computer...baru baru ni aku ade tanye sorang budak sambil isap rokok...

"ko buat ape beb"
"aku baru lepas A level"
"nanti lu nak ambik ape beb"
"ntah la...aku ingat nak masuk UIA nak ambik science computer"
"apersal lu nak ambik science computer beb"
"ntah...aku rase course tu sesuai dengan jiwa aku"
"beb...itu satu course tepu beb...lu tak bace berite ke?"
"ntah la...aku rase la...aku rase science computer ok...ko rase camne?"

dan bermula la sessi dialog yg lame...hhuhuhuhuuh

now...aku rase kat negara membangun macam Malaysia ni, tak dapat tak nak kita tak buleh lari la dari gejala social etc yg berpunca dari pengganguran...ini solid facts kat mana mana negara pun...

benda ni bagi aku berpunca dari MSC la...multimedia thingy nih...

soalan die senang je aku ajukan.....ko ade beratus ribu student dalam bidang it...danpuluhan student yg menganggur..bidang computer, multomedia etc...apersal website kite rubbish beb?...tengok la macam kementerian pertanian punye...macam budak skolah...malu aku beb kene kutuk ngan foreigners...nak counyter ngan ape beb?....lu buat bangunan klcc cantik2...kaw2...sat lagik website lu, macam budak skolah...ini ministry punya website ni bai...korang pun selalu browse...apersal macam ni je standard die?...now...ape relevan point die nih..

benda ni macam masakan la...kalau ko masak one small portion...ko buleh jaga die punye QC..tapi kalau ko masak yg stok banyak2...susah nak jaga QC die kan...now the same concept with science computer student...disebabkan nak nak sangat kejar MSC, government menyeru supaya kita IT sane dan sini...so semua orang berpusu2 ambik science computer...now see what happen?...mana MSC?...ape tuh MSC...multimedia super corridor..ape tuh..ape yg corridor...itu je...now...benda ni bersangkut paut dgn hala tuju kerajaan...tapi kita sebagai rakyat, kene tahu la nak mempertimbangkan which one is which...

bagi aku governemnt sentiasa buat yg terbaik untuk rakyat die...nak atasi maslah pengangguran bukan sennag....nak nak lagik bilathe emergeof china and india from sleep...huhuuhu...westener said la...

you imagine...ni sennag je, kalau kite tengok benda dari konteks yg luas....now sekarang semua negara kat dunia memandang ke arah china dan india...labour cost murah beb....u produce the same thing but cheaper...then you can make more money...so whut happen?...this big companies tuutp kilang, and letak dekat china...our graduates?...nganga mulut...

bagi aku benda ni bukan slaah mana mana pihak...masalah takde keje ni, vague giler...banyak factor yg affect die...

tapi kite semua as a student, nak kene peka la dgn environment....ini asyik asyik duduk baca ruangan sukan dan hiburan je...ape citer beb...

cume kite flash back balik...dulu kite shortage engineers and accountant....so government antar banyak2 student untuk buat course engineering and accountancy...banjir sekejap, tapi ini course mmg critical, every year tak cukup ...... then time time mahathir, die kasi drive ini negara towards industrilization...we open the red book and close the green one...so...kite nak MSC...kite nak IT....sana sini IT....ok..bangg...semua ambik Science computer...semua sekali...sampai aku pun nak jugak....sebab kawan ambik...banggg!!!....downturn...end of story...company luar pun banyak bungkus...semua setttle...now...biotech...semua nak biootech...farmasi...kite bitek sana dan sini...nampak tak flow die..

so skang benda ni adalah inisiatif kerajaan untuk kite nampak ape pilihan yg ade....ke mana hala tuju negara, dan ape yg target itu mungkin jadi mungkin tak...so again, kite as a sutdent kena peka...kite malaysia ni dah kaw2 maju...tapi sorry to say rakyat agak terkebelakang...ok la now government ambik inisiatif untuk educate kite supaya kite seiring dengan pembnagunan bbukan saje salam negeri, tetapi seiring engan dunia luar...ilmu...

ade org yg bagi alasan...nak ambik medic susah la...sebab tak dpaat yg apply upu, so ambik ape je yg die bagi...rezeki ditangan tuhan...rezeki ade kat mane mane...meh aku reply...

semua course sama levell die dan certain course untuk certaion orang and korang semua sebenarnye buleh and mampu buat tu...effort je beza die..aku sedih beutl la bile student melayu cakap fizik susah la..add maths susah la..kimia susah la...dah mmg susah la kalau korang ckp susah...mentaliti yg diserapkan susah..camne nakj sennag beb...belum pape dah susah...tak sentuh lagik pun buku tu korang cakap susah...

bile korang excel, kalau ape course yg ko apply mesti la tak dapat, iitu sudah confirm..tapi kalau korang excel dan mase result kuar tetibe tak excel...korang takkan dapat course perkayuan beb...at least course yg still relevan lagik la...huhuuuh...kalau korang aim nak course medic...and result korang tak la teruk sangat, aku doubt dieorang akan main bagi je perkayuan..kalau terjadi pun, korang ade hak nak query balik....ini bukan hak bumi or non buimi ye...ini hak untuk semua malaysian...kalau still takde rezeki pun....masuk la ipts..tapi buat la background study dulu...ini nak murah je keje....murah £10 pun nak berkire...ape la...pastu kene tipu....pastuih marah kat orang...tuding jari sana sini....beb...tuding jari kat diri sendiri beb...mase sekolah lu ponteng....nak jadi kaki samseng...isap rokok..org suruh study ko joli enjoy merempit...skang?...bila result spm kuar...semua nak ambik course senang...pilih la science computer sebab ramai org ambik...sampai result tak dpt....tapi dapt course kayu....so nak tak nak ambik je la....bile ambik tak best.....keluar masuk ipts...bile masuk ipts nak cari yg murah....tuptup kene tipu....marah kat ipts...marah kat semua orang...lu sudah kene tipu beb...huhuh....ini senario yg betul dan ramai org tak nak admit...kenape?....sebab sorry to say it shows your stupidity....ego maisng masing...itu sebba ko pilih jalan untuk salahkan governent...ape kah jenis manusie ini....hahhahahahhaa....sendiri salah sendiri malas sendiri tanggung beb...ilmu tu tiada nilai die beb...kalau kaum lain, buleh spend thousand of money sdekat education...kenape tak kiite?..sebab kite bumi and kite buleh loan?...kalua tak buleh loan?...takde la kan...haaa..ini ape ni beb....kenape org lain buleh kite tak buleh...ni kaum lain buat....kalau dtg dr family susah...salah sorang dari family korang antar pegi belajar...so satu family cari duit untuk antar wakil korang pegi study..benda n iakan ambik masa lama...tapi tengok la beb...diieorang kukuh beb...kite ni nak kiwik fit je...zas....fikirkan cara yg paling laju...beb...lu kalau lari laju2...terpijak guli pun lu buleh jatuh beb...berdarah idong lu beb...

rezeki kat tangan tuhan...ini mmgbetul...rezeki di tangan tuhan...but kite bercakap ttg possiblity...choices yg ko  nak buat bai...adekah choice ko tu ade 50/50?...ataupun 80/20...ataupun takde lansgung?...tengok persekitaran...kalau dah negara duduk spent 16 billion untuk subsidi termasuk import makanan , then it simply means makanan dalam negara tak cukup bai...ini tarak bagus...maksudnye makanan tak cukp!!!!...org kej sebab nak makan beb...itu sebab government suruh go for agriculture....tapi bukan la petani yg kat kampung...petani yg modern la bai..guna teknologi la...instead of pokok ko berbuah sekali sethaun, ko kasi modified la die berbuah sepuluh kali setahun....there is a possiblity, itu la r@d...itu la sebab biotech..itu la sebab pertanian..makanan tak cukup....ade orang kate....pertanian..abis wawasan 2020 camne?.....beb...lu lapar beb...do what is necessary first..tengok....gaji sorang sebulan average £1800 sebulan..eh RM..sorry..so..ape dapat Rm1800 sebulan?...makanna mahal gile...sekali shopping dah makan 2 3 ratus kat tesco...berape kali shopping sbeulan?....mane cukup beb...makanan mahal....sebab import...now berbalik kepade rezeki di mana mana....ko ade pilihan untuk ambik medic...engineering...accountancy...law..science computer...mane satu ko nak ambik?.....people choose ambik science computer and kate, rezeki ade di mana mana.....ni pepatah melayu nih...apersal?..kenape mesti rezeki yg ko salahkan....pilihan tu ade kat angan kite semua whut....ko pilih la...ni nak ambik jalan mudah nak short cut....janji dapat degree, then ikut lrezeki lah...lepas tu mula lah....jadi kontraktor la..jadi benda yg bukan dalam bidang...yg sial nye....pegi jadik kontraktor sebab buleh buat easy money...ape punye orang la...yg susah aku ni ha...civil engine..nak kontraktor banyak gile, project sikit, tgk2 aku fight tender ngan budak science computer yg bukak company kontraktor wiothout having a clue ttg engineering...duh????...aku tak slaahkan dieorang....they have to in order to survive.....tapi ini berbalik kepade pilihan yg ko ade....korang ingat pepatah rezeki dimana2....korang lupe belajar sampai ke negeri china?....ioooo....yg tu lupe beb.....gua ingat rezeki je beb...this...semua ni mind set...

aku tahu keje pak lah tu bukan sennag...beb...jadi PM tak senang beb...kaye macam mane pun die, tetap die tidur dalam kete beb....aku respect die..

semua org tak suke dgn org yg dtg then bagi masalah..mebebbel je keje....bukan ko nak dtg dgn solution..huhuhuuhuhu

bagi aku masalah menganggur ni tanggungjawab semua pihak.....students pelru bijak nak pilih course dan tanye nawaitu hati dieorang ape yg korang nak...and work towards it...jangan jadi MAsters in nothing....banyak lagik course yang akan sentiasa critical...medic...engineering...accountancy...law...architecture...surveyor...farmasi..bio tech..agriculture..las resort baru science computer....biar la yg menganggur tu semua dpt keje dulu...kite chill a..bagi peluang kat dieorang....course yg aku bagi tu ikut susunan...so study kuat2...supaya target korang ambik course tuh....kalau tak mampu medic, kasi turun to next level...and so on..

kite nak kene peka dgn environment....tengok la mana hala tuju negara dan...untuk berapa lama hala tuju tu...dan....jadi ke tak haluan tu?..bace berite beb....jangan baca ruangan sukan dan hiburan je....

tapi satu yg openting.....makan kene makan....zaman moden ke, millenium ke..orang akan sentiasa makan 3 kali sehari beb...25 million akan makan 3 kali sehari..so sehari lebih kurang 75 million yg akan makan la...ni, manusie akan beranak beb..so ...kalau korang ambik pertanian, korang takkan rugi...sbb ape ape pun, orang akan makan....kala orang tu ade 10 inggit, die akan pegi restoran beb, bukan cyber cafe...huhuhuhuuh

aku ni takde la pandai sgt...banyak forumer ni orang2 it....kate forum and nak masuk forum ni pakai pc....huhhuhuhu.......

aku ni bukan nak tunjuk bagus beb...aku cuma nak tengok bangsa kite yg seciput ni kekal hingge ke akhirat...dan aku akan amat gembire bile tinggal dalam environment org yg takde hasad dengki....

orang macam aku ni, takde ape yg special...dan kepade atiqah....aku rase aku tak dapat nak jawab soalan ko...benda ni, bermula dari akar umbi, dan regardless how scrutiny the government plan is,its all up to the people...

aku nak mandi beb....huhuhuhuhu////dah lebih dah time limit aku nih...aku nak buat keje...

atiqah...sorry beb....soalan ko aku tak mampu nak jawab...huhuuhuh..

ramai lagik forumer kat sini yg aku rase buleh jawab soalan ko...

huhuuhuh..roger..

huyooo...panjang gile....huhuhuhu...dah la bersepah typo

mintak ampun forumer semua....harap dapat abaikan post saye....huhuhuhuh

btw mr bertz... kalau belajar macam mana pon, tapi tak ada minat.. tak jadi la. buat kerja cincai jugak. for me, tak pernah belajar sedikit pon ttg pc.. ms word / excel pon tak pernah diajar. semua kelebek sendiri dari tekan suis pc sehingga telnet mengtelnet linux ni. alhamdulillah sekarang aku dah ok la dengan benda2 ni. dan ini bukan nak bangga ye, tapi aku dah ada website sendiri. http://www.belovedfans.com ... satu fansite utk vince. walaupun "macam budak tadika" punya kerja... tapi atas usaha aku sendrii. takde siapa ajar pon. pakai hentam je guna frontpage tu. pastu ada la search sendiri kat forum2 dlm tenet ni. lagi satu personal website http://morris.belovedfans.com

for my own opinion... kalau tak ada minat... mmg tak ke mana.... bakat dan ilmu boleh diasah lagi. tapi kalau minat tu.. mm... hanya Tuhan yg tau. :lebai:

Originally posted by mr_bertz at 18-4-2006 07:10 PM
so skang benda ni adalah inisiatif kerajaan untuk kite nampak ape pilihan yg ade....ke mana hala tuju negara, dan ape yg target itu mungkin jadi mungkin tak...so again, kite as a sutdent kena peka. ...

tu laa.. aku cakap manusia ni hipokrit..

lagi satu laaa... be prepare wut will u have to face bile amik sesuatu coz tu

jgn laa complain aaa.. benci tgk coding source code semua..wut do u expect?? padahal tu yg mmg ko kene faham.. dah name pun amik bende berkaitan computer.. kalo bosan tgk coding baik tak amik bidang it.. jgn aa sbb org lain amik.. ko gak ikut same.. ape laa...kalo ikut org jerr sampai bile nak maju..amik coz lain.. amik ke politik sc ker.. kang biler amik politik sc. complain plak.. asyik buat artikel pasal politik jer... masalah lain aa plak.. hahaha.. manusia sentiasa tak puas hati...

ade lak.. kes walaupun amik coz tu.. tapi power.. tapi on papre jer laa.. bile time teknikal hancur.. sbb dier belaja utk score jer.. bukan kemajuan diri dier sendiri..tu yg kekadang 3rd class student lagi power dari 1st class student..