CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: HaMpEH KoBau

Cara Membeli Sebuah Rumah

maleo posted on 1-11-2012 05:02 PM
berapa size ek

850 sqft...alhamdulillah...........

ruffleen posted on 1-11-2012 05:04 PM
850 sqft...alhamdulillah...........

tu size tanah ke buil up...

berapa bilik ek harge berapa ekekek sory byk tanye

maleo posted on 1-11-2012 05:08 PM
tu size tanah ke buil up...

berapa bilik ek harge berapa ekekek sory byk tanye

manyak tanye betoi..... ape kate kita nyembang kat pondok FB kite nu....jom jom.....

salam,
kami dah terkena late payment drpd developer...sedangkan salah bank...kat sini aku nk bgtau bank apa...al-rajhi bank..biar semua org aware ttg bank ini...JANGAN ambil housing loan dgn bank ini...jika tidak akan terkena maslah yg sama dengan kami...

agreement dah sign bln 10, tp utk akad sampai bln 12 pun x akad2 lagi, sedangkan developer dah 3 kali hantar invoice minta progress paymnt...call agent x angkat2...mmg aku hot betul ngan al-rajhi bank....

maleo posted on 7-3-2012 01:33 PM
mmg pun penat...geram nak marah semua ada...
dulu geram kat banker sbb dah submit dokumen  ...

i pon jadik mcm u nih..so brape lama u dpt kunci after owner sign s&p eh?

rocktail posted on 7-1-2013 01:38 PM
i pon jadik mcm u nih..so brape lama u dpt kunci after owner sign s&p eh?

pas owner sign snp tggu dalam 2 bulan gak baru dapat kunci..sbb tggu state consent dlu pastu tggu bank release duit..

Follow Us
maleo posted on 7-1-2013 01:41 PM
pas owner sign snp tggu dalam 2 bulan gak baru dapat kunci..sbb tggu state consent dlu pastu tggu  ...

state consent tu lama ke? which state eh u kena? lawyer i ckp dlm 3 month baru dpt consent..i kat selangor..sorry la byk tanya..hahaha

rocktail posted on 7-1-2013 01:51 PM
state consent tu lama ke? which state eh u kena? lawyer i ckp dlm 3 month baru dpt consent..i kat  ...

teman org perak..x lama sgt dlm sebulan lebih je...bile dah dapat consent tu bank keluorkan duit..masa tu owner lama kene la bg kunci kat lawyer..pastu dia pg potong air api..pastu kite kene la masukkan balik atas nama kite

Kes aku pun sama dengan violet, pemaju dah kenakan late payment interest, padahal buat government loan, takkan bpp byr lambat.
Kalau bank tu logik jugak.memang hampeh pemaju penipu ni MBAS JAYA!
Adake kes yg buat government loan ni kena late payment interest?

ruffleen posted on 18-6-2012 09:49 AM
thanks beb! haha berliku sungguh proses nak memiliki rumah idaman ni
dah lah prosedur kat p ...

salam, u pun buat gov loan kn, waktu kena late payment charge tu ruffleen jumpa lawyer yg buat snp ke?kalau buat gov loan ada lawyer asing ke? mcm kes sy ada 1 lawyer je yg terlibat iaitu lawyer pemaju yg sediakn snp.bpp xde lawyer kan?pening pulak sbb waktu sign agreement haritu xbaca betul2..last2 kena late payment 3ribu lebih..

pumpkingirl posted on 10-1-2013 11:26 AM
salam, u pun buat gov loan kn, waktu kena late payment charge tu ruffleen jumpa lawyer yg buat snp ke?kalau buat gov loan ada lawyer asing ke? mcm kes sy ada 1 lawyer je yg terlibat iaitu lawyer pemaju yg sediakn snp.bpp xde lawyer kan?pening pulak sbb waktu sign agreement haritu xbaca betul2..last2 kena late payment 3ribu lebih..

aku call jer lawyer yg buat S & P aku. Dia kata jgn bayar dulu. dia buat surat kepada lawyer pemaju minta waivekan charges tu, siap sertakan reason2 yg kukuh kenapa aku patut dapat waive charges tu. sbb proses dari awal memang berjalan smooth, cuma 'sangkut' terlambat kat pejabat tanah (which is CLEARLY BUKAN SALAH AKU), jadi buat apa aku bayar denda utk kesalahan yg bukan berpunca dari aku kan?? (masa ni lawyer pemaju poyo2 je nak tahan kunci selagi aku tak bayar late payment interest )

last2 pihak lawyer pemaju call aku, dia kata okay u tak payah bayar. payment waived.

petang tu jugak aku pegi ambik kunci. kalo tak, rugi aku RM360++. Baik aku guna duit tu untuk beli TV

Menjawab pertanyaan ko, aku lantik sendiri lawyer utk buat S & P aku. dan pemaju ada la lawyer dia.

rugi ko weh...3k banyak tu.....

ruffleen posted on 10-1-2013 01:58 PM
aku call jer lawyer yg buat S & P aku. Dia kata jgn bayar dulu. dia buat surat kepada lawyer pemaj ...

oo mcm kes aku bila cek balik dokumen lepas2, lawyer yg wakil pemaju,yg buat snp n yg wakil bpp adalah sama.so 1 lawyer je terlibat.aku cal pemaju, dia kata boleh dapat diskaun kurangkn interest tu. pastu aku cal bpp, bpp ckp proses pembayaran kpd pemaju dalam masa 10hari bekerja sahaja selepas dpt surat minta bayaran dr pemaju. aku cal lawyer, lawyer ckp bpp yg lambat. pastu aku ckp bpp proses dlm masa 10hari shj terus dpt payment.lawyer tu ckp nanti dia akan cek kronologi pembayaran dan akan cal balik.so aku tgh tunggu cal dr lawyer ni nk dengar apa jawapan dia. kalau ikut kes ko tu memang bagusla lawyer yg ko lantik.berkesan. aku suspek lawyer lambat hantar segala dokumen berkaitan cagaran dgn pejabat tanah kepada bpp. aku tanya kwn2 yg gov loan ni sorang pun xkena n x tahu pasal interest fee ni. aku harap lawyer aku bertanggungjawab la dlm kes ni..yela mmg byk 3k tu blh pasang segala lampu n kipas dlm rumah tu..

pumpkingirl posted on 11-1-2013 09:29 AM
oo mcm kes aku bila cek balik dokumen lepas2, lawyer yg wakil pemaju,yg buat snp n yg wakil bpp ad ...

dari cerita ko ni aku terbau something fishy la wehhhh

itula masalah kalo guna 1 lawyer sahaja (dan mungkin lawyer tu pun tak jujur) seelok2nya biarlah kita lantik sendiri lawyer yg akan berkhidmat bagi pihak kita dan protect serta fight utk kita sebagai pembeli. lebih baik kita keluarkan duit utk lawyer bekerja bagi pihak kita instead of keluarkan duit bayar denda, betul tak? (sebab biasanya lawyer pemaju kita tak yah bayar)

entah2 lawyer ko ni dah kawtim sama pemaju utk sengaja lambat2kan proses supaya boleh charge denda...ko nak mintak dia buat macam lawyer aku buat tu pun dah tak boleh sebab lawyer ko ni juga 'bekerja' utk pemaju...so dia tak heran nak fight utk ko...janji dia dapat 'hasil'

sian ko..tak pepasal dah rugi 3k. tapi takpelah, insyaAllah ada rezeki lain lepas ni. doa la bnyk2. kalo lawyer tu ambik duit yg bukan hak dia, ko tak halalkan....doa orang teraniya/tertipu ni makbul tau. doa bnyk2

ruffleen posted on 11-1-2013 10:02 AM
dari cerita ko ni aku terbau something fishy la wehhhh

itula masalah kalo guna 1 lawyer sa ...

aku pun mcm terpikir ke arah tu jugak, tapi xpelah aku cuba dulu, sekarang ni aku tengah tunggu jawapan dari lawyer mcm mana. kalau lawyer xmengaku nampaknya kena panjat bpp putrajaya la nk tgk fail kronologi kat sana pulak sebagai bukti utk aku bawa gi ke pemaju.apapun terima kasih atas pandangan ko.aku ingatkn gov loan ni senang je mcm yg kwn2 lain buat, senangla, xde masalahla, sign jela..rupanya ada masalah gak...pengajaran la utk aku ni..apapun aku akan terus cuba sedaya upaya utk xnak byr interest fee tu..terima kasih atas pandangan ko yg membuatkn aku lebih optimis ttg kes ni.aku hargai sgt.

pumpkingirl posted on 11-1-2013 12:12 PM
aku pun mcm terpikir ke arah tu jugak, tapi xpelah aku cuba dulu, sekarang ni aku tengah tunggu ja ...

no problem beb! aku gembira bila dgr org muda2 nak beli rumah ni. sepatutnya masa muda la nak buat harta, takkan nak tunggu bongkok tiga baru terhegeh2 nak beli property kan? tua2 kalu nak buat loan, bank pun tak hingin nak layan dah

nasihat aku, jgn mengalah sebelom berjuang. kumpul bukti dulu apa yg patut, then buat timeline. prepare la surat (dlm kes ni ko kena buat sendirilah surat memandangkan lawyer tu tak berapa nak berpihak pada ko) rayuan kpd pihak pemaju utk waivekan atau sekurang2nya mintak diskaun denda tu. aku doakan ko berjaya. solat hajat dan doa banyak2 ye

nanti updatelah kat sini, atau boleh pm aku.
Last edited by ruffleen on 11-1-2013 12:50 PM

betul ke kita kena settlekan legal fees sebelum lawyer tukar nama penjual kepada nama pembeli?

ruffleen posted on 11-1-2013 12:49 PM
no problem beb! aku gembira bila dgr org muda2 nak beli rumah ni. sepatutnya masa muda la nak buat ...

uols mude ke

maleo posted on 17-1-2013 10:18 AM
uols mude ke

30 kira muda lagi la

ruffleen posted on 17-1-2013 11:22 AM
30 kira muda lagi la

30 tahun lepas..ni dah tahun baru

maleo posted on 17-1-2013 11:23 AM
30 tahun lepas..ni dah tahun baru

30 ialah umur semasa beli rumah

insya Allah bila umur 50 utang dah settle (sbb amik 20 tahun)

bolehlah menikmati pencen tanpa risau kena bayar utang lagi