CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dafina

Safron buat baby jadi putih

Originally posted by dafina at 8-3-2006 02:23 PM

o.....debunga rupanya...fina ingatkan macam benang coz jual RM8 sehelai......banyak khasiat, erk.....bila masuk dalam air ada bau tak?

tak bau apa pn....rasa pn tak..
kaler je kuning...

daisy....apa lagi kkasiat kita minum air safron nie? sapa lagi boleh minum?

Originally posted by Diba_79 at 8-3-2006 02:56 PM

dlm air ni ada campuran air bacaan2 ayat suci al-Quran yg ditulis atas piring menggunakan safron. Penah kuar kat tv dulu.Tapi tak tau la kat  ...

air mussofa ni ....byk jual...espcially kat kedai buku2 agama...10rm sebotol...i jadi dealer tp tak minumpun...dulu2 penah le minum....

kalau nak tengok gambar safron cari dlm website air mussofa,...i dah lupa addressnya

saya pun penah dengar jugak pasal saffron boleh buat baby cerah, biasanya org suruh amalkan rendam dalam susu.

kat mekah senang nak cari saffron ni, kaler oren2 kemerahan. dulu ada dalam peti ais rumah, tapi that was many, many yrs ago.

betul, kedai india pun banyak jual.

saya pun macam tina jugak, kalau dah genetic hitam, susah kot nak putih melepak, maybe ada cerah sikit la kot daripada parents, kot ek?

macam salindah la jugak, takkan parents hitam gelap, mkn salindah, anak keluar putih macam zizie ezzete kan? tapi ketentuan Allah semuanya.

eehehe kelako plak.

nape org india x putih pon.dh safron dpn mata..:stp:

Follow Us
wah bleh try ni...rumah sy dekat dgn ofis company yg buat air mussofa tu...rasanya takde mudarat, kita ikhtiar je la

nak nyampuk sket..heheh..dulu time ngandung bubble selalu minum air musoffa yg ditulis dgn dakwat safron tu.. tujuan minum tu bukan utk nak anak cerah..tapi sbg alternatif perubatan sbb bubble bleeding(uri kat bwh)..baby lak melintang sampai la nak dekat bersalin ....alhamdulillah uri naik balik dan baby dah berada pada position yg sepatutnya..
Cerita pasal kulit cerah lak..my doter boleh la dikategori sbg cerah..tapi rasanya sbb ikut ayahnya..hehe. N by d way.. ayah saya ade jual air musoffa tu (sekarang dikenali sbg annusyrah)..hehe..saje bgtau..

Originally posted by mamahasbi at 8-3-2006 05:01 PM
eehehe kelako plak.

nape org india x putih pon.dh safron dpn mata..:stp:

memang betul, orang orang keturunana india lah yg paling banyak mggkan safron *kuma Kuma* tapi, bukan semuanya putih puith. Artis macam Sri Dewi tu dulu, gelap tapi lepas few acting, she afford to do some treatment to whiten her skin.
Saffron gives an aroma so sweet, it smell like combination of star anise and kayu manis.

Ini bunga yg menghasilkan saffron tu.

ini pulak bebenang saffron

[ Last edited by Tillingtan at 8-3-2006 05:42 PM ]

bab bagi kulit anak putih tu..
aku setujuk ngan tina

pasal safron nie aku biasa dgr..
dan mak haku ada gak suh aku amalkan..
aku malas la dan rasa geli lak nak minum..
huhuuu..
soya pun x lalu dan minum...
aku suka makan telur aym kg jek time peknen dulu..

anak aku hikut kulit asben
kalo hikut haku..coklat la jadinya..
what eva..dia la buah hati aku dan asben
dan juga pak dan mak saudara dia
plus atuk dan wan dia..huhuhuhuuuhu

jiran sebelah rumah
dok jual air musoffa tue..

Reply #30 kainbatek's post

saya pun sama, tak makan salindah atau safron, anak cerah la jugak, rasenye ikut hubby. if ikut saya, sure macam milo...

Originally posted by Tillingtan at 8-3-2006 05:41 PM

memang betul, orang orang keturunana india lah yg paling banyak mggkan safron *kuma Kuma* tapi, bukan semuanya putih puith. Artis macam Sri Dewi tu dulu, gelap tapi lepas few acting, she ...

tillington...kalau nak beli safron nie nak cakap kat kedai tu safron ke kuma kuma? hari tu husband fina g kedai runcit india minta nak beli safron, tapi tauke india tu kasi soflan lak....

kalau beli kat kedai rupa dia macam bunga tu ke macam benang coz member fina yang india cakap, safron nie macam benang.....:hmm:

Originally posted by tina^^ at 8-3-2006 03:21 PM
alaa..kalau korang mmg genetic putih melepak...mesti anak anak korang pon sama sama melepak gak tueeee..... :cak:

kdg2, makpak biasa ajek..tp tok wan dier tok ki dier ker moyang2 dier ader gen ...

Mcm abang kandung saya, masa kecik putih melepak ttp sekarang ni kulit dia agak gelap sikit. Isteri dia pulak tak berapa putih, just nice warna kulit dia. Tapi anak2 diaorg memang putih melepak. Kakak ipar cakap dia tak ada amalkan apa2.

Ada orang cakap kalau baby lahir2 putih, nanti dia besor sikit akan jadi lebih gelap....ada anak sedara fina pun macam tu, bila lahir bukanmain putih kemerah-merahan lagi....tapi bila balik rumah jer terus gulap......

Reply #35 dafina's post

habis tu kenapa anak org putih, anak cina, anak jepun, dll dari kecik sampai besar putih?

my cousin, masa pergi visit dia baru deliver, anak dia gelap sgt. now anak dah besar, jadik very fair.

i don't think there's a specific theory (selain genetic lah), kalau betul tu, kebetulan saje..

kebetulan la kot....tapi memang pun ada yang lahir gulap tapi semakin besar semakin cerah dan juga sebaliknya....tapi betullah, genetiknya dah begitu.....tapi selagi ada ikhtiar, kita cubalah....lagipun untuk kebaikan, bukannya keburukan....manalah tau, genetik mak bapak tu lebam jer tapi anak lahir putih melepak lak....nasib orang nie kadang2 kita tak tahu....

genetik lebam

baby aku pun ikut gen atuk dia kot..putih.kalo ikot makpak dia milo.

ms peknen aku pon malas minom soya ni plak safron..xpelah leh eksperimen 2nd baby nanti hihi.

nk tgk sapa lagi putih :cak:

ehh.. betul ke ni?? ada sape-2 yg penah cuba kaedah ni.. boleh bagi testimoni??

:bgrin:

Ade org kata.. lepas buat dnc.. pun anak jadi putih...

betul kot.. anak saya yg seken.. agak putih drpd kakak die.. mmg lepas 6 buat dnc.. peknen kan die pun.. tatau le betul ke tidak.. anyone in here??