CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tomyam

[MERGED]Tanda-tanda Keguguran & Cara Mengatasi

aku penah gugur awal thn ni.maser kuar darah tu berketul2 and 3 ari takleh nak bgn.sktnyer,allah jer yang tau.maser tu pregnant 10weeks.sedihnya jgn ckp la.tapi semua tu ader hikmahnya.maser aku pregnant,aku takde keje.pas jer gugur,aku dapat ofer wat KPLI.hubby pun ckp inilah hikmahnya.masuk KPLI ni takleh mengandung.
skang, aku dah nak abis blaja.stil berusaha nak dpt baby.cuma bebaru ni after 'main' ader bleeding sket.risau gak.kalo takde aper2,jumaat ni nak pergi klinik.maser tu baru dpt gaji.cuma skang ni slalu loya2,skt breast and pinggul.makan jgn ckp la...skang kena makan nasik at least 3x seari.lapa sgt skang ni...is that tanda nak pregnant?tapi,cmne ngan bleeding tu?ish,risau lak pikir2 ni..

Originally posted by elnor_81 at 24-10-2007 07:16 PM
aku penah gugur awal thn ni.maser kuar darah tu berketul2 and 3 ari takleh nak bgn.sktnyer,allah jer yang tau.maser tu pregnant 10weeks.sedihnya jgn ckp la.tapi semua tu ader hikmahnya.maser aku  ...

alnor,

maybe itu tanda2 kot...
like mine...masa awal2 peknen dulu mmg kerap kencing,penat & lesu,breast sakit & rasa nak makan benda asam2 jer....terus jer buat UPT even lagi seminggu nak due period...alhamdulillah....
my advise kalu u dah dueperiod terus buat upt...& then terus jumpa gynea...
mcm saya dah 2 kali keguguran..skan tgh preggy kali ke-3..alhamdulillah dah masuk 7 bln++...
masa awal2 peknen saya amik injection utk kuat rahim sampai 8 wks...biler dah nampak heartbeat doc stop injection tu...tapi bila masuk 10 wks..saya ader bersama suami..tetiba kuar coklat2 byk gak la...pastu doc bagi lagi satu injection....so sampai skang dah ok...tak der masalah bleeding..insyallah...

Page stuck ker?

saya pun gugur 2d time ni..sedih tu tuhan je la yg tau..ingatkan ist time gugur tu semua org cakap normal la tu...2nd baby mmg ramai yg gugur pastu lekat balik gugur lagi..24/10 baru ni cuci...tak tau la rasa mcm mana sekarang ni..kengkawan lain tok sah cakap la...tulah dah suruh jgn pregnant lagi tunggu 6 bulan baru pregnant balik...tgk sekarang dah gugur..rasa nak lempang jer komen2 mcm tu...takpa la.. Saya anggap ni ujian dari Allah... cuma nak mengandung pulak tu tak tau la bila pulak.. fobia...

Reply #424 bayam's post

siannya bayam.....yang kali ni MS kandungan dah usia bape?

tuala pon tengah menunggu detik22 utk lepaskan 1st transmiter ..... risau sgt la sebab memang ada history MS ni

sabar ya bayam.....bila lekat lepas ni kena cepat22 pi jumpa doc....rehaatttt aje....jgn wat kerja berat22 ya...menyapu ke, mengemas ke tak payah buat dulu

Originally posted by bayam at 26-10-2007 12:23 PM
saya pun gugur 2d time ni..sedih tu tuhan je la yg tau..ingatkan ist time gugur tu semua org cakap normal la tu...2nd baby mmg ramai yg gugur pastu lekat balik gugur lagi..24/10 baru ni cuci...ta ...

bayam,

aspirin tu kena amik once bila dah preggy sampai 36wks baru stop..

alhamdulillah ubat ni byk membantu kandungan saya sampai sekarang..selain berdoa & tawakal kepada allah s.w.t...
my advise better jumpa pakar & explain kat dox from A-Z & amik blood test...if the doc found yg awak ader darah jenis pekat...maybe dia akan sarankan awak amik aspirin...kalu awak nak try gi klinik pakar yg saya pegi tu awak bagi tau saya yer...byk bersabar..

Follow Us
9 weeks or 10 mcm tu la..mcm dulu jugak...sedih wey...!!!!! td ada member datang raya bising2 ckp tu ah makan herbalife la apa laa..sayang badan sendiri nak kurus la hapa la..anak tak jaga... sakit betul hati!!! kalau takde my mom td kat situ mmg nak menjerit je kat dia!!!!! tp pk2 sabar je la.. people can say watever they want..kalau mulut tempayan tu boleh la kita tutup kan??

Askum..

Huhu..Kamus misabortion sekali lagi...firt kamus gugur pada bulan 6, ms tu tak kena D&C sbb dh keluar semua..pastu kamus peknen semula bulan 9.Kandungan ok sampai 7 minggu...pastu kamus kena demam berlarutan,dgn sakit kepala yg amat sgt..mlm2 sekejap panas, sekejap sejuk..pastu segala sendi sakit2, pegi check pastu kamus kena tahan wad sbb confirm kamus kena demam denggi.Kamus kena tambah air 13 botol..ms tu hidung berdarah maybe sbb panas sgt dlm badan. Dalam kamus kena denggi tetiba kamus bleeding. Masa tu bleeding tu kamus baru je kluar wad. Balik Kl, kamus  terus pg Tawakal. bila scan Dr cakap kandungan kamus makin mengecil and dia ckp keguguran. Dia kata sbb byk tambah air dlm badan kamus masa denggi, Dr ckp kalau dh peknen 7 or 8 bulan pun baby boleh lemas sbb byk tambah air.Sedihnye sbb ni second kamus peknen..and miscarriage lagi, & kali ni kamus kena D&C 23hb yg lepas sbb tak keluar habis. Kamus tye Dr, period lepas ni mcm mn..dia kata sebulan lepas ni period mcm biasa. Kamus risau  samada buat D&C ni ok ke tak or ada effect ape2 ke utk peknen balik.

Reply #422 GubRa_80's post

member pun ader ckp,buat upt test tu.
tak sempat nak pegi klinik minggu lps.
bz sgt skang ni.
tapi,bleeding tu takde dah.
cume kekadang ader spotting jer.
tapi,stil loya2,kuat makan,skt breast and pinggul.
yang pelik,hubby skang slalu loya2,pening,asik mintak makan yang bukan2 alasan tak lalu nak mkn nasi la,aper la..cam2 alasan.
nak g watson la ari ni.nak beli upt test...ptt period balik 5hb ni.
nak try wat upt test la..
at least tau either pregnant atau tak..
kalo ader alhamdulillah,kalo takde..pun takper..
taknak berharap sgt skang ni sebab tgh pening nak pk pasal exam sok...

Originally posted by Kamus at 30-10-2007 11:38 AM
Askum..

Huhu..Kamus misabortion sekali lagi...firt kamus gugur pada bulan 6, ms tu tak kena D&C sbb dh keluar semua..pastu kamus peknen semula bulan 9.Kandungan ok sampai 7 minggu...pastu kamu ...

insyallah x der pape effect kalu buat d&c..macam saya period still dtg regular cuma date tu lewat sikit..cth every month period 6hb tapi lps buat d&c dia dah lari dalam 1-2 weeks gitu...

Reply #427 bayam's post

sabar la bayam...mulut orang memang tak reti nak tutup
mcm el kena dulu.
bayangkan kwn2 siap ckp aper tau...
kalo takde anak dalam masa setahun ni,nanti laki lari la,laki cara pompuan lain la..aper la..
orang ni memang takleh tgk kita hidup bahagia.
skang hubby siap pesan jgn lyn orang camtu.
bayam kena igt,aper yang terjadi ader hikmahnya.
cam el, hikmahnya el dpt kpli,lagi 1,memula kawin dlu tak berduit sgt.tau jela nak mulaidup.
biler pk2...mungkin allah nak el ni stabil dlu idup ni,baru bagi baby...

takpa kamus..sabar. insyaAllah lepas dnc boleh lekat balik..bayam dnc bulan 5 pastu lekat balik bulan 8 tapi tulah takde rezeki...gugur jugak kali nih..sabar je laa..

elnor..mungkin jugak ada hikmah..biar stabil2 dulu ke..bayam thn ni mmg kuar duit byk sikit sbb hantar father pi haji.mmg dah niat...pastu pulak hubby pun berabih jugak sbb bawak bayam ikut dia pi munich conference..so apa2 pun mmg kena tanamkan dalam hati apa yg Allah bagi tu mesti ada hikmah..mungkin nak uji kita..entah laa..

hari ni pi check up seminggu after dnc..doktor kata semua ok..cuma 2 bulan lagi kena buat blood test..kalau blood test pun normal takde antifosfolipid tu or keracunan dalam darah..mmg just takde rezeki je la kata doktor.. tak sabar nak tunggu bulan 12...

tula...kiter kena positif..
igt,allah maha berkuasa,tiap aper yang berlaku atas ummat-Nya...ader hikmah sebaliknya...

today aku wat upt test.negatif...
ke awal sgt aku test?
cycle miss P aku patutnya 5hb 11 nnt..
kena wat after 5hb ni ker?

mungkin awal lagi...tunggu dulu lepas tarikh suppose period.. pastu test lagi sekali.

tu la..kena tunggu sampai 5hb ni la...
i hope get the good news...
insyaallah...
btw bayam pun dah lamer kawin ker?
el dulu ader problem ngan miss P ni,skang ni dah ok.
ader ustazah kat skolah el praktikal dlu cadangkan makan produk HPA.
memang ader 2,3 orang cikgu yang dah lamer kawin,tapi still takde anak makan produk ni and alhamdulillah skang diorang dah pregnant.
cikgu2 tu makan produk tu dalam 2,3 bulan,trus lekat.
el pun tgh makan ubat tu.kalo lekat kali ni,el nak introduce pada biras hubby.diorang dah kawin dalam 7 tahun tapi stil takde anak.
kalo bayam nak try,boleh pegi HPA cari produk namanya PARAMARIA PLUS.
produk ni dia cuci kita punya rahim dari kotor2 and suburkan pompuan.
el dulu,pas gugur,7 bulan tak period.makan ubat doktor pakar pun tak jalan.el makan HPA tu 2 minggu je,trus period.pastu baru badan raser segar sket.dulu slalu skt2 kepala,skang ni dah ok sket.
nak try bleh pm el k..

el..ada berita gumbira tak?? teringin jugak nak try hpa tu..tapi apa2 hal pun kena tunggu blood test dulu bulan 12 ni h.. kalau dah confirm takde apa2 baru kot nak try..hehe!

kamus pun lepas dua kali gugur hrtu, DR suh kamus buat Blood test..tp tak pg buat2 lagi ..katanya blood test boleh detect kalau2 ada SLE ke...darah kita negatif ke PCO ke..takut pulak rsnya..tp yg second kamus gugur tu sbb kamus kena demam denggi yg teruk..tp nnti nk buat juga blood test tu, sbb kamus ada kwn skrg tgh pregnant 2 bulan, tp dia punye darah O -ve. so dia kena ambik injecttion apentah utk elak baby tu jd ape2 sbb husband dia darah +ve. Takutnye kamus.....

Hi

Dari cite2 korang kat sini aku rasa most of you still muda and experience miscarriage/misabortion for your first baby.  Aku pun pernah experience a misabortion during my third pregnancy.  Masa tu mmg kena buat DNC and lepas tu buat blood test.  Blood test ni penting coz dr nak confirmkan whatever infection or virus yg ada masa kita misabortion tu dah tak de.  Then baru la dia advice yg kita safe to get pregnant again.

The next period tu mmg tak tepat la and aku follow up dgn dr.  Dr bagi ubat utk turunkan period and lepas habis cycle tu jumpa dia lagi and dia scan.  From there dr monitor perkembangan telur kita.  In my case dulu mmg telur tu lmbt sgt nak grow and matang, so kira cam tak subur la.  Some people ok terus subur je.

Total semua time pergi followup and ambik ubat utk subur semua .... after 1 year baru aku pregnant balik. For that pregnancy i terus jumpa gynea dari awal and alhamdulillah i got my third child.  Now dah 4 thn dah experience tu and now i pregnant with my 4th lak.

So, don't worry too much.  It can happen to anyone, rezeki di tgn Tuhan.  2 anak pertama ok je tak de masalh, yg third jadi and then tetiba susah lak nk dpt balik. Then lepas tu period mmg tak betul pun cycle tapi i get pregnant yg the 4th one.  So, semua nya rezeki Allah ....