CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shahgti

Apa yg motivate korang utk travel??

Close [Copy link]
Originally posted by melati00 at 7-1-2008 08:27 AM
Kenapa suka travel?

Bak kata pepatah orang tua-tua "jauh perjalanan luas pengalaman".
Ada yang suka dan ada yang duka.  Suka bila kita dpt tengok tempat tu cantik, menarik dan macam-macam lag ...

same here dear...
jln jauh nih byk pengalaman...

dari dulu mmg suke berjalan. tp kecik2 dulu jalan setakat mak bawak gi kl je la, visit adik beradik dier. tu yg lekat suker berjalan kot.

bila dah 'tuer'2 nih, dah ada duit seniri, muler la simpan duit & bawak mak berjalan. tapi lebih kepada berjalan kat tmpt org, bukan gi visit sedara mara. alhamdulillah, mak aku pun suker sengsangat. start dgn dlm negeri, slowly gi luar negara lak. kumpul duit, perabih. kumpul lagi, perabih lagi

so now antara perkara yg motivate aku untuk berjalan: lihat wajah kegembiraan mak aku dpt tgk tmpt2 yg dulu2 dier tak pernah mimpi dapat tgk.....

[ Last edited by  joules at 7-1-2008 02:31 PM ]

asyik tgk kat tgk je ..pastu asyik dengar orang berceritajer..
pastu abah aku lak nak sponsor...lagilah motivate aku nk travel

selit sikit - apa yg mOtivate aku?

Originally posted by shahgti at 18-2-2006 13:59
apa yg motivate & membuatkan you all teruja utk travel, especially ke luar negara?

ke-tensiOn-an yang extreme

SEJARAH, BUDAYA, LIFESTYLE & FUN!FUN!FUN! (SHOPPING TU BENDE SAMPINGAN)

dulu2 :
Habis belajar dulu...kengakawan yang balik ke Malaysia rata2 jadik penganggur terhormat berbulan2 lamanyer....dengar cerita diorang, aku amik keputusan apply permit kerja ...memandangkan aku tau sangat berapa gaji yang bakal aku dapat kalau balik Malaysia masa tu...aku buat kesimpulan takkan mungkin aku jejakkan kaki aku ke sini lagi untuk jangka masa 10 tahun (kalau idup lagi )...jadi aku keje 2 tempat (weekend keje ala2 bagla/indon - weekday keje opis)...pukul OT banyak2, bila dapat leave aku gi jalan tempat2 best e.g. DisneyWorld, Busch Garden (all interesting places in Orlando), gi main ski kat Colorado, nengok air terjun beso Niagara Fall ngan feri..gi Canada..dan banyak lagi....trip2 yang aku buat bukan setakat jejakkan kaki ke satu2 tempat. Selalunya seminggu-dua....observe sikap & sifat omputih dan adapt mana yang baik untuk dibawa balik ke Malaysia...aku berjiran ngan Cikano & pak itam (ampir tiap pagi aku dengo diorang nyanyi lagu rap (penat mulut haku bile nak join sekaki)...bukan setakat "interesting places" yang buat aku excited....bleh kata bahasa cakap harian pon lain dari bahasa yang kita belajau kat sekolah...semuanya buat aku craving untuk merayap & berjalan & kumpul duit untuk aku cover semua tempat yang aku wish nak cover....
sekarang :
Dah puas nengok orang2 & tempat2 di negara maju....aku nak cover ASEAN country plak. Aku masih lagi suke amik leave panjang for travel..untuk rehat mind & release tensen opis....cuti-cuti malaysia dengan anak2... bila dah gi Indon contohnya : aku bersyukur aku anak Malaysia....after ASEAN, kalau diizinkan...nak cover middle east country (history...history..) pulak....sambil gi haji

Originally posted by deadtadpole at 9-1-2008 09:58 AM

ke-tensiOn-an yang extreme

setujuk

aku gi kursus 6 bulan. dlm tempoh tu tade trip gi memane pon . ni aku dah gatal kaki nak bejalan. tunggu abes exam pas kursus ni jek

Follow Us
sebab boring drive pergi keje lalu tempat yang sama setiap hari.
shopping lak, kalau tak the curve, one utama, MV, bukit bintang..
boring..so kene tukar angin, cuci mata setiap tahun

dolu2 aku teringin gak nak g jln2 kat obersea ni.... tp sekarang tidak lg... boleh dikatakan setiap tahun aku mesti g luar negara... negara2 jiran x kire ye... dah slalu sgt pegi... 1st negara yg i smp australia... cam x caye je waktu 1st time smp... pastu bile dah keje janji ngan diri sdri mcm mana pun mesti kene g obersea... setahun sekali pun jadila.... so far alhamdulillah... byk gak negara yg aku dah lawati....
bg sesapa yg x pernah pegi obersea tu, aku nasihatkan... kumpul lah duit dan pegi... best tgk tempat org nie... luas pemandangan... byk pengalaman yg u all akan kumpul...

aku suka tengok tempat orang .. budaya orang
tapi poket memanjang tak cukup ..

pastu aku dapat keja skrg .. alhamdulillah .. 3 kali gak la depa hantaq ..
nak harap duit sendiri .. huhuhuhuhuuhuhuuuu ..

mintak2 tahun nih ada lagi ...

yang memotivate aku bila time aku kecik2 aku cam jeles jer bila student mesia anto gambo dorang kat obersea untuk salam perantau......

aku slalu dok berangan.... g travel kat europe pastu x nak blk... nak keje kat sana je... tp x tau nak keje apa..... sape2 yg ada pengalaman tu ble la cite....

bila anak aku dah bising bila nak gi langkawi lagi.... so aku bawak la dia gi mana... janji dia diam...hahahahha

aku lak...start masa study dulu...amik course landscape architecture...so byk learn about man civilization...so interesting tu yg motivate aku nak travel....sbb each places have their own story and spirit..tu yg aku nak rasa sgt2...skrg nih tgh usaha kumpul duit skit2....kalau boleh nak round the world...moga dimakbulkan.....AMIN

masa kecik2 dulu, emak aku ada belikan aku buku ensiklopedia tentang history, culture dan architecture negara2 luar versi budak2. aku selalu belek2 buku tu sampai renyuk2 aku kerjakan. minat timbul sikit daripada situ..
dulu2 kalo dpt result bagus, aku mesti minta hadiah dr parent aku untuk melawat negeri2 dlm mesia, kitorg bukan org senang, so dpt berjalan dlm negeri sendiri pun dah cukup seronok.
dah besar2 nih, bernasib baik la kalo ada tugasan yg membawa ke luar negara walaupun tak byk, tp asalkan dpt tgk negara org. dr situ minat makin timbul, kumpul duit sket2 dan buat perancangan dgn travel partner..

2006, April - ke Hong Kong - company reward
2006, May - Singapore
2007, Feb - Japan - company reward
2007, April - Medan, Indonesia

yang aku gi sendri murah2 nyer package.. hehe.. arap company jerk bwk jauh sket.. alhamdulillah merasa jugak.. nanti nak suh kakak/adik2 blaja ket obersea.. blh gi mlawat senang.. nak gi blaja sndri, malash..

apa yg motivate aku gi..? org dah nak bwk, gi lah.. FOC..
lagi, sbb cuti2 lah rehat dan reward utk diri yang dah penat keje.. luaskan pemandangan..

Reply #115 generasi2's post

upss...double

[ Last edited by  generasi2 at 25-4-2008 11:03 AM ]

Reply #115 generasi2's post

ups..salah tahung..hehehee..

2007, April - ke Hong Kong - company reward
2007, May - Singapore
2008, Feb - Japan - company reward
2008, April - Medan, Indonesia

yang obersea lah.. yang local, biasa ahh.. cuma sabah dan srawak tak gi lagi.. akhir taung ni la kot..

yg memotivatekan ku:-

nak tengok tempat orang...tengok budaya org lain plak.....

nak rasa food kt tmpt orang plak...yg halal lah...itu pun kalu leh masuk tekak ni....

saja nak release tension & rilexkan diri dari pk pasal keje jer....

lastly...ntahlah.....kaki ni asyik nak berjalan jer kejenya.....

Reply #118 speedial's post

bila dah start pi jalan mmg ketagih...nak2 dah ada AA nih..lagi laju laaaa..

Aku mmg dari kecik lagi angan2 aku nak blaja obersea..lps tu round europe..

tatau dari mana aku dapat inspirasi nihh..tapi aku dulu paling suka tgk ucapan hari raya student2 kat oversea dalam paper Utusan Mesia. dan juga pamphlet universiti2 kat UK...hari2 aku pi tgk pamphlet tu sambil berangan2..