CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ctredzuan

Susu iGg Plus - bagus utk kecantikkan~!!

Originally posted by kak long at 3-2-2006 10:11 AM
Satu kotak ader berapa paket?
Satu paket sekali mkn jer ke??

Kak Long,

Satu kotak ada 30 pax jer.

Lebih afdal if kita mkn 1 pax tu.  Boleh mkn 1/2, if utk kanak2 la... jgn mrh..

kak ct, derang guna nama melayu je tuh :bgrin: sekadar as a share partner coz nak tarik org2 islam kita...tapi, FOUNDER nya 3 org chinese guy tu sayanggg...

dan bukan Smart Naco yg CUMA dapat lesen nak formulasi igg ni. sesaper yg gi/dok new zealand sure tau punya keh keh keh...

so, now dah ada pilihan kalau nak yg orang islam kita punya...from syarikat Hijrah Toyibbah tu ler...antara jemaah dlm Hijrah Toyibbah ialah Ustazah Siti Borbahyah, suaminya Ustaz Wan Akashah, dan profesional2 islam yg lain.

sekadar berkongsi maklumat

wallahualam.. :ah:

FAKTOR PERTUMBUHAN - Kajian mengatakan bahawa kolostrum lembu adalah sangat identikal dengan komposisi kolostrum yang terdapat di dalam manusia. Selain itu faktor pertumbuhan dapat merangsang pembinaan otot dan tisu akibat kecederaan, terbakar dan penuaan kulit.

Epithelial Growth Factor (EGF)

kak ct, kita ikut apa yg kita percaya kay...tanpa was was...

TESTIMONI

Testimoni Pengguna:

1. Mengalami masalah hati bengkak, perlukan 250,000 utk pemindahan hati TETAPI selepas seminggu mencuba IGG. hatinya disahkan pulih sepenuhnya

"Saya Hj. Salleh berasal dari Kedah telah banyak tahun sengsara penyakit hati. Setelah diperkenal oleh rakan tentang susu IgG ini sakit saya sembuh dan saya telah memberi kepada ramai lagi rakan-rakan saya yang telah mengalami bermacam penyakit. Alhamdulillah mereka semua sihat."

2. Lumpuh tangan selepas kemalangan...pulih selepas 5 hari minum IGG

"Saya tidak dapat berdiri sudah lama iaitu saraf saya terganggu selepas berlaku kemalangan. Seorang kawan memperkenal susu IgG, setelah minum susu ini sakit saya sembuh dah boleh berdiri."

3. Penyakit kulit .... pulih selepas 5 hari

"Isteri saya mengalami masalah kulit yang mana agak serius. Kami mencuba bermacam jenis ubat tetapi tidak sembuh. Setelah minum IgG, antibody badan isteri saya bertindak menyembuhkan penyakit kulit."

Follow Us
saya dah minum a few packets susu ni. sebenarnya mak yang punya, tapi mak pulak jenis tak suke minum susu, anak dia pulak hantu susu hi hi.

dari segi khasiat, tak payah cerita lah, ctredzuan pun dah posted.
dari segi RASA, for a milk lover like me yang macam2 jenis susu dah rasa, i think takde sedap mana pun. biasa je. susu coklat sejuk dutch lady lagi sedap kot??? or susu perisa vanilla dalam kotak yg dairy section kat giant or jusco, pun lg sedap kot?

hijrah toyyibah? macam familiar je company tu. other than susu, apa lagi products dia esme? sebab macam pernah nampak la nama dia.

Perbandingan di antara perubatan moden dan terapi pembaharuan molekular (MRT)

Originally posted by mclaren at 3-2-2006 01:40 PM
saya dah minum a few packets susu ni. sebenarnya mak yang punya, tapi mak pulak jenis tak suke minum susu, anak dia pulak hantu susu hi hi.

dari segi khasiat, tak payah cerita lah, ctredzuan pun ...

hi mclaren...

now kita off topik kejap...kita cita pasal hijrah toyibbah ni...ni company MLM yg diterajui oleh 100% orang islam kita. baru ditubuhkan dlm september last year. products dia juga base on semua org islam kita. contoh kopi habatussauda, pil habatussauda, vcd cepat belajar al-quran, madu iran, susu (esme tak ingat nama susu ni tapi formulasi sama dgn igg plus, yg bezanya kuantiti IGG dlm susu ni lebih 50gram dr igg plus-->susu igg plus 150gram iggnya, susu keluaran hijrah toyibbah 200gram iggnya) dan product2 org melayu kita. 100% mmg tak ada campur tangan org bukan islam.

syarikat ni juga mula berkembang dikalangan professional, org ilmuan, ustaz2, ustazah2 disebabkan konsep islamiah dia. Persatuan Pengguna Islam juga ada kaitan dlm Hijrah Toyibbah ni. so, why not kita sokong mereka ni disebabkan dah ada altenatif...esme boleh explain lagi but now nak kuar jap...

takpela.. yg tu produk tu.. yg iGG plus ni yang ni.. jangan le nak samakan atau nak bezakan kedua2 nya.. betul dak? kita sebagai pengguna beli dan guna saje.. tak perlu pertikai kan perbezaan yg boleh me 'was-was' kan org lain. kan...

no one can't answer my query ker why preggy mother can'tconsume this milk?

esme, susu yg sama mcm igg plus nie (hijrah toyyibah) nie, preggy mother boleh minom ker tak??

ct dah tanyakan soalan tu pada org yg dah lama/pro dlm iGG ni, kalau dia reply ct akan posting kat sini ya.. harap sabar..

Originally posted by ctredzuan at 3-2-2006 05:35 PM
ct dah tanyakan soalan tu pada org yg dah lama/pro dlm iGG ni, kalau dia reply ct akan posting kat sini ya.. harap sabar..

Bestnya info pasal igg ni...putri baca kat mdc tu, banyak gak testimoni yang dah guna...haku pon teruja....mmg kene KIV ni....nanti ct update ctnya review ek....ari tu baca kat mdc, tak teruja sgt sbb ingatkan susu biase jer...ni baru terbukak bijik mata :gila: bertambah barang nak kene beli....tapi ct bagus kan bnde ni kasik kat mak bapak kita...

Originally posted by ctredzuan at 3-2-2006 03:49 PM
takpela.. yg tu produk tu.. yg iGG plus ni yang ni.. jangan le nak samakan atau nak bezakan kedua2 nya.. betul dak? kita sebagai pengguna beli dan guna saje.. tak perlu pertikai kan perbezaan yg bo ...

kak ct, kalau ada maklumat yg bagus, kenalah share...kan SHARING is CARING :bgrin: lagi2 utk pembangunan ummah kita...but pilihan di tangan consumer :ah:

tina, preggy woman boleh amik 4 bulan ke atas...

TAPI, baby jadi besar n putih kulitnya. takut susah beranak je...:bgrin:

Originally posted by Esmeralda at 3-2-2006 07:32 PM

kak ct, kalau ada maklumat yg bagus, kenalah share...kan SHARING is CARING :bgrin: lagi2 utk pembangunan ummah kita...but pilihan di tangan consumer :ah:

takde masalah nak meningkat pembangunan ummah, asalkan tak menutup periuk nasi org lain, yer dak? nak strategi boleh saje tapi jangan sampai mengelirukan mereka yg belum kenal bebetol ngan perbezaan kedua produk nie.. :ah:

Khas 4 Esme....

Asm semua...

sori yek... linda nie bz sket.. kalau masuk tuh kekadang baca jer tp tak sempat nak reply...
Bukan tak nak tolong bangsa melayu dlm MLM tp saya takut mereka hanya menggunakan bangsa melayu, nama islam tanpa mengetahui keberkesanan produk yg dijual.. :dia:minta maaf ya.. ini pendapat saya...

Susu IgG Plus bukan aje bagus, dah byk testimoni... bila kena family sendiri, lagi ler keyakinan bertambah.. even content only 150mg tp dah cukup utk melihat keberkesanannyer.. org yg kemut/kedekut  pun beli sbb tahu kelainan bila meminum susu ini... :stp::gila:

ff:Selain drp itu, marketing plan pun ok... bulan ketiga ajer, Linda dah dpt capai RM1K.. walaupun jual dengan harga dealer...bukan ke itu menolong dr segi pendapatan..:dia: bg Linda ia adalah besar sbb Linda student lagi.. no income.. so, kalau le dikatakan penerajunyer org cina sekalipun, kalau marketing plan bagus, tetap menolong kita... kalau kita tolong org islam sekalipun dr segi marketing plan, kalau tak memberi apa2x pulangan, macam mana???:gila:Yg penting, produk bagus, marketing pun bagus... Selain itu, kita nak tolong org Islam bukan ajer nak cari company Islam, tp kita tolong jual produk yg bagus kpd org yg masih tidak tahu kebangkitan produk spt ini... dgn mengambil sedikit keuntungan atau jual dgn harga dealer... itu baru dikatakan tolong sesama Islam.. mereka sihat, boleh bangun dan buat suruhan Tuhan, terutamanya sms buat Haji.. mereka perlukan tenaga lebih... itulah kepuasan menolong org.. org sakit menjadi sihat... :cak:

[ Last edited by linda_lino74 at 4-2-2006 10:07 AM ]

Lupa nak jawap pertanyaan CT..

Saya student UKM, Bangi.. Hubby student UPM, Serdang...
We all stay near PutraJaya... rmh mak kat Damansara...

Tina...
Actually, for pregnant women.. boleh minum sbb IgG not harm to pregnancy women...
But If ada complication in first 3 months.. takut salahkan susu IgG...:hmm:
Selalunyer after 4 months, dah kuat then only u can drink... masa nie fetus pun dah adapt environment..
:diaasal susah nak bersalin... I tak nampak significantnyer lagi....
Bukan produk nie jer... pad susen pun... so I do hope I answer u....

[ Last edited by linda_lino74 at 4-2-2006 10:30 AM ]

me and my son are also consuming this IG6 colostrum but in tablets form........ its very beneficial to the immune system.........it has improved my son's health tremendously.......he doesnt fall sick that easily now compared to last time

i posted on the IG6 under the elken products thread.......for those that finds it difficult to drink milk can opt for an alternative.

Originally posted by linda_lino74 at 4-2-2006 10:04 AM

for pregnant women.. boleh minum sbb IgG not harm to pregnancy women...But If ada complication in first 3 months.. takut salahkan susu IgG...
Selalunyer after 4 months, dah kuat then only u can drink... masa nie fetus pun dah adapt environment..
Pasal susah nak bersalin... I tak nampak significantnyer lagi....
Bukan produk nie jer... pad susen pun... so I do hope I answer u....

thank you  linda... :tq:
linda ni dah lama ek dengan iGG, ct baru saje... mekasey yaa... di atas setiap penerangan anda..