CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BecKHaM

Pertubuhan Dakwah Kebajikan Islam Malaysia (PEKIDA)

so aku rasa pekida ni dah makin busuk la sebab ahli2 nya yg wat bende yg menyimpang dari matlamat asal pekida ni.(bukan sumer ahli ye...)
so ape kata ahli2 pekida yg betul2 berjuang utk matlamat asal pekida, xde ke rase tergerak hati nak betulkan balik pekida ni, clearkn pekida dari ahli2nye yg menyimpang dan yg gunakannye utk kepentingan diorang je.
aku rasa bende ni la korang patut settle kan dulu sebelum nak teruskan matlamat perjuangan pekida ni, walaupun  sesuci n mulia matlamat korang ni.
sebab ape, ahli2 yg membusukkan pekida ni la yg korang patut jaga dan kembalikan diorang ke jalan benar....

so ape pandangan korang?

Org kata PEKIDA ni samseng Melayu..btul ke?

salam semua..sekalung emas,sebutir mutiara utk suma ahli perjuangan..heheh

pekida?huhuh skg dh mcm2 dh pon...pekima,pekida,putra,sahabat,al-ehsan,duta,pewaris, suma tu persatuan ja pon...dlm persatuan tu ramai ada join..tp besala..yg jahat bukan suma..huhuhu masih ada yg baik2 tau...

aku xtau la..kawan aku pnh kawan dgn bdk pekida..bapak la berlagak mamat tu..mcm dia tu kuat sgt..aku ingat lg time stdy..ktorg duduk umh sewa..dorang dating depan umh..pastu ade bdk2 laki tegur mber aku sebab kenal..tetiba bf dia nk belasah budak tu sebab tegur awek dia n biasa la kn budak bujang bising sket..berlagak dia tu mcm bajet bgs jer sebab dia join pekida..konon2 bangga selalu belasah org..aku pn kdg2 menyampah..aku xtau la ape motip sebenar persatuan nih..budak2 yg join pn nk bangga je kot sebab dpt join pekida..aku pnh g melaka n tgk2 rmai org hormat sorang pakcik ni..mcm ape ntah baju hitam semua..aku relax jer panggil pakcik rupa nyer org tu ayahanda kot..pengikut dia pandang aku semacam je sbb aku panggil pakcik..dh betul kn

Post Last Edit by saudagarkampong at 9-4-2011 12:47

Aku bukan ahli, sebab aku belum layak jadi ahli. Tetapi ahli-ahli Pekida ni banyak tolong aku selepas aku berhenti kerja.
Ahli-ahli Pekida ini lah yang berusaha dapatkan aku tapak-tapak Pasar Malam di sekitar Rawang dan juga Bukit Beruntung.
Ahli-ahli Pekida ini jugalah yang memberikan aku ruang untuk berniaga di Sungai Buloh. Memang ada yang buat masalah, tapi biasanya budak-budak. Darah muda. Panas ajer. Kalau salah, boleh ditegur. Tapi tegurlah macam bagi air sejuk, Mereka okay.
Banyak kebaikannya Pekida ni. Ahli-ahli Pekida ni sedia membantu cuma janganlah minta bantuan yang tidak sepatutnya.
Semua pun tahu apa yang patut dan apa yang tak patut. Berpada-padalah.
Pekida- teruskan perjuangan.

salam, ada brapa pertubuhan mcm pekida di malaysia ni?
yg berdaftar sah atau tidak sah?
saya nak tahu dgn tujuan nak kaji mana yg ok..saya teringin nak berpesatuan, sila jgn suruh saya daftar dgn ngo seperti salam atau persatuan bulan sabit merah.saya dah joint semua tu
saya nak cari seperti pekida ini namun jika ada yg lain, yg low profile atau yg masih green, please let me know...sebolehnya yang melayu dan islam..saya juga ada joint lion club tapi itu dah lain sebenarnya...nak cari yg melayu islam dan yg boleh berbangga dgn persatuan itu..

harap dpt bantu..TQ

Follow Us
org perempuan ada ke jadi ahli pekida.. ? ke lelaki je ?

org perempuan ada ke jadi ahli pekida.. ? ke lelaki je ?

salam, ada brapa pertubuhan mcm pekida di malaysia ni?
yg berdaftar sah atau tidak sah?
saya nak tahu dgn tujuan nak kaji mana yg ok..saya teringin nak berpesatuan, sila jgn suruh saya daftar dgn ngo seperti salam atau persatuan bulan sabit merah.saya dah joint semua tu
saya nak cari seperti pekida ini namun jika ada yg lain, yg low profile atau yg masih green, please let me know...sebolehnya yang melayu dan islam..saya juga ada joint lion club tapi itu dah lain sebenarnya...nak cari yg melayu islam dan yg boleh berbangga dgn persatuan itu..

harap dpt bantu..TQ

Reply 669# wiranordin

cuba check dlm facebook ..

byk yg ada ..

pilih je mana mau ..

search pertubuhan ..

ehh .. salah

pertubuhan atau persatuan

Reply 671# selendangmerah

selendang merah sendiri joint pekida?
boleh tahu lebih lanjut?

x .. sy x join pekida ..

mcm sy bgtaw .. masuk fb .. cari persatuan kat search tu .. byk yg kuar ..

Reply 673# selendangmerah

adakah nama selendangmerah itu sendiri merujuk kepada nama pertubuhan? saya dah semak dalam FB, kebanyakan adalah bukan official page. saya tak fiir saya nak anggotai kertubuhan yang seperti dalam fb itu sendiri. if you know wht i mean

Reply 674# wiranordin

selendang merah bukan pertubuhan silat ke?
terkenal ms zmn 13mei dulu...

so far, kucing x pernah lagi jumpe ahli pekida yang bukan gengster
xtau mane silapnye sebab bile bace asal usul pertubuhan ni, macam bagus jugak....banyak sangat nila dalam tempayan susu..

so .. kena laa tapis byk2 ..

hehe

ini pertubuhan samseng !!!!
jangan ikut

ini pertubuhan samseng !!!!
jangan ikut
baksamakmu Post at 15-5-2012 14:57

jgn cakap mcm tu ..
pertubuhan x salah ..

org yg dalam pertubuhan x btoi ..

kesian org lain yg benar2 berjuang ..

pertubuhan ni mmg da jadi najis da skang...bukan nye budak2 yg baru nk naik rosak kan nama pertubuhan ni...tp abg2 long yg pegang tempat yg buat rosak nama ni..kebanyakan abg long yg aku tgk sume teruk...umo da 30 an bukn nye budak2 baru nk naik..bangga jadi samseng?bodoh nye la..bape ramai org dok sumpah seranah pekida ni..