CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cikgu_2020

enfagrow or dutch lady?

Originally posted by cikedee at 19-4-2006 10:16 AM

aku bancuh ikut suke je... he he

sudu asal dutch lady susah skit nak samakan kan ngan muncung botol... selalu tumpah je. so, aku sukat pakai sudu susu essential je.

selalu tu aku bancuh 2 ...

tq cikedee...kalo ikut sukatan sebenar rasa cam pekat sgt kan..sekarang ini dah tukar ke susu putih plak sbb bila susu coklat tu tumpah atas baju terus melekat basuh pun x hilang..

anak i masa lahir minum s26 than tukar promil gold bila berumur 6 bulan. Dia minumpromil gold ni pun sampai umur 8 bln je pastu dia mcm x nak so i tukar dutch lady..
start i tukar dutch lady perkembangan dia makin cepat plak..masuk umur 9 bulan dah boleh jalan compare dgn cousin dia yg sama umur & minum susu enfalac At sampai skrg (1thn 2bln) baru nak start jalan tu pun tatih2 je...
Tapi secara keseluruhannya perkembangan baby bukan bergantung pada susu semata2.
& kalo susu murah x bagus nape produk tu masih lagi di jual kan! so tepuk poket sendiri la yerk...ahaks

[ Last edited by  eveready at 7-5-2006 08:03 PM ]

fuh dah panjang thread ni...aku dah cite kat thread satu lagi tapi cite balik kat sini.. anak aku strat minum s 26...enfapro..enfagrow (sampai 2 tahun).. now essential dan ada kalanya bagi jugak dutch lady 123... makin cerdik?? sama jer dari susu mahal sampai susu sekarang ni macam tu lah dier.. takdelah nampak masa minum enfagrow terlebih pandai dan sekarang ni dah makin slow .. so owen percaya yg susu anak takde kaitan dengan kecerdikan atau kulit yg halus mulus..lebih kepada kemampuan parents.... Second son on peadiasure kat nursery ajer lah sebab kat umah fully bf....kata orang breast milk ni lebih mahal dari segala susu yg dikatakan mahal...free plak tu... so sesiapa yg nak rasa susu yg paling mahal ...SUSU ibu lah...tapi again cerdik atau tak bergantung pada anak dan faktor luaran yg lain ...

[ Last edited by  owencute at 8-5-2006 09:33 AM ]

Semlm mase bawa anak gi paed (1st time jumpe paed ni) ...saje tanye die..susu ape yg baik utk baby? Die cakap semue susu lebih kurang sama, jangan terperngaruh dgn advertisement, yg penting u try & tgk whether ur kids sesuai dgn susu tu ke idak...die tak nak suggest ape2 brand pun...die ckp yg murah tak semestinya kurang baik dari yg mahal...:nerd:

Bunga_Matahari This user has been deleted

Reply #124 MrsJohn's post

:setuju: dulu ada sorang doc pun cakap gitu ngan I...
jgn terpengaruh ngan iklan.... semua sama jer...

i shld ask my huby to read this forum.hehehhehe.esok x de la dia kata i berkira pasal susu anak. Kwn2 i w/pun, bagi anak minum dutch lady ok je.alasan dia org anak ramai, klu ajar minum n makan yg mahal2 nanti klu kita x berduit, kan anak yg suffer.

mcm ade kwn i ni, masa anak sulung, semua beli yg mahal2, pas tu dapat anak setahun satu. anak yg sulung langsung x bleh terima susu murah (whatever brand le), suffer juga le diaorg, nak maintain anak sulung. Kwn i ni, 7 tahun kawin 5 anak.subur betul. skang ni ape brand pun diaorg beli janji anak boleh terima.

Follow Us
anak dira baru test Dumex Mamil Gold..sblm dutch lady 345..saje try..

pediasure tu
u all mintak nasihat doc dulu ke b4 guna?

guna pediasure tak pernah minta advise dr. pun..owen guna pediasure sebab darwisy tak suka minum formula milk..at least walaupun minum sket vitamin cukup..kat umah fully bf.

Reply #129 owencute's post

sahira pun br try pediasure nih..mmg la mahal skit coz anak sahira nih kurus sgt..
so pijam mata je la beli utk die...so far cam die suka je ngan pediasure nih..

s26 gold, promil gold, progress gold dan promise gold.....pilihan utama mama....memang berbaloi!....

kat umah bg Enfapro A+.. kat nursery bg Dutch Lady Step 2.. dua2 baby aku telan...

Originally posted by baby_ayang at 3-8-2006 07:20 PM
kat umah bg Enfapro A+.. kat nursery bg Dutch Lady Step 2.. dua2 baby aku telan...

so far baby x ada prob ke..campur2 susu nie:hmm:

Originally posted by cikedee at 24-1-2006 12:11 PM
aku nak tanya skit la... mcm susu dutch lady 123 perisa coklat tu kan (ini kes utk budak bawah 3 tahun la)... kalau aku bagi anak aku 100% susu perisa coklat, khasiatnya sama tak ngan susu plain? t ...

pink rasa takde hal la..
sib baik dia tak mintak melo betul...kang berak mcm taik kambing dik non...
anak pink dah benti minum susu..susu ape pon dah tak mo....
so pink kasik melo..la hai..manjang nak melo..sungguh tak berkhasiat untuk bebudak..
so skarang dah stop..susu ape pon dah tak minum aaa...

pasal susu mahal susu murah..emm..biasa la..diorang mampu..
mcm kakak2 pink memang le kasik susu mahal..biasa la diorang gaji ribu raban..takpe la..
pink senang je..kasik Dulac jer..yg 1.6kg tu tahan la 2 3 minggu...satu peket RM 28.50 jer....
alhamdulillah..anak bijak camtu gak..aktif pon camtu gak..cuma tak membina la sangat badan
mcm bebudak yg minum susu mahal....hahahaha....

Reply #133 AlongCute's post

kalu dah sethn ok kot campur nih..
sahira kdg2 beli sustagen kdg enfragrow..
ok je anak sahira tuh, semua minum..
sekrg lak tukar pediasure, tp semua tuh perasa vanilla..

Originally posted by noraidil_06 at 5-5-2006 11:42 PM
mungkin betul le, bukan susu penyebab anak kita cerdik tak cerdik. tapi my huby jenis yg langsung x ble kompromi pasal makanan n minuman anak. masa lahir minum enfalac n bf. lepas tu enfagrow. Lepa ...

lain org lain pandangannya...mama pernah tanya doktor pakar kanak2 (doktor anak2 mama dr sejak lahir) fasal susu ni...dia kata susu formula ni pada dasarnya sama....cuma sesetengah produk ada lebih vitamin mcm DHA, AA, dsbnya. Mahal atau murah bukanlah penentu tumbesaran dan perkembangan minda dan fizikal anak2...mcm yg forumer lain ada cakap...semuanya bergantung pada sistem badan kanak2  tu sendiri....of course produk mcm abbot, wyeth, mead johnson ni dah ada nama dan establish....tentulah mahal....selain vitamin tambahan yg ada....tak ada salahnya kalau mak ayah gaji 10,000 sebulan pun anak minum lactogen......kawan mama suami isteri gaji enam tujuh ribu pun minum lactogen....anaknya bijak tiap2 tahun dpt no.1....(masa 4 thn dah  lancar membaca)

pandangan mama saja.....

sejak anak2 dah 2yrs plus ni.. selalu experiment susu. masa diorang below 1 yr tak berani sgt..so stick to 1 brand jek la (anak sulong minum enfalac/snow, yg kedua lak minum lactogen jek). bila depa dah besar sikit.. saja2 tuakr susu. selalunya sustagen (sbb ada macam2 hadiah), pastu neslac.. hari tu masa carefour ada offer delilac - beli sampai 9 tin. tp anak2 saya ( 5yrs and 2yrs) mmg tak suka plain..depa nak honey or vanilla. pastu tadi gi carefour lagi..tgk ada offer dugro pulak.............. rasa cam nak cuba yg ni lah pulak.........

anak saya esok genap setahun, 2 minggu yg lps saya dah perkenalkan susu enfagrow..masa baru lahir dia minum s26, sambung ngan promil. sekarang ni kat rumah enfagrow, kat rumah pengasuh promil..bila stok promil kat rumah pebgasuh dah habis saya akan bekalkan dutch lady 123 lak..xperlah campor, hari tu dah try bagi saample dytch lady dia ok jaa..hihih..jimat kos sket..dia minum kat umah babysitter tak banyak pon, banyak makan kat sana..

Alhamdulillah....my son tak memilih semua susu ok..cume i think some susu bila baby muntah smell die kuat sgt....but as a mum i want the best for my son...lepas stop BF i gave him S26 up to 1 year. Then i try macam2 fernleaf, dutch lady & Neslac 1+....for me semua ok...but one thing anak i active sgt so die tak put on weight...so i decide to continue pediasure sekarang cause i've tried b4 memang susu ni boleh put on weight....and one think i noticed my son like pediasure very much...mesti minum habis...tak tahulah mungkin rasanya lain sikit kot cause i tgk warnanya pun lain sikit dr susu biasa....more yellowish...apa pun biarlah ikut kemampuan...kalau mampu x salah, kalau x mampu elok bersederhana...tak perlu nak ikut org lain

anak sulung saya dah 5 tahun. masa baby minum bebelac then neslac. susu mahal2 mmg tak penah bagi. so far alhamdulillah, kat tadika dia cikgu kata dia among student yang top jugaklah. masalah skrang she's thin so we tried out pediasure. dia tak suka lak rasa tu.

anak kedua saya kuat minum susu. dalam sebulan 8 tin (900gm). kalau minum enfa, alamatnya sebulan 300-400 utk susu dia aja. dulu dia minum mamex then mamex. skrang anmum essential. dia okay je.

bg saya, tengok kemampuan kita dan kesesuaian anak dengan susu jugak. other than formula milk, ada byk lagi cara to stimulate their brain. but if you can afford it, good formula+good upbringing, why not kan.