CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mix_chinese

[MERGED] -- All about insurance utk anak2

ibm632 posted on 2-5-2014 10:45 AM
ok bermula tahun ni ... banyak syarikat Takaful/Insuran menaikkan kos premium yg melibatkan Perubata ...

boleh terangkan dengan lebih detail?

Last edited by mbk on 8-8-2014 12:32 PM

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

morango posted on 5-8-2014 12:33 PM
boleh terangkan dengan lebih detail?

Sedetail mana yg awak nak ???

kalau nak paling detail dan melibatkan polisi anda sila rujuk ejen anda sbab data client adalah privacy.

ILMU TAKAFUL

RM100 jika di simpan di dalam bank akan menjadi RM100+beberapa sen.
RM100 jika disimpan dalam akaun perlindungan takaful,  kelak akan menjadi RM250 ribu.

Tips Takaful

Pastikan anda ada phone number ejen anda. Follow facebook dan instagram mereka supaya anda tak lost track. Selalu check on payment,potongan debit ok ke tak. Ada soalan pasal benefit,pasal pertukaran kelas pekerjaan,pasal nak masuk hospital,dptkan nasihat ejen anda.

Follow Us

TAKAFUL – Peralatan Kewangan yang Sering Disalah Faham.. betul ker...? kalu nak baca boleh baca kat link nie..http://akupenjualinsurans.blogsp ... -pasal-takaful.html  nak tepek sini panjang citer nyer. Tapi eloklah korang bacer. Dari blur jadi celek mata nie hah

Innalillah..
Pagi2 dapat cerita yang kurang baik..kita doa kan Adik ni cepat baik..dan kecederaan dia tak terlampau serious Dan tiada sebarang kecacatan..
Dikongsikan oleh kawan saya..
Pagi2 ni client dia msg..bertanya kan polisi insurans anak beliau..sebelum ni dah berkali2 ejen hantar friendly reminder untuk ingatkan pasal payment..pasal polisi lapsed..memang malang tak pernah bagi bau..polisi dah lapsed Dan tiba2 pagi ni anak kene air panas..yang sangat menyedihkan bagi saya ..reason tak nak bayar insurans anak,sebab "nak beli kereta estima"..
Client2 kalau ejen remind untuk payment yang tertunggak..kami hanya jalankan tanggungjawab yang telah diamanahkan..bukan kerana kami nak kaya dengan banyaran insurans anda yang seratus dua tu..tapi kerana ia adalah amanah anda sendiri kepada kami..
Semoga anda semua terhindar drp sebarang musibah..selamat membayar premium insurans untuk pastikan polisi anda sentiasa inforce..

moga adik yg terkena air panas nie cepat sembuh. Saya pun sedang handle kes anak klien saya kena sup panas di Taska. Moga dipermudahkan.

inallilah..
semoga anak ni cpt sembuh... kadang2 benda mcm ni mmg tak blh dijangka...

Prudential + Prudential BSN Takaful telah membayar hampir RM 1,000,000,000 tahun lepas utk claim berkaitan dgn Perubatan saja... belum kira pampasan kematian atau penyakit kritikal ,....

1st time amik insuran masa aku mula masuk kerja.
Takaful Nasional.
ambik dgn kwn ofis.
muka blh dipercayai.
Ada sekali aku keguguran, boleh claim, tapi AtoZ aku claim sendiri.
nak suruh dia takut lambat.
aku kena bebel dgn akak kat kaunter hosp sbb katanya agen aku x bertanggungjwb.
masa masuk tu dia bagi payung n mug je 1.tahun2 berikutnya, x de apa dh.
tahun ke 4 kot baru aku cancel insuran tu.

Lps tu diperkenalkan dgn prudential.
Nasib baik agent ni baik sesangat.
cekap lak tu .
ni masuk tahun ke 7.
aku masuk 1 family.
so far dah pernah claim utk anak (demam biasa tapi warded).

bila kenangkan yg kita tak pernah ditimpa sakit apa2, rasa tak mau ambik insuran.
tapi bila dah sakit..baru teringat kat insuran, takde maknanya.
so, I just pasrah lah.
kalau dah rezeki kita ada...kot mana pun insuran ni akan berkat dan dpt membantu kita.
kalau x de rezeki, ambik insuran juta2 pun takde maknanya.

jadi kita ikut poket kita.
kalau rasa mampu, ambik la insuran.
kalau tak mampu, pandai2 la..gi beli emas ke, tanah ke.
nanti sakit, blh gadai utk cover rawatan kita.
tapi emas byk2, kena zakat.jgn lupa tu...
Last edited by pinkzara on 28-11-2014 07:53 AM

sharing drpd rakan sekerja...

Cuba tengok kat bahagian remark yang saya garis warna merah dan kuning.. Tau tak apa beza nya?
Pada bahagian kuning tu, client bayar sendiri..sebulan RM200.

Takdir Allah datang menguji..client di diagnose Breast Cancer..stage critical..sebab client ambik benefit "CONTRIBUTOR" so, client layak untuk dapat caruman PERCUMA kerana penyakit kritikal..Sebab tu pada garisan merah remark "WAIVER" .. Bermaksud company PruBSN Takaful waived kan bayaran bulanan. Segala manfaat pada policy masih boleh digunakan.

Bila dah sakit, mungkin sampai ke tahap tak mampu bekerja untuk tempoh masa yang lama..bila dah sakit masa tu lah anda sgt memerlukan insurans.. Tapi kalau dah terlalu lama x kerja, income kurang atau mungkin tiada.mungkin policy pun x mampu bayar.. Itulah kepentingan benefit "CONTRIBUTOR"

if parent ada mengambil rider PARENT CONTRIBUTOR utk anak pula, sama jugak policy akan WAIVE untuk anak disebabkan parent tersebut sudah terkenal penyakit kritikal...

Policy anda bagaimana?
Kalau anda tak pasti, jom saya review policy anda..
Belum ada sebarang policy?
PM Jom saya bantu anda apply..

board ni dah jadi board  jual insurans pulak...

Selepas ni tiada lagi ELaun Harian  Menjaga anak dalam WAD .... apa pendapat anda?

tiba la masanya utk kita decide memiliki takaful  
1) mak ayah
2) diri sendiri
3) suami / isteri
4) anak2

Decide sekarang utk akan datang

Chef Wan Jalani Rawatan Bronkitis Di Bilik RM3,800. Wah! Untongnya atok. Itupun chef wan pakai medikal kad. Kita? Bagaimana pula?

Inilah keadaan wad yang harga keseluruhannya ialah RM3,800 untuk satu malam.

upkan balik ...

Bronkitis, Pneumonia

Dulu-dulu, kalau kes demam bagi baby nie takder le melarat sampai kena tahan wad. Mungkin sebabnya dulu jauh nak ke hospital. Sekarang mudah. Boleh kata semua orang dah ada kereta. Bila nampak anak batuk teruk, solusi pertama mencari pusat rawatan, sama ada klinik atau hospital.

Kalau nak dihitungkan, saya anggarkan purata kos rawatan untuk penyakit Bronkitis dan Pneumonia di hospital-hospital swsta antara RM1,500 - RM4,000. Nampak je macam kes kecik itulah hakikat perlu ditelan.

Oleh sebab itu, saya sarankan semua pembaca (yang dah dapat title ibu/bapa, sudah dapat tittle ibu/bapa) untuk cepat-cepat mendaftar plan takaful yang seba lengkap ini. Jika anak didapati mnenghidap penyakit ini, pihak Takaful ada hak untuk hold kes ini selama 3 tahun. Maksudnya selepas 3 tahun dari umur sekarang, baru anak boleh apply Takaful (itupun kena kepastian tak pi jumpa Dr.)

Tumpang bertanya...

Saya baru nak survey2 medical card. saya paling interested dgn Takaful PRU BSN. Umur 26 dan ade sorang anak (baby lagi). Sekarang berkerja di kompeni swasta dengan medical coverage 6K(outpatient) + 10K hospitalization + 25k (critical Illness).

soalan 1: Kalau saya pergi ke klinik, yg mana satu patut saya guna dahulu? GL company atau medical card? sebab kalau boleh saya nak utilize kedua2 bahagian sebab insurance kita bayar tiap2 bulan dan dalam masa yang sama rasa sayang pulak kalau x guna benefit yg company bagi.

Soalan 2: untuk outpatient, boleh x kalau saya bayar dulu kemudian baru claim?

Soalan 3:  boleh x kalau saya nak cover anak sahaja?

Mohon penjelasan agen2 Pru takaful please

@mbk

azimodin replied at 29-4-2015 12:02 PM
Tumpang bertanya...

Saya baru nak survey2 medical card. saya paling interested dgn Takaful PRU BS ...

Hi sis,

Terima kasih kerna berminat dengan PruBSN Takaful

soalan 1: Kalau saya pergi ke klinik, yg mana satu patut saya guna dahulu? GL company atau medical card? sebab kalau boleh saya nak utilize kedua2 bahagian sebab insurance kita bayar tiap2 bulan dan dalam masa yang sama rasa sayang pulak kalau x guna benefit yg company bagi.
Jika pergi ke klinik, saya sarankan gunalah medikal kad Company (GL Company) kerna medikal kad PruBSN Takaful hanya boleh digunakan untuk Hospitalization (warded) sahaja.

Soalan 2: untuk outpatient, boleh x kalau saya bayar dulu kemudian baru claim?
Kalau outpatient, ya boleh bayar dulu baru claim tapi istilah outpatient bagi prubsn Takaful hanya lah untuk kemalangan sahaja. Kalau berlaku kemalangan boleh ke klinik atau hospital sebagai outpatient.

Soalan 3:  boleh x kalau saya nak cover anak sahaja?
Ya. Boleh.. No hal...

Harap saya menjawab soklan sis.