CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dino

SEMBILU KASIH [ULANGAN ISNIN-JUMAAT @PRIMA 6.30PM]

lawak la ko laVida .. tapi orait gak... SEMBELIH ... wakakakaka

satu lagi selalu pasan yg si Jeff tu mesti ada scene kete dia warna kunin tu atas jalan.... wajib dlm tiap2 siri

aku yang paling nyampah watak si azli..entah apa2 la...asyik buat lawak bodoh dan mmg mcm org bodoh pun

Originally posted by HaNa_OliJas at 3-10-2006 12:17 AM
aku pun dah naik boring ngan krisis dorang berdua nie... tak pernah2 nya nak abis...
yang semua artist nak kat fendi tu pun aku tak paham... fendi pun melayan...

aku pon tak paham.....bercinta bagai nak rak mengharungi pelbagai rintangan dalam citer sembelit....
pastu bercakaran pula dalam sembelit kasih.....pening aku.....patut bahagia la.....nie tak.....konflik tak abis2
nyam pah aku.....patut la kau tak minat.....
citer nie sesuai la bagi kanak2 umur 4 tahun (anak buah aku minat)hhehehhehhe....ff:

hee.. aku layan gak.. sbb citer ni memang seswaii untuk dihina dan dikeji. bila ko kutuk2 tu rasa cam lapang jer dada lps tu.. tapi watak pak long kat dalam tu pun aku tak paham apa signifikan nyer. macam tak de keluarga, asyik tempek kt rumah ajis sengah jer. dah la tu.. selalu tetibe jer muncul kat celah bangunan tak siap la, masa ajis sengah tgh jogging, zetty tgh dating dengan abg asmara.. ntah apa2.

Originally posted by LaVida at 12-10-2006 03:36 PM
hee.. aku layan gak.. sbb citer ni memang seswaii untuk dihina dan dikeji. bila ko kutuk2 tu rasa cam lapang jer dada lps tu.. tapi watak pak long kat dalam tu pun aku tak paham apa signifikan nyer ...

:lol alaa lawak laa ko ni LaVida ...

ekceli aku takde la follow sgt citer ni .. kekadang time takde citer best kat cenel lain aku bukak le ..
citer nih pasal keluarga .. tapi bukan contoh yg boleh diikut laa ... isteri dok tengking2 suami .. abg ipar asyik bengang kat adik ipar ... mak bapak yg suka masuk campur hal rumahtangga anak termasukla bapak sedara skali ..

aku pon pelik apesal tiap kali ada penyanyi baru mesti syok kat fendi .. dia tak hensem .. gemok lak tuh ... heheh
:bgrin:

Follow Us
Originally posted by hitamputih at 4-10-2006 09:10 AM
tak tau lah dah ada org sebut pasal ni ke idak tapi aku nak sebut gak

ciri wajib cerita sembilu:

1. setiap kali geng geng muda tu nak sembang, zetty ker, fendi ker, sapa sapa lah mesti semban ...

bukan setakat abang dia ngan kak ipar dia yang aku ngan kau..
zeti ngan fendy pun ber aku kau jugak...

Originally posted by nr0811 at 12-10-2006 01:11 PM
lawak la ko laVida .. tapi orait gak... SEMBELIH ... wakakakaka

satu lagi selalu pasan yg si Jeff tu mesti ada scene kete dia warna kunin tu atas jalan.... wajib dlm tiap2 siri

kereta kuning tuh dulu2 aku perasan kat depan rumah usop selam
masa drama sembilu masa takder watak jeff lagi....
heheheh....

Originally posted by LaVida at 11-10-2006 04:53 PM
sembelit kasih tengah shooting musim kedua. aritu kecoh jap sal zed zaidi hilang tak dapat dikesan. aku rasa ZZ pun boring kut dok belakon citer ni. dah 4 musim skrip sama jer, tu yang dia cabut la ...

Adehhh kelakarnya....aku pun dah naik boring plak follow citer nie tp aku kelakar tgk gelagat mak jah asyik la x puas hati dekat suriati...and then dalam citer nie aku tgk zetty seratus kali tukor baju sib baik la baju dia cantik2 ....:bgrin:

Mak Jah tu muka cam dukun pun ader hati nak ngorat azli. si zetty dengan fendi tu pun masa time bebaik pun tak nampak mesra nyer. Panggil 'sayang' kat laki dia pun tak kasar. Lembut lagi cara aku panggil kucing kat rumah. aparaa... dah 2 episod dah gaduh.. tak sabar lak aku nak tengok zeti & fendi baik balik. Tapi berdasarkan kajian tak rasmi aku kalu baik pun sekejap jer, tak sempat aku nak bangun toilet dah gaduhh baik, maki-maki.

Pembetulan : Panggil 'sayang' kat laki dia pun kasar. (mintak mahap.. )

cerita nie memang pun dah tahap mengarut gila babi... sbb mcm my boss kata cerita nie cuma abis dan usop aslam dpt duit cuma buatkan watak yang kejap baik, kejap gaduh... mcmlah zetty/fendy, azman/maria, azli/suriati, jeff/anis dan dengan segala watak yg x sangkut paut. Fazley pun bawa watak ngarut mcm x de pompuan lain yg dia nak... tapi kengkadang nengok gak sbb nak kutuk...

citer ni biler nak game over?? panjang berjela-jela..

Mak jah tuh kalao make up mak aih x hingat donia dengan liptiks kaler merah menyala....mak jah tuh suka kipas datin kesian plak tgk suriati

citer ni skrip mmg skema giler....
zeti berlakon mmg kaku giler...
si julia tu pehal kat rmh pn pakai tudung...
nk tido pn pakai jgkk...
mmg la dia dah berubah jd baik tp xkan la kat rmh n tido pn pakai tudung...
tudungnya lawa2 plak tu n siap pakai yg liit punye pdahal ddk rmh...
cube la logik skt..
lain la mcm wardina yg mmg pakai tudung...
xkisah la tp si julia hana tu...
tlg la citer yusof pelam ni..

aku bab sembilu kasih ni memang suker nak kutuk. Terasa hambar raya aku tanpa sembilu kasih. Korang perasan tak sekarang ni pakcik guard rumah ajis sengah pun dah cuba2 interprem dalam citer tu dengan si azli terencat. nampaknyer cam citer sembilut ni sampai ke hujung nyawa le baru abisss.

Terasa hambar raya aku tanpa sembilu kasih..hee.. rindu nak kutuk, bukan nyer apa. Tapi korang perasan tak sekarang ni pakcik guard kat rumah ajis sengah pun dah cuba2 interprem dalam citer tu. dok nyebok sal perot boroi dengan si azli terencat. nampak nyer kena tunggu sampai sop selam takpun penulis skrip 'padam' dulu ler baru citer ni THE END.

dut This user has been deleted
Citer Budus.............sengal....ntahapehapentah

debaran kian terasa... BILA ZETI & FENDI NAK BERGADUH BALIK ????

JUMPA artikel ni tadi....

Aishah Atan popular kerana watak Suriati
Oleh MUZLINA ABU BAKAR

BILA sebut nama Aishah Atan tentu ramai yang kurang mengenali pelakon berwajah sayu ini sebab dia memang jarang muncul di majalah apalagi di akhbar.

Tetapi bila sebut nama Suriati, watak lakonannya sebagai orang gaji dari Indonesia dalam drama bersiri Sembilu Kasih tentu ramai mengenalinya.

Malah kerana wataknya itulah, kini ke mana sahaja Aishah Atan pergi, ramai yang memanggilnya Suriati sehingga menghilangkan nama sebenarnya.

Bukan itu sahaja, malah ada juga yang marahkannya kerana mempermainkan cinta Azli, lakonan Azlee Senario, pemandu Datuk (lakonan Aziz Singah) dalam drama bersiri itu yang disiarkan di TV9 setiap hari Jumaat, pukul 9 malam. -konon?

Biarpun begitu, Aishah Atan, 36, ibu tunggal kepada dua orang anak Nurdiyana Shakina Ameera, 16, dan Nurdina Farzana, tiga tahun tidak pernah kecil hati.

Sebaliknya bersyukur kerana lakonannya sebagai orang gaji secara tidak langsung memperkenalkan dirinya dalam bidang lakonan yang telah diceburi sejak 12 tahun lalu.

揝aya tidak kecil hati apabila ada peminat yang memanggil saya Suriati bila bertemu di pusat membeli-belah. Sebab itu membuktikan lakonan saya berkesan di hati mereka.

揟etapi kadangkala saya rasa gelihati apabila ada peminat yang marah-marah kerana saya mempermainkan cinta Azli. Saya tak kisah, cuma saya rasa tentu selepas ini mereka tidak marah lagi kerana dalam episod akan datang, akhirnya Suriati yang telah bercerai dengan suaminya di Indonesia menerima cinta Azli,