CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aikon

Tambah berat badan anak

kakcik This user has been deleted
Originally posted by honeybee1802 at 6-4-2006 02:05 PM
kakcik panaskan dulu minyak tu ke mcm mana?saya rs better biler bubur siap,sejukkan kejap,nak kasik mkn ltk one table spoon,kacau.kalo dah dipanaskan tkt properties dia ilang.

mcm tu ke?mcm kakcik ni kan bekerja so nak masak bubur paling senang guna slow cooker.masukkan beras+carot+ayam dlm slow cooker tu sebelum masuk tido.campurkn skali ngan minyak jagung tu.esok pagi,b4 pegi keja dah siap.maknanya kakcik bt tu salah la yer.ermmm...kena tukar la nih yek.

hehe...takper kakcik..bgn pg taruk skit minyak.actually tgh cuba cara tuh gak...tp tak g timbang lg anak nih.tp skang nampak dia selera skit.lega...harap2 leh capai le 12kg..

itu la..target kakcik bulan ni bior dia naik smpi 6 kilo.pueh ati...tp maybe tak naik mendadak smpi camtu kot.takpe la,biar la baby naik slow2 kan.sbb klu dia tak naik jgk bulan ni maybe nurse akn refer kakcik kat pakar pemakanan plak so..i hope my baby naik la berat dia tuh.

PURPLE,
AAH BETOL LER BILA MIRAH MKN BYK, BERAK PON BANYAK GAK, SEHARI SAMPAI 2-3 KALI...PASTU PERUT TUH KEMPIS BALIK....

klu anak korang mkn byk buang smpi 2-3 kali.anak kakcik pun sama.kadang2 smpi 4-5 kali berak dlm sehari pun ada.nak kata cirit-birit xkan kot sbb dia takde la meragam atau lembik.kakcik pernah ckp kat paed anak kakcik ni berak leh thn gak tp dia kata takde apa2.tu sbb dia tak berat sbb dia mkn n buang.dia bkn mkn pastu simpan jadi lemak badan.

anyway,anak kakcik aktif gak so takde la risau sgt cuma berat dia tu...tak naik

Follow Us
Originally posted by kakcik at 7-4-2006 02:45 PM
anyway,anak kakcik aktif gak so takde la risau sgt cuma berat dia tu...tak naik

dulu pun risau coz anak sahira nih kecik..
semua org cam hairan sahira n hubby kira cam tinggi n besar tp anak kecik..
xpe la asal die cihat n aktif kire orait

honeybee1802
kakcik try bg minyak tu after siap masak bubur.nmpk dia lg berselera la.sblm ni kakcik campur semua skali kan,so bila bg bubur tu kat MIL,dia kata anak kakcik kureng mkn skit la.smlm kakcik msk mcm honeybee suggest tu,mcm best je dia mkn.tp tak tau la kot dia suka campuran bubur tu sbb kakcik letak puree epal skali dlm bubur dia.maybe ada manis buah kot.

I cuma bagi anak2 minum Scott Emulsion orange flavour.. fish cod liver oil yang dibeli dari farmasi.. hasil saranan doktor untuk menguatkan hati dan paru2 disamping menambahkan lagi selera makan kanak2.. harap2 berkesanlah sebab I baru jer bagi dorang makan less than three weeks..

anak sheryn umur berapa? kalo peringkat baby nih dah buleh ker makan scott emultion ngan cod liver oil tuh?

scott tu seeloknya 1 tahun ke atas...

anak moi baru setahun, leh ker?

anak sofia sekarang umur 1 tahun 8 bulan, baru 9.1 kg...memang kurang la berat dia tapi ok la...tak turun dari dulu...cuma kadang2 biila gi timbang memang tak naik berat dia... mungkin sebab dia aktif sangat kot..

Originally posted by chammy_girlz at 13-3-2006 06:59 AM

tak paham arr
:stp: boleh terangkan tak maksud u?
u benti bf pasal takut anak u lg kuning ke atau jangkit kat u....
sory arr.....

sory lmbt reply... bukan anak lg kuning @ jangkit kat alys...
Alys sendiri yg kena demam kuning... doc suh stop jap jgn bg bf kat bb... takut virus jangkit kat bb lak...

pastu bila dah senang.. samb balik nak bg... bb x nak dah tsedap minum sus formula nie....

bila anak dah setahun.. berat masa lahir darab ngan 3.. kalo jumlah tu sama ngan berat anak sekarang.. dah kira ok tu..

anak aku memang makan scott tu....tp selera makan d berat bdn die

x brp naik pun....skang my doter dah 3 tahun.....

lagipun maybe asyik melompat je....sampai aku d hubby yg penat tengok die

melompat.....ade je benda yg die nk main..

yg aku perasan anak aku semakin tinggi je tp bdn x naik....

[ Last edited by  angelina_jollie at 10-7-2006 03:42 PM ]

Originally posted by sherlyn at 22-5-2006 11:24 AM
I cuma bagi anak2 minum Scott Emulsion orange flavour.. fish cod liver oil yang dibeli dari farmasi.. hasil saranan doktor untuk menguatkan hati dan paru2 disamping menambahkan lagi selera makan ka ...

anak u brp thn?? fish cord liver oil yang brand apa yer yg u bagi tu???

Saya cadangkan susu 123 Honey Dutch Lady untuk anak2 berumur setahun ke atas dan tak nak minum susu.

Sebabnya anak2 saya dulu tu pun macam tu.  Masa tu cukup risau, beli macam2 jenama susu, ada yang murah, ada yang mahal, semuanya kena tolak.  Masa tu terfikir, kenapalah pengeluar susu tak keluarkan tin susu saiz kecil, khas untuk dicuba dulu sebelum betul2 amalkan.  Kalau bubur pun macam2 jenama juga cuba, tambah lagi dgn bubur buat sendiri.

Lepas tu saya tanya ramai parents lain, terutama yg saya jumpa ada  anak2 yang debab2 dan montok.  Susu jenis apa diaorang pakai?

Majoriti beritahu, anak mereka tak tolak susu 123 Honey, walaupun sebelum tu dah tolak macam2 susu lain.  So saya pun cuba.  Alhamdulillah, anak kedua bungsu dan anak bungsu sehingga berusia 4 tahun masih nak minum susu tu lagi.  Lepas tu saya yang berentikan sendiri.   Dan memang, lepas berenti minum 123 tu, badan anak2 saya terus mengurus  dari sebelumnya.

anak sy sejak tuko dutch lady 123, alhamdulillah ok
but right now, setiap pagi bg dia vit appeton supaya mkn byk
lag satu, tiap kali nak menyusu, saya letak sesudu kecik jer glukosa....(tp jd aktif la plak)

Sedih oo tgk anak taknak makan. mak bapak montel2 tapi anak cam tak cukup makan.. Saya pun tgh risau walupun tanya paed kata belum underweight lagi tapi risau la kalau anak asik nak susu je.. makan apa semua tak mo.. Skerang ni try kasi appeton yg lysine tu.. memula ok . sekrang ni sama balik tanak makan.. scott emulsion pun bagi sekejap aje..lepas tu tak nak masuh ada separuh lagi botol tu.. Ada forumer tak inagt nama, kata bagi pediasure.. yg itu pun dah try tapi lelah dia dtg balik.. Maybe sbb saya terus tukar mendadak from Isomil to Pediasure.. nak try sekali lagi la ..selang seli.. pediasure n Isomil.. tapi boleh ke gitu takpe ke??