CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 12491|Reply: 96

[MERGED] Menyusukan anak depan public

mattromeo This user has been deleted
selalu jugak terserempak dengan ibu yg susukan anak (breastfeeding) depan public.. normal ke..?
kalau diorang cover dia punya 'tut' tu takpe la jugak..ini tidak..sampai 'nipple' diorang pun dapat dilihat dengan jelas..

sebagai lelaki normal teruja jugak aku dibuatnya... diorang ni tak kisah ke kalau ada lelaki yg asyik memerhatikan adegan yg seronok dilihat ini...? bukannya nak tengok dia punya 'tut'..tapi sekadar memikirkan keindahan kasih seorang ibu..:cak:

[ Last edited by  shinky_pinky at 19-11-2006 12:42 AM ]

ntah la.aku pn x psti bnda ni.tp selalu nmpk kt public.tgk je la.

tu yg menyebabkan kaum ibu ade reservation nak BF kat public. ape lah korang nie. tu pon nak teruja lebih2. dah nampak tu, tengok sekali jer la, pas tu buat2 tak nampak. kdg2 kaum ibu ni terpaksa menyusukan ank kat public. baby bukannyer paham... kalo dia dah nak... dia nak la...

pernah gak experience terpaksa BF dekat public. jenuh menyorok tapi mate2 nakal ni stil nak cuba tgk. kdg2 terexpose tu bukan ape... baby ni kalo ibu dia tak selesa, instinctively, dia pon jadi tak selesa. takkan la plak nak selubung area breast tu. kalo selubung situ ngan muka2 baby pon kene selubung....... lemas la dia... nampak mcm senang jer nak BF ni.... tapi sebenarnyer susah nak plak lagi newborn.

walaupon niat org laki tu nak tgk sbb seronok melihat "keindahan kasih sorg ibu", better not la. kami jadi tak selesa la cik abg oiii....

romeo..romeo...takyah ler ngk..atau menjenguk2....byk lagik mende ko booleh ngk...tuh org yg pakai seksi berlambak utk ko ngk..buat pe ko ngk seorg ibu yg tgh menjalankan kewajipan pd anak dia?

Ni lah satu sebab kenapa ibu2 kurang nak breastfeed anak biler kuar dari rumah.korang orang lelaki ni cubalah guna akal yg Allah bagi tu.. jangan lah nak ikut nafsu jer.. memanglah kononnya nak tengok kasih seorang ibu tapi yang lebihnya ke lain..dah lah kat malaysia tak banyak tempat sediakan breastfeeding room...Orang lelaki kebanyakkan lebih suker ambik kesempatan...menyusu anak dalam keta siap ader yang boleh sibuk nak pandang2.. cam kater honeybee gi lah tengok pompuan yang berlambak pakai seksi..tak yahlah nak menyusahkan ibu2 yg tengah nak breastfeed tu...

pernah sekali..terpaksa coz baby dah meraung2 dan takmo susu botol..tp hubby cover tu pon rasa malu teramat...

Follow Us
inilah salah satu sebabnya kenapa kempen penyusuan ibu gagal.

kalau aku, aku bagi jer sebijik sapa yg gatal duk menjeling.. pantang datuk nenek moyang ku nf:

Ishh mmg patut ler ko ni romeo..dah kawen ke belum nih...kang kalau ko ada anak, ko tanak ko wife ko kasik susu ibu...patutnya semua tempat ada tempat khas utk ibu2 breast feed ngn selesa..nak2 kita negara Islam nih..

Originally posted by eyzlyn at 1-10-2005 03:03 AM
kalau aku, aku bagi jer sebijik sapa yg gatal duk menjeling.. pantang datuk nenek moyang ku nf:

Bengisnya....tapi ah...bagi sebijik tu apa:hmm:?Bagi yang sebelah lagi ke pada yang pandang2 jeling2!kah:cak:kah:cak:kah:cak:!

Regards

teringat kisah cousinku ..masa tu dia melahirkan first baby di hospital kerajaan...so, masa dia bf baby tu ada sorang suami yg dtg melawat isterinya ....suami tu duduk di tepi katil isterinya tapi mata tak berkelip & mulut ternganga merenung cousinku

Originally posted by danielly at 1-10-2005 12:01 PM
teringat kisah cousinku ..masa tu dia melahirkan first baby di hospital kerajaan...so, masa dia bf baby tu ada sorang suami yg dtg melawat isterinya ....suami tu duduk di tepi katil isterinya tapi  ...

sumbat ngan botol susu basi jer patutnyer tu... lol

Originally posted by Arwen at 30-9-2005 05:09 PM
inilah salah satu sebabnya kenapa kempen penyusuan ibu gagal.

setuju yang amat dgn statement ni

sebab ada orang2 cam mattromeo ni la...

kesian kaum ibu...

Originally posted by nashra at 1-10-2005 12:34 PM

setuju yang amat dgn statement ni

sebab ada orang2 cam mattromeo ni la...

kesian kaum ibu...

ala..dah dia bukak depan aku.. takkan aku nak pejam mata..

lagi satu...apa nak malu kalau ada lelaki gatal yg tengok korang tengah BF..

buat selamba dah lerr..

Originally posted by fairyjasmine at 1-10-2005 07:41 AM
Ishh mmg patut ler ko ni romeo..dah kawen ke belum nih...kang kalau ko ada anak, ko tanak ko wife ko kasik susu ibu...patutnya semua tempat ada tempat khas utk ibu2 breast feed ngn selesa..nak2 kit ...

nanti aku kawin...bukan aje aku nak suruh wife aku kasi susu kat anak.. dengan bapaknya sekali mesti kasi susu..

:cak:

Originally posted by mattromeo at 1-10-2005 12:48 PM

buat selamba dah lerr..

sedap je kau cakap...
aku nak tanya apa perasaan kau kalau orang lelaki lain tengok isteri kau tengah menyusu kat public mcm mana yang kau buat sekarang ni.:hmm:
a.  adakah kau suka sbb berbangga org tengok isteri kau.
b.  adakah kau tak puas hati sbb org tengok ....... wife kau.

Originally posted by mattromeo at 1-10-2005 12:52 PM

nanti aku kawin...bukan aje aku nak suruh wife aku kasi susu kat anak.. dengan bapaknya sekali mesti kasi susu..

:cak:

kat public ke? :cak:

Originally posted by Arwen at 1-10-2005 01:40 PM

kat public ke? :cak:

nanti kalau aku jenjalan kat soping complek aku nampak aku baby tua tgh minum susu cam gantung aku tau la tu mattromeo

Originally posted by mattromeo at 1-10-2005 12:48 PM

buat selamba dah lerr..

tak lah suruh ko pejam mata..

tapi ko pandang lah tempat lain..kira hormat lah pada perempuan yang hendak menyusu kan anaknya tu..

psstt..apa kata ko halakan mata ko pada awek2 sexy yang pakai baju tak cukup kain tu..instead of tengok ibu yang sedang bf baby..?

nashra rasa awek2 sexy tu sure suka ko pandang derang..

tak gitu mattromeo...:cak::cak:

Originally posted by nashra at 1-10-2005 07:24 PM

tak lah suruh ko pejam mata..

tapi ko pandang lah tempat lain..kira hormat lah pada perempuan yang hendak menyusu kan anaknya tu..

psstt..apa kata ko halakan mata ko pada awek2 sexy yang  ...

agaknya mat romeo dah boring tengok benda2 yg dah selalu ditayang...skrg ni dia minat tengok benda2 yg terlarang. :cak::cak: jgn marah haaa...;)