CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Milo_Ice

Why Buddha?

cclee This user has been deleted
[quote]Originally posted by Sephiroth at 27-8-2005 12:25 PM
Salah lagi ... itu hanyalah leteran haiwan semata2nya.
Kitab Buddhist mengikut prinsip Keadilan (Justice) utk SEMUA (bukan manusia shj tetapi utk sekian makluk). Ianya tak sama dgn kitab undang2 yg hanya berpinsipkan Keadilan yg buta.

Maksudnya semua lawyer yg berada kat mahkahmah tu adalah leteran haiwan
Dan yg paling baik ialah kamu sendiri.

Dimahkamah manusia, seseorang yg menbunuh tetapi tidak dpt dibuktikan bersalah boleh dibebaskan tanpa hukuman. Akan tetapi, di mahkamah Karma, tak ada pemaafan bagi seseorang tersebut. Buddhism mengajar manusia bagaimana bersifat adil supaya kamu boleh hidup dgn bebas.
Dan dengan cara kamu berinteraksi dengan orang lain yg berbentuk ganas seperti kamu [b]haiwan, bodoh dan juga pergi mati tu apa dia. Adakah Buddhism mengajar kamu berbuat cara demikian??

Tak masuk akal kerana kamu memang tak ada akal manusia.
Bukan semua orang yg menbazirkan sumber alam, ada yg mengambil sedikit dan menberikan banyak kpd alam semula - Monks di Tibet dan Nepal adalah contoh, Buddhist yg hidup di dunia mengikut prinsip Buddhist (bukan jenis mengaku Buddhist tetapi penipu sebenarnya ) juga mengambil sedikit yg boleh dan berikan sebanyak yg mungkin. Itulah prinsip dibelakang Buddhism.

Kamu memang tak ada akal manusia. Semua orang semenjak dilahirkan memang membazirkan sumber alam termasuk kamu. Kamu pandai mengatakan prinsip Buddhism tetapi apa yang saya lihat daripada ayat-ayat kamu ni semacam anjing kurap saje. Tak bertamadun namanya.

Sekali lagi kamu menipu diri sendiri dgn alasan - "Semua orang tipu, jadi saya tipu lebih awal lah"  Kamu menipu diri sendiri dgn mengatakan semua orang "jenis berdosa" (sinners) jadi melakukan dosa bukanlah teruk sangat dan dibolehkan. Itu penipuan diri kamu ... jangan nak tipu orang lain.

I mean dlm bentuk bisnes

Kamu nak muliakan diri sendiri itu, buat dgn rumah. Lagaklah macam kamu tu raja dunia ini ... perduli apa saya. Tetapi jangan kamu mengaku diri sendiri Buddhists di Internet dan memuliakan diri sendiri juga, sedangkan kamu hanyalah seekor atheist.

Itu adalah segala pendapat kamu, walaupun saya seekor atheist ianya lebih baik dengan seeokor anjing kurap dlm forum ni.

IC kepala hotak kamu.
IC tak menentukan samada kamu tu Buddhist ke tak, cara hidup kamu yg menentukannya. Dan kamu sudahpun mengaku kamu masuk disco, berfoya2, tengok blue, adakan hubungan seks (macam haiwan) dll. Semua ini bukan cara hidup manusia, apatah Buddhist.

Saya sendiri pun boleh tukar IC dgn nama Sephiroth Abdullah, itu tak makna bahagian bawah aku sudah kena kerat, bodoh.

Bila saya pernah mengaku yg saya pernah membuat aktiviti yg kamu mention kan. Ia adalah dari pendapat personal kamu saje. Suka memburuk-burukkan orang lain tanpa bukti. Kamu ingat kamu ni Buddha ke??  Kamu ni adalah hanya seekor anjing kurap yg tak bertamadun saje! Kalau kamu tukar nama kamu boleh letakkan nama ni Sepiroth Anjing Bin Kurap. Sesuai untuk pendirian kamu.

Memang manusia datangnya dr leluhur awal yg serupa beruk, tetapi kita telah berubah selah 1.3 juta tahun dan menjadi bertamadun, berbudi bahasa dan beradat. Ianya bukan lari dr kenyataan, hanya kamu je masih tak evolusi ke hadepan dan masuk hidup macam haiwan. Siapa berpura2 sekarang?

Thats mean haiwan tu tetap haiwan. Walaupun saya haiwan akan tetapi saya tak pernah melaungkan perkataan kamu bodoh, haiwan , pergi mati terhadap orang lain. Walaupun kamu ni telah maju ke depan tetapi permikiran kamu ataupun percakapan ni masih teruk daripada haiwan.

Kamu makan, mereka makan. kamu minum, mereka minum. Kamu mampus, mereka mati  Mereka berdoa utk kesejahteraan dunia, kamu buat? Mereka berpuasa utk kesejahteraan dunia, kamu buat? Mereka meninggalkan kemewahaan dunia semata2 utk menjadi teladan kpd masyarakat, kamu buat?
Saya ada buat tapi tak sebaik mereka, orang marah saya terima tapi ada sesetengah dimana sekiranya emosi increase, macam-macam dia boleh cakap. Kamu buat???

Jangan jadi bodoh. Jangan makan daging haiwan secara berlebihan bermakna, jangan bunuh dan makan haiwan2 spt lembu, babi, kambing dll yg menpunyai 5 deria (ada rasa sakit dan menderita akibat perbuatan anda). Kalau nak makan daging, pergi makan makanan lautan. Kalau nak makan juga daging ayam dan kambing, buat sekali atau dua dlm seminggu, 2 minggu sekali atau sebulan sekali. Kalau boleh, hentikan terus.

Apakah perbezaan diantara nyawa semut, nyawa ikan dan juga nyawa lembu. Kesemuanya mempunyai nyawa kan. Adakah jikalau boleh makan tidak boleh makan berlebihan.

Makna kamu penipu yg mengunakan prinsip Buddhism lah ... saya rasa kamulah manusia yg paling rendah darjah dlm masyarakat. Tahu salah - tak betulkan, buat salah - tak perduli, diri sendiri salah - masih nak memuliakan diri sendiri dgn katakan dia Buddhist.

Walaupun saya paling pariah tetapi saya tak seteruk anjing kurap yg pandai menyalak dengan perkataan yg bukan-bukan.

Pergi jelah bunuh diri.

Untuk semua forumer kat forum ni. Cuba anda perhatikan apakah maksud perkataan yg telah tertulis oleh si Sepiroth. Adakah beliau layak dlm Forum ni???
Ayat ni adalah berbentuk ganas, dan adalah kesalahan yg paling maksima dlam ajaran Buddishm. Seorang penganut Buddhist konon,. rupa-rupanya ini semua adalah satu PENIPUAN yg terbesar bagi Sepiroth Anjing Bin Kurap.

Originally posted by ariyamusafir at 26-8-2005 10:59 PM

I will give you credits for this!

Well, Sephiroth is a hindu for your information, that is what I know.

I don;t care whether he was a Hindu, Islam, Christian or Buddhist. The important things is that he was a really a devil.

Rate

1

This thread is for healthy discussion on the topic mentioned. Please do not treat this thread as a battle ground for I will not allow this. Final warning both of you!

[This is my personal comment only, correct me if you think I am a "Smart S"]

:hmm: I don't know what Sephiroth worship. But he is surely not a strict monotheist, according to his nature.

He has a significant knowledge in Buddhism, concern in Hindusim and awareness in Monotheism.

1st: He is very likely a Buddhist (Not the sami kind of buddhist, because he is hot tempered).

2nd: Naturalistic Spirituality people.

3rd: Or perharp, he is from the knowledgeable Sikh?

Originally posted by Milo_Ice at 28-8-2005 03:52 AM
[This is my personal comment only, correct me if you think I am a "Smart S"]

:hmm: I don't know what Sephiroth worship. But he is surely not a strict monotheist, according to his natur ...

He has all kind of religion knowledge but for one thing is that he does not know how to apply it.
So, untuk apa dia mempunyai knowledge sedemikian!! I pun tak faham,,,
Inilah dinamakan hidup dlm dunia PENIPUAN yg sebenar.

Originally posted by ariyamusafir at 27-8-2005 08:33 PM
This thread is for healthy discussion on the topic mentioned. Please do not treat this thread as a battle ground for I will not allow this. Final warning both of you!

;)
ok ok

Follow Us
Aku rasa thread sudah terpesong daripada perbincangan sebenar .....

by cclee

Maksudnya semua lawyer yg berada kat mahkahmah tu adalah leteran haiwan
Dan yg paling baik ialah kamu sendiri.

Yes, true. Lawyers adalah penipu. Kamu tahu kenapa? Kerana System Perundangan Barat direka semata2 dgn anggapan yg semua orang akan bercakap benar dan bersifat adil. Ianya tak benar dan dipengaruhi oleh unsur2 Kristianity. Juga, benar atau salah seseorang itu bergantung kpd keupayaan peguam dia meleter dan memusingkan fakta dan ianya bertentangkan dgn prinsip Kebenaran dlm Hindusm dan Buddhism.

Menurut Buddhism, Buddha sendiri pernah berkata kebenaran tidak dpt ditentukan dgn hanya mengikut kebolehan seseorang berdebat, tetapi berdebatan diperlukan utk melihat satu topik dlm pelbagai sudut.

Dan dengan cara kamu berinteraksi dengan orang lain yg berbentuk ganas seperti kamu haiwan, bodoh dan juga pergi mati tu apa dia. Adakah Buddhism mengajar kamu berbuat cara demikian??

Siapa cakap saya Buddhist? Ataupun Hindus? :cak:

Kamu memang tak ada akal manusia. Semua orang semenjak dilahirkan memang membazirkan sumber alam termasuk kamu. Kamu pandai mengatakan prinsip Buddhism tetapi apa yang saya lihat daripada ayat-ayat kamu ni semacam anjing kurap saje. Tak bertamadun namanya.

Sekali lagi kamu memuliakan kebodohan diri sendiri dgn mengatakan semua orang itu sama. Kamu penipu dan alasan kamu adalah, "semua orang menipu, jadi saya pun menipulah". ;)

I mean dlm bentuk bisnes

Nope ... :no: Business ke atau kehidupan, kamu menipu diri sendiri. ;)

Itu adalah segala pendapat kamu, walaupun saya seekor atheist ianya lebih baik dengan seeokor anjing kurap dlm forum ni.

Baik, kamu dah mengaku kamu seekor atheist. Thank You. ;)

Bila saya pernah mengaku yg saya pernah membuat aktiviti yg kamu mention kan.  

Kan baru kamu kata itu semua business. Kamu makan daging haiwan, menperjudikan prinsip Buddhism utk business, pergi ke disko dan tengok Blue. Kamu nak menipu lagi dgn menidakan pengakuan anda sendiri? :cak:

Thats mean haiwan tu tetap haiwan. Walaupun saya haiwan akan tetapi saya tak pernah melaungkan perkataan kamu bodoh, haiwan , pergi mati terhadap orang lain. Walaupun kamu ni telah maju ke depan tetapi permikiran kamu ataupun percakapan ni masih teruk daripada haiwan.  

Wrong ... haiwan tak sama dgn haiwan dulu. Haiwan sendiri melalui proses evolusi dgn menpelajari apa yg dialaminya. Contoh, gajah di Asia sudah mula dilahirkan tanpa gading (menurut Saintis di China) demi utk menyelamatkan diri dr buruan manusia yg inginkan gading dia.

Tetapi sekiranya wujud haiwan yg tak nak pelajari dr kesilapan diri sendiri ... apakah jenis haiwan tersebut? Ianya adalah atheist - haiwan tanpa prinsip yg ditakdirkan pupus. ;)

Saya ada buat tapi tak sebaik mereka, orang marah saya terima tapi ada sesetengah dimana sekiranya emosi increase, macam-macam dia boleh cakap. Kamu buat???

Salah ... kamu tak buat dan tak pernah buat. Itu saya pasti. Kamu hanyalah seorang peniaga yg pentingkan keuntungan diri sendiri. Oleh itu, mentaliti seorang peniaga akan memikirkan keuntungan dan kerugian semata2. Adalah mustahil kamu memikirkan utk doa, berpuasa dan sembahyang utk orang lain dan dunia. Memang tak ada sifat sedemikian dlm diri mu. :no:

Kalau orang marahkan kamu, itu mungkin kerana kamu memang patut kena marah. Mengatakan kamu bersabar bila orang marah adalah penipuan diri kamu sendiri yg memuliakan diri, kononnya kamu baik sangat tetapi orang lain yg buat salah dan melakukan kesalahan terhadap mu. Ini semua psikologi yg mudah dibaca. ;)

Apakah perbezaan diantara nyawa semut, nyawa ikan dan juga nyawa lembu. Kesemuanya mempunyai nyawa kan. Adakah jikalau boleh makan tidak boleh makan berlebihan.

Biar saya jawab dlm bentuk business yg kamu faham - Apa bezanya saman 100 ringgit dgn saman 1 juta ringgit? Kedua2nya duit juga kan? ;)

Prinsip "Lesser of Two Evils" - bila berhadepan dgn keadaan dimana kamu terpaksa lakukan SATU antara dua kejahatan (spt makan ikan ataupun sembelih dan makan daging lembu), kamu harus melakukan kesalahan yg paling kurang efect dia kpd makluk lain. Ianya spt hukum Darurat.

Tetapi alasan yg kamu bagi adalah - kita boleh makan lembu kerana lembu dan ikan sama juga, tak ada beza. Haiwan kelas rendah pun tahu bezakannya. ;)

Walaupun saya paling pariah tetapi saya tak seteruk anjing kurap yg pandai menyalak dengan perkataan yg bukan-bukan.

Kalau dah mengaku, baguslah. ;)

Untuk semua forumer kat forum ni. Cuba anda perhatikan apakah maksud perkataan yg telah tertulis oleh si Sepiroth. Adakah beliau layak dlm Forum ni???
Ayat ni adalah berbentuk ganas, dan adalah kesalahan yg paling maksima dlam ajaran Buddishm. Seorang penganut Buddhist konon,. rupa-rupanya ini semua adalah satu PENIPUAN yg terbesar bagi Sepiroth Anjing Bin Kurap.   

Kan saya banyak kali kata dah ... tak ada forumers (yg menpunyai prinsip keagamaan) akan perdulikan hidup atau matinya seekor atheist. ;)

[ Last edited by Sephiroth at 29-8-2005 08:35 AM ]

by Milo_Ice

I don't know what Sephiroth worship. But he is surely not a strict monotheist, according to his nature.

Hmph ... to a spiritual person, living life properly is a form of worship - think about that. (No, I don't mean like what Muslims are doing).

He has a significant knowledge in Buddhism, concern in Hindusim and awareness in Monotheism.
1st: He is very likely a Buddhist (Not the sami kind of buddhist, because he is hot tempered).

Thank you.

2nd: Naturalistic Spirituality people.

Thank you again.

3rd: Or perharp, he is from the knowledgeable Sikh?   

For your information, Sikhs don't like Hindusm (or Buddhism for that matter) much. They look down on other religions the way Muslim do.

samerosie This user has been deleted
They look down on other religions the way Muslim do.
--------------
Tsk tsk tsk...emosi emosi.  So bila budak2 muslim tu bantai ko, jangan lak nak mengadu kat moderator.

[quote]Originally posted by Sephiroth at 29-8-2005 08:34 AM

Siapa cakap saya Buddhist? Ataupun Hindus?

Tak Kira kamu Buddhist, Hinduism ataupun anak bangsat,,,,
kesimpulannya ia lah malas aku nak bercakap dengan seekor anjing.

by samerosie

Tsk tsk tsk...emosi emosi.  So bila budak2 muslim tu bantai ko, jangan lak nak mengadu kat moderator.   

Suruh mereka jangan menyibuk mengadu kalau saya kata Islam agama sesat sudahlah. ;)

by cclee

Tak Kira kamu Buddhist, Hinduism ataupun anak bangsat,,,,
kesimpulannya ia lah malas aku nak bercakap dengan seekor anjing.   

Hehehehe ... macam inilah baru dikatakan perangai seekor atheist yg sebenarnya. :clap:

this thread turns out to be funny instead of spiritual...

p/s:

Originally posted by Atomic_Omnikid at 30-8-2005 03:35 PM
this thread turns out to be funny instead of spiritual...

p/s:

I do agree. Nampaknya terpesong jauh from topic opened by Milo Ice. Well, for now tak akan lock thread, but if situation arises, I will. Also, those yang masuk sini cari gaduh, hantam orang sini sana, will be deducted 50 credits!

[ Last edited by ariyamusafir at 31-8-2005 04:08 PM ]

12
Return to list New