CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kintan_too

[MERGED] Pemakanan ketika mengandung

korang duk sebut vitagen, ngidam la pulak mak baby :mll:

lama tak minum. kalau minum sebotol tak puas, pasai kecik bebenor.

aku ni sejak maggi ada jual kat kedai pak arab, asyik duk bantai  maggi jer.. setahun tak jumpa ... spoil betullah..:agr:

Shin setiap malam wajib makan mangga pauh tu dalam 3-4 biji. Cicah sambal belacan yang dicampur kicap dan gula. Sedap!

Malam tadi panjat pagar kebun MIL nak ambil mangga pauh tu. Takpa, MIL dan the rest of the family tak tau lagi.

Tapi sejak masuk minggu kelima ni, Shin teringin sangat nak makan asam rebus nenas dan betik muda.

OSHIN,

dulu my grandma cerita...dier makan mcm mcm....termasokler yg 'pantang2' utk org ngandong ni cam nenas, betik muda, air tebu segala geng dier la masa awal2 ngandong..tp kalau janin n rahim tue jenis kuat....tak gugur gak...elok 9 bulan...selamat bersalin lagik...walau dah makan cam2 yg menjadik larangan...

tp..ader kenalan cerita....sedara dier..baru nak angkat lesung batu...tumbuk sambal belacan utk somi......zappp..gugur janin dier yg baru lagik tue....

so, kesimpulannyer...nak makan aper, nak buat aper, kena tgk kemampuan diri sendiri...kuat ker tak..

kalau kiter yg tak pasti nie...elakkan lah shin..ngeri lah denga cerita shin nak makan asam rebus nenas dgn betik muda tue... dulu shin baru keguguran kan??

jaga diri baik baik shin....

ha..bila korang sebut pasal vitagen ni...peknen kali ni suka lak minum vitagen...habih vitagen anak kena sapu kat omaknya..

Wah Tina, seram baca cerita angkat anak lesung dah gugur. Sekarang memang buat kerja slow sikit. Mak pun pesan be extra careful takut ada yang luruh lagi.

Tapi masa minggu kedua dulu asyik makan kerabu nenas. Sedap! Sekarang telan air liur saja lah.

Originally posted by AjuZ7675 at 30-9-2005 09:37 AM
ha..bila korang sebut pasal vitagen ni...peknen kali ni suka lak minum vitagen...habih vitagen anak kena sapu kat omaknya..

Hehehe.. memang best kalo minum vitagen tiap2 hari... nak2 plak lidah ni rasa tak sedap kalu
setakat minum air kosong je... nak makan makanan lain pun rasa tak best.. bila dah pekena vitagen
barulah boleh masuk benda2 lain...

Follow Us
my cousin mcm yg tina tu citer. dia ni mmg rahim dia tak kuat. angkat lesung batu jer..... abissss. makan lada hitam jer abiss...... air bergas skit jer abiss.... dah baper x dia gugur.. cian dia. tapi lastly dapat gak dia bertahan sampai baby tu pon dah 4 bulan skang.

kite mmg tak tau sejauh mana kuatnyer rahim kite. tapi just to be on the safe side, better jauhkan segala makanan yg tajam2/bisa2/bergas dan jgn angkat bende2 berat.

miau This user has been deleted
Originally posted by eyzlyn at 29-9-2005 12:28 AM
korang duk sebut vitagen, ngidam la pulak mak baby :mll:

lama tak minum. kalau minum sebotol tak puas, pasai kecik bebenor.

aku ni sejak maggi ada jual kat kedai pak arab, asyik duk bantai  m ...

adoi..ezlyn, miau pun hari tu punya la best makan maggi perisa ayam..campurkan pulak dgn cili api..pergghhh..sedap nyer...terasa nak makan lagi la...tapi, elok ke mkn masa pregnan ni eh?.. tapi, maggi mmg menyelerakan tekak aku la sekarang ni....:mll:

Originally posted by Oshin at 29-9-2005 03:47 PM
Shin setiap malam wajib makan mangga pauh tu dalam 3-4 biji. Cicah sambal belacan yang dicampur kicap dan gula. Sedap!

Malam tadi panjat pagar kebun MIL nak ambil mangga pauh tu ...

Mangga muda?
:mll::mll::mll::mll::mll::mll::mll::mll::mll:

baru beli 1 1/2 kg mangga muda weekend ari tu, cadang nak buat sambal, jeruk, makan gitu je.....:mll::mll::mll::mll:

Alright geng,

Sekarang ni shinky dah masuk 27 weeks. Masa first trimester memang tak lalu makan sebab morning sickness.  Then masuk 4 bulan dah start kuat makan.  So i nak tanyalah you all punya diet for:

-breakfast
-lunch
-tea break
-dinner
-supper

yelah nak tau gak u all punya style makan, mana tau ianya dapat memberi idea kpd ibuk-ibuk mengandung yg lain.

so...lets syer okay

nak tanya korang,..miau suka sgt makan coklat sekarang ni..biskut coklat, roti coklat, air coklat... semua coklat la... nanti anak kulit gelap tak?..kui kui..soklan aku...keh keh.....

uiks?? coklat kulit itam? no lah....warna kulit ikot genetik keturunan..... x lojik lah cam minom kopi, makan kicap sumer tueanak itam, camtue, indians yg minom berbaldi air soya, anak derang boleh putih melepak tak? ehehe

cuma i read somewhere, coklat nie kalau selalu makan boleh menghasilkan baby yg hyper-active. sbb kandungan aper benda2 ntah (x ingat lah) yg ader dalam coklat tue...lagik satu due to high level sugar in coklat....

in fact, kalau budak2 pong...x elok sgt mkn benda2 manis salah satu sbbnyer boleh produce @ activate hormon pe bende ntah yg buat kanak2 tue hyperactive. being hyperactive, some health professional said, it is kids' mental disorder . (tp masih boleh dirawat).

ps: tp aku pon coklet lovers!hehehe  :love::love::love:

Originally posted by tina^^ at 16-1-2006 08:15 AM
uiks?? coklat kulit itam? no lah....warna kulit ikot genetik keturunan..... x lojik lah cam minom kopi, makan kicap sumer tueanak itam, camtue, indians yg minom berbaldi air soya, anak derang boleh putih melepak tak? ehehe...

ampeh ko tuna.. pagi

amboi polin...ko pandai cakap 'ireng' yer....

biase dengar geng confy sebut kikikik..

ireng tu apa? :hmm:

Originally posted by miau at 14-1-2006 09:27 AM
nak tanya korang,..miau suka sgt makan coklat sekarang ni..biskut coklat, roti coklat, air coklat... semua coklat la... nanti anak kulit gelap tak?..kui kui..soklan aku...keh keh.....

betul ke salah satu pantang tak leh makan kicap nanti anak hitam.. meira da terbaca gak dalam satu buku pantang2 masa hamil memang dia tulis tak leh makan kicap... miera ni setiap kali makan mesti nak taruh kicap sikit... harap2 tak betul la pantang tu..

sekarang ni nafsu makan dah makin meningkat2... cepat lapar... kalau tak makan, baby akan menendang2.. sampai nak tidur memalam pun tak lena sebab asyik kicking jer... tapi tak kuasa lak nak bangun dan makan... ni pun kat opis ngantuk sesangat... :kant:

ehekss.. so, boleh la akuk teruskan dgn coklat2 aku tu...alhamdulillah,.. dah check, kencing manis pun tarak....  risau aku anak aku kulit hitam..keh keh keh..... kalau ikut baka aku, mungkin anak aku leh cerah .tapi, kalau ikut baka hubby aku, maybe leh sawo matang kot anak aku..eheheheh....

miera,
masa ngandungkan amna dulu hari2 makan kicap
lahir putih jugak
so, rasanya tak de sangkut paut pun
sbb nasi mmg tak leh makan nasi takde kicap
benda wajib tu

Originally posted by miau at 16-1-2006 12:42 PM
ehekss.. so, boleh la akuk teruskan dgn coklat2 aku tu...alhamdulillah,.. dah check, kencing manis pun tarak....  risau aku anak aku kulit hitam..keh keh keh..... kalau ikut baka aku, mungkin anak  ...

cekelet tuh rsnyer takde sbbkan kulit bb itam..sbb gue ngan laki gue kelabu jek..but anak cerah le gaks...but hati2..nanti anak jd terlampau aktif...ha..ko..lotih le plak nak jg..