CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kancilbiru

[MERGED] Pergerakan Baby

Originally posted by ijazahri at 19-8-2005 11:23 AM

lebih kpd sengal atau senak la.... terkejut pon ade, ingatkan ade org cuit kite.... hehehe. tapi besttt! u akan rase close ngan baby tu. tak leh nak bayangkan la. kdg duk tersengih sendiri. dah ...

Ija,
  Memang ada dengar baby leh hiccups.. tp camana agaknya baby hiccup tuh eh??:love:

Originally posted by sultana at 19-8-2005 02:01 PM

Ija,
  Memang ada dengar baby leh hiccups.. tp camana agaknya baby hiccup tuh eh??:love:

cmane nak describe ek... ermm. kite akan rase mcm ade gerakkan setempat (mcm denyutan) yg rhythmic... ape aku cakap ni ha..... alahai... tak reti la nak describe :stp:. bleh paham ke ape yg saya tulis ni ek?  lol

Originally posted by kancilbiru at 19-8-2005 10:41 AM
oic...thankss kenkawan...risau jugak, sbb masa scan ari tu, baby aktip benor.. dok angkat tangan mcm dok buat senamrobik.. tapi tak rasa pun pergerakan dia.. tun ...

hehehe..

mengandungkan anak lelaki, perut nashra senget2 ditolak dek baby..my sister kata cam citer alien plak..tengok perut nashra..wakaka...

mengandungkan anak perempuan, jarang2 sekali dia menolak..kalau menendang pun slow and steady je..

hasilnya...my baby boy tu memang ler hyper active..lasak sungguh..

my baby girl pulak, slow and steady...hehehehe...

suruh la your hubby sembang2 dgn baby you kat dlm tu...senang dia nak recognize father nya...

jaga diri elok2, jgn susah hati ye..

kalau nak anak active cam my baby boy nih, makan la chocolates...

Originally posted by nashra at 19-8-2005 02:22 PM

lau nak anak active cam my baby boy nih, makan la chocolates......

;).. padan la my boy active sesgt.. mias masa pregnant dulu mmg sukaaaaa sgt2 dengan coklat.. esp VanHouten almond and choc fudge sundae McD... hubby selalu usik.. kang anak kuar kaler macam coklat..;)..

aturcara This user has been deleted
Originally posted by ijazahri at 19-8-2005 02:08 PM

cmane nak describe ek... ermm. kite akan rase mcm ade gerakkan setempat (mcm denyutan) yg rhythmic... ape aku cakap ni ha..... alahai... tak reti la nak describe :stp:. bleh paham ke ape yg say ...

tu baby hiccup ek...kita ingatkan denyutan jantung dia kat situ...hehe.....

Originally posted by aturcara at 19-8-2005 02:54 PM

tu baby hiccup ek...kita ingatkan denyutan jantung dia kat situ...hehe.....

saya memula pon tak tau, bile baca buku baru tau, tu pon masih tak pasti. skali tu mase nak check-up, terasa. bila doc scan dia kate baby u tgh hiccup. nampak la lam scan tu dia tgh tersedu... cute jer.... :lol

Nur ni pun tiap kali doctor scan, mcm2 aksi dia buat. isap jari la, menggeliat2, silang kaki (mase tu nak nengok jantina dia kut - last2 dah 8 bulan baru leh nampak).....

[ Last edited by ijazahri at 19-8-2005 03:30 PM ]

Follow Us
Originally posted by ijazahri at 19-8-2005 03:25 PM

saya memula pon tak tau, bile baca buku baru tau, tu pon masih tak pasti. skali tu mase nak check-up, terasa. bila doc scan dia kate baby u tgh hiccup. nampak la lam scan tu dia tgh tersedu...  ...

mesti cute kan...kita pun suka tengok baby bila scan...ade sekali tu nak tentukan jantina baby yang 2nd ni..baby dah terbukak dah kaki dia..tak nampak gak jantina sebab scanner kat klinik tu blur hehehe...kita gi kat KJMC baru nampak jantina baby ehhe

hahaha....apalah dak_ker ni...mana ada mak yg nangis aklau baby dia gerak2 dlm perut...suka lagi ada lah....mmg shiok sgt....cheapmon mmg suka beborak ngan baby...kadang2 borak ntah apa2 ntah....rasa baby dlm perut ni mcm bijak jer...bila asben i dok nasihatkan dia..dia dok diam je...pas habis je asben bagi nasihat terus dia gerak sekali, mcm angguk kepala...hehehe..cam kiut je kan....tak sabar nak tunggu week 40 ni...mlm ni kat astro saluran national geography ada pasal baby dlm rahim....tajuk dier " in the womb" jam 10mlm ni...jgn lupa tgk tau bakal mommy suma......

Originally posted by cheapmon at 19-8-2005 04:10 PM
hahaha....apalah dak_ker ni...mana ada mak yg nangis aklau baby dia gerak2 dlm perut...suka lagi ada lah....mmg shiok sgt....cheapmon mmg suka beborak ngan baby...kadang2 borak ntah apa2 ntah....ra ...

ngeheheh,

manalah saya tau.. tak penah lagi :lol

semoga anak2 mommies kt sini sihat2 belaka

saya pun,dpt rasa masa nak masuk 5 bln. tp,masa 4 bulan lagi Dr dok scan tu tanye tak rasa ke dia gerak,sebab nampak dia dok bergerak2...yg paling best,masa tgh scan tu,dia toleh ke arah monitar!! mcm dia ckp...:Hi mummy,daddy...hehhe,rasa sronok abih!!

bila dah masuk 7-8 bulan,org kat depan kita duduk pun boleh nampak baby dok gerak2..siap tanye,baby tengah tendang ye?? hehehe..

saya selalu main2 ngan baby dlm perut,siap boleh suruh dia kick,baby..kick mummy...hehe..baby respon lak tu...pastu,selalunye mmg ada time yg kita boleh ajak baby borak2 laa...baca kat dlm buku,mmg digalakkan intract ngan baby sejak dlm womb, dna kena buat ikut rutin lee..saya biasa buat time mlm,dlm kol 10,tiap2 mlm,kol 10,kalau saya terlupa nak main ngan baby,baby sendiri yg akan ajak saya main!! heheheh!!! Soooooo cute!!!

macam baby lin ni, pantang tgk mak dia berforum kat cari, mesti duk kicking.. dia tak suka kot mak dia berforum.. :stp:

kalau time perut lapar, masa tu la akan terasa betapa kuatnya dia kicking, dia lapar jugak la tu..

satu lagikan, kalau kita makan benda yg manis macam kuih ker, pisang ker, mesti lepas makanana nak digest tu, dia gerak-gerak, sebab dia bertindakbalas bila glukosa dihasilkan( ni baca dlm buku la)

tapikan, kalau hari tu lin sibuk, keluar berjalan ker.. dia diam jer.. bila lin lepak-lepak tak buat kerja, barulah dia duk gerak-gerak...( yg ni pun jumpa dlm buku gak)

:love:

perasaan yg paling indah

baby gerak dlm perut adalah perasaan yang paling indah bg otto.

sakit belakang, kaki bengkak, rasa mual, semuanya ditolak tepi bila terasa satu lagi nyawa ujud dlm tubuh kita - keajaiban Allah. :pray:

masa tu baru tersedar my life has a new meaning & role.

dan pertama kali otto pegang 'keajaiban' tu dlm tangan, otto termenangis... sbb happy sgt. :love:

Originally posted by otto at 20-8-2005 12:20 AM
baby gerak dlm perut adalah perasaan yang paling indah bg otto.

sakit belakang, kaki bengkak, rasa mual, semuanya ditolak tepi bila terasa satu lagi nyawa ujud dlm tubuh kita - keajaiban Allah.  ...

:setuju::setuju:

tula ..keajaiban ni boleh dirasa oleh yang pregnant je.dulu kalau org citer tak dapat nak bayang hehe.sekarang ni rasa bersyukur sangat kerana Allah bg peluang untuk merasa janin hidup dalam rahim...

suzi_khai This user has been deleted
Hai...
Seronok sangat baca experience u all... rasa terharu sangat...
Suzi pun baru nak masuk 19 weeks...
kadang

[quote]Originally posted by suzi_khai at 20-8-2005 11:17 AM
Hai...
Seronok sangat baca experience u all... rasa terharu sangat...
Suzi pun baru nak masuk 19 weeks...
kadang

suzi_khai This user has been deleted
thanks ijazahri...
happy sesangat...

saya setuju!!! syukur sangat diberi peluang utk rasa kehadiran satu nyawa dlm perut ni....saat paling manis!! org pun sayang,manjakan lebih time pregnant..hehehe

Originally posted by pelaga at 21-8-2005 05:39 AM
saya setuju!!! syukur sangat diberi peluang utk rasa kehadiran satu nyawa dlm perut ni....saat paling manis!! org pun sayang,manjakan lebih time pregnant..hehehe

hahahaha.. boleh la ambil kesempatan ek time-time peknen nih.. :cak:

Originally posted by aturcara at 20-8-2005 10:22 AM
tula ..keajaiban ni boleh dirasa oleh yang pregnant je.dulu kalau org citer tak dapat nak bayang hehe.sekarang ni rasa bersyukur sangat kerana Allah bg peluang untuk merasa janin hidup dalam rahim. ...

:setuju:Memang best rasa baby gerak... Dulu masa tak leh rasa ada gak rasa cam musykil2. Baby ok ke? Kalau nak tau baby gerak kena tengok time scan. :cry:Sekarang dah leh rasa, lain skit tak risau dah. And we feel more secure.