CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: astika

Bagaimana memilih filter air yang terbaik.

saya guna Rx-water..tujuan asal utk bapa mertua yg buat radioterapi sbb sakit kanser.. tapi nampaknya air tapisan ni memang bagus utk kita semua including anak2 kita...

Originally posted by tobby at 29-9-2005 05:27 PM
yg syarikat direct selling jual tu okay tak (AMWAY)? tak harga mak aii...

kalu nak filter air amway at dealer price, ctc me k

PENAPIS AIR

A'KUM SUMA... saya hampir terbeli penapis air RO... tp rasa macam mahal sgt...
so saya nak tanyer tentang penapis jenama DIAMOND? ZULLIAN NGAN CNI jual brand tu kan?
ok ker diamond?

need more info on this...
apa kelebihan setiap jenis filter nie..
nak beli..biar berbaloi sbb harga bukan main2...

Saya guna penapis air Diamond

Originally posted by sofeahisyam at 27-1-2006 04:06 PM
need more info on this...
apa kelebihan setiap jenis filter nie..
nak beli..biar berbaloi sbb harga bukan main2...

a'a..mmg betul tu sofeahisyam, harganya mahal dan sblm beli kita kena fikirkan habis-habisan..kalau nak tahu kelebihan filter Rx-water saya boleh bgtahu..tapi nanti macam iklan pulak..so nanti boleh p.m saya..

Follow Us
maaf kepada yg pakai RO
dulu my sis dealer dia..n siap beli kat umah
after a year..dia perasan yg dia selalu skait badan tiap kali bangun tdo..
skrg baru tau yg maybe sbb air tersebut yg dah dibuang segala mineral. so skrg dia simpan n pakai rx yg dr nodin darus tu.
maybe kebetulan tp banyak rungutun dari pengguna RO selepas beberapa lama guna air ni. dengarnya air RO sgt baik utk penyidap buanh pinggang.

leh tak sesapa comparekan air rx dr nordin tu dgn waterlife cni?

RO water ni umpama air bateri bcos sumer garam & mineral dh gone...

chiaki, u nak comparison in what aspects?.. saya guna Rx n my parents guna waterlife CNI.. tapi my parents lebih suka kan Rx dan sy sentiasa bekalkan diorang dgn Rx.

Originally posted by Lily_Savage at 26-2-2006 12:08 PM
maaf kepada yg pakai RO
dulu my sis dealer dia..n siap beli kat umah
after a year..dia perasan yg dia selalu skait badan tiap kali bangun tdo..
skrg baru tau yg maybe sbb air tersebut yg dah di ...

a'aa..RO water tu sesuai utk yg hidap buah pinggang.Mmg dia buang semua mineral.Mysuria guna beyond water. dah lama jugak jugak. Masa first time minum air form it, mmg rasa sangat2 perbezaannya..Tp skrg ni filter dia rosak..tak sempat2 nak gi beli..

boleh tak anyone masing2 listkan specification of your water treatment system i.e. macam apa yang ditapis, apa yang ditambah (spt oksigen etc) dan berapa micron tapisannya, dsb.
thanks.
lupa, also the price, ya! boleh semua orang buat comparison, and nilai kemampuan membeli.

Ini Rx-water, ada 4 Catridge.. cartridge 1,2,3 the same as other product..(not sure about the reverse osmosis water)
Cartridge 1-Highest quality ceramics filter contaminants, rust and other minute particles (1 micron) and  bacteria protozoan
Cartridge 2-Activated Carbon Seramic and Natural Mineral Stones remove odour, unpleasant taste, "soften raw water" release minerals and enhance pleasant taste. High density PPF Fiber blocks hundreds of bacteria and organic polutants
Cartridge 3-Highly Activated Carbon Seramic and KDF Process Media conform to US EPA and FDA National Safety Standards to eliminate "hard" minerals and radioactive substances
Cartridge 4-Aura HT High Energy Ceramic Fiber breaks down water molecules into smaller clusters. Calcium Ionized Clay helps release Calcium Ions, while the Vortexian Energizer enhances the water energy to improve overall health
Penukaran Kartrij:
Kartrij 1- 8-12 bulan (boleh dicuci)
Kartrij 2- 1 tahun
Kartrij 3- 2 tahun
kartrij 4- 3 1/2 tahun

SOURCE : www.rx-wwn.com, www.rx-water.com

Note: Semua water filter actually bagus (better than takde filter langsung).. just some special features that attract us to select which one suit us atau yang kita yakin.. Well the reason i chose for Rx, 1st sbb pengasasnya org islam kita, 2nd sbb dr yang buat ni tujuan asalnya utk merawat sakit dia... 3rd my family ade sakit2( i think this is actually the main reason)..4th for our/ family health...5th sbb mmg dah lama nak pakai filter..
About the price, mmgh dah lupa..sbb saya member biasa je.. but around 2k (if i'm not mistaken)

ops..sori..ade tambahan.. kartrij keempat.. ini lah yg berbeza dan paling unik (ceewahh)

cara minum pun ade
1. (pagi bangun tido). air liur basi + 0.5 Liter Rx water
2. garam (secalit je) + 0.5 L Rx water
3. garam (secalit je) + 0.5 L Rx water
4. garam (secalit je) + 0.5 L Rx water
5. garam (secalit je) + 0.5 L Rx water

p/s garam utk mempercepatkan penyerapan. air liur basi pagi tu pulak mmg bagus sbb ade sejenis enzim..aiseh lupa lak..(kalau tak silap sunah rasulullah saw, correct me if i'm wrong ok)

Reply #6 zaliza's post

sama mcm i punya kat rumah.. dah 2 thn consume tapi tak pernah lagi tukar filternya sebab no need. Masih bagus lagi. Satu perkara yg ketara, dulu anak i selalu batuk2, la ni ok dah, lepas tu bila balik kg, minum air yg tak filtered, rasa mcm tak minum air aje.... apa yg masuk dlm badan tah.. asik nak minum ulang2... tapi tak puas2.. Kalo kat rumah ngan air ni, sedap dan rasa kat lidah masuk dlm badan....

jaja pakai tecno water....

info mengenai penapis air HEXAGON

HEXAGON MEMBASMI :

* Bakteria
* Virus-virus
* Parasit
* Kotoran
* Lumpur
* Karat
* Klorin
* Plumbum
* Kimia Organik
* Racun
* Racun Rumpai
* Produk Sampingan Perkilangan dan Bandar
* Nitrat daripada pembajaan atau pencemaran najis
* Trihalomethanes dan lain-lain bahan kimia berbahaya
* Polyaromatic hydracarbons

Katrij 1

Pra-penapisan
Suatu Penapis Dupont MicroFree? Anti-Bakteria PP & suatu Penapis Blok Karbon Teraktif mambasmi karat, hampas dan lain-lain zarah-zarah tersangkut dan menghapuskan bakteria, menyediakan air untuk Katrij ke 2.

Katrij 2

Penapisan Seramik
Dibuat daripada Zarah Bumi, tersimpan di dasar tasik dan teluk yang telah di padatkan dan dibakar pada suhu yang tinggi. Saiz liang minit setara iaitu 0.3-0.7 mikron menghapuskan mikro-mikro yang membahayakan dan zarah-zarah. Katrij ini dengan mudah dikeluarkan untuk pencucian apabila permukaannya kotor.

*E.coli (1.0-1.5 microns), Salmonella (1.2-1.8 microns), Cryptosporidium (4-6 microns), Giardia (5-20 microns), Cholera and Typhoid (1 micron)..

Katrij 3

Pemineralan
Mengandungi batu mineral Mai Fan Shi yang mashyur (dipanggil batu panjang umur) dan kombinasi ekslusif batu-batu mineral untuk mengalkalikan dan menyemaikan air dengan spektrum ionik yang besar dan mineral yang dikesan. Katrij ini tahan selamanya.

Katrij 4

Penapisan Asas
Ion bertukar air resin halus. Menggunakan penyerapan ionik, suatu Blok Karbon Teraktif membasmi bau yang kurang menyenangkan, warna dan bahan toksik seperti klorin, trihalomethanes (THMs), kimia organi dan sebatian radioaktif.

Katrij 5

Penapisan Kedua
Suatu Blok Karbon Teraktif dan Blok Karbon KDF Granular Teraktif membasmi sebarang sisa toksin dan bahan kimia, termasuk bijih besi mudah hancur dan gas toksik yang mudah serap seperti methane dan hidrogen sulfida, melalui proses elektrokimia.

Katrij 6

Penjanaan Tenaga. Penuh Berkuasa
EC3000 Pengubah Tenaga dengan manik bio-seramik yang dibuat daripada 26 tanah liat dan mineral oksida, memancarkan tiga kali lebih FIR intensif yang mana mengaktifkan air dengan tenaga yang begitu sihat, meningkatkan simpanan oksigen dan menghaluskan molekulnya dalam kelompok yang kecil. EC3000 direka untuk tahan selamanya

JADUAL PENGGANTIAN KATRIJ

Tahunan
Katrij 1
Katrij 4
Setiap dua tahun
Katrij 2
Katrij 5

Sepanjang hayat
Katrij 3
Katrij 6

TESTIMONI

Kenyataan - Disini adalah pandangan Pengguna Hexagon

Bebas Daripada Sinusitis
-----------------------------------
Saya menderita penyakit "sinusitis" lebih daripada 10 tahun. Setiap hari dalam hidup saya amat terseksa tanpa semburan anti-histamin dan saya tidak serasi dengan ubat herba dan jamu. Walau bagaimanapun, sebulan selepas saya bertukar daripada air biasa ke air Hexagon, saya berasa sihat (langkah berani) untuk lalui sepanjang hari tanpa penyembur tersebut. Ianya menakjubkan -- tiada bersin, tiada lelehan, tiada kesakitan! Saya tidak menggunakan anti-histamin sejak itu. - WM Chow

Meningkatkan Tenaga & Menurunkan Berat Badan
--------------------------------------------------------
Wow! Suatu perbezaan! Saya dan isteri mula mengambil Hexagon beberapa bulan yang lalu dan saya tidak percaya kesan yang ia lakukan. Kami berdua kini mempunyai lebih tenaga dan isteri saya telah kehilangan berat badan sebanyak 18lbs. - D. Oswald

Tiada Lagi Bau Badan dan Nafas Berbau
----------------------------------------------
Saya kecewa apabila cucu saya tidak mahu memberikan pelukan kepada saya. Saya ingat ianya kerana mereka mula membesar dan ingin lebih berdikari, tetapi anak perempuan saya memberitahu bahawa mereka mengelak kerana saya mempunyai nafas berbau dan badan berbau dan mereka tidak sampai hati ingin memberitahu saya. Saya pernah mendengar masalah ini adalah perkara biasa dikalangan mereka yang berusia diatas kelembapan metabolisma dan fungsi pencernaan yang kurang, tetapi saya tidak tahu apa yang perlu dilakukan. Saya mula mandi sekerap yang mungkin dan lama, namun ianya tidak membantu. Perubahan mula berlaku bila anak perempuan saya menyediakan sistem Hexagon. Saya mula minum sebanyak air yang mampu. Kini cucu saya mengatakan saya tidak lagi mempunyai "bau busuk" itu lagi. -MD Lee

Mengurangkan Tekanan Darah
-----------------------------------
Saya mempunyai hipertensi bertahun-tahun lamanya. Saya menganggap ini bermakna diet garam yang rendah, selalu melakukan senaman dan pengambilan pil harian untuk sepanjang hidup saya. Tetapi lebih kurang sebulan saya bertukar kepada air Hexagon, doktor saya mengatakan bacaan tekanan darah saya hampir normal. Jika ini berterusan, saya berkemungkinan boleh menikmati hidangan ikan masin kegemaran saya sekali-sekala. - CC Pih

Melegakan Sembelit dan Merangsangkan Kehilangan Berat Badan
---------------------------------------------------------------------------
Seingat saya, saya bergelut dengan berat badan saya. Saya mencuba segalanya daripada teh melangsingkan badan dan krim hinggalah diet menghilangkan berat badan, tetapi tiada satu pon berkesan terhadap saya. Kemudian bos saya menyediakan sistem Hexagon di dalam pejabat. Beberapa minggu selepas meminum air "bertenaga" ini, saya tidak lagi menderita daripada sembelit seperti selalu. Saya mula minum lebih dan lebih air Hexagon (dan kurang dan kurang kopi). Saya mula menyedari pakaian saya semakin longgar - ini adalah kali pertama ianya berlaku kepada saya! Kini, saya telah menyediakan Hexagon saya sendiri di rumah dan saya memberi komitmen untuk saya melangsingkan badan dan bertambah sihat. Dengan air Hexagon, ianya menjadi lebih mudah untuk mengawal pengambilan "caloric" saya dan saya kini lebih kecil DUA saiz! - LP Choo

Tiada Lagi Kesakitan Kerongkong dan Sengal Sendi
-----------------------------------------------------------
Saya telah mengalami gangguan keselesaan yang berterusan di kerongkong saya untuk tempoh yang lama. Doktor menyakinkan saya bahawa tiada apa-apa, tetapi saya masih risau kerana keluarga saya mempunyai sejarah berkenaan kanser hidung. Saya mencuba semua jenis perubatan tradisional, tetapi gangguan keselesaan tidak hilang. Tiga minggu selepas saya mula meminum air Hexagon, gangguan keselesaan hilang sepenuhnya. Suatu lagi masalah yang saya alami ialah menderita daripada "trigger finger". (Jari tengah saya tidak boleh dibengkokkan atau diluruskan). Doktor menyarankan pembedahan tetapi saya memilih fisioterapi, hasilnya tidak berkesan. Kini saya telah meminum air Hexagon, saya telah memulihkan pergerakan di jari saya. - Amy Low

Mengurangkan Kadar Gula Dalam Darah
----------------------------------------------
Saya berumur 44 tahun dan kini baru mengetahui bahawa kadar gula dalam darah saya adalah tinggi. Saya tidak akan melupakan lawatan ke doktor kerana dia memberitahu saya bahawa saya mesti berhati-hati dengan diet saya dan mesti konsisten dengan perubatan saya. Ianya amat payah untuk mempercayai bahawa saya mengalami diabetis! Untuk pertama kalinya di dalam hidup saya, saya menyedari bahawa saya perlu mengawal tabiat pemakanan saya. Sungguh bernasib baik, seorang kawan saya memberitahu mengenai air Hexagon. Dua bulan selepas meminum air Hexagon dengan banyak, kadar gula dalam darah saya telah kembali normal. Doktor saya begitu terkejut dengan kesihatan yang mengkagumkan. - PW Chang

Menghilangkan Alahan
-------------------------
Saya mengalami alahan sejak kecil. Jika saya makan udang walaupun kecil, saya akan mengalami kegatalan. Saya masih ingat di hari saya makan dengan banyaknya bebola udang sebagai melawan alahan saya, dan akhirnya dimasukkan hospital dengan rawatan kecemasan. Doktor memberitahu saya bahawa badan saya tidak boleh mengawal "toksik yang tinggi" di dalam makanan laut. Saya dengan kerap menerima rawatan anti-alahan, tetapi mereka hanya menghentikan simptom tersebut untuk sementara waktu. Saya sungguh bercelaru. Kini saya bertukar dengan meminum air Hexagon, ruam dan gatal-gatal tidak seperti selalu. Minggu lepas, saya tanpa sengaja memakan beberapa ekor udang dan kemudian risau akan kemungkinan yang timbul... tapi reaksi alahan tidak muncul! - L Ling

Melegakan Angin Di Dalam Perut & Mengempiskan Perut
----------------------------------------------------------------
Kemungkinan disebabkan oleh jadual yang padat, kerap melancong dan makanan yang tidak teratur, saya selalu mengalami perut sebu. Rakan-rakan memberitahu saya untuk meminum air dengan lebih, jadi saya lakukan... tetapi ia hanya menjadikan sebu saya semakin teruk. Kini, dua minggu selepas bertukar kepada air Hexagon, masalah keselesaan dan angin di dalam perut telah hilang dan perut saya juga lebih kempis! - LS Ho

Kelegaan Sakit Kepala
-------------------------
Saya tidak percaya air boleh melegakan sakit kepala, jadi apabila kawan saya, Vivian, menyarankan saya membeli sebuah sistem air Hexagon, saya memberikan pelbagai alasan. Terima kasih di atas usaha berterusan Vivian -- dia membawa sebotol air Hexagon setiap hari, dan memaksa saya meminumnya untuk melegakan sakit kepala saya yang berterusan. Saya telah menggunakan air Hexagon setiap hari agak lama kini dan sememangnya sakit kepala tidak menyerang seperti selalu. Saya amat percaya sekarang, jadi memasang Hexagon kepunyaan sendiri telah menjadi suatu keputusan yang mudah sama sekali. - SC Tsai

Kini Anak Saya Suka Minum Air
------------------------------------
Anak lelaki saya Alex berumur 3 tahun, tidak suka meminum air. Untuk mendapatkan suku cawan air ke dalam kerongkong dia adalah suatu kepayahan harian. Kerana kami pernah membaca berkenaan kepentingan air dan kesan berbahaya dari sel yang nyahhidrat, saya dan isteri risau sekiranya dia sakit. Alex curiga terhadap Hexagon bila saya memasangnya, jadi saya tunjukkan kepadanya bagaimana "... air minuman yang sedap datangya daripada sebelah sini, manakala air paip yang biasa untuk membasuh datangnya daripada sebelah sana - dengan hanya memusingkan pemegang kecil tersebut!" Saya sungguh gembira apabila dia minta untuk mencuba "air yang lazat" tersebut, tapi saya amat terkejut apabila dia meneguk setengah cawan air yang saya berikan dan kemudian memintanya lagi! Saya pernah mendengar bahawa kanak-kanak secara nalurinya tahu apa yang baik untuk tubuh mereka. Anak saya sudah pasti tahu Hexagon baik untuknya kerana dia kini meminum dengan banyak setiap hari. Ini mungkin tidak begitu penting pada sesetengah ibu bapa, tetapi menjadikan anak kami untuk meminum air adalah suatu kejayaan pada kami. - Steven Tai

Gave Me a Prosperous Green Thumb
-----------------------------------------
Mereka mengatakan ia memerlukan orang yang makmur untuk memelihara "buluh kemakmuran", jadi saya berkeputusan untuk memeliharanya di pejabat saya. Sembilan bulan dan tiada peningkatan kemudian, saya hampir patah semangat pada pohonan tersebut kerana ianya tidak mahu membesar! Saya mendengar beberapa orang rakan saya memuji tentang air Hexagon yang dilaporkan bagus untuk itu dan ini. Saya membuat keputusan untuk mencubanya pada pokok buluh saya yang ditakdirkan sakit. Seminggu bersama air Hexagon, dan "pohonan yang mati" mulai tumbuh pucuk-pucuk yang baru! Dua minggu kemudian, pucuk-pucuk sudah berukuran enam inci tinggi! Kini saya hanya menunggu kemakmuran muncul! - Aminah Ibrahim

miliki lah 1 penapis air HEXAGON di rumah anda!!!

assalamualaikum semua.. saye mmg nak cari filter air skrg ni. byk sgt brand, tak tau mane yg bagus. ade tgk iklan kat tv water filter pensonic. ok ke? rx water ni brape harge nye? mcm mane dgn brand lain yg telah anda gunakan?

up sikit...:nerd::nerd: