CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4960|Reply: 10

mengandung+suka+runsing

tadi baru wat UPT( urine pregnancy test)..sbb dah was2 sangat..pregnant ke tak...rupa2nya sah laa aku mengandung lagi...

tapi aku sikit takut...sebab mula2 aku ingat nak datang bulan...sebab breast sakit...macam setiap kali nak datang bulan tu...pastu pagi jumaat hari tu ada keluar darah...fresh blood...sikit dan sekejap je..dan aku ingat haid..pastu tak kuar2 lagi..sebab tu la wat UPT...

Petang jumaat tu bila sampai rumah..aku makan banyak nenas...sebab tak sangka aku pregnant...then malam tu aku makan lagi sebiji ubat mak aku bagi...ubat kampung untuk hilangkan sakit2 badan..kebetulan cuti skolah aritu mak aku datang..aku cakap kat dia badan sakit2, so dia cakap makan la ubat tu..dia pun makan, ok laa...

so bila dah +ve ni..aku takut la pulak kot2 ada effect ke apa kat anak lam perut ni...runsing kepala otak ni...

[ Last edited by lipbalm on 14-6-2005 at 11:31 AM ]

jgn risau..tenangkan fikiran dan byk berdoa...ms ngandung le byk buat ibadat kan...

InsyaAllah, takde apa-apa.. kurangkan berfikiran yg bukan2.. cuba yg terbaik, okay..takut lak kalau emosi u akan mempengaruhi baby nanti..

erm..ada blood?
yg tuu better check and inform kat dr tuh.

Yang lain2 (mkn nenas+makan ubat) tu, rasanya Insya-Allah takde ape2 kat baby.dah tau nie takyah laaa consume ubat2 lain selain yg dr bagi tu...
Anyway, tahniah

Originally posted by lipbalm at 14-6-2005 11:27 AM:
tadi baru wat UPT( urine pregnancy test)..sbb dah was2 sangat..pregnant ke tak...rupa2nya sah laa aku mengandung lagi...

tapi aku sikit takut...sebab mula2 aku ingat nak datang bulan...sebab bre ...

InsyaAllah, tak ade masalah. Banyakkan brdoa. Ummi masa mengandung anak ke-3 ari tu pun sama ngan u. Keluar darah sikit2. Ingatkan haid. Datangnya 2 minggu sekali. Pas tu, makan nenes sebiji...entah macam mana tergerak hati nak buat upt (badan rasa lain macam). +ve. Dalam 2 minggu lepas tu, turun darah lagi. Scan, dah nampak janin...rupa2nya masa dok mai haid sikit2 tu, memang dah +ve. Dr kata, ini rezeki ummi, sebab baby ni kuat. Kalau tak, dah gugur. Alhamdulillah. Sekarang dah masuk 3 bulan, x ade apa2 masalah kesihatan dan normal seperti anak2 yg lain.
So, lipbalm jgn bimbang. InsyaAllah semuanya selamat...

urm
kenapa makan nenas? taknak pregnanti lagi ye?
walaupun saya takde pengalaman.. tapi rasa2 nya.. tak bagus buat gitu
orang kata.. rezeki tuhan bagi, jgn ditolak.. nanti rezeki tu 'merajuk'.. kita jugak susah.. bila kita nak.. dia taknak dtg lagi

dulu kakak saya, pernah jugak buat gitu.
masa tu dia baru je kawin, then bos dia sound.. harap2 dia tak pregnant buat masa terdekat sbb dia tu perlu byk outstation luar negara.. nak naik flight.. kalau pregnant.. byk activiti terganggu..
dia ni siap makan nenas.. minum coke.. semua dia buat.. tapi dah tuhan kata.. rezeki tu.. tetap dia lekat.. liat jugak anak buah saya tu. :lol
alhamdulillah.. baby takde apa.. comel pulak tu. sekarang ni pun, umur dia dah 8 tahun.. bersyukur sgt sebab takde apa2 jadi.. pandai pulaktu..
bleeding.. hmm.. kakak angkat saya masa pregnant tahun lepas, selalu mengadu kat saya.. asyik bleeding aje.. lasak sikit takleh.. tidur pun kena setempat.. kalau byk pusng.. nanti berdarah.. tapi bila check doktor.. kata normal.. takde apa masalah.. hmm

Follow Us
Originally posted by MsAnonymous at 18-6-2005 02:28 AM:
urm
kenapa makan nenas? taknak pregnanti lagi ye?
walaupun saya takde pengalaman.. tapi rasa2 nya.. tak bagus buat gitu
orang kata.. rezeki tuhan bagi, jgn ditolak.. nanti rezeki tu 'merajuk'..  ...

Meh ummi tolong jawab. Kalau ikut kefahaman ummi bila baca lipbalm punye cerita, dia makan nenas sebab tak tau mengandung. Lepas makan baru gi buat urine test. Sebab tu dia tengah rungsing tu...Perkara ini pun sama berlaku ngan ummi. Makan nenas dah habis sebiji, 2 minggu lepas tu baru tahu nangdung 1 bulan setengah.

harap u sihat dan jgn fikir bukan-bukan ok........tahniah.

mengandung lagi?
wowww!
dasat!
rezeki tuh siz!
ermm....pasal makan buah nenas ni, harap2 tader apa2 la!
siz makan buah nyer ajer , kulitnyer tak makan kan. haaa insyallah takder apa2 tu!
bebanyak la berdoa semoga baby dalam kandungan tu sihat.

Originally posted by ummiauni at 18/6/05 06:13 AM:

Meh ummi tolong jawab. Kalau ikut kefahaman ummi bila baca lipbalm punye cerita, dia makan nenas sebab tak tau mengandung. Lepas makan baru gi buat urine test. Sebab tu dia ten ...

TQ ummi tolong jawab...:tq:...saya tak tahu pun saya mengandung masa tu..sebab tu laa...klu tak memang tak berani nak makan sebab mende2 tu seme bleh sebabkan keguguran...itu bagi yang tak kuat laaa...setengah orang tak apa..:ah:..

Saya tak kisah mengandung lagi...rezeki..skrg ni pun anak sy dah masuk 1thn 3 bln...

Saya cuma runsing sbab termakan mende2 yang tak sepatutnya sy makan..takut ada apa2 kat baby...

Tapi bila dah baca pandapat korang2 seme+tanya orang...saya dah rasa lega...rupanya darah tu biasa...tapi klu banyak tu yang bahaya...so teruskan jer laa..harap tak ada apa2:pray:

rasanyer mkn nenas ke..apa ker..psycho gak.kalo kandungan tuh kuat,insya Allah takde apa2.jgn risau..