CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: honeybee1802

nursery and the infections that come n go

samelah kite deli..anak aku yg second tu siap boleh peluk balik penjaga dier bile aku nak ambik..sajer jer nak mainkan aku..

akubest..deli...
anak aku pun anak nursery gak.. tapi baru je dlm 2 bulan lebih ni..dulu2 hantor kat babysitter..
so far ok lagiklah... aku tengok pun ok je..

p/s... mmg kena letak plastik siap2 utk baju kotor depa le..
          tuala pun kena tukau seminggu sekali.. (kalau tak kotor sangat le..)

bab2 infection ni...
biasak ah..
depa tak duduk nursery dulu pun..demam gak tiap2 bulan..

apa cth2 soklan nak tanya nursery baru ek?

baby sy da 3 bln... hampir sebln kat nursery... so far ok.. siap potongkan kuku lagi.. nak harap mak dia takde masa... dulu tak suka minum air masak tp sekarang laju klau minum... setakat ni tak de jangkitan lagi... berkat minum susu ibu.. memang tiap2 hari bekalkan susu yg dipam.. cuma top up susu formula skit2 je klau tak cukup... anak sy kuat minum... bdn pun 'comel'...

plastik memang ada letak dlm beg tp nursery tu memang ada bagi plastik lain.. tak payah sediakan pun tak pe... selalu buat spot check.. konon2 nak hantar susu... tgk baby ok ye... suka dia kat situ ramai yg melayan...

Originally posted by honeybee1802 at 29-11-2005 09:46 AM
erm..kat area bangi serdang saper tau nursery yg best2 skit...kire rate dak2 sakit..cedera tuh rendah ler...

honeybee kat serdang gak ker? saya hantar baby kat taska balqish.. kat tmn putra budiman.. dekat desa serdang... rate sakit @ cedera rendah tu tak pasti lak...

sebln rm200.. quite murah juga kan.. itu utk baby.. klau 1 1/2 tahun ke atas rm180...

saya kat upm...nursery upm mintak mahap ler..until 4.30 jek.saya keje opis kuar kul 5.30.ader add dia.leh saya g survey kang...

Follow Us
Originally posted by Delifrance at 7-9-2005 12:45 PM
ye le...kalau dah dia tak suka tu ko cuba la carik alternative lain..

cam anak best fren aku gak..tak suka betul gi nursery... last2 dia amik maid and mujur anak dia suka kat maid dia tuh

cam ...

lawak arr anak ko deli.si aida ke deli yg peluk pagor tu.aduhhla hehehehe

Originally posted by honeybee1802 at 29-11-2005 09:46 AM
erm..kat area bangi serdang saper tau nursery yg best2 skit...kire rate dak2 sakit..cedera tuh rendah ler...

honey aku dok kat bangi seksyen 7.la ni anak aku yg sulong aku antor kat athfal bestari.yg kecit pulak aku antor kat al humairoo.so far siabg dah masuk tiga thn kat situ.aku rasa ok setakat nila.kalo aku ambik lewat dlm kul  7 lebih tu biasanya si abg dah mkn malam la.

siadik pulak aku baru antor 3 bulan.nampaknya takde masalah lagi setakat ni.hhehe tp cikgu dia kate anak aku tido buas.abis kwn dia dilanggor wakakaka.aku gelak je la

Hi semua....

Saya pun mengalami masalah yg lebih kurang serupa dengan u all juga. But kita faham la kan, budak2 ramai kat nursery ni so macam kerenah and also ada yang sentiasa sakit tetapi masih dihantar ke nursery oleh parents mereka. So yang kena tempias sakit ni anak kita la kan... Sekarang ni sejak anak saya dah besar sikit, kurang la masalah sakit ni.

Tapi yang saya nak highlight kat sini ialah berkenaan majikan kita yang ada di antaranya a bit sceptical about our EL. ff:Saya seorang guru dan kalau anak saya sakit especially because of her tonsilitis, memang tak boleh nak dibawa ke klinik biasa. Mesti akan masuk wad, so saya pun kena la tebalkan muka apply for leave sehari dua. Kadang2 tu terpaksa tipu MC...

Alhamdulillah, my school principal (lelaki) bagus orangnya dan very understanding about problems yang dihadapi oleh guru2 beranak kecil ni. Tapi yang saya tak tahan tu, ada la seorang penolong kanan (melayu,perempuan) yang nanti akan panggil and bertanya panjang lebar mengenai leave yang kita ambil tu. Hey come on la, takkan la kita nak tipu cuti sampai tergamak guna alasan anak sakit? So apa2 hal everytime anak kena tonsilitis or demam teruk, I will ask for letters by the paedetrician saying that my girl needed special care at that moment. Ada juga a few cikgu2 yang akan bertanya (macam perli pun ada juga...) , siap suruh ambil maid jaga kat rumah etc..

Kadang2 terfikir juga kat kepala ni, diorang masa anak diorang kecil dulu macam mana? Kadang2 bila cakap dgn kita hal ni, macam tak faham langsung or takde perasaan keibuan. Penolong kanan saya ni akan sentiasa guna hujah berkenaan tanggungjawab mendidik murid etc... but bukannya hal2 kerja di sekolah kita abaikan.... Just at that particular time, anak tak sihat so sebagai ibu, kita kena menjaga anak yang memang memerlukan kita pada masa tu...

Ntah la... saya minta maaf la melalut sikit... just tak tau nak cerita kat sapa... so saja nak lepas perasaan sikit di forum ini... thanx for reading anyway... Peace....

kesian kat awak MamaIlya..
saya paham..
saya paling menyampah sekali kalau boss/majikan kita tu tak paham kesusahan kita especially bila anak sakit...

angin betul aku..!!

macam le kita ni saja2 je nak buat alasan cuti...

Originally posted by MamaIlya at 23-12-2005 02:11 PM
Hi semua....

Saya pun mengalami masalah yg lebih kurang serupa dengan u all juga. But kita faham la kan, budak2 ramai kat nursery ni so macam kerenah and also ada yang sentiasa sakit tetapi masi ...

mamailya..
sapa paham..
luahkan je la

bile anak tak sihat tu..mmg buat muka tebal gila apply for EL... paling tak tahan bile terpaksa apply EL time2 opis tgh bizi gilak! errkkkk..!!

mamailya...cikgu takde hospitalization leave ek?errkk...tonsillitis tuh kalo kena kat org tua pun mau tak terbgn..kena kat penolong kanan tuh sekali baru padan muker...kang dia p spital terus dr suruh zasss...baru dia tau...jahat tul aku...

Originally posted by baby_ayang at 5-12-2005 04:45 PM
baby sy da 3 bln... hampir sebln kat nursery... so far ok.. siap potongkan kuku lagi.. nak harap mak dia takde masa... dulu tak suka minum air masak tp sekarang laju klau minum... setakat ni tak de ...

bagusnya nursery ko... nursery anak aku tu x penah potongkan kuku! kadang2 aku pun x perasan bila kuku dia dah terlampau panjang sampai muke tgn sume luka2 dia garu!

beg plastik baju kotor mmg dia sedia kan. kekadang aku siap2 letak dlm beg.

Bunga_Matahari This user has been deleted
Originally posted by cikedee at 3-9-2005 11:15 AM

ada gak doktor yg ckp camtu.... kalau tak baik2 batuk selsema, takut ada jangkitan kat lung... tapi lepas 2 mggu anak aku tak baik2 aku terus bawak HUKM (atas nasihat doktor klinik)... tau apa  ...

ff:ff:ff: kejap
sabar cikedee... biasa lah hospital macam tu... selalu nak surat refer dari klinik dulu baru nak layan tu malas yang buat tension nak gi hospital kerajan

tapi kan, korang kena tak mcm aku kena ni...

setelah lama aku pehatikan, aku cam kan, kalau aku bagi diaper yg mahal2... selalunya aku letak 6-7 keping, sure habis semua. tak tahan la camtu kan... so aku beli diaper yg murah2... tup2 aku tgk, hah! berlebih2 plak 2-3 keping 1 hari... camne tu?

skang mmg utk nursery aku bg yg murah je... kalau bg lagi yg mahal, bengkok aku!

x tau la kot diorang kerap tukar... anak aku ni mmg kuat berak... satu hari 2-3 kali... dulu aku penah komplen sbb tiap kali aku amik anak aku, sampai umah tgk, berak dah naik kering tak dicebok! melecet la montot dia... sejak tu, tiap kali aku dtg amik, sure aku nampak diorang tarik anak aku sebalik pintu... kejap tu kang baru bagi keluar (aku nmpk diorang cek diaper!)

tak larat la kalau diaper tak penuh pun diorang tukar... skang mmg confirm 5-6 keping at least sehari... tu kat nursery je! walhal pagi2 sblm hantar nursery, aku siap da tukar diaper dia.

agaknya balas dendam aku komplen diorang tak cek berak kot!

Bunga_Matahari This user has been deleted
Originally posted by MamaIlya at 23-12-2005 02:11 PM
Hi semua....

Saya pun mengalami masalah yg lebih kurang serupa dengan u all juga. But kita faham la kan, budak2 ramai kat nursery ni so macam kerenah and also ada yang sentiasa sakit tetapi masi ...

Share your sorrow MamaIlya..

tapi mmg betul kadang2 i pun terfikir gitu jugak... dulu ada bos kat my previous company minta kita org stay back balik lambat... sedang kan masa tu and ada sorang lagi office mate baru balik dari pantang... bagi tau dia tak boleh stay back sampai malam sbb ada anak kecik... dia ckp... kan ada org jaga... giler!! ingat org tu nak jaga anak kita sampai subuh esoknyer ker... than sambung jaga the next day....

I pun pernah terfikir apa yang MamaIlya cakap... macam ler dia org tak pernah rasa macam mana ada anak.... nak care about children...

tapi dengar dr my ex-office mate... my ex-boss tu baru lepas bersalin... pandai pulak dia balik awal skrg!!!....

salam tu sumer...
lama saya tak menulis kat sini..suka jgk baca experience mommies2 kat sini yg hantar anak kat nursery/baby sitter.

Nak tanya jugaklah pendapat mommies2 kat sinikan reaksi anak2 mommies maser first time masuk nursery? Saya plan nak hantar anak saya kat nursery..skang umur anak saya setahun. Buat sementara nie mak saya jaga..Kalau mak jaga tahu jerlahkan manjanyer baby saya tu Tuhan jer yang tahu匰o saya plan nak letak kat nursery dekat ngan opis..

Need you all punyer tips utk first time hantar..especially nak hantar anak yang mmg tak nak ngan orang匱olonglah

Hati kena kuat dan cekal sebab diorang mesti akan menangis tambahan plak anak dah setahun dah kenal orang..biasanya akan ambik masa seminggu jugak...nak tepon boleh tapi jgn kerap cam owen dulu dua2 anak memang hantar masa diorang umo 2 bulan so bab tarik menarik ni kurang sket la..tapi hati sedih sangat.terutama masa anak sulung...masa umo 1tahun 4 bulan owen tukarkan nursery danial memang walaupun dah pernah duduk kat nursery dia punye mengamuk  memang tak sampai hati.. Sebab tu lah tipnya hati kena kuat kalau tak mahu kiter sendiri yang meraung..GOOD LUCK

Iyer ker owen..aduh hati saya berdebar2 nak tunggu reaksi anak saya. Harap dier faham kenapa saya kena letak dier kat nursery..Saya nak dier berdikari..tinggal ngan nenek ngan atuk dier mmg senang tapi terlampau manja sangat..
Camanalah nanti saya nak tinggalkan kat nursery nie..Em saya akan cuba kuat semangat cam owen kata..tq owen

lg satu kalo ltk anak kat kat nursery,balik tuh kena mandikan balik...nih ada akak yg ckp saya.Alhamdulillah biler amal gitu kurang le skit penyakit2 dtg...lgk satu kalo bleh check ngan JKM...