CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: honeybee1802

nursery and the infections that come n go

yeah yeah owenn..idup nursery...

aku bizi gila laaa....last month punye penat belom ilang lagi walaupon sekang dah kurang bizi sket....

bile nak banjer aku makan..ke masak panggil aku dtg makan kee????

Originally posted by owencute at 8-9-2005 09:29 AM
Nak tambah satu lagi anak aku masa umo 2 tahun dah pandai baca doa makan.. Ni pun nursery yg ajar ..Termasuk ngan toilet training yg nursery gak yang ajar.. HIDUP NURSERY

untungnya owen..kira nasib jugak tuh..sbb tak byk nursery yg betul2 jaga budak..setengah tuh main palau aje janji income masuk.

Originally posted by Delifrance at 8-9-2005 09:38 AM
yeah yeah owenn..idup nursery...

aku bizi gila laaa....last month punye penat belom ilang lagi walaupon sekang dah kurang bizi sket....

bile nak banjer aku makan..ke masak panggil aku dtg mak ...

:off: oo..Padanlah lame tak nampak..Nanti raya aku jemput...sekarang ni bz la.. anak aku tengah lasak..weekend time aku bz.. Bz mengemas umah..melayan anak..

Originally posted by Sasha at 8-9-2005 09:43 AM

untungnya owen..kira nasib jugak tuh..sbb tak byk nursery yg betul2 jaga budak..setengah tuh main palau aje janji income masuk.

Alhamdullillah sasha...memang puas hati..makan pun 3 kali sehari..kalau tanya anak tu..macam2 yg diorang makan.. takdelah masak yg samer jek

Originally posted by owencute at 8-9-2005 09:29 AM
Nak tambah satu lagi anak aku masa umo 2 tahun dah pandai baca doa makan.. Ni pun nursery yg ajar ..Termasuk ngan toilet training yg nursery gak yang ajar.. HIDUP NURSERY

aku tau...
dulu dah aku puji nursery si deli nih...kat pj kan???
nursey aku tak sehebat tuh...semua aku yg kena buat ...but they all support la...toilet training, doa makan tadika ajar...

seronok ler kalau dapat nursery yang bagus. Mmg tak dinafikan, susah nak carik nursery yang betul2 take care anak kita. As for me, my experience with nursery not so good. I regret took out my baby from babysitter and decided to send it to nursery anyway. Sbb masa babysitter jaga mmg i puas hati sgt. My daughter was the only baby she took care. And that was not a wise decision..(but because of our personal prob.) huuu huuu. Thinking of carik helper yg dtg pagi balik petang. Ada ke??

Follow Us
Originally posted by akubest at 9-9-2005 03:11 PM

aku tau...
nursey aku tak sehebat tuh...semua aku yg kena buat ...but they all support la...toilet training, doa makan tadika ajar...

silap tu nursery aku tak sama ngan nursery deli.. nursery aku kat shah alam

mmg la byk kebaikan dok nursery. bebdk nanti pandai berkwn. berdikari dan memcm lg la. aku harap sgt anak aku bleh cecpt sesuaikan diri ngan suasana tinggal di nursery. agak2 kene bg tempoh bape bulan lg yerk. baby aku start dok nursery pada 1/7/2005. sampai skang still ade prob sket la kuat meragam. kata org nursery tuh la.

Originally posted by akubest at 9-9-2005 03:11 PM

aku tau...

kat keramat laa

part potty train anaK ak u tu mmg bestt... tp tak la serba serbi best..
byk gak kekurangan...

time cikgu dia tak letak baju kotor dlm plastik aku cakap 'irfan...esok cakap kat cikgu, baju kotor mesti letak dlm plastik"..esoknye tak de la baju kotor bersepah dlm beg... entah cemana anak aku tolong sampai kan aku tatau lee

Originally posted by Delifrance at 13-9-2005 10:03 AM

kat keramat laa

part potty train anaK ak u tu mmg bestt... tp tak la serba serbi best..
byk gak kekurangan...

time cikgu dia tak letak baju kotor dlm plastik aku cakap 'irfan...esok c ...

ntahnya....

aku punya nursery pon tak ler terror very the grand...... tapi bukanmakna aku tak sayang anak.....ye tak????

aku siap bagi plastik siap2 lagik letak dalam beg...terror tak aku????:cak:

akubest
mmg plastik sentiase aku letak dlm beg anak2 aku laa...
apa ko ingat aku tunggu cikgu bagi plastik free ke..

Originally posted by Delifrance at 13-9-2005 10:28 AM
akubest
mmg plastik sentiase aku letak dlm beg anak2 aku laa...
apa ko ingat aku tunggu cikgu bagi plastik free ke..

hehehehe...ko pon cam tu ekkkk?? aku ingat aku sorang jek cam tuh....
kalo ikut...plastik pon dah kita bagi..yet kena pesan....mmg nak kena lekeh.....hehhehe
tapi ok jek...ngan minah2 nursery tuh...sayang anak aku...ok!!!!

Tul lah cakap Deli tu bukan serba serbi yang best.. adalah gak yang tak puas hati..Biasa lah orng jage tak same ngan kiter jaga sendiri.. Biler rasa tak puas hati normally jumpa jer ngan owner dier cakap tp secara keseluruhan takdelah mendatangkan banyak masalah...Bab plastic tu memang tiap2 ari letak plastic dalam beg tuk isi baju kotor...

betul tuh mmg payah nak dpt penjaga yg bole jaga anak kita  mcm yg kita nak ..janji ada org jaga masa ketiadaan kita. Kang komplen lebih2 kang payah jugak..kat sini mana2 solutions pun sama jer..ada pro & kontra.

Semlm my daughter (Std 1) jatuh dlm toilet kat nursery (transit). My elder daugther (Std 2) mengadu kat org yg jaga @ cikgu ttp depa buat tak tahu je berborak. Mlm tadi my daughter baru cerita & tunjuk luka taklah teruk ttp angkat tangan pun sakit.

Pagi tadi I yg pakaikan bj sekolah dia. Petang ni masa nak ambil my daughters I nak tanya cikgu kenapa tak ambil perihal budak2 ni walaupun mrk dah sekolah & boleh berdikari.

Geram juga.

twinumi This user has been deleted

baru sehari di nursery dah demam

rabu lepas hantar twins ke nursery coz ada hal. hantar on daily basis mahal. 1 baby rm25, 2 org dah rm50. balik petang terus demam panas. teruk pulak 2. my son dah la blh kena febrile fits. temp tak boleh lebih 38. masa 5 bulan 37.8 dah kena sawan. my daugter demam last sun temp sampai 39. twinumi msg owner taska tanya tapi tak dibalasnye. pastu tel taska, anak dia pulak angkat. pesan dgn anak dia minta maknye tel balik, haram tak tepon pun kite balik. masa nak anak kite hantar tempat dia bukan main manisnye cakap. bila kite tanya, takut pulak nak balas balik. geram-geram.

erm..kat area bangi serdang saper tau nursery yg best2 skit...kire rate dak2 sakit..cedera tuh rendah ler...

erm..kat area bangi serdang saper tau nursery yg best2 skit...kire rate dak2 sakit..cedera tuh rendah ler...

anak aku da 5 hari muntah + ceret beret! ntah apa dia mkn kat nursery tu... bila aku tepon ask diorang, "owner" nursery x nak ngaku salah... siap ckp air diorang bertapis la... kebersihan terjaga la... anak aku sampai kurus kering da skang ni...tu baru 3 bln dok nursery!

dulu, dok ngan baby sitter, tembam je...perut pun kenyang je... ni asal balik umah, lapar semacam je aku tgk!

skang mak aku dari kg datang tolong jaga seminggu... serabut kepala aku nak antar nursery tu lagi ke tak... tapi ni sana sini aku carik baby sitter xde ler pulak...

anak kat nursery mmg bedikari tapi kesian sebab x dpt nak bermanja2... kalau dah ramai2 mcm tu, sapa la nak belek satu2! kalau ngan baby sitter aku rasa dapat gak bermanja sbb x ramai...

Originally posted by cikedee at 29-11-2005 02:02 PM
anak kat nursery mmg bedikari tapi kesian sebab x dpt nak bermanja2... kalau dah ramai2 mcm tu, sapa la nak belek satu2! kalau ngan baby sitter aku rasa dapat gak bermanja sbb x ramai...  

anak aku kat nursery manja... siap cakap kat sekolah dia anak cikgu!..nak balik pon kene tunggu cikgu dukung bawak masuk dlm kete..kalau tak tanak balik

mmg patut kene debik anak aku ni..